Jihlava – Mountfield HK 6:4 (kon.) | HC Litvínov – Olomouc 4:2 (kon.) | Plzeň – Třinec 6:3 (kon.)
Sparta – Vítkovice 6:1 (kon.) | K. Vary – Zlín 4:5 (po pr.)
konec
HC Sparta Praha
6:1 (2:0, 3:1, 1:0)
HC Vítkovice Ridera
Sobota 29.10.2022, 16:15 • Sportovní hala Fortuna, Praha 7–Bubeneč • DHL Extraliga juniorů • 18. kolo
Partner:
   
  To je ode mne pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek večera. Napočtenou někdy příště! (18:16:03)
   
  Bubeneč hlásí dohráno, sparťané si po včerejší blamáži proti Třinci spravili chuť a díky solidnímu výkonu poráží Vítkovice pětibrankovým rozdílem! Ostravané toho dnes v ikonické pražské hale moc nepředvedli, Voleveckého ohrozili jen minimálně a zaslouženě z dnešního souboje odchází jako poražení.
   
  Konec zápasu.
   
  59:46
  Zakázané uvolnění Vítkovic se tentokrát nekoná, poslední sekundy utkání se tak nesou ve znamení bitvy o kotouč za svatyní Tomáše Voleveckého.
   
  59:12
  Běží poslední sekundy dnešního utkání, Ostravané se usadili před domácí klecí a chtějí kombinovat.
   
  58:34
  Kubíkovi se na modré čáře nabízel Fibigr, hostující útočník ale nezvládl volnému spoluhráči přihrát a v rohu za Voleveckým byl od kotouče odstaven.
   
  58:00
  Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny!
   
  57:55
  David startuje s kotoučem na holi z vlastního pásma, Pražané znovu míří před Bartošákovu branku.
   
  57:18
  Utkání pomalu ale jistě míří do finiše, závěrečná siréna v hale zazní za dvě a půl minuty.
   
  56:35
  Hauser ve středním pásmu vyhlížel přihrávku z pravé strany a brousil si zuby na únik, do dráhy kotouče ale na poslední chvíli vložil hůl vracející se protihráč.
   
  56:17
  Kotouč znovu končí v ochranné síti nad brankovištěm Tomáše Voleveckého, za malou chvíli se bude vhazovat po pravé straně jeho brankoviště.
   
  55:19
  Ducháč zachytil vyhozenou pryž těsně za modrou čarou. Sparta se mohla pokusit se rychle vrátit dopředu, Vítkovičtí jí ale forčekem zatlačili až do jejich pásma.
   
  54:58
  Hostům se po delší době podařilo přesunout hru před Voleveckého, sledujeme poněkud krkolomnou kombinaci. Gólman Sparty je bez práce.
   
  54:21
  Pražané sice vedou o pohodlných pět branek, Bartošák má ale v posledních momentech i tak plné ruce práce. Sparta chce svůj náskok ještě navýšit a po nepovedené početní výhodě ostřeluje ostravskou branku.
   
  53:35
  Přesilovka Sparty byla složená jen z dlouhé série přihrávek, kterou z mezikruží zblokovanou střelou uzavřel Höll. Kubík je zpět na ledě.
   
  52:32
  Fibigr byl důrazně zastaven z mezikruží, jen pár sekund nato je z trestné lavice vysvobozen Mácha. Začíná zkrácená sparťanská početní výhoda.
   
  51:58
  Pražany za pár desítek sekund čeká asi minutu a půl dlouhá přesilovka, zatím je počet hráčů na obou stranách stejný. Bartošák si poradil se střelou z pravé strany, kterou hravě lapil do své rukavice.
   
  51:36
  Podruhé v zápase se bude hrát ve čtyřech na obou stranách, za držení putuje ven Martin Kubík (VIT).
   
  50:50
  Ani tato ostravská přesilovka zatím nevychází svěčencům Pavla Trnky dle plánu, Sparta se bez větších obtíží brání a drží hru před svou modrou čarou.

  Vojtěch Martinek

  Branky a nahrávky: 4. Šindelek (Fábry), 14. Hauser (Theimer, Ducháč), 26. Hauser (Vitouch), 32. Vitouch (Theimer, Hauser), 38. Šindelek (Senčák), 45. Vitouch (Hrabík, Senčák) – 27. Bystroň (Vehovský, Kubík)


  HC Sparta Praha: Volevecký (Přikryl) – David, Tůma, Šindelek, Böhm, Ducháč (C), Bartoň, Pavlák – Stepanchuk, Senčák, Červenka (A), Hrabík, Theimer, Fábry, Hauser, Höll, Vašíček, Žmola, Mácha, Vitouch.
  Trenér: Richard Žemlička.

  HC Vítkovice Ridera: Bartošák (Irgl) – Chaloupka, Puchala, Bystroň (A), Bialy, Fibigr, Činčala, Smolka – Štiak, Pavelec, Vehovský, Macias, Milata, Krčmarský, Glas, Kubík, Slusarczyk, Přibyl, Kotásek (C), Chlán.
  Trenér: Pavel Trnka.

  Rozhodčí: Zavřel, Červenka – Komářek, Thuma.

  Diváci: 57
  bahis siteleri