Hvězda Praha – Slavia 2:0 (kon.) | Kladno – Chomutov 4:3 (2:1 po s.n.) | Mountfield HK – Jihlava 2:3 (po pr.)
Tábor – Motor ČB 2:4 (kon.) | Sparta – K. Vary 3:2 (po pr.) | Poruba – Kometa Brno 3:1 (kon.)
Havlíčkův Brod – Mladá Boleslav 5:4 (kon.) | HK MD Šumperk – Přerov 0:2 (kon.) | Liberec – Pardubice 5:0 (kon.)
Zlín – Vítkovice 5:4 (kon.) | Plzeň – HC Litvínov 2:1 (kon.)
Mountfield HK
2:3 (0:0, 1:1, 1:1 - 0:1)
HC Dukla Jihlava
Sobota 29.10.2022, 12:15 • ČPP Aréna, Hradec Králové • Extraliga dorostu • Skupina Střed

Ode mne je to vše. Přeji příjemný zbytek prodlouženého víkendu a zase někdy na počtenou. (14:39:12)

Je konec. V zápase tahala Jihlava za delší konec a po právu si odváží dva body. Vše odstartoval v 21. minutě Adam Veselský, který proměnil samostatný únik ukázkovou střelou mezi betony. Domácí inkasovaný gól ale nakopl a šli za vyrovnáním. Toho docílili na konci druhé periody, když Dominik Pavlík vyslal pumelici, kterou zastavila až síť. Třetí třetina byla dlouho opatrná, než přišel závar před Petříkem, jenž k dorážce využil Vít Macek. Ke Lvům se poté přiklonilo i štěstí, když Jakub Jón vyrovnal díky sraženému nahození. V prodloužení byli šťastnější hosté, kterým svým druhým gólem v zápase přisoudil vítězství Adam Veselský povedeným bekhendovým blafákem.

61:22
    Dukla právě vstřelila branku!
    Nedáš dostaneš a je rozhodnuto! ADAM VESELSKÝ nabral kotouč v obranném pásmu a kopl do vrtule. Podařilo se mu přebruslit hradeckou obranu a jet sám vstříc Petříkovi, kterého vykoupal ukázkovým bekhendovým blafákem zakončeným pod víko a přisuzuje Jihlavě druhý bod – 2:3. Asistence: Matěj Fiala.

60:59
    Jakub Jón v samostatném úniku přetáhl forhendový blafák a zakončil jen do boční sítě.

60:12
    Jihlavští vyhráli buly a kombinují, přihrávka před branku však nebyla přesná a domácí se ujímají kotouče.

60:01

Ve třetí části se hrál opatrný hokej z obou stran, než poslal hosty v 55. minutě do vedení přesnou dorážkou Vít Macek. Domácím se ale podařilo vyrovnat, když Jakub Jón šťastně překonal Nováka. Domácí měli ještě šance rozhodnout, ty však nevyužili, a tak se bude pokračovat prodloužením.

60:00

59:58
    Dukla se dopustila ofsajdu a zápas se bude prodlužovat.

59:34
    Ondřej Páleník měl na hokejce rozhodnutí, jeho bekhendový blafák však v přečíslení nebyl přesný.

58:47
    Dvě obrovské šance Hradce! Dominik Pavík nejprve dorážel přihrávku a poté tečoval nahození. V obou případech puk proskočil těsně vedle.

58:18
    Dukla je v útočném pásmu a ostřeluje Petříka.

57:04
    Hradec právě vstřelil branku!
    Tak to je odpověď! JAKUB JÓN nahodil puk na brankáře, před kterým byl touš zblokován a obloučkem za něj zapadl – 2:2. Asistence: Marek Mráz, Dominik Pavlík.

56:40
    Dukla se osvobozuje.

55:34
    Oba týmy posílají čerstvé síly na led a Hradec opět útočí.

55:04
    Domácí se snaží odpovědět, jihlavská defenziva je však odmítá vpustit.

54:23
    Po přesilovce se Dukla znovu dostává do vedení! Matěj Fiala projel do útočného pásma a zpoza branky vrátil puk do ohně, kde si ho našel VÍT MACEK a zavěsil ho do bližšího horního rohu branky – 1:2. Asistence: Matěj Fiala, Tobias Chlubna.

Tomáš Prodělal

Branky a nahrávky: 38. Pavlík (Černý, J. Aschenbrenner), 58. Jón (Mráz, Pavlík) – 21. Veselský (Macek), 55. Macek (Fiala, Chlubna), 62. Veselský (Fiala)

Mountfield HK: Petřík (Meišner) – Mráz (A), Samek (A), Burda, Janeček, Černý, J. Aschenbrenner, Forejtek – Pavlík, Hendrych, Voděracký – V. Aschenbrenner, Jón (C), Vítek – Bolehovský, Páleník
    Trenér: Luboš Dvořák

HC Dukla Jihlava: Novák (Uhrin) – Pražák, Löffler, Tomica, Podroužek, Jungwith (A), Vildomec, Ošmera (C) – Kytka, Chlubna, Fiala – Váňa, Fink, Chvátal – Veselský, Macek, Katolický
    Trenér: Jakub Venc

Rozhodčí: Borecký – Všetečka, Obr