Modré Krídla – Skalica 3:2 (kon.) | Levice – Martin 2:3 (kon.) | Pov. Bystrica – Dubnica 4:3 (po pr.)
Topoľčany – Trnava 1:2 (0:1 po s.n.) | Žiar nad Hronom – Humenné 4:3 (kon.) | Brezno – Vlci Žilina 1:5 (kon.)
Modré Krídla Slovan
3:2 (0:1, 2:0, 1:1)
HK Skalica
sk Pátek 28.10.2022, 14:001. liga (SR) • 11. kolo

Modré Krídla prekvapili favorizovanú Skalicu a po výhre 3:2 jej uchmatli všetky tri body. (16:08:31)

59:59
    Skalica dala gól!
    Skalica znížila na 2:3 necelú sekundu pred klaksónom. Landriganovu strelu Hlavaj vyrazil pred seba, z bekhendovej dorážky pod hornú žŕdku sa presadil MICHAL ŠÁTEK.

58:34
    Janáč nabil medzi kruhy Obdržálkovi, výborne zasiahol Hlavaj.

58:10
    Skalica odvolala brankára, už hrá v šestici.

57:21
    Preisinger si vylepšil streleckú pozíciu a spomedzi kruhov poslal puk na bránu, Bernát zasiahol, Lipiansky neuspel s dorážkou.

56:52
    Fatul odpaľuje puk cez celé klzisko až k Hlavajovi.

55:54
    HL – príliš veľa hráčov na ľade.

55:46
    Brankári teraz veľa práce nemajú.

54:15
    Strela Skalice z veľkého uhla sa neujala. Z následného protiútoku sa nepresadil Bezák, utiekol mu puk.

53:05
    Skalica má na vyrovnanie stále času dosť, zatiaľ tomu však obraz hry nenasvedčuje, uvidíme.

50:53
    Modré Krídla Slovan dávajú gól!
    Veľmi dlho trvalo domácim, kým v presilovke zakončia, no napokon to stálo zato. Po peknej a premyslenej kombinácii dostal puk do ideálnej pozície DUŠAN KLUČIAR a nedal Bernátovi šancu.
    Asistencie: Ján Petriska, William Hauser

49:43
    Jurík – 2 min., vrazenie na mantinel.

49:19
    Nemec v nájazde na Hlavaja, ale ani on neuspel! Skaličanom chýba aj trochu šťastia.

48:50
    Šátekov pokus po ľade z otočky, Hlavaja tým neprekvapil.

48:09
    Hlavaj má čoraz viac práce, Skaličanom ale odoláva od štvrtej minúty, kedy ho prekonal Obdržálek.

47:08
    Strela Skalice na vzdialenejšiu žrď, Hlavaj situáciu videl a nemal problém zakročiť pravým betónom.

46:15
    Kotvan prihral Hílekovi, jeho strelu švihom zastavil Hlavaj.

45:23
    Matoušek sa po naskočení z trestnej lavice dostal do výbornej šance, stíhaný skalickým hráčom korčuľoval s pukom na bránu, ale Bernát ho vychytal.

44:59
    Hujsa pálil z prvej do vyrážačky Hlavaja.

44:40
    Výborná presilovka Skalice, hostia majú tlak v útočnom pásme.

44:06
    Hujsa dvakrát veľmi dobre tečoval puk medzi kruhmi, no domáci sa ubránili.

43:37
    Janíkovu strelu od modrej čiary Hlavaj udržal vo výstroji a prerušil hru.

43:16
    Matoušek – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou.

42:47
    Skalica sa veľmi dobre bráni, nedovoľuje Slovanistom usadiť sa v útočnom pásme.

41:18
    Landrigan – 2 min., nedovolené bránenie.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

Modré krídla v druhej tretine otočili skóre gólmi Ožvalda a Petráša, aktuálne vyhrávajú nad Skalicou 2:1.
    Tretia tretina sa začne o 15:34.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

39:06
    Nemec neprestrelil hráčov pred bránkou, Hlavaj tentokrát nezasahoval.

38:28
    Strela Obdržálka z ľavého kruhu z prvej, Hlavaj sa presunul a jeho pokus kryl.

38:03
    Skalici sa nedarí usadiť sa v útočnom pásme.

36:54
    Matoušek – 2 min., hrubosť.

35:44
    Šišolák nedokázal adresovať prihrávku Rajčákovi, ktorý číhal medzi kruhmi.

34:22
    Modré krídla v protiútoku, no Petriska nebol pustený do zakončenia. Hrá sa plynulo s minimom prerušení.

31:38
    Škultéty číhal pri žŕdke, Matoušek to vzal na seba a vystrelil, Bernát zasahuje betónom.

29:57
    Druhá tretina je zatiaľ v znamení obratu Modrých krídel, ktoré podkurujú skalickej defenzíve aj naďalej. Tá je teraz poriadne rozhodená.

28:16
    Skalická defenzíva bola rozhodená, Matoušek svoju šancu nepretavil v gól, následne ale v skrumáži ŽIGMUND POLÁK nadvakrát dotlačil puk za bránkovú čiaru.
    Asistencie: Michal Matoušek, William Hauser

26:59
    Na konci akcie bol Fetkovič, jeho strelu z prvej skryl Bernát v lapačke, predtým sa rýchlo stihol presunúť!

26:05
    Šišolák prihral pod seba Kubovi, jeho prudkú strelu spomedzi kruhov Hlavaj zlikvidoval pravým betónom.

25:09
    Domáci nedali súperovi možnosť pomýšľať na protiútok, oni sami sú aktívnejší.

24:12
    Janíkovi odskočil puk pri žŕdke, Hlavaj ho prikryl lapačkou.

23:17
    Strela Fetkoviča okamžite po vhadzovaní len tesne minula Bernátovu bránu.

22:39
    Krídla pokračujú v útočnej aktivite, skalická obrana sa má čo obracať.

21:17
    Dej posunul puk za bránou Fetkovičovi, ten spoza nej našiel medzi kruhmi úplne zabudnutého ANTONIA OŽVALDA, ktorý z prvej trafil medzi Bernátove betóny. 1:1.
    Asistencie: Ľubomír Fetkovič, František Dej

20:54
    Prvá minúta sa hrala na oboch stranách klziska.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

Prvá tretina je rýchlo za nami, Skalica vyhráva 1:0 po presnom zásahu Obdržálka zo 4. minúty.
    Druhá tretina sa začne o 14:48.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

19:16
    Mikula váhal so strelou, potom už k nemu stihol pristúpiť hráč a zblokoval ju.

18:08
    Janíkova strela skončila iba na zadnom mantineli, domáci sa oslobodili.

17:09
    Nemec podišiel s pukom bližšie k bráne a zakončil na prednú žŕdku, Hlavaj pripravený.

16:30
    Kukumberg – 2 min., hákovanie.

15:48
    Z osi klziska nahadzoval puk jeden z domácich, Bernát pripravený, vyrážal betónmi.

14:27
    Klučiar dával pod seba opri mantineli Petrášovi, táto kombinácia domácim nevyšla.

12:44
    Obdržálek viedol skalický protiútok, strelou z uhla Hlavaja neprekvapil.

11:26
    Preisinger s Lipianskym bojovali o puk na zadnom mantineli, Kukumberg však čakal na prihrávku pred bránou márne. Dopredu ide Skalica.

10:04
    Domáci neváhajú, okamžite po zisku puku ho posielajú na bránu. Škultéty strieľal aj z veľkého uhla.

08:38
    Domáci sa dostávali pod tlak, odpaľujú puk cez všetky čiary.

07:50
    Šátek posunul puk na modrú, následnú strelu sa pred bránou pokúšal tečovať Hujsa. Hlavaj zasahuje.

06:00
    Modré krídla sa snažia reagovať a hrajú húževnato. Bezáka však skalická obrana odzbrojila.

04:46
    Dobrá strela Preisingera z vnútornej hranice kruhu, ale Bernát sa nenechal prekonať.

03:43
    Po akcii Nemca otvára skóre v 4. minúte PETR OBDRŽÁLEK. Jeho bekhendová koncovka spomedzi kruhov zapadla pod hornú žŕdku Hlavajovej bránky.
    Asistencie: Richard Nemec, Juraj Jurík

02:50
    Vyzerá to tak, že Modré krídla sa na súpera dobre pripravili. Skaličania nenapádajú vysoko, čakajú v strednom pásme.

01:25
    Modré krídla sa dlho udržali v útočnom pásme. Od modrej strieľal Myšiak, Bernát sa zmocnil puku a prerušil hru.

00:33
    Obdržálek nahodil puk na bránu, domáci ho zachytili a v prečíslení vyrazili dopredu.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

Úvodné zostavy:

Modré Krídla Slovan: Hlavaj (Noskovič) – Žabka, Demo, Krakovský, Bohunický, Hauser, Myšiak, Škultéty – Ožvald, Dej, Fetkovič – Kukumberg, Lipiansky, Preisinger – Petriska, Bezák, Klučiar – Matoušek, Petráš, Ž. Polák – Trubač

HK ESMERO Skalica: Bernát (Vyskoč) – Semandel, Fatul, Kadlečík, Janík, Hílek, Mikula, Kočka, D. Polák – Obdržálek, Nemec, Jurík – Šátek, Landrigan, Hujsa – Kotvan, Včelka, Janáč – Šišolák, Rajčák, Kuba

Rozhodca: Adamec, Píšťanský – Drblík, Tichý.

11. kolo Tipos SHL postavilo proti sebe Modré Krídla Slovan a HK ESMERO Skalica. Úvodné buly je naplánované na 14:00.

Modré Krídla figurujú na 9. mieste, na konte majú 14 bodov. Vo včerajšom zápase zdolali Slovensko U18 jednoznačne 8:3.

Skalica je druhá, na konte má 26 bodov, za vedúcim Humenným zaostáva o dva body. Skaličania vyhrali tri zápasy v rade, v minulom kole vyhrali nad Trnavou 2:1 po samostatných nájazdoch.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 14:00.

Daniela Mesíková

Branky a nahrávky: 22. Ožvald (Fetkovič, Dej), 29. Polák (Matoušek, Hauser), 51. Klučiar (Petriska, Hauser) – 4. Obdržálek (Nemec, Jurík), 60. Šátek (Landrigan)

HK Skalica: Bernát (Vyskoč) – Semandel, Fatul, Kadlečík, Janík, Hílek, Mikula, Kočka, D. Polák – Obdržálek, Nemec, Jurík – Šátek, Landrigan, Hujsa – Kotvan, Včelka, Janáč – Šišolák, Rajčák, Kuba

Rozhodčí: Adamec, Píšťanský – Drblík, Tichý