Č. Budějovice B – Sokolov 3:1 (kon.) | Povltavská – Admira Praha 0:4 (kon.)
3:1 (1:0)
FK Baník Sokolov
Neděle 04.09.2022, 15:00 • TCM Mladé • Česká fotbalová liga (A) • 5. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Hezký den, vítejte u textové reportáže ze zápasu pátého kola České fotbalové ligy skupiny A, ve kterém se střetnou SK Dynamo České Budějovice B a FK Baník Sokolov. Začínáme v 15:00.

Sokolov hraje Českou fotbalovou ligu od sezony 2020/21. V této sezoně zatím jako jediný ze skupiny A nevyhrál a koleduje si, že stejně jako na jaře bude hrát o záchranu. Svěřenci trenéra Miloslava Janovského získali ze čtyř zápasů pouhý bod za domácí remízu s pražskou Admirou. Před týdnem nezvládli důležité utkání s Poltavskou fotbalovou akademií, kdy Martin Debellis, předsezonní posila z Karlových Varů, srovnávala na 2:2 v 84. minutě, ale o dvě minuty později rozhodl Martin Novák a Západočeši tak prohráli 2:3.

SK Dynamo České Budějovice B
    Nováček tohoto třetiligového ročníku skončil v uplynulé sezoně druhý v divizi A, kdy za dominujícími Přešticemi zaostal o sedmnáct bodů. Jihočeši nahradili v ČFL béčko Příbrami. V úvodních čtyřech duelech bodovali naplno jen v Hostouni. Před týdnem nepodali na hřišti rezervy pražské Dukly vůbec špatný výkon. Nicméně přestože si vypracovali mnohem více vyložených příležitostí než soupeř, tak odešli poraženi poměrem 1:2. Za stavu 0:2 se jim povedlo pouze snížit Liborem Bastlem.

SK Dynamo České Budějovice B: Luksch – Bartizal, Šimoník, Pravda, Krch, Brabec, Malecha (C), Čoudek, Švec, Penner, Matoušek.
    Náhradníci: Andrew – Böhm, Bečvář, Polanský, Bastl, Hais, Pineau.
    Trenér: Dušan Žmolík

FK Baník Sokolov: Hrabačka – Žilák, Toure, Dudnyk, Rybař, Krlička (C), Šulc, Vokáč, Kapolka, Peška, Majka.
    Náhradníci: Štrunc – Švagr, Václavík, Řezáč, Málek.
    Trenér: Miloslav Janovský

Rozhodčí: Tesař – Toucha, Matyš.