Hvězda Praha – Slavia 2:0 (kon.) | Kladno – Chomutov 4:3 (2:1 po s.n.) | Mountfield HK – Jihlava 2:3 (po pr.)
Tábor – Motor ČB 2:4 (kon.) | Sparta – K. Vary 3:2 (po pr.) | Poruba – Kometa Brno 3:1 (kon.)
Havlíčkův Brod – Mladá Boleslav 5:4 (kon.) | HK MD Šumperk – Přerov 0:2 (kon.) | Liberec – Pardubice 5:0 (kon.)
Zlín – Vítkovice 5:4 (kon.) | Plzeň – HC Litvínov 2:1 (kon.)
HC Sparta Praha
3:2 (2:0, 0:0, 0:2 - 1:0)
HC Energie Karlovy Vary
Sobota 29.10.2022, 13:00 • Sportovní hala Fortuna, Praha 7–Bubeneč • Extraliga dorostu • Skupina Západ

To je ode mne z tohoto utkání vše, za hodinu se na vás budu těšit u juniorského souboje mezi Spartou a Vítkovicemi. Do té doby napočtenou! (15:04:39)

Bubeneč hlásí dohráno, Sparta vítězí nad lídrem tabulky a připisuje si na své konto dva body! Karlovy Vary byly sice po většinu utkání na ledě lepším týmem, zradila je ale bídná koncovka a přehršel spálených šancí. Pražané naopak ze svých příležitostí vytěžili maximum.

62:50
    Sparta právě vstřelila branku!
    Máme rozhodnuto, bod navíc si na své konto dnes připíší domácí hokejisté! Necelé tři minuty po startu prodloužení o jejich vítězství zakončením z pravé strany rozhoduje DAVID HRUBÝ – 3:2! Asistence: Petr Poláček.

62:24
    Hostující přečíslení dva na jednoho zajímavějším zakončením neskončilo, jeden z karlovarských borců totiž na pravém kruhu ztratil balanc.

61:37
    Jeden z hostů je na ledě bez hole, Sparta se usazuje v útočném pásmu a snaží se vystřelit.

61:06
    Galnor se dostal do úniku, Kogler ale zachoval chladnou hlavu a jeho nájezd zneškodnil!

60:58
    Energie má kotouč pod kontrolou, sparťané si na něj od začátku prodloužení pořádně nesáhli.

60:40
    Karlovy Vary se nepovedenou přihrávkou připravily o útočné pásmo, pro ujíždějící puk se vrací Cipko.

60:01

Sparta nedokázala před aktivnějšími Vary uhájit dvoubrankový náskok, a po gólech Čihaře a Zemana na nás tedy čeká prodloužení. Nutno ovšem podotknout, že po vyrovnání byli lepším týmem domácí, a čeká nás tak zřejmě pěkně napínavá pětiminutovka.

Prodloužení začne přibližně ve 14:59.

60:00

59:50
    Poslední sekundy základní hrací doby se dohrávají ve středním pásmu, nastavení už nic neodvrátí.

59:17
    Prodloužení se pomalu ale jistě stává realitou, oba týmy si dnes zřejmě body rozdělí. V útoku jsou Vary.

58:52
    Po souhře se Žemličkou se pokusil rozhodnout Jakab, ani on ale nemířil přesně na branku hostů.

58:17
    Strhující závěr utkání na pár sekund zastavuje domácí ofsajd, buly před západočeskou modrou čarou.

58:00
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny!

57:17
    Marek poslal přihrávkou podél modré čáry do zakončení Haška, jenž následně přestřelil hostující svatyni. Energie se snaží odzbrojit své protihráče.

Vojtěch Martinek

Branky a nahrávky: 5. Netušil (Žemlička, Nestrašil), 6. Nestrašil (Netušil), 63. Hrubý (Poláček) – 47. Čihař, 53. Zeman (Čihař, Galnor)

HC Sparta Praha: Kogler (Tvrzník) – Cichoň, Marton (A), Janský, Byakov, Hašek, Dufek, Malínek, Hlinka, Trachta, Netušil, Žemlička (A), Novotný, Jakab, Marek, Poláček (C), Nestrašil, Hrubý.
    Trenér: František Ptáček.

HC Energie Karlovy Vary: Oršulák (Psohlavec) – Cipko, Pelikán, Postl, Hynek, Holejšovský (C), Dyk – Galnor, Čihař, Poizl, Wardas, Záhejský, Pastor (A), Váňa, Šilhan, Zeman (A).
    Trenér: Martin Gombár.

Rozhodčí: Hornáček – Hlinka, Deja.