Katowice – Rögle BK 4:5 (kon.) | Fehérvár – Zürich 1:7 (kon.) | Frölunda – Mountfield HK cz 4:2 (kon.)
HC Slovan – Tappara 2:5 (kon.) | Fribourg – Ilves 3:2 (kon.) | Rapperswil – Mnichov 1:4 (kon.)
Grenoble – Eisbären 2:8 (kon.) | Salzburg – Stavanger 3:2 (po pr.)
SC Rapperswil-Jona Lakers
1:4 (1:1, 0:2, 0:1)
EHC Red Bull Mnichov
Čtvrtek 01.09.2022, 20:00 • St. Galler Kantonalbank Arena, Rapperswil • Hokejová Liga mistrů • Skupina C

59:45
    Ta ještě jedno přerušení hry a vyloučení na straně Mnichova. Dvě minuty za zdržování hry dostal Ryan McKiernan.
    53:32 Austin ORTEGA - 1:4

53:32
    Mnichov právě vstřelil branku!
    Vypadá to, že je definitivně rozhodnuto, neboť Mnichov udržel pásmo, zpoza branky přihrál Tiffels na trestuhodně nepokrytého AUSTINA ORTEGU a ten zblízka nedal Nyffelerovi šanci na zákrok. Uklidil puk za jeho záda a je to 1:4. Asistence: Frederik Tiffels.

50:50
    Obrovský závar před Nyffelerem, o zasunutí za brankovou čáru se nejprve pokoušel Smith, poté i Daubner, po jeho sklepnutí už ale puk skončil na horní síti branky.

39:40
    Mnichov se tlačí před brankoviště, blízko úspěchu byl hlavně Street, hattricku se ale nedočkal – puk se zastavil na brankové čáře!

38:59
    Příležitost k tomu budou mít v přesilovce, neboť Jeremy Wick neudržel u mantinelu nervy na uzdě a loktem trefil soupeře do hlavy. Rozhodčí si ještě celou situaci zkontrolovali na videu a jejich verdikt byl pět minut a trest do konce utkání za nedovolený zásah do hlavy nebo krku.
    37:28 Ben STREET - 1:3

37:28
    Hosté unikají do dvoubrankového náskoku! Nejprve zblokovali střelu ve vlastním pásmu, aby pak Eder dlouhým pasem vyslal do sóla BENA STREETA, který dobře zpracoval a bekhendem pověsil puk nad Nyffelerovu lapačku – 1:3. Asistence: Andreas Eder.

28:55
    Rapperswil může zareagovat v další přesilovce, dvě minuty za hákování dostal Yannic Seidenberg.
    28:35 Yasin EHLIZ - 1:2

28:35
    Hosté jdou dnes podruhé do vedení. Už to vypadalo, že Redmond ztratí na modré čáře puk, nicméně se mu nadvakrát povedlo nahodit před branku, kde byl nekrytý YASIN EHLIZ a ten pohotově tečoval za Nyffelerova záda – 1:2. Asistence: Zachary Redmond.

23:29
    Vylučuje se na straně Mnichova, dvě minuty za držení hole dostal Jonathon Blum.

16:43
    Je tu přesilovka pro Mnichov, dvě minuty za sekání dostal Jeremy Wick.

08:49
    Hraje se teď velmi útočný hokej, oba celky zakončují ze všech možných úhlů a pozic. Po střele hostů od modré čáry a dobrém bloku se do sóla naopak dostal domácí Jensen, zvolil střelu zápěstím, tu mu však Niederberger vyrazil do rohu!
    06:47 Leandro PROFICO - 1:1

06:47
    Rapperswil právě vstřelil branku!
    Přesilovka je využitá a je srovnáno! Po usazení se v útočném pásmu dostal pas na modrou čáru LEANDRO PROFICO a jeho čistý průstřel přes několik hráčů se zastavil až za zády gólmana Niederbergera – 1:1! Asistence: Nicklas Jensen.

05:15
    Vylučuje se i na opačné straně, dvouminutový trest za podrážení vyfasoval Konrad Abeltshauser.

02:37
    A navíc je tu přesilovka pro hostující tým, dvě minuty za nedovolené bránění totiž dostal Maxim Noreau.
    01:30 Ben STREET - 0:1

01:30
    No a úvodní tlak Mnichova přináší první branku. Z rohu kluziště se puk dostal před brankoviště, Redmondovo sklepnutí ještě Nyffeler vyrazil, ale dorážka BENA STREETA už skončila v odkryté části brány – 0:1. Asistence: Zachary Redmond, Andreas Eder.

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 7. Profico (Jensen) – 2. Street (Redmond, Eder), 29. Ehliz (Redmond), 38. Street (Eder), 54. Ortega (Tiffels)

SC Rapperswil-Jona Lakers: Nyffeler (Meyer) – Noreau, Profico, Aebischer, Djuse, Elsener, Maier, Baragano, Sataric – Lammer, Albrecht, Červenka (C) – Jensen, Schroeder, Čajka – Wetter, Rowe, Eggenberger – Wick (A), Dunner (A), Moy.
    Trenér: Stefan Hedlund

EHC Red Bull Mnichov: Niederberger (aus den Birken) – Blum, Szuber, McKiernan, Redmond, Boyle (A), Seidenberg, Abeltshauser – Desousa, Hager (C), Daubner – Eder, Street, Tiffels – Ortega, Smith (A), Ehliz – Schutz, Kastner, Oswald.
    Trenér: Don Jackson

Rozhodčí: Nord, DiPietro – Cattaneo, Schlegel

Diváci: 3 362