Vítkovice – Sparta 3:2 (kon.) | Motor ČB – Mountfield HK 2:1 (kon.) | K. Vary – Plzeň 4:5 (po pr.)
Kladno – Litvínov 3:2 (po pr.) | Liberec – Mladá Boleslav 6:2 (kon.)
HC Energie Karlovy Vary
4:5 (0:0, 2:1, 2:3 - 0:1)
HC Škoda Plzeň
Pátek 04.11.2022, 17:30 • KV Arena, Karlovy Vary • Tipsport extraliga • 18. kolo

To je ode mě pro dnešek všechno. Přeji vám krásný večer z Karlových Varů. (21:06:44)

Nejlepší hráči utkání:

HC Energie Karlovy Vary: Vít Jiskra
    HC Škoda Plzeň: Petr Zámorský

Západočeské derby je minulostí. I tentokrát se z vítězství radují plzeňští poté, co opět v závěru prodloužení plzeňští trenéři odvolali brankáře a hráli ve čtyřech. Tři sekundy před koncem prodloužení zápas rozhodl Tomáš Mertl.

64:57 Tomáš MERTL - 4:5

64:57
    Plzeň právě vstřelila branku! Vítězství pro svůj tým těsně před sirénou vystřelil TOMÁŠ MERTL. Asistence: Ludwig Blomstrand a Adrián Holešinský.

64:20
    Nahození domácích minulo prázdnou klec.

63:00
    Hosté hrají bez brankáře.

62:37
    Blomstrad poslal kotouč do Lukešovy lapačky.

61:59
    Zámorský poslal kotouč do náruče Lukeše.

60:07
    Grígerova střela skončila v Pavlátově náruči.

60:01

V poslední části zvýšil vedení Energie Vít Jiskra. Hosté pak díky trefám Ludwiga Blomstrada a Petra Zámorského vyrovnali skóre. Do vedení poslal plzeňské Adrián Holešinský. V poslední minutě poslal zápas do prodloužení Petr Koblasa.

60:00
    59:02 Petr KOBLASA - 4:4

59:02
    Karlovy Vary právě vstřelily branku! Celá hala je na nohou PETR KOBLASA tečoval kotouč přímo do plzeňské branky. Asistence Tomáš Havlín a Dávid Gríger.

Marie Valentová

Branky a nahrávky: 25. Koblasa (O. Beránek, Mikyska), 26. Jiskra (Redlich, Kohout), 46. Jiskra (Redlich, Kohout), 60. Koblasa (Havlín, Gríger) – 22. Zámorský (Hrabík), 49. Blomstrand (Malát, Holešinský), 50. Zámorský (Rekonen, Kodýtek), 55. Holešinský (Zámorský), 65. Mertl (Blomstrand, Holešinský)

HC Energie Karlovy Vary: Lukeš (Habal) – Bartejs, Plutnar, Bernad, Dlapa (A), Havlín, Mikyska, Rulík – Rachůnek (C), Gríger, Kružík – Koblasa, Hladonik, O. Beránek (A) – Redlich, Jiskra, Kohout – Sapoušek, Zadražil, Osmík.
    Trenér: David Bruk

HC Škoda Plzeň: Pavlát (Mi. Svoboda) – Baránek, Zámorský, Kvasnička, Kremláček, Houdek, Kaňák, Vitaloš – Schleiss (C), Kodýtek (A), Holešinský – Blomstrand, Mertl (A), Rekonen – Suchý, Malát, Hrabík – A. Dvořák, Bitten, Adamec.
    Trenér: Petr Kořínek

Rozhodčí: Jeřábek, Hejduk – Ondráček, Hynek