Fribourg – Stavanger 0:1 (kon.) | Frölunda – Eisbären 7:1 (kon.) | HC Slovan – Mnichov 1:4 (kon.)
Fehérvár – Rögle BK 1:2 (kon.) | Katowice – Zürich 2:1 (po pr.) | Rapperswil – Tappara 1:3 (kon.)
Grenoble – Mountfield HK cz 3:4 (kon.) | Salzburg – Ilves 2:3 (po pr.)
GKS Katowice
2:1 (0:0, 0:1, 1:0 - 1:0)
ZSC Lions
Sobota 03.09.2022, 18:00Hokejová Liga mistrů • Skupina D

Ode mě je to pro dnešek vše, přeji vám hezký zbytek dne a někdy zase u onlajnu na počtenou! (20:34:37)

Statistiky po celém zápase:

Střely na branku: 20 – 31
    Přesilové hry: 1/4 – 0/3
    Vhazování: 27 – 38
    Zblokované střely: 12 – 19
    Hity: 10 – 15

Branka je ale uznána, domácí hráči byl totiž v souboji a je otázkou, jestli byl vyloženě v brankovišti! Každopádně je rozhodnuto a zrodilo se zde obrovské překvapení, jelikož jakékoliv vítězství Katowic nečekal nejspíše vůbec nikdo. Dnešní utkání tedy došlo až do prodloužení, ve kterém dvacet sekund před koncem rozhodl Grzegorz Pasiut.

64:38 PASIUT - 2:1

64:38
    Katowice právě vstřelily branku! Už to vypadalo na samostatné nájezdy, když e dvacet sekund před koncem domácí prosazují! GRZEGORZ PASIUT v rychlé akci vypálil z prostoru mezi kruhy a překonává gólmana!

Vše ale ještě řeší video, je možné, že bude branka zrušena z důvodu postavení útočícího hráče v brankovišti!

64:00
    Minuta do konce prodloužení!

63:31
    Katowice trochu uklidnily hru, jelikož ta se nám přesouvala z jedné strany na tu druhou.

62:50
    Velká šance, znovu na hostující straně! Nyní ale měl hráč Lions posunout křižným pasem kotouč na spoluhráče, který by dával do prázdné. Takhle totiž jen vyprášil beton.

62:23
    Hráč Curychu se rozhodl jít do dvou hráčů, načež se dostal až před gólmana. Úspěšný v souboji s gólmanem ale nebyl, a tak stále čekáme na gól.

61:56
    Dobrá možnost také na druhé straně! Blomqvist táhl akci dva na dva. Přihrát na spoluhráče nemohl, tak vyslal tvrdou ránu, kterou gólman vyráží do bezpečí.

61:45
    První obrovská šance, a to na straně Curychu! Patrick Geering si sjel z druhé vlny na přihrávku, jenže jeho ránu vyráží gólman do ochranné sítě!

61:05
    O první útočnou akci se postarají také hokejisté Curychu. Ti sice na chvilku raději opustili pásmo, aby nepřišla ztráta. Nyní jsou už ale zpět vevnitř.

60:39
    Kotouč drží na své hokejce jeden z domácích hráčů, který nechal své spoluhráče vystřídat. Následovala rychlá akce, proti které nemusel Waeber zasahovat.

60:07
    A už je tady i pětiminutové prodloužení! Hraje se klasicky tři na tři, takže se dají očekávat šance.

60:01

Je za námi třetí část, která nám nakonec jednu branku přece jen přinesla, a to do sítě Curychu. V přesilové hře se totiž za domácí trefil Bartosz Fraszko, jemuž stačil kotouč o kousek posunout za brankovou čáru. Jiná trefa k vidění nebyla, a tak půjdeme na prodloužení!

60:00

Denisa Józsová

Branky a nahrávky: 51. Fraszko (Pasiut, Krężołek), 65. Pasiut – 37. Diem (Sigrist, Lehtonen)

GKS Katowice: Murray (Miarka) – Rompkowski, Kolusz, Wanacki, Mikkola, Wajda, Kruczek, Musioł – Fraszko, Pasiut, Krężołek – Lehtonen, Monto, Magee – Blomqvist, Pulkkinen, Olsson – Prokurat, Bepierszcz, Smal – Hitosato.
    Trenér: Jacek Płachta.

ZSC Lions: Waeber (Hrubec) – Geering, Weber, Lehtonen, Trutmann, Marti, Baltisberger, Guebey – Andrighetto, Roe, Hollenstein – Texier, Wallmark, Bodenmann – Bachofner, Lammikko, Riedi – Henry, Truog, Sigrist – Diem.
    Trenér: Rikard Grönborg.

Rozhodčí: Bulovec, Kaczmarek – Czech, Zak