Vítkovice – Sparta 3:2 (kon.) | Motor ČB – Mountfield HK 2:1 (kon.) | K. Vary – Plzeň 4:5 (po pr.)
Kladno – Litvínov 3:2 (po pr.) | Liberec – Mladá Boleslav 6:2 (kon.)
po prodl.
Rytíři Kladno
3:2 (0:1, 0:1, 2:0 - 1:0)
HC VERVA Litvínov
Pátek 04.11.2022, 18:00 • ČEZ stadion, Kladno • Tipsport extraliga (ČR) • 18. kolo
Předzápasové kurzy
Partner:
   
  Ode mě je to pro dnešek vše a přeji vám pěkný zbytek večera. (20:39:20)
   
  Kladno díky rychlým gólům srovnalo stav zápasu a ten se tak dostal do prodloužení. 37 vteřin po začátku prodloužení rozhodl utkání domácí kapitán Tomáš Plekanec. Tím se Kladno dostalo na 13. místo extraligové tabulky.
   
  Hráči utkání

  Martin Procházka a Denis Godla
   
  Konec zápasu.
  60:37 Tomáš PLEKANEC - 3:2
   
  60:37
  Kladno právě vstřelilo branku! A Kladno vítězí! I když se to zdá neuvěřitelné, Kladno střílí gól a v tomto zápase bere 2 body. Cibulskis poslal od mantinelu střílenou přihrávku na zadní tyč a TOMÁŠ PLEKANEC puk přesně tečoval až za Godlova záda. Asistence: Oskars Cibulskis, Adam Kubík.
   
  60:28
  Na branku jel úplně sám Kubík, ale trefil vedle.
   
  60:05
  K puku se dostávají hosté.
   
  60:01
  Začalo prodloužení.
   
  Ve třetí třetině se na puku více drželi domácí. Ti ale neměli vůbec štěstí a ani jejich střely neměly potenciál k tomu být gólové. Až na konci třetiny se konečně začalo ve hře něco dít. 2:24 minut do konce opustil kladenskou branku Bow a této šance hned využil Kubík a snížil skóre. Nicméně vzápětí měli šanci hosté, kteří mohli dávat dvakrát do prázdné, ale ani jednou se jim to nepovedlo. A ke kladenské radosti 48 vteřin před koncem Zikmund vyrovnal. Na Kladně tak dojde k prodloužení.
   
  60:00
  Třetí třetina skončila.
  59:12 Ladislav ZIKMUND - 2:2
   
  59:12
  Kladno právě vstřelilo branku! A Kladno vyrovnává! Dotchin střílel od modré branky, tento puk ještě Godla vyrazil. K odraženému kotouči se ale dostal LADISLAV ZIKMUND, který srovnává stav utkání. Asistence: Matěj Beran, Martin Procházka.
   
  58:56
  Hra se teď odehrává v obranném pásmu Kladna, kteří jsou bez gólmana.
   
  58:26
  Dotchin na modré špatně přihrál a k puku se tak dostali domácí. Jejich střela na prázdnou ale šla vedle.
   
  58:16
  Oddechový čas pro tým Rytíři Kladno.
   
  58:00
  Puk šel na úplně prázdnou branku, ale Bow se vrátil a puk ještě zastavil.
  57:56 Adam KUBÍK - 1:2
   
  57:56
  Kladno právě vstřelilo branku! Kladno snižuje na rozdíl jedné branky! Slováček střílel od modré a ADAM KUBÍK puk ještě nadzvedl nad levé rameno Godly. Asistence: Jakub Klepiš, Ondřej Slováček.

  Anna Ardonová

  Branky a nahrávky: 58. Kubík (Klepiš, Slováček), 60. Zikmund (Beran, M. Procházka), 61. Plekanec (Cibulskis, Kubík) – 11. Havelka (Helt, Demel), 40. Kudrna (Sukeľ)


  Rytíři Kladno: Bow (Brízgala) – Dotchin (A), Slováček, Ticháček, Sotnieks, Babka, Cibulskis, Kehar – Kubík, Plekanec (C), M. Procházka – Michnáč, Klepiš, Zikmund (A) – Melka, Indrák, Bláha – Beran, Filip, Brodecki.
  HC VERVA Litvínov: Godla (Zajíček) – Zile, Zeman, Strejček, Jaks, Demel (A), Wesley, Šalda – Kudrna, Sukeľ (C), Abdul – Š. Stránský, Estephan, Zdráhal (A) – Straka, Gut, Hlava – Zygmunt, Helt, Havelka.

  Rozhodčí: Pilný, Šindel – Lhotský, Hnát

  Diváci: 4379