Boston – Detroit 5:1 (kon.) | Philadelphia – Florida 4:3 (kon.) | Ottawa – Minnesota 2:4 (kon.)
Buffalo – Montreal 2:3 (kon.) | Nashville – St. Louis 6:2 (kon.) | Chicago – Edmonton 5:6 (kon.)
Dallas – Washington 2:0 (kon.) | Seattle – Vancouver 4:5 (kon.) | San Jose – Toronto 4:3 (po pr.)
Los Angeles – Winnipeg 4:6 (kon.)
Los Angeles Kings
4:6 (3:2, 0:2, 1:2)
Winnipeg Jets
Pátek 28.10.2022, 04:30 • Crypto.com Arena, Los Angeles • NHL

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno, přeji hezké sváteční ráno. (07:18:14)

Tři hvězdy utkání
    1. Adam Lowry (WPG) – 1+1
    2. Trevor Moore (LAK) – 1+1
    3. Phillip Danault (LAK) – 0+1

Česká a slovenská stopa
    Do zápasu nezasáhl žádný český ani slovenský hokejista.

Kdo se postavil do brankoviště?
    Jonathan Quick (LAK) – 13 zákroků, 5 OG, úspěšnost 72,2 %, odchytal 59:37
    Connor Hellebuyck (WPG) – 40 zákroků, 4 OG, úspěšnost 90,9 %, odchytal 58:08

Statistiky
    Střely na bránu: 44 – 19 | Přesilová hra: 2/5 – 1/4 | Trestné minuty: 8 – 10

Winnipeg si připisuje cenné vítězství, když dokázal vyhrát na ledě Los Angeles 6:4. Winnipeg sice na svého soupeře výrazně střelecky zaostával, přesto ho ale dokázal porazit. Winnipeg se v v první třetině dostal do vedení hned svou první střelou na branku, Quicka překonal ze samostatného úniku Mark Scheifele. Poté se ale hosté dostali pod velký tlak a přišly hned tři branky Los Angeles. Nejprve vyrovnal z přesilovky Arthur Kaliyev a poté se ještě trefili Blake Lizotte a po šikovné teči Gabriel Vilardi. V závěru první třetiny pak snížil na 2:3 v oslabení Adam Lowry. Ve druhé třetině se poměrně dlouho čekalo na gólový úspěch jednoho z týmů. Nakonec gólový půst protrhli hosté, v početní převaze se prosadil Pierre-Luc Dubois a srovnal na 3:3. 65 sekund před druhou sirénou pak dokázali hosté dokonat svou otočku, do vedení 4:3 dostal Jets obránce Nate Schmidt. Ve třetí části zápasu nejprve dokázal vyrovnat Trevor Moore, ale Kings to nakonec žádné body nepřineslo, protože vítěznou branku vstřelil v 55. minutě Axel Jonsson Fjällby a v závěru pak ještě trefil prázdnou branku Blake Wheeler.

59:20 Blake WHEELER - 4:6

59:20
    Winnipeg právě vstřelil branku!
    Hosté se ještě více přiblížili vítězství, když ve vlastním pásmu získal kotouč BLAKE WHEELER a přes celé hřiště ho poslal do odkryté branky. Asistence: Morgan Barron.

59:10
    Kings to nakonec přeci jen zkouší bez Quicka, takže se hraje pět na pět. Do šance se dostal Mikey Anderson, ale nevyužil.

58:50
    Los Angeles už mělo jistě v plánu odvolání Quicka, místo toho však bude muset čelit přesilovce soupeře.

58:50
    Vyloučení v týmu Los Angeles Kings:
    Brendan Lemieux – 2 min., hrubost.

58:33
    Bude se vylučovat, Winnipeg má od rozhodčích výhodu.

58:19
    Mason Appleton dostal přihrávku před branku, kde byl úplně sám, kotouč mu ale přeskočil hokejku.

57:54
    Winnipeg strávil nějaký čas i v útočném pásmu, nyní už se ale znovu brání.

56:34
    Domácí i po komerční pauze pokračují ve svém tlaku. Do šance se dostal nejlepší střelec Kings Gabriel Vilardi, Hellebuyck ale předvedl výborný zákrok.

55:42
    Kings se snaží okamžitě odpovědět, v útočném pásmu se usadila jejich první útočná letka.
    54:23 Axel Jonsson Fjällby - 4:5

54:23
    Hosté opět vedou, ve dnešním zápase už potřetí! První gól v sezóně střílí AXEL JONSSON FJÄLLBY, který úspěšně změnil směr střely obránce Dillona. Quick už nemohl reagovat. Domácí už nemají moc času na vyrovnání. Asistence: Brenden Dillon.

53:58
    Po Lizzotově ztrátě se dostal do šance Saku Mäenalanen, finský hráč ale nedokázal zlomit nerozhodný stav.

51:53
    Trevor Moore hned po ubráněném oslabení zaútočit, svůj druhý gól v utkání se mu ale vstřelit nepodařilo.

51:47

50:50
    Domácí opět dokázali dostat kotouč pryč ze své třetiny polovinu oslabení už mají za sebou.

50:17
    Winnipeg se ještě nedokázal usadit v útočném pásmu, nyní se píská jeho ofsajd.

50:02
    Domácí zahájili oslabení dobře, povedlo se jim vyhrát vhazování a okamžitě vyhodit puk.

49:47
    Adrian Kempe – 2 min., podrážení.

49:32
    Bude se vylučovat, Winnipeg má zatím ponechanou výhodu.

48:12
    Další útočná akce se Kings ale nepovedla, po nepřesné přihrávce se píská zakázané uvolnění.

46:40
    Domácí hokejisté jsou v těchto chvílích jednoznačně aktivnějším mužstvem. Jejich první formace je znovu v útočném pásmu.

45:45
    Následně se píská postavení mimo hru hráčů Los Angeles.

45:03
    Arthur Kaliyev zkoušel štěstí rychlou střelou zápěstím, Connor Hellebuyck byl ale tentorkát připraven.
    44:45 Trevor MOORE - 4:4

44:45
    Los Angeles právě vstřelilo branku!
    Je opět vyrovnáno, tohle utkání ještě bude velmi napínavé! Hosté už měli puk na hokejkách, ale nedokázali opustit obranné pásmo, což se jim vymstilo. Danault získal kotouč a poté přihrál před branku na úplně volného TREVORA MOOREA, který poté dokázal překonat Hellebuycka. Asistence: Phillip Danault.

43:32
    Přihrávku mezi kruhy dostal Adrian Kempe, byl ale tísněn obránce a i proto dobře nezakončil.

42:43
    Jednička Jets musela jít znovu do akce, tentokrát zasahoval Connor Hellebuyck proti střele Blakea Lizotta.

42:08
    Arvidssonovu střelu dobře tečoval Phillip Danault, Hellebuyck ale předvedl rychlou reakci a kotouč vyrazil betonem.

41:47
    Kotouč vypadl ve středním pásmu ze hry, skončil na střídačce Winnipegu.

40:48
    Hosté mají aktivnější nástup do třetí třetiny zápasu, Adam Lowry se dostal do zajímavé střelecké příležitosti.

40:01

Třetí třetina začne přibližně v 6:29.

Střely na branku ve druhé třetině: 12:8.

Druhá třetina je minulostí, Los Angeles po ní na domácím ledě prohrává s Winnipegem 3:4. Ve druhé třetině se poměrně dlouho čekalo na gólový úspěch jednoho z týmů. Nakonec gólový půst protrhli hosté, v početní převaze se prosadil Pierre-Luc Dubois a srovnal na 3:3. 65 sekund před druhou sirénou pak dokázali hosté dokonat svou otočku, do vedení 4:3 dostal Jets obránce Nate Schmidt.

40:00

39:43
    Hosté chtěli ještě jednou zaútočit, ale jejich akce ztroskotala už ve středním pásmu.
    38:55 Nate SCHMIDT - 3:4

38:55
    Máme tu druhou otočku ve skóre, tentokrát se radují hráči Winnipegu, kteří prohrávali už 1:3, nyní už ale vedou 4:3. Od modré čáry se trefil přesně k tyči obránce NATE SCHMIDT, Quick zřejmě na jeho střelu dobře neviděl. Asistence: Adam Lowry, Morgan Barron.

38:22
    Hellebuyck musel znovu do akce a tentokrát už po střele Arvidssona přikryl kotouč pod svou lapačku.

37:45
    Po rychlém a jednoduchém přechodu do útočného pásma střílel Viktor Arvidsson, Hellebuyck však po delší době předvedl úspěšný zákrok.

36:47
    Do další šance se dostával mladý útočník Kyle Connor, při svém zakončení však zlomil hokejku.
    36:04 Pierre-Luc DUBOIS - 3:3

36:04
    Morrissey ještě udržel kotouč v útočném pásmu a následně došlo k pohledné výměně puku na pravé straně útočného pásma, na jejímž konci byl PIERRE-LUC DUBOIS, který rychlým zakončením překonal Quicka a srovnal z přesilovky na 3:3. Asistence: Kyle Connor, Josh Morrissey.

34:59
    Alexander Edler – 2 min., podrážení.

34:23
    Arthur Kaliyev střílel z otočky, ale trefil jen jednoho z hráčů Winnipegu.

33:34
    Zatímco v první třetině padlo hned pět branek, ve druhé části zatím stále na první úspěšný střelecký pokus čekáme.

32:13
    Dylan DeMelo získal puk a hned si to namířil na branku Los Angeles. Brankář Jonathan Quick teď výborným zákrokem podržel svůj tým.

30:55
    Cole Perfetti hledal dobrou přihrávkou před brankou Natea Schmidta, ten ale nezakončil, obrana LA Kings mu to neumožnila.

30:53

30:08
    Poté ještě pálil Pierre-Luc Dubois, jeho rána byla přizvednuta do ochranné sítě.

29:45
    Kyle Connor si rychle nabruslil do útočného pásma a hledal mezírku u bližší tyče Quickovy branky. V tom však neuspěl.

28:53
    Sean Durzi – 2 min., hákování.

28:35
    Cole Perfetti se dostával do zajímavé šance, ale pořádně nezakončil i proto, že byl faulován.

27:50
    Na druhé straně pak zakončoval Kyle Connor, Quick však byl pozorný a předvedl donbrý zákrok.

27:19
    Po Danaultovi se k puku i s trochou štěstí ještě dostal Moore, už ho ale nedokázal v těžké pozici usměrnit na branku.

26:11
    Obránce Winnipegu Josh Morrissey chtěl překvapivým zakončením překvapit Quicka, nakonec ale netrefil branku.

24:38
    Do dobré šance se dostával Kevin Fiala, švýcarskému útočníkovi se ale nepovedlo dostat kotouč do branky přes beton Hellebuycka.

23:15
    Následně ještě pálil Mikey Anderson, jeho střela ovšem na branku Jets neprošla.

22:48
    Z levého kruhu ostře vypálil Sean Durzi, jeho pokus však nemířil mezi tři tyče.

21:53
    Winnipeg jen nahodil kotouč do útočného pásma, tak poté puk vybojovali domácí hokejisté.

20:20
    Hned na začátku druhé třetiny se dostal do velké šance Adrian Kempe. Švédskému útočníkovi to ale zatím dnes nelepí a ani teď bekhendem Hellebuycka nepřekonal.

20:01

Další třetina začne přibližně v 5:35.

Střely na branku v první třetině: 17:6.

První třetina skončila, domácí Los Angeles vede nad Winnipegem 3:2. Winnipeg se dostal do vedení hned svou první střelou na branku, Quicka překonal ze samostatného úniku Mark Scheifele. Poté se ale hosté dostali pod velký tlak a přišly hned tři branky Los Angeles. Nejprve vyrovnal z přesilovky Arthur Kaliyev a poté se ještě trefili Blake Lizotte a po šikovné teči Gabriel Vilardi. V závěru první třetiny pak snížil na 2:3 v oslabení Adam Lowry.

20:00

19:56
    Pierre-Luc Dubois mohl v samotném závěru první třetiny vyrovnat na 3:3, sám proti Quickovi ale neuspěl, trefil jen jeho lapačku.

19:55

19:11
    Do další šance se v oslabení dostal Dylan DeMelo, jeho zakončení ale skončila těsně vedle branky Kings.
    18:08 Adam LOWRY - 3:2

18:08
    Hosté se prosazují v oslabení a snižují na rozdíl jediné branky! Do útočného pásma velkou rychlostí vniknul ADAM LOWRY a překonal Quicka krátkou bekhendovou kličkou a zakončením mezi betony. Asistence: David Gustafsson, Dylan DeMelo.

17:55
    Vyloučení v týmu Winnipeg Jets:
    Brenden Dillon – 2 min., podrážení.

17:09
    Ostře vypálil z osy kluziště Sam Gagner. Quick ale na jeho pokus viděl a znovu dokázal zasáhnout.

17:05

16:36
    Domácí opět dokázali vyhodit kotouč.

16:21
    Z pravé strany střílel z první Kyle Connor a Jonathan Quick si až nyní připsal svůj první zákrok zápasu.

15:45
    Domácí vyhazují kotouč daleko od své branky a zatím se ve svém prvním oslabení brání dobře.

15:05
    Blake Lizotte – 2 min., sekání.
    14:33 Gabriel VILARDI - 3:1

14:33
    Třetí přesilovku sice domácí nevyužili, to jim ale vůbec nemusí vadit, protože se prosazují krátce po jejím skončení. Střelu zápěstím z pravého kruhu v podání Kevina Fialy ještě před Hellebuyckem krásně tečoval GABRIEL VILARDI.

13:55

13:23
    Kotouč se odrazil od brusle Vilardiho na branku Winnipegu a Hellebuyck dokázal skvěle zasáhnout.

12:19
    Od modré čáry tvrdě vypálil obránce Kings Durzi, branku ovšem netrefil.

11:55
    Neal Pionk – 2 min., držení.

11:49
    Kempe pálil po výborné přihrávce Fialy, ale Connor Hellebuyck se tentokrát dokázal skvěle přesunout a předvedl parádní zákrok!
    10:53 Blake LIZOTTE - 2:1

10:53
    Domácí během pouhých 66 sekund otáčí skóre utkání! Výbornou práci odvedl v útočném pásmu za brankou Grundström, který získal puk a posunul ho na BLAKEA LIZOTTA, který pak z střelou z úhlu našel mezírku v postoji Hellebuycka. Asistence: Carl Grundström, Brendan Lemieux.
    09:47 Arthur KALIYEV - 1:1

09:47
    Druhou přesilovku už domácí využívají a srovnávají stav utkání na 1:1! Moore posunul puk do útočného pásma na ARTHURA KALIYEVA, a ten rychlou střelou po ledě překonal Hellebuycka. Asistence: Trevor Moore, Sean Durzi.

09:17
    HL – příliš mnoho hráčů na ledě, odpyká Sam Gagner.

09:09
    Na ledě je opět první formace Kings. Opět pálil častý střelec Kempe, ale znovu z levé strany netrefil branku.

08:31
    Winnipegu úspěšně ubránil první přesilovku Los Angeles a pak se hned vydal dopředu. Connorova střela ale byla sražena mimo branku.

08:04

07:28
    Do modré čáry střílel obránce Los Angeles Sean Durzi, i jeho střela však skončila jen v ochranné síti.

06:55
    Další Kemepeho střela byla sražená až do ochranné sítě za branku Jets.

06:12
    Po rychlém ťukesu dostal přihrávku před branku Kempe, ale už podruhé ho dnes zklamala koncovka, vůbec netrefil branku.

06:04
    Axel Jonsson Fjällby – 2 min., sekání.
    05:03 Mark SCHEIFELE - 0:1

05:03
    Hosté byli v úvodu utkání pod konstantním tlakem, ale nyní jdou do vedení, gólem končí hned jejich první střela na branku. Danaultovu špatnou přihrávku vystihl MARK SCHEIFELE, který poté ujížděl sám na branku Kings a Quicka překonal střelou nad lapačku, která zapadla přesně pod břevno. Bez asistence.

03:36
    Kempe dostal dobrou přihrávku před branku od Filay, ale v dobré pozici minul branku Winnipegu.

02:26
    Od modré čáry zkusil štěstí Viktor Arvidsson, Hellebuyck byl ale pozorný a připsal si další úspěšný zákrok.

01:57
    Z ostrého úhlu vypálil Trevor Moore, ale branku Winnipegu netrefil.

01:00
    Nejproduktivnější hráč Los Angeles Gabriel Vilardi si připsal první střelecký pokus, Connor Hellebuyck dokázal zasáhnout.

00:26
    Vstup do utkání mají aktivnější domácí, kteří se hned usazují v útočném pásmu.

00:01

Domácí Los Angeles bude hrát ve svých klasických černých dresech, hráči Winnipegu se představí v bílo-modrých dresech.

Vše už se připravuje pro zahájení zápasu, ještě než se ale začne, jsou na řadě hymny Kanady a USA.

Los Angeles Kings: Quick (Petersen) – Mik. Anderson, Doughty, Durzi, M. Roy, Edler, Clarke – Kempe, Kopitar, Fiala – T. Moore, Danault, Arvidsson – Kaliyev, Byfield, Vilardi – Lemieux, Lizotte, Grundström.

Winnipeg Jets: Hellebuyck (Rittich) – Morrissey, Pionk, Dillon, Schmidt, Samberg, DeMelo – Connor, Scheifele, Appleton – Perfetti, Dubois, Wheeler – M. Barron, Lowry, Gagner – Jonsson Fjällby, D. Gustafsson, Mäenalanen.

Vzájemné zápasy

V minulé sezóně se tyto dva týmy utkaly třikrát v základní části a lepší bilanci měl Winnipeg. Ten nejprve vyhrál na ledě Los Angeles 3:2 a poté na domácím ledě 3:2 v prodloužení. Poslední zápas pak vyhráli Kings na ledě Jets rovněž 3:2.

Winnipeg má podobné ambice jaké jeho dnešní soupeř. Také Jets nepatří mezi organizace, které by mohly reálně pomýšlet na zisk Stanley Cupu, co se týče postupu do play-off ale dozajista bez šance nejsou. Winnipeg zatím odehrál jen šest zápasů a ma kontě má šest bodů. Naposledy Jets vyhráli doma 4:0 nad St. Louis, předtím dvakrát po sobě prohráli. Venku Winnipeg zatím odehrál dvě utkání s bilancí jedné výhry a dvou porážek. Naposledy podlehl 2:5 na ledě Vegas.

Los Angeles v minulé sezóně překvapilo postupem do play-off. Tým, který si prošel přestavbou možná tak trochu předběhl dobu, v aktuální sezóně se ale každopádně pokusí na tento úspěch navázat a znovu nechybět ve vyřazovacích bojích. Po osmi odehraných zápasech mají Kings na kontě stejný počet bodů a drží se na pátém místě Pacifické divize. V rámci celé Západní konference jim patří osmé místo. Naposledy Los Angeles porazilo doma Tampu 4:2, předtím dvakrát prohrálo. Doma zatím hráli Kings jen třikrát, z toho jednou vyhráli a dvakrát prohráli.

Zdravím a vítám všechny příznivce ledního hokeje u sledování on-line přenosu utkání základní části NHL mezi týmy Los Angeles Kings a Winnipeg Jets. Zápas se odehraje v Crypto.com Areně v Los Angeles.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:30.

Petr Sumbal

Branky a nahrávky: 10. Kaliyev (T. Moore, Durzi), 11. Lizotte (Grundström, Lemieux), 15. Vilardi (Fiala), 45. T. Moore (Danault) – 6. Scheifele, 19. Lowry (D. Gustafsson, DeMelo), 37. Dubois (Connor, Morrissey), 39. Schmidt (Lowry, M. Barron), 55. Jonsson Fjällby (Dillon), 60. Wheeler (M. Barron)

Los Angeles Kings: Quick (Petersen) – Mik. Anderson, Doughty (A), Durzi, M. Roy, Edler, Clarke – Kempe, Kopitar (C), Fiala – T. Moore, Danault (A), Arvidsson – Kaliyev, Anderson-Dolan, Vilardi – Lemieux, Lizotte, Grundström.
    Trenér: Todd McLellan

Winnipeg Jets: Hellebuyck (Rittich) – Morrissey (A), Pionk, Dillon, Schmidt, Samberg, DeMelo – Connor, Scheifele (A), Appleton – Perfetti, Dubois, Wheeler – M. Barron, Lowry (A), Gagner – Jonsson Fjällby, D. Gustafsson, Mäenalanen.
    Trenér: Rick Bowness

Rozhodčí: StPIerre, Samuels-Thomas – Cherrey, Knorr