Florida – Tampa 2:3 (po pr.) | Chicago – Detroit 4:3 (po pr.) | Colorado – Seattle 2:3 (kon.)
Boston – Minnesota 4:3 (po pr.) | New Jersey – San Jose 2:1 (kon.) | Edmonton – St. Louis 0:2 (kon.)

3. Nick Foligno (BOS) 1+0 (22:10:25)

Boston Bruins zvládl dramatické utkání proti Minnesotě Wild a vypořádal se úspěšně se ztrátou dvoubrankového vedení. Ve třetí třetině se totiž o srovnání postaral Jared Spurgeon, jehož branka poslala střetnutí do prodloužení. Podstatnou část nastaveného času hrál Boston v početní převaze, čehož ale dlouho nedokázal využít. Až jedenáct sekund před koncem se prosadil po přihrávce Pastrňáka Taylor Hall, který tak zaznamenal během sobotního klání hned tři kanadské body.

64:49 Taylor HALL - 4:3

64:49
    Bruins právě vstřelili branku!
    Pouhých jedenáct sekund před koncem prodloužení se povedlo domácím přesilovku využít a strhnout vítězství na svou stranu! Pastrňák na levé straně brankoviště neměl dobrou pozici ke střele, přenesl tak rychle hru k pravému kruhu, kde se do střely z první opřel TAYLOR HALL, jenž překonal přesouvajícího se Fleuryho. Asistence: David Pastrňák, David Krejčí.

64:17
    Fleury čapá do lapačky vysokou střelu Lindholma od modré čáry, která mířila k jeho levé tyči.

63:53
    Další střela Bergerona z mezikruží, tentokrát Fleury skočil po vyraženém puku a přerušil hru.

63:32
    Hall poslal ze strany riskantní přihrávku před brankoviště, Bergeron se dostal ke střele, ale Fleury reflexivně vyráží puk mimo brankoviště!

63:01
    Wild rychle po buly vyhodili přes všechny čáry.

62:57
    Oddechový čas pro tým Boston Bruins.

62:57
    Ne na dlouho! Za podražení Krejčího totiž odchází pykat Kaprizov!

62:46
    Nyní se tedy bude pokračovat v klasickém počtu tři na tři.

62:46
    Brodinovu jedovku od modré čáry chytá Ullmark do lapačky.

62:34
    Úspěšný nebyl, odpovědět nyní mohou hosté.

62:15
    Bruins mají puk za svou brankou a vymýšlí přechod do útočného pásma.

61:24
    Znovu se do zakončení dostal Pastrňák, Fleury však vyráží i tento projektil! A Minnesota už je v plném počtu, tedy ve čtyřech.

60:52
    Krejčí číhal na kotouč v levém kruhu, zamířila k němu přihrávka, avšak jeho střelu dokázal betonem vytěsnit přesouvající se Fleury.

60:39
    Pastrňák se dostal hned ke dvěma střelám. První orazítkovala zadní mantinel, druhou už musel řešit brankář Fleury, který puk vyrážečkou srazil mimo tři tyče.

60:01

Jan Vojkůvka

Branky a nahrávky: 4. N. Foligno (Hall, Zacha), 13. Pastrňák (Hall, Krejčí), 27. H. Lindholm (Grzelcyk, Cr. Smith), 65. Hall (Pastrňák, Krejčí) – 2. Duhaime, 36. Boldy (Zuccarello, M. Foligno), 56. Spurgeon (Zuccarello, Brodin)

Boston Bruins: Ullmark (Swayman) – H. Lindholm, Grzelcyk, Forbort, Clifton, Reilly, Zbořil – Zacha, Bergeron (C), DeBrusk – Hall, Krejčí (A), Pastrňák (A) – Frederic, Coyle, Cr. Smith – N. Foligno, Nosek, Lauko.
    Trenér: Jim Montgomery

Minnesota Wild: M. Fleury (Gustavsson) – Middleton, Spurgeon (C), Brodin, Dumba (A), Merrill, Addison – Kaprizov, Hartman, Zuccarello – Eriksson Ek, M. Foligno (A), Jost – Boldy, Rossi, F. Gaudreau – Duhaime, Steel, Dewar.
    Trenér: Dean Evason

Rozhodčí: McIsaac, Luxmore – Kelly, Baker

Diváci: 17 850