Katowice – Rögle BK 4:5 (kon.) | Fehérvár – Zürich 1:7 (kon.) | Frölunda – Mountfield HK cz 4:2 (kon.)
HC Slovan – Tappara 2:5 (kon.) | Fribourg – Ilves 3:2 (kon.) | Rapperswil – Mnichov 1:4 (kon.)
Grenoble – Eisbären 2:8 (kon.) | Salzburg – Stavanger 3:2 (po pr.)
SC Rapperswil-Jona Lakers
1:4 (1:1, 0:2, 0:1)
EHC Red Bull Mnichov
Čtvrtek 01.09.2022, 20:00 • St. Galler Kantonalbank Arena, Rapperswil • Hokejová Liga mistrů • Skupina C

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (22:29:14)

Utkání sledovalo 3 362 diváků.

Statistiky

Střely na branku: 25:31
    Zásahy brankářů: 27:24
    Vyhraná vhazování: 29:26
    Trestné minuty: 29:8

Utkání je u konce a hostující Mnichov jej celkem v poklidu přivedl k výhře a bodům do tabulky. Ve třetí třetině se německý celek soustředil na dobrou obranu, nepouštěl soupeře do nějakých velkých šancí a nechal plynout čas. V 54. minutě navíc hosté přidali Austinem Ortegou čtvrtou branku a ten tak skóre uzavřel na 1:4. Mnichov je tak po prvním kole na druhém místě skupiny C za vedoucí Tapparou Tampere, Rapperswil je na třetím místě.

59:45
    Ta ještě jedno přerušení hry a vyloučení na straně Mnichova. Dvě minuty za zdržování hry dostal Ryan McKiernan.

58:49
    Zápas se už pouze dohrává, o vítězi je rozhodnuto.

58:10
    Od modré čáry vystřelil z první Redmond, jeho dělovka ale skončila pouze na zadním mantinelu.

57:28
    Andreas Eder se uvolnil hezkou kličkou, jenže to bylo zrovna na modré čáře a pískalo se tak postavení mimo hru.

56:48
    Nahozený puk končí za Nyffelerovou brankou, tohle ale hostům za tříbrankového náskoku bohatě stačí.

55:16
    Street se málem prodral mezi dvěma obránci, na poslední chvíli ale přišel o puk a nezakončil.

54:59
    Už to i vypadá, že Rapperswil rezignoval na výsledek a je smířen s porážkou.
    53:32 Austin ORTEGA - 1:4

53:32
    Mnichov právě vstřelil branku!
    Vypadá to, že je definitivně rozhodnuto, neboť Mnichov udržel pásmo, zpoza branky přihrál Tiffels na trestuhodně nepokrytého AUSTINA ORTEGU a ten zblízka nedal Nyffelerovi šanci na zákrok. Uklidil puk za jeho záda a je to 1:4. Asistence: Frederik Tiffels.

52:59
    Přes obránce to teď zkoušel hostující Redmond, puk byl tečován a skončil mimo ledovou plochu.

52:20
    Domácí se snaží ještě něco udělat s nepříznivým stavem, akce ale čím dál častěji naráží na obranu soupeře a končí ještě před modrou útočnou čárou.

51:25
    Hra se nám přesunula na opačnou stranu, akci Rapperswilu ukončil v rohu kluziště Jonathon Blum.

50:50
    Obrovský závar před Nyffelerem, o zasunutí za brankovou čáru se nejprve pokoušel Smith, poté i Daubner, po jeho sklepnutí už ale puk skončil na horní síti branky.

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 7. Profico (Jensen) – 2. Street (Redmond, Eder), 29. Ehliz (Redmond), 38. Street (Eder), 54. Ortega (Tiffels)

SC Rapperswil-Jona Lakers: Nyffeler (Meyer) – Noreau, Profico, Aebischer, Djuse, Elsener, Maier, Baragano, Sataric – Lammer, Albrecht, Červenka (C) – Jensen, Schroeder, Čajka – Wetter, Rowe, Eggenberger – Wick (A), Dunner (A), Moy.
    Trenér: Stefan Hedlund

EHC Red Bull Mnichov: Niederberger (aus den Birken) – Blum, Szuber, McKiernan, Redmond, Boyle (A), Seidenberg, Abeltshauser – Desousa, Hager (C), Daubner – Eder, Street, Tiffels – Ortega, Smith (A), Ehliz – Schutz, Kastner, Oswald.
    Trenér: Don Jackson

Rozhodčí: Nord, DiPietro – Cattaneo, Schlegel

Diváci: 3 362