Hvězda Praha – Sparta 5:2 (kon.) | Kladno – K. Vary 3:5 (kon.) | Motor ČB – Pardubice 1:2 (kon.)
Chomutov – HC Litvínov 4:3 (po pr.) | Přerov – Olomouc 2:3 (po pr.) | Plzeň – Slavia 3:0 (kon.)
Třinec – Kometa Brno 2:3 (kon.) | Poruba – Zlín 3:2 (po pr.) | HK MD Šumperk – Vítkovice 1:2 (1:2 po s.n.)
Havlíčkův Brod – Mountfield HK 1:6 (kon.) | Tábor – Jihlava 2:3 (kon.) | Liberec – Mladá Boleslav 3:6 (kon.)
HC Oceláři Třinec
2:3 (0:2, 1:0, 1:1)
HC Kometa Brno
Sobota 22.10.2022, 13:00 • Werk arena, Třinec • Extraliga dorostu • Skupina Východ

Pro dnešek je to od nás z Třince vše. Přejeme krásný zbytek soboty. (15:04:20)

WERK ARENA viděla vyrovnané utkání s dramatickou koncovkou. Dnes rozhodly především proměněné šance. Třinec se v závěru utkání sice snažil, co to šlo, ale v závěrečné power-play už dokázali Oceláři jen korigovat skóre na konečných 2:3.

Kometa se raduje! Oceláři už neměli v závěru na vyrovnání dost sil.

59:48
    Tohle se domácím nepovedlo. Těsně před koncem zahráli puk na zakázané uvolnění.

58:54
    Nebezpečnou ránu z první vytěsnil Matoušek do ochranné sítě.

58:26
    Třinec opět v šesti. Kometa vyhodila kotouč, ten však skončil pouze na tyči!

58:06
    Třinec právě vstřelil branku!
    A je tu drama! Domácí si po vyhraném vhazování chvíli vyměňovali puk. Od modré čáry pak vymetl pavučinu brněnské klece POHLUDKA.
    Asistence: Dravecký, Holub

57:56
    Domácí si vybírají oddechový čas. Trenér Malík kreslí na tabuli závěrečný nápor. Oceláři budou hrát bez brankáře.

56:27
    Brněnský David Ross se zkoušek prokličkovat přes střed kluziště, ale neuspěl. Třinecká obrana žádné nebezpečí nedopustila.

55:14
    Obranné řady Komety drží pozice. Matoušek kolem brankoviště přikryl kotouč, aniž by musel zasahovat.

53:56
    Hosté se teď trochu vymanili z defenzívy. Občas to zkoušejí i směrem dopředu.

52:35
    I po skončení přesilovky Třinec pokračuje v náporu. Kometa se nikam nežene, úspěšně se soustředí na obranu.

51:24
    Druhá minuta přesilovky už je mnohem lepší, všechny pokusy domácích však Matoušek kryje. V posledních momentech je na ledě ústřední postavou veškerého dění.

50:36
    První minuta přesilovky utekla jako voda. Z pobytu v útočném pásmu ale nedokázali Oceláři vykouzlit zatím nic.

49:35
    Třinečtí dostávají příležitost se vrátit do utkání. Dvě minuty za držení inkasuje hostující Jakub Zubíček.

48:47
    Oceláři se přece jen konečně usadili v útočné třetině. Avšak jejich ojedinělé pokusy končí buď na výstrojí Matouška nebo v ochranné síti.

47:48
    Domácím čas utíká velmi rychle. Přechod do útoku ale není momentálně jejich silná disciplína. Možní jim teď pomůže zakázané uvolení Komety.

Rostislav Niedoba

Branky a nahrávky: 22. Sajdok (Solowski, Barna), 59. Pohludka (Dravecký, Holub) – 1. Zubíček (Halačka), 19. Šichtař (Pavlík), 43. Brabenec (Jurný, Mitro)

HC Oceláři Třinec: Milota (Heczko) – Mrtka, Čmiel, Dravecký, Solowski, Byrtus, Holub (A) – Urbánek, Rybnikár, Pohludka, Blaha (A), Sikora (C), Hebar, Sajdok, Švančara, Mikula, Weiss, Barna
    Trenér: Marek Malík

HC Kometa Brno: Matoušek (Fajmon) – Zubíček (A), Jurný, Spanel, Mitro, Antony, Vyhlídal – Brabenec, Šichtař, Zduba, Červenka (C), Šebela, Röss, Pavlík, Halačka (A), Štulo, Volf
    Trenér: Marek Moskal

Rozhodčí: Konvička, Bubela, Přecechtěl