HK MD Šumperk – Poruba 2011 3:5 (kon.) | Písek – Č. Budějovice 4:5 (po pr.)
IHC Králové Písek
4:5 (1:1, 2:1, 1:2 - 0:1)
HC Motor České Budějovice
Pátek 21.10.2022, 20:00 • Zimní stadion Písek • Liga juniorů • 10. kolo

Utkání končí! České Budějovice si odvážejí dva body. Písek poprvé v sezóně bodoval. (22:29:06)

64:01
    České Budějovice právě vstřelily branku!
    Jihočeské derby zná svého vítěze! Zápletku rozluštil bývalý kapitán Písku RICHARD PITEL. Asistence: Daniel Hála, Filip Petrásek.

63:00
    Písecký bek drží puk za vlastní brankou, oba týmy vyměňují hráče. Stále se hraje pět na pět. Vůbec se nepřerušilo.

62:03
    Velíšek sbírá kotouč ve středním pásmu, přesilovka se chýlí ke konci.

61:15
    Budějovice hrají oslabení skvěle! Písku nic nevychází.

Motor hraje ve čtyřech.

60:01

Šedesát minut vítěze nenašlo, a tak se půjde do prodloužení! Písecká přesilovka pět na tři tak bude pokračovat.

60:00

59:44
    Vyloučení v týmu HC Motor České Budějovice:
    Willmann – 2 min., zdržování hry / zašlapování puku.

A Hála nedává! Pokračuje se tedy za nerozhodného stavu.

59:24
    Trestné střílení pro Motor! Hála byl faulován v samostatném úniku! To jsou věci!

59:05
    Hosté vyhazují!

58:43
    A závěr bude ještě zajímavější! Dvě minuty za faul loktem pro Tomáše Březinu.

58:21
    Čeká nás zajímavý závěr třetí třetiny. Za nedovolené bránění je na dvě minuty vyloučen českobudějovický Adam Eremiáš.

57:26
    Písek právě vstřelil branku!
    A je zaděláno na drama! Dubský poslal puk na levý kruh, kde se do toho opřel JOSEF LECHNÝŘ, jenž propálil brankáře Cinku. Asistence: Alois Dubský, Filip Šindelář.

56:38
    Vylučovat se ale nebude, hra pokračuje vhazováním ve středním pásmu.

Českobudějovický útočník se zvedá, ale je znatelně otřesen. Měl by být ale v pořádku.

56:38
    Eremiáš byl zřejmě zasažen do obličeje a šel k zemi. Následně prudce narazil do mantinelu za píseckou brankou.

55:41
    Šímovu střelu zápěstím od modré čáry má Tesař ve své moci.

54:57
    Expísecký Pitel to zkoušel na vzdálenější tyč, ale beton Tesaře byl včas na správném místě.

54:15
    České Budějovice vybojovaly vhazování v útočném pásmu. Čas teď hraje proti Písku.

53:46
    Dubského ránu schoval Cinka do své lapačky. Zbývá patnáct vteřin do konce přesilovky pět na tři.

53:22
    Králové se usadili v útočném pásmu, písecký brankář ale zůstává stále na místě činu.

53:02
    To se ovšem nestalo a Motor vyhazuje puk až před branku, kterou střeží Tesař.

52:56
    Oddechový čas pro tým IHC Králové Písek. Králové to v případě vyhraného buly nejspíše zkusí v šesti!

52:56
    Petrásek – 2 min., podrážení.

52:41
    Motor vyhazuje puk. Oba týmy posílají na ledovou plochu čerstvé síly.

52:01
    Kapitán Českých Budějovic Březina opět míří na trestnou lavici. Tentokrát dostává dvouminutový trest za vysokou hůl.

51:03
    Rychlý brejk hostů, následuje vhazování před píseckým brankářem.

50:49
    Strkanice před brankou hostů. Rozhodčí ale zřejmě vylučovat nebude.

Jihočeské derby sleduje 100 diváků!

Oba týmy hrají v plném počtu.

50:00
    Do konce utkání zbývá deset minut. Písečtí zakládají útočnou akci zpoza vlastní brány.

48:18
    Vyloučení v týmu IHC Králové Písek:
    Řehoř – 2 min., hrubost.

Březina – 2 min., hrubost.

47:21
    A Motor využívá i přesilovku pět na čtyři! Hosté se poprvé v utkání dostávají do vedení. Tesař nevěděl, kde se nachází kotouč a toho využil MARTIN WILLMANN. Asistence: Tomáš Březina, Filip Petrásek.

46:42
    A máme vyrovnáno! Přesilovou hru pět na tři využil ADAM SOCHOR. Brankář Písku se už natahoval marně. Asistence: Adam Eremiáš.

46:34
    Tři mušketýři dostali puk do středního pásma a okamžitě střídají.

46:10
    Naprosto zbytečný faul ze strany Čančury, který absolutně mimo hru fauloval protihráče. Dvě minuty za nedovolené bránění.

45:25
    Strnad – 2 min., hákování.

43:57
    Motor dostal puk za brankovou čáru, ale branka nebyla uznána! Jeden z hráčů Motoru totiž zabránil píseckému brankáři v pohybu.

42:50
    Březina s klidnou hlavou kroužil za vlastní brankou a a ušetřil tak několik vteřin. Napadající písecký útočník byl pouze jakýsi komparz.

42:15
    Cinka drží svůj tým ve hře. Připsal si teď několik důležitých zákroků v krátkém časovém sledu.

41:33
    Adam Sochor je vyloučen na dvě minuty za naražení zezadu.

41:25
    Tesař si připisuje první úspěšný zákrok ve třetí třetině.

41:10
    Eremiáš se se Zátopkem nepáral a ukázkovým hitem ho odstavil od kotouče.

40:01

Druhá třetina končí a Písek vede těsně o jednu branku. Králové v úvodních pěti minutách dvakrát skórovali a vedli 3:1. Krátce před koncem třetiny ale ukázkově skórovali hosté.

40:00

39:55
    Březinovu prudkou ránu vytěsnil Tesař na zadní mantinel.

39:00
    Do konce druhé části zbývá jedna minutka. Vhazuje se před píseckým brankářem.

38:30
    Strnad – 2 min., příliš mnoho hráčů na ledě.

37:34
    Krásná kombinační hra přináší Budějovicím snížení stavu! Na modré čáře to skvěle udělal FILIP PETRÁSEK, jenž se vymanil od svého strážce. Následně poslal puk na levý kruh, kde z první pálil Hála. Jeho pokus ale za brankovou čárou neskončil, ale z následně dorážky dokonal dílo právě Petrásek. Asistence: Daniel Hála, Jan Vavřík.

36:24
    Šindelářův bekhendový pokus schoval Cinka do své výstroje. Vhazovat se bude po jeho pravé ruce. Do konce přesilové hry zbývají dvě vteřinky.

35:22
    Reiser zmařil rozehrávku a puk namazal přímo na hůl Adama Sochora, který střílel z první. Jeho střela ale šla mimo tři tyče.

35:00
    Písek si v kombinaci vůbec nerozumí. Motor již podruhé vyhazuje puk přes všechny čáry.

34:26
    Další přesilová hra pro domácí! Turek je vyloučen na dvě minuty za podrážení.

34:07
    Strnad pronikl do útočného pásma, nic nevymýšlel a vystřelil. Jeho ránu schoval Cinka do lapačky.

32:36
    Motor se trápí. Nejprve nemohl pokračovat v útočení kvůli signalizovanému ofsajdu. Při dalším pokusu o ofenzivní akci jim ofsajd byl již odpískán.

31:43
    Bouška se i s kapkou štěstí dostal do přečíslení dva na jednoho. Následně střílel bekhendem a jeho pokus jen těsně minul tyčku.

30:59
    Březinova jedovatá rána šla nad branku.

29:55
    Písecká kombinace k úspěchu nevedla. Čančura kotouč přebíral už ve středním pásmu. Králové tak musejí zahájit okupaci od začátku.

29:25
    Hostům se podařilo kotouč vyhodit až před brankáře Tesaře.

28:45
    Hála se po návratu z trestné lavice okamžitě zapojil do útočení, ale nedokázal obejít píseckého strážce.

28:21
    Písečtí si zahrají patnáct vteřin přesilovku pět na tři. Za hákování je na dvě minuty vyloučen kapitán Březina.

28:07
    Písecká obrana nechala Eremiáše zcela samotného číhat na útočné modré. Naštěstí pro Písek se mu nepovedlo kotouč zpracovat.

27:30
    Hokejisté Motoru vyhazují puk přes všechny čáry a hbitě střídají.

26:35
    Hráči Motoru dělají zbytečné fauly. Dvě minuty za hákování si odpyká Daniel Hála.

25:53
    A mohlo dojít ke snížení stavu! Tesař neviděl na střelu, kterou vyslal jeden z hostujících útočníků. Puk tak Tesaře pouze trefil a následně samovolně jen těsně projel vedle pravé tyčky.

25:42
    Královská družina posílá puk na zakázané uvolnění.

24:54
    Krátce po skončení přesilové hry se domácí prosazují! Zátopek našel FILIPA ŠINDELÁŘE, kterému se povedlo vyzrát na brankáře Cinku. Asistence: Jan Zátopek.

24:35
    Králové kombinovali v útočném pásmu, ale obrána Motoru jim nedovolila střílet.

23:10
    Písecký brankář teď svému týmu pořádně zavařil. Jeho pokus o vyhození nedopadl šťastně a českobudějovický útočník puk málem uklízel do prázdné brány. Následně se Tesař nedohodl se svým obráncem a kotouč zůstal tak v brankovišti zcela volný. Českobudějovičtí hokejisté toho chtěli využít a procedit tak touš za brankovou čáru. Pro písecké to ale nakonec všechno dobře dopadlo.

22:49
    Eremiáš – 2 min., hrubost.

22:13
    Písečtí hokejisté využívají přesilovou hru a berou si vedení zpět! Řehořovu střelu šikovně tečoval JAN ZÁTOPEK. Cinka se za kotoučem pouze smutně ohlédl. Asistence: Denis Řehoř, Filip Šindelář.

21:30
    Dubský trefil tyčku! Nechybělo mnoho a puk by skončil v levém horním růžku!

21:10
    Schuppler – 2 min., nedovolené bránění.

20:51

20:43

20:01

Máme za sebou první třetinu, která končí smírem. Skóre otevřel písecký Sabiniok, avšak v závěru úvodní periody vyrovnal Kotous.

20:00

19:22
    Tesař doslova skočil po volném kotouči a přerušil hru.

18:52
    Již zmiňovaný Šindelář byl příliš agresivní a za sekání dostává taktéž dvě minuty.

18:52
    Velíškovu ránu od modré kryje Cinka. Následné dorážení Šindeláře českobudějovického brankáře nijak nerozhodilo.

18:44
    První přesilovku si zahraje i Písek. Na dvě minuty za hákování je vyloučen Daniel Hála.

18:32
    Pokus o rychlý brejk se hostům nepovedl, píská se zakázané uvolnění.

17:27
    Motor vyrovnává! Vlastní gól si dal jeden z domácích hráčů, od jehož rukavice puk zamířil rovnou za brankovou čáru. Za autora branky je označen DANIEL KOTOUS. Asistence: Adam Eremiáš.

16:25
    Tesař nic neriskuje a nahození od hostujícího mužstva raději schoval do lapačky.

15:40
    Cháb obešel bránícího hráče a vyslal jedovatou střelu na branku. Cinka v plném pozoru nedovolil druhou změnu stavu.

15:00
    Zbývá pět minut do první sirény. Vhazuje se v obranném pásmu domácího mužstva.

14:11
    Českobudějovičtí hokejisté se usadili na malou chvilku v útočném pásmu. Jedna nepřesná přihrávka jim ale celou kombinaci překazila.

12:47
    Útočník Petrásek teď ukázal, že umí pracovat i dozadu. Sabiniok se totiž dostal do drobného úniku a rychlonohý útočník z Českých Budějovic mu skvěle zabránil ve střelbě.

12:37
    První ránu v přesilovce má brankář Tesař pod plnou kontrolou.

12:21
    O nešťastný faul se postaral písecký Mikeska, když nešikovně podrazil svého protihráče na modré čáře.

11:45
    Vavřík to opět zkoušel. Tentokrát od modré a jeho dělovka pouze zaduněla o zadní mantinel.

11:15
    Vavřikovu střelu vytěsnil Tesař vyrážečkou mimo brankoviště.

10:56
    Březina poslal puk na branku a zasloužil se tím o zisk buly v útočném pásmu.

09:55
    Písecká obrana zaspala a nechala, aby se Eremiáš dostal do samostatného úniku! Českobudějovický útočník ale na Tesaře v brance nevyzrál.

08:30
    Řehoř se dostal se svým spoluhráčem do přečíslení dva na jednoho. Skvělou práci odvedl ale hostující kapitán Březina, jenž nedovolil, aby jeho soupeř puk procedil na volného spoluhráče.

07:28
    Papírový outsider dnešního utkání otevírá skóre! Kaiser vyslal střelu na Cinka, od jehož pravého betonu se puk odrazil rovnou na hůl ONDŘEJE SABINIOKA, jenž puk uklízel již do odkryté svatyně. Asistence: Šimon Kaiser, Ondřej Sládek.

06:48
    Eremiáš vyslal na Tesaře poněkud propagační střelu, se kterou si písecký brankář poradil. Následovala střela od modré čáry od jednoho z českobudějovických obránců. Brankář domácích kotouč nadzvedl do ochranné sítě.

05:05
    Dubský pronikl do útočného pásma a naslepo hledal zadovkou svého spoluhráče na modré čáře. Písečtí beci ale střídali, a tak kotouč odcestoval až do obranného pásma domácích. Následně se hostující hokejisté provinili úmyslným ofsajdem, a tak Písek zadarmo získal vhazování v útočném pásmu.

04:36
    Písečtí hokejisté lehce zmatkovali v obranné hře, a tak raději poslali puk na zakázané uvolnění.

03:44
    Marcel Kříž nemůže pokračovat v útočení, neboť jeho spoluhráč pronikl do útočného pásma o chlup dříve než kotouč.

03:10
    Signalizovaný ofsajd vyhání Krále z útočného pásma.

02:53
    Dubský v útočném pásmu nic nevymýšlel a pokoušel se překvapit brankáře Cinku. Brankář Českých Budějovic byl však v pozoru.

02:13
    Fencl zůstal schovaný za obráncem a přebral puk na útočné modré. Měl lehký náskok, ale obránce Motoru mu stihl překazit zakončení.

01:58
    Kotousovu ránu z pravé strany schoval písecký gólman do své lapačky.

01:21
    Lukáš držel kotouč za vlastní brankou a pokoušel se založit rychlou útočnou akci. Nerozuměl si ale se svým spoluhráčem v útoku, a tak puk doputoval až na zakázané uvolnění.

00:26
    Krátce po vyhraném vhazování střílel jeden z českobudějovických plejerů. Jeho projektil ale lapil brankář Tesař.

00:23
    Hokejisté Písku se podepsali pod první zakázané uvolnění.

00:16
    První střelu v utkání vyslal českobudějovický Hála. Jeho rána byla ale hrubě nepřesná.

00:01

IHC Králové Písek: Tesař (Jansa) – Šipla, Velíšek, Dohnal, Čančura – Kaiser, Sládek, Hlaváček, Reiser, Šindelář, Řehoř, Strnad, Zátopek, Cháb (C), Lechnýř (A), Bouška, Sabiniok, Fencl, Mikeska, Dubský
    Trenér: Lukáš Tramba

HC Motor České Budějovice: Cinka (Kalista) – Gajdolín, Willmann, Schuppler, Březina (C), Lukáš, Šíma – Petrásek, Vavřík, Petrásek, Hála, Eremiáš, Sochor, Kotous, Turek, Kříž, Pitel
    Trenér: Jan Trummer

Rozhodčí: Kosnar – Rubáš, Kaiser.

Šok! Nejproduktivnější hráč písecké juniorky Richard Pitel dnes nastoupí v barvách soupeře.

Celek z jihočeské metropole je na tom o poznání lépe. Bývalý extraligový klub se nachází na lichotivém čtvrtém místě s šestnáctibodovým ziskem. Motor naposledy deklasoval Havlíčkův Brod poměrem 6:2. Nejproduktivnějším hráčem Motoru je Filip Petrásek, který posbíral už sedmnáct kanadských bodů. Pozadu není ani například šikovný štírek Daniel Hála, který v minulé sezóně oblékal právě dres s králem na hrudi v rámci hostování.

Králové se trápí a v dosavadním průběhu tohoto ročníku nezískali ani bod a jsou tak beznadějně poslední. Na předposlední Kladno ztrácejí svěřenci trenéra Volfa sedm bodů. Naposledy se mužstvo Písku představilo doma proti Salzburgu. Favorit z Rakouska sice zvítězil 5:2, ale vůbec by se nikdo nedivil, pokud by Písek ukořistil nějaké ty body, neboť outsider sehrál s favoritem více než vyrovnanou partii. Písecké produktivitě vládně kapitán týmu Richard Pitel, jenž má na kontě sedm kanadských bodů.

Zdravím všechny fanoušky juniorského hokeje! Jihočeské derby ozdobí desáté kolo Ligy juniorů!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.

Pavel Kovanda

Branky a nahrávky: 8. Sabiniok (Kaiser, Sládek), 23. Zátopek (Řehoř, Šindelář), 25. Šindelář (Zátopek), 58. Lechnýř (Dubský, Šindelář) – 18. Kotous (Eremiáš), 38. Petrásek (Hála, Vavřík), 47. Sochor (Eremiáš), 48. Willmann (Březina, Petrásek), 65. Pitel (Hála, Petrásek)

Rozhodčí: Kosnar – Rubáš, Kaiser