Kladno – Liberec 3:2 (kon.) | Mladá Boleslav – Olomouc 2:3 (0:3 po s.n.) | Mountfield HK – K. Vary 1:2 (kon.)
Plzeň – Vítkovice 4:3 (po pr.) | Kometa Brno – Motor ČB 3:0 (kon.) | Litvínov – Sparta 4:0 (kon.)
po s.n. (0:3)
BK Mladá Boleslav
2:3 (0:1, 2:1, 0:0 - 0:0)
HC Olomouc
Pátek 28.10.2022, 16:00 • ŠKOENERGO Aréna, Mladá Boleslav • Tipsport extraliga • 15. kolo

Ode mne je to v tuto chvíli vše, děkuji vám za pozornost a budu se u textového online přenosu těšit opět někdy na počtenou. Příjemný zbytek večera. (18:37:35)

Nejlepšími hráči utkání byli vyhlášeni Jan Lukáš (OLO) a za domácí tým kapitán Jan Stránský (MBL).

Boleslavští neuspěli v žádném ze svých nájezdů, a tak tento zápas ukončují hosté velice záhy. Ti totiž proměnili všechny své nájezdy – postupně si trefu připsali Jakub Orsava, Jan Káňa a Lukáš Nahodil.

Jakub ORSAVA - 2:3

V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Olomouc.
    Rozhodující gól dal první nájezdník – Jakub ORSAVA.

0:2
    Káňa nic nevymýšlel, zdvihl kotouč a přehodil Krošelje nad rameno.

1. série
    0:1
    Kotala se rozjížděl s rozvahou. Poslal kotouč do betonů.

1. série
    0:1
    Orsava proměňuje bekhendem pod víko.

Samostatné nájezdy začínají.

První pojedou hosté.

Vypadá to, že je vše připraveno, nájezdy tedy za malou chvíli začnou.

Tak na rozhodnutí vítěze nestačilo ani dalších pět nastavených minut. Je tedy jasné, že dnešní duel rozhodnou až samostatné nájezdy. Uvidíme, koho trenéři v této exekutorské činnosti povolají.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:58
    Jan Káňa mohl rohodnout, když v samostatném nájezdu mířil na Gašpera Krošelje. Ten se ale nenechal rozhodil a jeho pokus vychytal.

63:34
    Tomáš Dujsík mířil jen do Krošeljových betonů.

63:01
    Bambula těsně před bránou nahrál Rašnerovi, ten na puk nedosáhl.

62:40
    Oba celky vystřídaly.

62:10
    Pýcha dlouho míchal s pukem, pak si najel až před Lukáše a vypálil. Åberg při dorážkách neúspěšný.

61:41
    Hra přerušena, vhazovat se bude po pravici brankáře Jana Lukáše.

61:28
    Nakonec s Káňou a Ondruškem zamířili do útoku a zadovkou našli právě Orsavu, který ale Krošelje nepřelstil.

61:04
    Orsava kličkuje s pukem, ale zatím jen ve svém pásmu.

60:42
    Do útoku se dostali i hosté, ale Krošelj práci neměl.

60:18
    Pýcha pobízel Fořta, který už měl hokejku nachystanou ke střele, ale na poslední chvíli mu puk vypíchl Klimek.

60:01

Vypadá to, že jsou oba celky nachystány. Za Olomouc na led míří Dujsík, Nahodil a Klimek. Boleslav staví Fořta, Åberga a Pýchu.

Šedesát minut hry o vítězi nerozhodlo, stav se po druhé třetině nezměnil a stále tedy platí 2:2.
    Oba celky hrály velice dobře dozadu. Domácí ve třetí třetině nevyužili tři přesilové hry, dokonce i jednu dvojnásobnou. Což je ve finále může velmi mrzet.
    Následuje krátká přestávka před pětiminutovým prodloužením. Hrát by se mělo cca v 18:20.

60:00

59:53
    Kotala vyslal střelu po ledě. Zřejmě byla poslední, kterou dnes v základní hrací době uvidíme.

59:35
    Klimek chtěl trefit poloodkrytou bránu, ale Krošelj vytrčil rukavici a vytěsnil kotouč mimo branku.

59:10
    Šťastný vystartoval po kotouči a zadovkou pak našel Fořta, který zamířil jen do betonů brankáře Lukáše.

58:34
    Řezníček mířil do horní části branky. Naštěstí pro domácí minul.

58:01
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:48
    U puku je nyní Mora, která je nastěhovaná ve svém útočném pásmu.

57:04
    Mezitím už je Mareš zpátky na ledové ploše. A co hůř. Mohl ujet i do útoku. Åberg nezpracoval přihrávku, která na něj mířila a málem se jí ujal Mareš, který naskakoval z trestné.

56:39
    Åberg dostal pěknou přihrávku, ale střelu nezacílil přesně.

56:22
    Pýchova střela od modré měla spíše propagační charakter. Lukáš na ni dobře viděl a schoval kotouč do lapačky.

55:58
    Minuta z přesilovky pryč a první střelu si připisuje David Šťastný.

55:03
    Olomoučtí už dvakrát vyhodili.

54:46
    Vyloučení v týmu HC Olomouc:
    Lukáš Mareš – 2 min., vražení na hrazení.

Dnešní utkání sleduje 3012 diváků.

53:35
    Kunc si sjel na spodní hranici kruhu a ihned vypálil. Krošelj kryje.

53:08
    Klimek střílel z první, Krošelj kryje vyrážečkou.

52:50
    Následuje další komerční pauza dnešního duelu.

52:50
    Stříteského jedovatá střela od modré do branky neprošla.

52:29
    Konečně se ke střele dostávají i hosté. Rašner se Škůrkem teď nadvakrát zaměstnali Krošelje.

51:58
    Lantoši získal puk po vyhraném buly a ihned vypálil. Lukáš sklapl betony včas.

51:20
    Klimek je zpátky na ledové ploše.

50:59
    Hosté šetří vteřiny a Orsava s Rašnerem míří do útoku. Nic velkého ale nevymýšlí, jen potřebují odvést pozornost od své branky. Domácím se přesilovka krátí.

50:30
    Stránský v palebné pozici míří jen do betonu brankáře Lukáše.

49:57
    Velký závar na brankovišti. Lukáš s pomocí své obrany kryje střelu i dorážky.

49:40
    Åberg vyrobil velkou chybu a Škůrek dokázal ujet s pukem až do útoku. Tam jej dostihli domácí.

49:20
    Lukáš Klimek – 2 min., vysoká hůl.

49:20
    Klimek nechtěně zahrál vysokou holí, když se snažil vystrkat kotouč do středního pásma. A zranil boleslavského obránce Alexe Lintuniemiho.

48:34
    Do Šťastného střely vložil Klimek hokejku a kotouč zamířil vysoko nad olomouckou branku.

48:07
    Domácí opět nedokázali využít závaru před Lukášovou bránou.

47:50
    Michal Kunc – 2 min., podrážení.

47:14
    Puk skončil na střídačce hostí, vhazuje se ve středovém kruhu.

47:04
    Eberle z druhé vlny vyslal tvrdý projektil, který končí na Lukášových betonech.

46:48
    Útok Mory přerušuje ofsajd. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

46:29
    Lukáš přerušil hru a zastavuje tak po několika minutách časomíru. Následuje komerční přestávka.

46:00
    Lantoši vybídl Luntera, ale ten už se ke střele nedostal, jelikož ji na poslední chvíli stopla obrana hostí.

45:13
    Vidíme teď hru nahoru dolů, nepřerušuje, takže čas běží velice rychle.

44:23
    Rašner skvěle vystartoval do útoku, Krošelj pozorný.

43:29
    Jeřábek z hranice kruhu napálil kotouč do brankoviště, Beránek ani Bičevskis na něj bohužel nedosáhli.

42:08
    Druhá třetina nás možná navnadila, že budeme pokračovat v útočných parádičkách obou týmů, ale od úvodu třetí periody je hra obou týmů velmi klidná a ukázněná, oba celky brání přechody přes útočnou modrou, do ničeho kreativního se nepouští.

41:23
    Kucserova tvrdá střela od modré.

40:40
    Hosté na úvod zatlačili domácí do jejich vlastního pásma.

40:01

Po dvou třetinách hry máme v Mladé Boleslavi vyrovnaný stav pátečního duelu, na světelné tabuli svítí skóre 2:2.
    Domácím se nejprve podařilo vyrovnat, postaral se o to Róbert Lantoši, který zaznamenal také první branku v novém působišti. Jenže hostům se díky Lukáši Nahodilovi opět podařilo odskočit. V závěrečné minutě se parádní brankou o vyrovnání zasloužil Pontus Åberg.
    Rozhodně nesledujeme žádnou nudu, hraje se nahoru dolů, hra je rychlá, bez žádných zákeřností a musí fanoušky v hale bavit.

Třetí třetina by měla odstartovat přibližně v 17:42.

40:00

39:51
    Pláněk to ještě na poslední chvíli zkoušel, ale střela prosvištěla kolem tyče.
    39:06 Pontus ÅBERG - 2:2

39:06
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    Tak to byla parádička z díly Pontuse ÅBERGA, který dostal přihrávku na brankoviště a kotouč nasměroval nahoru k břevnu. Na takovou střelu už byl Jan Lukáš krátký.
    Asistence. Jan Stránský, Radek Jeřábek.

38:04
    Hosté teď veškeré síly upínají do obranné činnosti, domácí se snaží co nejvíce se cpát do brankoviště, jelikož cítí, že tudy by mohla vést cesta.

36:15
    Jan Lukáš teď pokryl několik střel i následných dorážek a Hanáci mu teď můžou jen a jen děkovat.

35:18
    Åberg naskakuje zpátky na led a hned se zapojuje do obranné činnosti.

34:57
    Domácí se osvobozují.

34:29
    Škůrek zakončoval, ale jeho pokus končí na zadním mantinelu.

33:57
    Ondrušek neudržel pásmo a Hanáci musí začínat až za vlastní brankou.

33:42
    Olomoučtí jsou rozestavěni v přesilovkovém vzorci. Zatím se jedná spíše o přihrávky. První střelu vyslal Jan Káňa.

33:18
    Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav:
    Pontus Åberg – 2 min., držení hole.

32:49
    Krošelj teď netušil, kde skončilo nahození Olomouckých. Nakonec si ho všiml a rychle kotouč, který byl před jeho betony, přikryl a přerušuje hru. Následuje komerční přestávka.

31:54
    Kantner dokázal s pukem dojet až do útočného pásma. Kontroval mu Kotala, ale Kantner byl dobře blokován, a tak přihrát nestačil a jeho pokus se pak ztratil ve změti hokejek a betonu Jana Lukáše.
    30:29 Lukáš NAHODIL - 1:2

30:29
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Hosté trestají velmi pohlednou akcí, na jejímž konci byl Lukáš NAHODIL, který dostal parádní přihrávku a brilantní stahovačkou zakončil přesně k tyči.
    Asistence: Jan Káňa, David Škůrek.

30:04
    Teď je zachraňuje gólman Jan Lukáš, který po jedné z dorážek přerušuje hru a dovolí svému týmu vystřídat.

29:55
    Mora stále nestřídala. Je tu další zakázané uvolnění hostí. Hráči v červených dresech už sotva pletou nohama.

29:20
    Pýcha zůstal před bránou a zkoušel to sám.

29:07
    Další zakázané uvolnění Mory.

28:56
    Hosté vyhazují jen za cenu zakázaného uvolnění a hra se stěhuje zpátky před Jana Lukáše.

28:26
    Domácí se ale rychle dostali zpět do pásma. Kantner zpoza brány našel Hanouska, který dorážel na brankovišti.

28:04
    Domácí přišli o pásmo, Jeřábek neudržel puk na modré čáře.

27:15
    Pláňkova tvrdá rána mířila do horní části branky, ale jen těsně ji přelétla.

26:12
    Následuje trocha uklidnění v podobě komerční pauzy.

26:12
    Stránského střelu Lukáš vykopnul špičkou betonu.

25:51
    Po vyrovnávací brance se nám tempo hry pořádně vyšponovalo a především před olomouckou brankou to pořádně hoří.

25:22
    Kousal se procpal do pásma a dokázal vystřelil, ačkoli byl blokován olomouckou obranou. Kotouč skončil na betonu brankáře Lukáše.

24:45
    Olomoučtí jsou krapet rozhození, ale domácí netrestají. Lukáš měl teď velké štěstí po jednom z nahození domácích hráčů, po jehož odrazu netušil, kde má kotouč.

24:21
    Stříteský si hlasitě říkal o přihrávku, ta přišla a boleslavský obránce vypálil. Lukáš kryje.
    23:21 Róbert LANTOŠI - 1:1

23:21
    Po necelé minutě přesilovky máme vyrovnáno! Róbert LANTOŠI využil svého postavení v předbrankovém prostoru a zasunul kotouč Lukášovi mezi betony. Pro Lantošiho je to první branka za BK Mladá Boleslav.
    Asistence: David Šťastný.

23:09
    Domácí přišli o pásmo a musí založit útok znovu.

22:35
    Lantoši si chystal palebnou pozici z horní hranice kruhu, ale proti jeho střele skvěle zasáhl Kusko, který střelu vychýlil.

22:23
    Dalibor Řezníček – 2 min., držení.

22:14
    Domácí jsou při chuti a hned na úvod tlačí na soupeře. Hanouskův pokus teď končí ve výstroji gólmana Lukáše.

21:45
    Kousal získal pásmo a posunul na Kotalu, ten z předbrankového prostoru puk za Lukáše nedostal.

20:53
    Åberg stál připraven u tyče a zasouval kotouč k tyči. Lukáš se skvěle přemístil. Halou to jen zahučelo.

20:12
    Po útočné misi na branku Krošelje skončila právě jeho svatyně mimo kolíky a rozhodčí hru přerušili.

20:01

Máme za sebou úvodní část dnešního duelu. Hosté po dvaceti minutách vedou, když využili slibnou šanci a dorážku v šesté minutě hry.
    Hosté jsou prozatím aktivnější, ať už při hře s pukem nebo v obranné činnosti. Viděli jsme rovněž i jednu přesilovou hru. Tu měli domácí, ale žádnou vyloženou tutovku si nevytvořili.

Uvidíme, co přinesou další části hry. Druhá třetina začne přibližně v 16:49.

20:00

18:54
    Boleslavští se snaží, ale zatím je více energie na bruslích a hokejkách hostí.

17:52
    Åberg si razil cestu do pásma, ale na modré byl čistě odstaven Bambulou.

17:01
    Beránkův pokus v kontru s Eberlem. Opět Lukáše nepřekvapil.

16:34
    A je po přesilovce. Orsava je zpátky na ledě.

16:19
    Střel hodně, ale žádná dorážka.

15:43
    Lintuniemiho tvrdá rána od modré končí jen na připravených betonech jana Lulkáše.

15:25
    Kunc skvěle znepříjemňoval Šťastnému jeho přechod do útočného pásma.

14:55
    Boleslavští neudrželi pásmo, ba co hůř. Dvojice olomouckých hráčů si vyrazila na útočný výlet.

14:34
    Jakub Orsava – 2 min., podrážení.

14:22
    Šťastný si sjížděl ve dvou s Lunterem. Boleslavský útočník udělal na poslední chvíli kličku a vystřelil. Na poslední chvíli mu ale do rány strčil hůl olomoucký hráč.

13:39
    Řezníček napálil kotouč od modré, Krošelj jen vyráží. Další dorážka skončila na tyčce.

12:46
    Kund měl dobrou pozici v mezikruží, ale obrana Boleslavi skvěle zafungovala a olomouckému útočníkovi nedovolila zakončit.

12:08
    Následuje další komerční přestávka.

11:49
    Fořtův pokus skončil na betonech, k dorážce se dostal Stránský, ale proti Lukášovi neuspěl.

11:30
    Åberg skvěle zachytil kotouč a získal pásmo. Fořt objel branku a nahrál právě Åbergovi, ten ale nezacílil přesně.

10:53
    Hosté úřadují ve svém útočném pásmu.

09:45
    Beránek nenasměroval šikovné nahození do poloodkryté branky.

08:39
    Stránského nahození z nulového úhlu končí na betonech brankáře Lukáše. K dorážce už se domácí nedostali.

07:59
    Klimek pro hosty získal útočné pásmo, ale ti o něj rychle přichází a úřadují domácí.

07:46
    První komerční pauza dnešního duelu. Vhazovat se bude po pravici Jana Lukáše.

07:33
    Stříteského střelu zlikvidovali hostující obránci.

07:16
    Orsavovo nahození od modré šlo hodně nad.

06:34
    Domácí se usadili v útočném pásmu. Střela Pavla Pýchy teď Lukáše hodně zaštípala do betonů.
    05:37 Lukáš ANDĚL - 0:1

05:37
    A to domácí může jen mrzet, protože z protiakce se prosazují hosté, kteří využili toho, že Gašper Krošelj vyrazil kotouč, pak v zápalu boje přišel o hokejku a LUKÁŠ ANDĚL už jen dorážel za bezmocného gólmana.
    Bez asistence.

05:18
    Tak teď to halou jen zahučelo. Domácí měli několik slibných dorážek, ale za Janem Lukášem nic neskončilo.

05:00
    Hanousek projel do útoku, ale nezamířil přesně.

04:07
    Lunterův pokus po Šťastného přihrávce Lukáše nerozhodil. Přerušuje hru a vhazuje se po jeho pravici.

03:36
    Štich špatně rozehrál a toho hned využil Nahodil, který udělal dva rychlé kroky a vypálil.

03:21
    Krátce po Eberlem vypálil i Šťastný. Domácí se pomalu osmělují.

03:11
    Eberleho pokus končí na betonu brankáře Lukáše.

02:40
    Lukáš Mareš, dnes v roli útočníka, vystihl rozehrávku zpoza branky a napálil kotouč do brankoviště. Krošelj kryje.

01:53
    Kotalovo dloubnutí do kotouče zaměstnalo Jana Lukáše. Domácí útočník si za něj vysloužil potlesk.

01:12
    Klimek vystihl nepřesnou rozehrávku domácích a ihned pálí. Střela šla mimo tři tyče, Krošelj se jen ohlédl.

00:15
    Hanáci se ujali puku a hned na úvod končí jeden z výpadů nahozením do boční síťky boleslavské branky.

00:01

Duel se hraje v den státního svátku, kdy si připomínáme vznik československého státu. A tak eště před samotným utkáním zazněla česká státní hymna.

BK Mladá Boleslav: Krošelj (Novotný) – Pýcha, Pláněk, R. Jeřábek, Stříteský, Lintuniemi, Hanousek, Štich – Åberg, Fořt, J. Stránský – Lunter, Lantoši, Šťastný – Kantner, Kotala, P. Kousal – M. Beránek, Bičevskis, Eberle.

HC Olomouc: Sedláček (Lukáš) – Ondrušek, Rutar, Rašner, Škůrek, Řezníček, Dujsík, T. Černý, Mareš – J. Káňa, Nahodil, Orsava – Klimek, Kusko, Navrátil – Kunc, Menšík, Bambula – Olesz, Anděl.

Rozhodčí: Pilný, Šindel – Brejcha, Svoboda.

Vzájemná utkání
    Soutěž už vkročila do své druhé čtvrtiny, takže první oťukávání už mají oba celky za sebou. Poprvé na sebe narazily hned ve 2. kole, kdy Boleslavští zajížděli na led Olomouce. Bruslaři tehdy svého soka vysoko přestříleli 37:21, přesto z ledu odcházeli zklamaní a bez bodu. Olomouc uhájila domácí prostředí a vyhrála 2:1.

Celkově vždy bývají duely s Olomoucí velmi vyrovnané a často končí rozdílem jediné branky. Uvidíme, jaký výsledek přinese tento duel.

HC Olomouc
    Páteční soupeř Středočechů má odehráno o dva zápasy méně a po dvanácti odehraných duelech mu patří pátá příčka a na svém kontě má 22 bodů.

Kohouti svůj poslední duel odehráli v neděli, když na domácím ledě přivítali Plzeň. Na konci 5. minuty šli do vedení, ale Plzeňští zkraje druhé třetiny vyrovnali a pak už patřil duel jim a z olomouckého ledu si vezli na západ Čech všechny tři body.

V týmu Hanáků se nejlépe daří Janu Káňovi, který s devíti body (6+3) vede kanadské bodování a současně také tabulku střelců. Se sedmi kanadskými body jsou za ním narovnáni postupně Jakub Orsava (3+4), Jiří Ondrušek (3+4) a Lukáš Nahodil (2+5). A právě Nahodil ještě spolu s Rostislavem Oleszem (0+5) platí v týmu za nejlepší asistenty.

V brankovišti hájil tři tyče sebejistě slovenský gólman Branislav Konrád, který dlouhodobě vyniká skvělými statistikami a je brankářskou stálicí Olomouce. Jenže Hanáci museli do svých brankářských řad povolat další posilu, a to z důvodu zranění jejich hlavní gólmanské opory. Nemohli sáhnout vedle, když se domluvili s Jakubem Sedláčkem. Zda ten naskočí do branky už v duelu s Boleslaví, nebo zda v základní sestavě hostí zaujme místo v brankovišti Jan Lukáš, se dozvíme v pátek odpoledne.

Domácí Bruslaři mají po čtrnácti odehraných zápasech na svém kontě 23 bodů a patří jim čtvrté místo v tabulce.

Boleslav odehrála poslední duel v neděli na ledě pražské Sparty. Utkání dlouho drželo bezbrankové skóre a góly začaly padat až ve třetí třetině hry. Domácí šli zásluhou Sobotky a Tomáška do dvougólového vedení, ale Bruslaři v poslední pětiminutovce zabrali a zápas dotáhli až do prodloužení. V něm měli Boleslavští sice navrch, Sparta se dostala k jediné střele, ale zato ke gólové – bonusový bod domácím trefil Řepík.

Kanadské bodování týmu vede s dvanácti body útočník Pavel Kousal (5+7), za ním jsou devítibodoví Jan Stránský (6+3), který je současně nejlepším střelcem týmu a Pontus Åberg (1+8), který je díky svým osmi nahrávkám nejlepším asistentem. Slovenský forvard Róbert Lantoši (0+7) gólově zatím mlčí, ale domácí věří, že jeho čas ještě přijde.

Mezi třemi tyčemi se střídají Filip Novotný s Gašperem Krošeljem. Více prostoru dostává Novotný, který odchytal devět klání, slovinský gólman prozatím pět. Úspěšnost obou gólmanů je nad 93 %.

Vítejte u textového online přenosu utkání 15. kola TELH mezi domácím BK Mladá Boleslav a HC Olomouc.
    Dříve, než utkání začne, pojďme si oba soupeře představit.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Zdena Bobková

Branky a nahrávky: 24. Lantoši (Šťastný), 40. Åberg (J. Stránský, R. Jeřábek) – 6. Anděl, 31. Nahodil (J. Káňa, Škůrek), rozh. náj. Orsava