Rayo Vallecano – Valencia 2:1 (kon.) | Espanyol – Sevilla 2:3 (kon.) | Cádiz – Barcelona 0:4 (kon.)
Atlético – Celta Vigo 4:1 (kon.)
Atlético Madrid
4:1 (1:0)
Celta de Vigo
Sobota 10.09.2022, 21:00 • Estadio Wanda Metropolitano (Madrid) • Španělská LaLiga • 5. kolo

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno, přeji hezký zbytek sobotního večera. (23:00:29)

Držení míče: 45 % : 55 %.
    Střely na branku: 5:3. Střely mimo: 2:5. Rohy: 4:7. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 11:6.

Celta byla v prvním poločase opticky i střelecky aktivnějším mužstvem, ale nebyla odměněna žádným gólem. Atlético naopak z mála vytěžilo maximu, jedinou větší šanci využil v deváté minutě Ángel Correa a poslal svůj tým do vedení. O tři minuty mohlo být vyrovnáno, ale Iago Aspas trefil pouze tyčku. Ve druhém poločase domácí utkání definitivně rozhodli, když se nejprve v 50. minutě trefil Rodrigo de Paul a o 16 minut později Yannick Carrasco. V 71. minutě sice přišlo snížení z kopačky střídajícího Gabriela Veigy, ale definitivní tečku zápasu vystavil Matheus Cunha, po jehož střele si míč srazil do vlastní branky Unai Núñez. Atlético se posouvá na čtvrté místo tabulky a Celta je průběžně jedenáctá.

90+4

90+4
    Domácí si pohlídali i další ostrý centr na bližší tyč a více už se toho v tomto utkání nestane.

90+3
    Celta Vigo ale tento rohový kop rozehrála rychle a také velmi zbrkle, takže Grbič nemusel zasahovat.

90+3
    Witsel srazil další centr Celty na rohový kop.

90+2
    Je rozhodně sympatické, že fotbalisté Celty se ani za tohoto stavu nevzdávají a pořád neúnavně dobývají branku Atlética. Na body už ale dnes nedosáhnou.

90+1
    Nastavují se čtyři minuty.

90+1
    Atlético však i tento rohový kop přežilo bez úhony.

90
    Gabriel Veiga byl na hranici vápna úplně volný a odrazil se k němu míč. Po jeho střele to bude rohový kop.

89
    Hugo Mallo si chtěl před centrem z pravé strany ještě zaseknout míč, technika ho ale zradila a byl z toho nakonec jen odevzdaný balón.

87
    Gabriel Veiga skončil na zemi, ale jen rozhodli rukama, protože rozhodčí Hernández faul nepíská.

86
    Celta kombinuje na polovině Atlética a ještě se nehodlá vzdát. Domácí tým je ale mistr v bránění, když má náskok.

85
    Střídání v týmu Atlético Madrid:
    ze hřiště odchází Yannick Carrasco, přichází Saúl.

84
    Jestli ještě před pár minutami bylo utkání stále docela otevřené, nyní už si jen těžko lze představit, že by Atlético nedovedlo zápas do vítězného konce.

82
    Atlético právě vstřelilo branku!
    Atlético se vrací do tříbrankového vedení, prosazuje se střídající Matheus Cunha ! Brazilský útočník předvedl pohlednou individuální akci, poté co si krásně obhodil Núñeze, překonal střelou z pravé strany i s trochou štěstí Marchesína. Nakonec je gól uznán jakožto vlastní UNAIE NÚŇEZE.

81
    Solariho centr z pravé strany byl hodně vysoký, ale pořádně pozlobil Grbiče, který míč jen s velkými obtížemi odvracel.

80
    Nahuel Molina skončil po hlavičkovém souboji s Larsenem na zemi, ale už se zvedá a bude pokračovat ve hře.

79
    Celtě se povedla zajímavá akce po levém křídle, ale finále v podobě kvalitního centru už poté nepřišlo.

77
    Branka na 1:3 rozhodně hosty povzbudila a už zase sledujeme podobný vývoj zápasu jako v prvním poločase, kdy byla Celta velmi aktivní.

75
    ze hřiště odchází Rodrigo de Paul, přichází Matheus Cunha.

75
    Krátce po předchozím rohovém kopu hosté skórovali, tentokrát si ale cestu k zakončení nenašli.

74
    Jörgen Strand Larsen se po delší době připomněl v šestnáctce Atlética a vybojoval rohový kop.

73
    Po krátké pauze na občerstvení utkání opět pokračuje.

71
    Celta de Vigo právě vstřelilo branku!
    Po rohovém kopu vrátil míč do šestnáctky Atlética Aspas a našel ideálně zcela volného GABRIEL VEIGA. Ten se ještě přiblížil k brance a pak propálil Grbiče prudkým zakončením po zemi na bližší tyč. Asistence: Iago Aspas.

71
    Witsel byl ve vzduchu nejvýš a hlavou rohový kop odvrátil.

71
    Nyní se konečně hosté propracovali k zakončení, po kterém ještě budou zahrávat rohový kop.

70
    Akcím Celty Vigo zatím ve druhém poločase chybí větší nápaditost a rychlost, Atlético se vždy ubrání bez větších starostí.

68
    Dlouhý nákop v podání Celty Vigo byl velmi nepřesný a volný míč tak mohl ve vápně v klidu sebrat Grbič.

66
    Atlético sice v tomto zápasu nedominuje, ale kráčí k bezproblémovému vítězství! Třetí branku zápasu přidává po vskutku skvostné individuální akci YANNICK CARRASCO. Marchesína asi překvapil prudkou a umístěnou střelou na bližší tyč. Asistence: Geoffrey Kondogbia.

64
    Střídání v týmu Real Club Celta de Vigo:
    ze hřiště odchází Renato Tapia, přichází Augusto Solari.

63
    ze hřiště odchází Álvaro Morata, přichází Antoine Griezmann,
    ze hřiště odchází Ángel Correa, přichází João Félix.

63
    Ke střele z velké dálky se odhodlal Veiga, trefil ale jen svého spoluhráče Beltrána.

62
    Nepovedený centr do šestnáctky Atlética přesvědčivě stáhl ze vzduchu brankář Grbič.

60
    Álvaro Morata se řítil do zajímavého brejku a i když už možná mohl střílet, ještě chtěl hledat Correu. Ta přihrávka byla ale hodně špatná.

59
    Trenér Simeone už chystá oživení hry, na posledních třicet minut tradičně nastoupí Antoine Griezmann.

57
    Koke dostává za svůj skluz žlutou kartu.

56
    Standardní situace Altética byla hodně nebezpečně rozehraná, nakonec zakončoval Witsel, jeho ránu ale dokázali hosté obětavě zablokovat.

55
    Hugo Mallo zastavil Reinilda jen za cenu faulu a může být rád, že za tohle přidržení nedostal žlutou kartu.

54
    Tentokrát už se při akci Atlética o ofsajd jednalo, rozehrávat tak budou fotbalisté Celty Vigo.

53
    ze hřiště odchází Carles Pérez, přichází Gabriel Veiga.

51
    Situaci ještě prozkoumal VAR a branka platí, o ofsajd se nejednalo.

50
    Domácí fotbalisté se z první větší šance ve druhém poločase prosazují a zvyšují své vedení na 2:0! Ke střele z hranice šestnáctky se dostal záložník RODRIGO DE PAUL a míč i za pomoci výrazné teče skončil za zády Marchesína. Asistence: Koke.

49
    Dnešní utkání sleduje více než 52 000 fanoušků a většina z nich je s průběžným stavem zápasu spokojena.

48
    Ángel Correa se mohl stát dvojnásobným střelcem, ale Marchesína svou prudkou střelou nepřekonal. A nakonec rozhodčí stejně odpískal Correovu ruku.

47
    Carles Pérez se probíjel po pravém křídle dopředu, ale pomohl si útočným faulem.

46
    ze hřiště odchází Thomas Lemar, přichází Koke.

46

Druhý poločas začne přibližně ve 22:05.

První poločas je za námi, domácí Atlético Madrid po něm vede nad Celtou Vigo těsně 1:0. Celta byla v prvním poločase opticky i střelecky aktivnějším mužstvem, ale nebyla odměněna žádným gólem. Atlético naopak z mála vytěžilo maximu, jedinou větší šanci využil v deváté minutě Ángel Correa a poslal svůj tým do vedení. O tři minuty mohlo být vyrovnáno, ale Iago Aspas trefil pouze tyčku.

45+4

45+3
    Jörgen Strand Larsen si nabíhal na dlouhý míč, bylo to ale na něj nakonec až příliš vysoké, takže hlavou jen posunul míč do zámezí za brankou Atlética.

45+2
    Nastavují se tři minuty.

45+1
    Finální přihrávka směřovala na De Paula, ale ten se nakonec k zakončení nedostal, byl dobře dostoupen.

45
    Hra se přesunula na opačnou stranu hřiště a domácí fotbalisté budou zahrávat rohový kop.

43
    Hosté rozehráli rohový kop docela nebezpečně, ale domácí si s nepříjemným centrem před jejich branku nakonec dokázali poradit.

42
    V závěru poločasu ještě přichází šance pro Cetu Vigo, bude kopat roh z pravé strany.

41
    Celta se dostala k zajímavému centru do vápna, který si v něm našel Iago Aspas. Jeho pohotová střela z voleje ale netrefila branku.

40
    Atlético je i v těchto chvílích velmi pasivní, vůbec třeba nenapadá rozehrávku Celty. Simeoneho tým by rád udržel současný stav do poločasu.

39
    Na střely na branku vede Celta 3:2 a favorita zápasu i opticky přehrává. Jen stále o gól prohrává.

38
    Jörgen Strand Larsen si našel skulinku v obraně Atlética, aby mohl zakončit, střelu svou pravačkou ale zakroutil mimo.

37
    Celta už je opět usazena na polovině Atlética, ale zatím kombinuje hodně daleko od jeho branky.

36
    Střelec zatím jediné branky zápasu bude naštěstí nakonec v pořádku.

35
    Na zemi skončil po jednom ze soubojů Ángel Correa a zatím se mu nechce na nohy.

34
    Jörgen Strand Larsen se sice dostal do zakončení, ale mířil jen do boční sítě a navíc se pak stejně mával ofsajd.

33
    Atléticu pokus o rychlý kolmý postup vpřed nevyšel, opět tak budou na tahu hosté.

32
    Unai Núñez se pustil do individuální akce, ale ani on se až k centru nedostal. Atlético se nyní brání dobře.

30
    Celta Vigo tentokrát se svou akcí nedošla nikterak daleko, ještě na polovině hřiště se domácí zmocnili míče.

28
    Po krátké pauze se opět pokračuje. Dopředu se probíjel Álvaro Morata, ale jeho střel z úhlu nakonec branku netrefila.

26
    Rozhodčí nyní umožňuje hráčům přestávku na občerstvení.

24
    Hosté poslali ze standardní situace dlouhý míč do vápna Atlética. Tam měli domácí ty důležité prostory pohlídané.

23
    Žlutá karta pro tým Real Club Celta de Vigo (Unai Núñez).

23
    I na druhé pokus se hosté obránili a poté se snažili přijít se svým vlastním rychlým protiútokem. Ten byl ale nakonec zastaven.

22
    Po rohovém kopu Atlética se dostal do zakončení Molina. Jeho rána byla však sražena mimo tři tyče.

19
    Domácí jsou sice ve vedení, ale zatím opravdu nejsou na hřišti lepším a aktivnějším mužstvem. Více šancí měla rozhodně Celta Vigo.

18
    Také rohovému kopu se dokázalo Atlético ubránit a nyní může rozvinout svou vlastní akci.

17
    Standardní situaci se domácí ubránili, ale ještě budou čelit rohovému kopu.

16
    Yannick Carrasco špatně odhadl svůj skluz a fauloval Aspase. Dostává žlutou kartu.

14
    Atlético se nyní trochu zatáhlo a nechává kombinovat Celtu. Zatím ale daleko na její polovině.

12
    Nyní už bylo k vyrovnání opravdu blizoučko! Iago Aspas se ocitl úplně sám a svou prudkou střelou orazítkoval tyčku branky Atlética!

11
    Celta se pokusila o okamžitou odpověď, ale s jejím dlouhým nákopem si obrana Atlética poradila.

9
    Po ne zrovna přesvědčivém vstupu do utkání se přeci jen domácí dostávají do vedení! ÁNGEL CORREA dostal dobrou přihrávku a tvrdou střelou k pravé tyči překonal Marchesína. Asistence: Rodrigo de Paul.

8
    Ke střele zpoza vápna se dostal Thomas Lemar, jeho rána ale byla zablokovaná.

6
    Také Atlético se dostalo k rozehrávce svého prvního rohového kopu v utkání, ale ten domácím fotbalistům vůbec nevyšel.

5
    K zakončení se po rohovém kopu dostal Hugo Mallo, ale z blízka nedokázal překonat dobře postaveného Grbiče.

4
    Aktivní start hostů do utkání pokračuje, Celta bude zahrávat rohový kop.

3
    Na zemi skončil po faulu Álvara Moraty Hugo Mallo, bude ale v pořádku pokračovat ve hře.

2
    Hned na začátku utkání se do velmi dobré šance dostal Jörgen Strand Larsen a Ivo Grbić musel předvést vynikající zákrok, aby míč vyrazil.

1

Domácí Atlético Madrid bude hrát ve svých tradičních modročervených dresech, Celta se představí v modrobílé variantě.

Hráči obou mužstev už nastupují na hrací plochu, utkání co nevidět začne.

Atlético Madrid: Grbić – Molina, Hermoso (C), Witsel, Reinildo, Carrasco – Kondogbia, de Paul, Lemar – Correa, Morata.
    Náhradníci: Gomis Aleman, Iturbe – Felipe, Griezmann, Félix, Koke, Llorente, Cunha, M. Moreno, Saúl.
    Trenér: Simeone

Real Club Celta de Vigo: Marchesín – Mallo (C), Aidoo, Núñez, Galán – C. Pérez, Tapia, Beltrán, Cervi – Aspas, Strand Larsen.
    Náhradníci: Villar – de la Torre, Domínguez, Fernández, Fran López, Mingueza, Solari, Swedberg, K. Vázquez, Veiga.
    Trenér: Coudet

Rozhodčí: Hérnandez Hérnandez – Naranjo Pérez, Granel Pieró.

Vzájemné zápasy

V minulé sezoně bylo ve vzájemných zápasech úspěšnější Atlético, které nejprve vyhrálo na hřišti Celty 2:1 a poté doma 2:0. Celta nedokázala Atlético porazit už sedmkrát v řadě.

Real Club Celta de Vigo

Celta Vigo je menším španělským klubem, pro který je vždy primárním cílem záchrana a za úspěch je považováno umístění v klidném středu tabulky. V minulém ročníku obsadila Celta jedenácté místo a podobné umístění by jistě brala i v nové sezóně. Po čtyřech kolech má Celta na kontě stejně jako jeho dnešní soupeř sedm bodů a patří ji osmé místo v tabulce. Naposledy Celta doma přesvědčivě porazila Getafe 3:0.

Atlético patří dlouhá léta do španělské špičky, jedná se o hlavního konkurenta Barcelony a Realu Madrid v boji o mistrovskou trofej. Naposledy získalo Atlético titul v sezóně 2020/21, v minulém ročníku obsadilo třetí místo. Vstup do letošní sezóny Atléticu nevyšel asi úplně dle jeho představ, po čtyřech kolech má na kontě sedm bodů a patří mu sedmé místo. Naposledy tento madridský celek jen remizoval 1:1 na hřišti Realu Sociedad.

Zdravím a vítám všechny příznivce španělského fotbalu u sledování on-line přenosu utkání 5. kola LaLigy mezi týmy Atlético Madrid a Real Club Celta de Vigo. Zápas se odehraje na Cívitas Metropolitano v Madridu.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.

Petr Sumbal

Branky: 9. Correa (de Paul), 50. de Paul (Koke), 66. Carrasco (Kondogbia), 82. Núñez (vla.) – 71. Veiga (Aspas)

Karty:   16. Carrasco (ATM), 57. Koke (ATM) – 23. Núñez (CVG)

Atlético Madrid: Grbić – Molina, Hermoso (C), Witsel, Reinildo, Carrasco (85. Saúl) – Kondogbia, de Paul (75. Cunha), Lemar (46. Koke) – Correa (63. Félix), Morata (63. Griezmann).
    Náhradníci: Gomis Aleman, Iturbe – Felipe, Llorente, M. Moreno.

Celta de Vigo: Marchesín – Mallo (C), Aidoo, Núñez, Galán – C. Pérez (53. Veiga), Tapia (64. Solari), Beltrán, Cervi – Aspas, Strand Larsen.
    Náhradníci: Villar – de la Torre, Domínguez, Mig. Fernández, Fran López, Mingueza, Swedberg, K. Vázquez.

Rozhodčí: Hérnandez Hérnandez – Naranjo Pérez, Granel Pieró