Boston – Detroit 5:1 (kon.) | Philadelphia – Florida 4:3 (kon.) | Ottawa – Minnesota 2:4 (kon.)
Buffalo – Montreal 2:3 (kon.) | Nashville – St. Louis 6:2 (kon.) | Chicago – Edmonton 5:6 (kon.)
Dallas – Washington 2:0 (kon.) | Seattle – Vancouver 4:5 (kon.) | San Jose – Toronto 4:3 (po pr.)
Los Angeles – Winnipeg 4:6 (kon.)
Ottawa Senators
2:4 (1:2, 0:1, 1:1)
Minnesota Wild
Pátek 28.10.2022, 01:00 • Canadian Tire Centre, Ottawa • NHL

Statistiky

Střely na bránu: 29 – 40 | Přesilová hra: 5/1 – 4/0 | Trestné minuty: 20 – 22 (04:14:02)

Kdo se postavil do brankoviště?

Anton Forsberg (OTT) – 36 zákroků, 3 OG, úspěšnost 92,3%, odchytal 58:44

Marc-Andre Fleury (MNS) – 27 zákroků, 2 OG, úspěšnost 93,1%, odchytal 59:47

Česká a slovenská stopa

Do utkání nezasáhl žádný z českých ani slovenských hráčů.

Tři hvězdy utkání

1. Marc-Andre Fleury (MNS) – 27 zákroků
    2. Alex DeBrincat (OTT) – 1+1
    3. Kirill Kaprizov (MNS) – 1+1

Utkání sledovalo 13 870 diváků.

V úvodní třetině se hrál výživný hokej ozdobený nejen góly, ale taky bitkami. V té první si to už po osmi vteřinách od úvodního buly rozdali Duhaime a Watson, v té druhé odhodili rukavice Dumba a Tkachuk. Co se týče skóre, to se poprvé měnilo ve 4. minutě, kdy poslal domácí tým do vedení Alex DeBrincat. Z později nabídnuté přesilovky ale odpověděl Mats Zuccarello, na jehož trefu navázal minutu a půl před začátkem pauzy Kirill Kaprizov. Minnesota tak v Canadian Tire Centre otočila nepříznivý průběh a po první části vedla 2:1.

Druhá třetina nebyla na góly tak bohatá, ten jediný padl už na jejím začátku. Ottawa si o něj koledovala laxním přístupem v obraně, která nakonec neuhlídala situaci po jednom z buly. Toho po přihrávce Erikssona Eka využil Ryan Hartman a Minnesota vedla o dva góly. Ottawa měla příležitost ke snížení až na samém konci druhé třetiny, kdy hrála přesilovou hru, ale i přestože Fleuryho zasypala množstvím nebezpečných střel, kontaktní gól nepřišel. Před závěrečnou tercií tak Senátoři museli svolat poradu, která měla za úkol vymyslet způsob, jak se co nejrychleji vrátit do zápasu.

To se povedlo ve dvojnásobné početní převaze, kterou po rychlé kombinaci využil střelou do poloprázdné branky Thomas Chabot. Následovala hra ve čtyřech a zběsilé tempo, ve kterém si oba celky vytvořily po jedné šanci. Dvě a půl minuty před koncem šel za katr Dumba a Ottawa vycítila šanci na srovnání. Forsberga proto odvolala z brány, ale už po několika vteřinách chyboval na útočné modré Chabot, za jeho záda se i s pukem dostal Frédérick Gaudreau a bylo vymalováno – 2:4.

Střely: 29:40 (11:14, 8:16, 10:10).
    Minnesota veze z ottawského ledu výhru 4:2

59:24
    Minnesota je kompletní, závěr utkání si užívá.

59:04
    Vyloučení v týmu Ottawa Senators:
    Thomas Chabot – 2 min., nedovolené bránění.

57:50
    Ottawané znovu bez brankáře.
    57:39 Frédérick GAUDREAU - 2:4

57:39
    Minnesota právě vstřelila branku!
    Je rozhodnuto! Thomas Chabot chyboval při power-play na útočné modré čáře, s pukem se před něj dostal FRÉDÉRICK GAUDREAU a bez potíží ho zavezl do opuštěné branky – 2:4.

57:24
    Domácí už nemají co ztratit a zkusí power-play!

57:24
    Vyloučení v týmu Minnesota Wild:
    Matt Dumba – 2 min., vysoká hůl.

57:24
    Z pozice pravého beka pálil Arťom Zub. Před brankou se s Dumbou přetahoval Brady Tkachuk a dostal od něj úder holí do tváře.

56:37
    Brady Tkachuk podklouzl při snaze zpracovat Brännströmovu přihrávku – icing Senators.

55:54
    Ozvali se také hosté, pozdrav Forsbergovi poslal Frédérick Gaudreau.

Lukáš Jasoněk

Branky a nahrávky: 4. DeBrincat (Giroux, Hamonic), 45. Chabot (DeBrincat, Batherson) – 8. Zuccarello (Addison, Kaprizov), 19. Kaprizov (Spurgeon, F. Gaudreau), 25. Hartman (Eriksson Ek), 58. F. Gaudreau

Ottawa Senators: A. Forsberg (Hellberg) – Zub, Chabot (A), Hamonic, Sanderson, Brännström, Zajcev – Batherson, Stützle, B. Tkachuk (C) – Giroux (A), Brassard, DeBrincat – M. Joseph, Pinto, Motte – Watson, Kastelic, Kelly.
    Trenér: D.J. Smith

Minnesota Wild: M. Fleury (Gustavsson) – Spurgeon (C), Middleton, Addison, Brodin, Dumba (A), Merrill – Zuccarello, F. Gaudreau, Kaprizov – M. Foligno (A), Rossi, Boldy – Hartman, Eriksson Ek, Duhaime – Shaw, Dewar, Steel.
    Trenér: Dean Evason

Rozhodčí: Rank, Nicholson – Flemington, Shewchyk

Diváci: 13 870