Hr. Králové – Ostrava 0:0 (kon.) | Pardubice – Olomouc 0:2 (kon.) | Brno – Bohemians 1905 1:2 (kon.)
Slovácko – Slavia 1:1 (kon.)
konec
FK Pardubice
0:2 (0:1)
SK Sigma Olomouc
Neděle 04.09.2022, 16:00 • Ďolíček, Praha - Vršovice • FORTUNA:LIGA • 7. kolo
Předzápasové kurzy
   
  Držení míče: 45 % : 55 %.
  Střely na branku: 0:5. Střely mimo: 2:6. Rohy: 6:11. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 10:13. (18:09:52)
   
  Je dobojováno. Pardubice si ve druhé půli v deseti lidech moc šancí nevytvořily, což se dalo čekat. Olomouc si zkušeně výsledek pohlídala a navíc ještě Antonínem Růskem zvýšila na konečných 2:0. Východočeši tak zůstávají na posledním místě tabulky.
   
  90+3
  Konec zápasu.
   
  90+2
  Po ztrátě Matouška šly Pardubice do protiútoku. Po odraženém míči se k zakončení dostal Emil Tischler, tečovaná střela skončila v náruči brankáře hostů.
   
  90+1
  Na jedné straně si Jakub Trefil připsal první zákrok, na té druhé si jeho jmenovec Markovič připisuje už osmý. Tentokrát proti zakončení Jakuba Matouška z úhlu.
   
  90
  Nastavují se tři minuty.
   
  89
  Střídání v týmu FK Pardubice:
  ze hřiště odchází Dominik Janošek, přichází Nana Akosah-Bempah.

  Střídání v týmu SK Sigma Olomouc:
  ze hřiště odchází Radim Breite, přichází Lukáš Greššák.
   
  89
  Dnešní první střela Pardubic mezi tři tyče. Postaral se o ní Dominik Janošek, který zůstal vepředu poté, co ho chytly křeče. Brankář Jakub Trefil si ale připsal zákrok.
   
  85
  Střídání v týmu SK Sigma Olomouc:
  ze hřiště odchází Jan Navrátil, přichází Jiří Sláma.
   
  82
  Radim Breite znovu nastartoval akci Sigmy. Jan Navrátil utíkal po levém křídle a hledal Antonína Růska, před ním ale znovu zakročil brankář Markovič.
   
  81
  Po neúspěšné akci Pardubic šli dopředu hosté. Podklouznutí obránce se snažil využít Zmrzlý, jeho centr ale skončil za brankovou čarou.
   
  79
  Po delší době zakončení ze strany Pardubic. Po sklepnutí od Pavla Černého tvrdě pálil Leandro Lima, brazilský záložník ale zamířil nad břevno.
  76. Antonín RŮSEK - 0:2
   
  76
  Olomouc právě vstřelila branku!
  Hosté se konečně dočkali navýšení náskoku! Radim Breite vyvezl míč a počkal si na náběh spoluhráče. Ten nakonec přišel, ANTONÍN RŮSEK na pravé straně měl dostatek místa a i přes teč brankáře se dokázal prosadit! Radim Breite.
   
  74
  Domácí málem rozhodli o osudu zápasu. Špatná rozehrávka Robina Hranáče skončila u soupeře a do velké šance se dostal Jan Návrátil, další zákrok si ale připsal Jakub Markovič.
   
  73
  Václav Svoboda (FK Pardubice) u postranní čáry podkopl protihráče a i přes několikasekundovou odezvu od rozhodčího dostává žlutou kartu.
   
  71
  Střídání v týmu FK Pardubice:
  ze hřiště odchází Marek Červenka, přichází Pavel Černý.
   
  69
  Marek Červenka si chytře pokryl balón před dotírajícím Jakubem Pokorným (SK Sigma Olomouc). Ten mu zezadu podsekl nohy a vidí v rukou rozhodčího žlutou kartu.
   
  67
  Domácí měli další roh, tentokrát se ale ukvapili, rozehráli nakrátko a nic nebezpečného z toho nebylo. Olomouc ale v posledních minutách trochu vypadla z tempa.

  David Klier

  Branky: 45+2. Pokorný, 76. Růsek (Breite)

  Karty:   73. Svoboda (PCE) – 43. Poulolo (OLO), 45. Chytil (OLO), 69. Pokorný (OLO)   39. Rosa (PCE)


  Držení míče: 45 % : 55 %.
  Střely na branku: 0:5. Střely mimo: 2:6. Rohy: 6:11. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 10:13.
  FK Pardubice: Markovič – Rosa, Vlček, Hranáč, Svoboda – Tischler – Sychra (60. Lima), Hlavatý (C), Janošek (89. Akosah-Bempah), Mareš (46. Kostka) – Červenka (71. Černý).
  Náhradníci: Budinský – Vacek, Koukola, Kurka.

  Trenér: Pavel Němeček

  SK Sigma Olomouc: Trefil – Chvátal, Pokorný, Poulolo (46. Beneš), Zmrzlý – Breite (C) (89. Greššák), Spáčil (63. Ventúra) – Navrátil (85. Sláma), Růsek, Vodháněl (46. Matoušek III) – Chytil.
  Náhradníci: Digaňa – Zifčák, Košťál.

  Trenér: Václav Jílek

  Rozhodčí: Hocek – Machač, Kotalík