Hvězda Praha – Slavia 2:0 (kon.) | Kladno – Chomutov 4:3 (2:1 po s.n.) | Mountfield HK – Jihlava 2:3 (po pr.)
Tábor – Motor ČB 2:4 (kon.) | Sparta – K. Vary 3:2 (po pr.) | Poruba – Kometa Brno 3:1 (kon.)
Havlíčkův Brod – Mladá Boleslav 5:4 (kon.) | HK MD Šumperk – Přerov 0:2 (kon.) | Liberec – Pardubice 5:0 (kon.)
Zlín – Vítkovice 5:4 (kon.) | Plzeň – HC Litvínov 2:1 (kon.)
konec
HC RT TORAX Poruba
3:1 (1:1, 2:0, 0:0)
HC Kometa Brno
Sobota 29.10.2022, 13:15 • RT TORAX ARENA, Ostrava • Extraliga dorostu • Skupina Východ
Partner:
   
  Z dnešního utkání je to ode mne vše. Přeji krásný zbytek dne i víkendu a u příštího kola Extraligy dorostu se budu z RT TORAX ARENY těšit na počtenou. (15:37:09)
   
  Třetí třetina se nesla v duchu ambicí obou týmů. RT TORAX hodlal udržet a navýšit vedení a s přibývajícím časem se uchyloval k defenzivní práci. Kometa hledala recept na překonání obranného valu Poruby, který tvořila už v hloubi svého útočného pásma. Šance na další gól utkání měly oba týmy, jenže oba měly výborné gólmany. No a taky se většinou stalo, že v tom chtít byla i nervozita a s ní i nepřesnost zakončení. Proto jsme ve třetím dějství vstřelenou branku neviděli, jen mnoho šikovných akcí s větším množstvím na straně Poruby. Kometa našla zbývající síly a dokázala se zdatně bránit všem třem silným lajnám.
   
  Konec zápasu.
   
  59:44
  Vyloučení v týmu HC Kometa Brno:
  Spanel – 2 min. + 2 min., bodnutí koncem hole.
   
  58:40
  Kometa hraje bez gólmana!
   
  58:22
  Hosté v plném počtu.
   
  56:29
  Kometa je ve čtyřech.
   
  56:22
  Vyloučení v týmu HC Kometa Brno:
  Šichtař – 2 min., držení.
   
  54:29
  Vyloučení v týmu HC Kometa Brno:
  Vyhlídal – 2 min., krosček.
   
  51:55
  Hosté v plném počtu.
   
  50:58
  Domácí v plném počtu.
   
  49:55
  Vyloučení v týmu HC Kometa Brno:
  Spanel – 2 min., hrubost.
   
  48:58
  Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba:
  Jevtěchov – 2 min., faul kolenem.
   
  40:01
  Začala třetí třetina.
   
  Druhou třetinu odehrála Kometa v trochu lepším nasazení. Především se zdárně bránila pokračujícímu oslabení, které ale RT TORAX ukončil předčasně vedoucím gólem Rodiona Koidy, jenž svou pověstnou dělovkou prostřelil Matouška. Puk se otřel o jeho betony a skončil v brankové síti. Dlouho se pak hrálo bez přerušení. To zařídil Štulo pokusem z osy hřiště. Jenže Láryš pochytá vše, co vidí! Posléze se střílelo i na opačné straně. Matouška prověřil Hansel a následně byl v bezvadné pozici Koida. Ale volný prostor brány minul střelou nad horní břevno. Podobně dopadnul i Jevtěchov a když se neprosadil proti Láryšovi Zduba, měl možnost změnit skóre Indrst. Zpoza brány se snažil nachytat domácího gólmana Habermann, jenže porubský deváťák si dává pozor i na tyto finty a včas dostal levý beton k tyči. Nakonec se skóre měnilo v začínající poslední minutě druhého dějství, kdy z holí kradený a někdy odskakující kotouč napálil od mantinelu střídačky Olaf Zachariasz a navýšil porubské vedení na 3:1. I na tribunách bylo slyšitelné, jak puk narazil na gólmanskou výstroj, ale měl takovou rychlost, že proletěl až do brankové sítě.
   
  40:00
  Druhá třetina skončila.
   
  38:11
  Poruba právě vstřelila branku!
  RT TORAX výborně forčekoval, jako celý dosavadní herní čas a vytěžil z toho OLAF ZACHARIASZ třetí porubskou branku. Od střídačky napálil neposedný kotouč na Matouška. Zásah do výstroje byl slyšitelný i na tribunách, ale už jej brněnský gólman nezkrotil tak, aby touš nepokračoval v cestě za jeho záda.
   
  22:49
  Poruba právě vstřelila branku!
  Pokračující pětiminutovou početní výhodu se podařilo proměnit ve vedoucí gól v jejím závěru. RODION KOIDA ukončil kombinaci nahrávek svou pověstnou dělovkou, která se otřela o Matouškovy betony a zastavila se až v brankové síti. Asistence: Oleksij Jevtěchov a Mykyta Bodnar.
   
  22:16
  Současné vyloučení:
  Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba:
  Jeřábek – 2 min., držení.

  Vyloučení v týmu HC Kometa Brno:
  Šichtař – 2 min., držení.
  Marken.cz

  Gabriela Juříková

  Branky a nahrávky: 7. M. Hlaváč (T. Vehovský, Zachariasz), 23. Koida (Jevtěchov, Bodnar), 39. Zachariasz – 19. Halačka (Červenka, Zubíček)


  HC RT TORAX Poruba: Láryš (S. Sobol) – Pavlíček, F. Veselý, Bodnar, S. Stasiuk, Gebauer, Jeřábek, Bortoli – Hansel, P. Sobol, Indrst – Koida, Jevtěchov, Skorochod – M. Hlaváč, Zachariasz, T. Vehovský – M. Veselý
  Trenér: David Moravec

  HC Kometa Brno: Matoušek (Fajmon) – Spanel, Antony, Jurný, Mitro, Vyhlídal, Zubíček – Zduba, Šebela, Pavlík, Štulo, Červenka, Kubín, Habermann, Brabenec, Halačka, Šichtař, Volf
  Trenér: Marek Moskal

  Rozhodčí: Kroček – Hladík, Piskoř
  bahis siteleri