Liberec – Jihlava 4:2 (kon.) | Zlín – Vítkovice 5:3 (kon.) | Mountfield HK – Sparta 4:2 (kon.)
Pardubice – Plzeň 3:2 (po pr.) | Olomouc – Třinec 2:8 (kon.)
konec
PSG Berani Zlín
5:3 (1:0, 3:1, 1:2)
HC Vítkovice Ridera
Pátek 04.11.2022, 17:00 • PSG aréna, Zlín • DHL extraliga juniorů • 20. kolo
Partner:
   
  Díky, že jste se mnou sledovali tento zajímavý zápas. Ode mne je to z PSG arény vše. Hezký víkend a na viděnou třeba u některého z dalších přenosů zlínské mládeže. (19:02:52)
   
  Třetí třetinu vyhráli hosté, když se trefili Macias a Milata. Na domácí straně přitom skóroval pouze Čechmánek. Zlínští si ale závěr zápasu skvěle pohlídali a připisují si zasloužené a důležité tříbodové vítězství.
   
  Konec zápasu.
   
  59:32
  Babulík se ocitl skoro až ve vítkovickém brankovišti a měl na holi šestou zlínskou trefu. Branku ale trefit nedokázal.
   
  58:59
  Berani se dál brání co to jde, Vítkovice si zatím ani nevypracovali větší tlak.
   
  58:33
  Ševci vyhazují, ale bez snahy trefit bránu. Po icingu tak následuje další buly před jejich bránou.
   
  58:05
  Hosté odvolali brankáře a zkoušejí power-play.
   
  58:00
  Oddechový čas pro tým HC Vítkovice Ridera. Po icingu Zlína budou mít hosté výhodu vhazování v útočném pásmu.
   
  57:05
  Už už to vypadalo, že Laciga v souboji jeden na jednoho neuspěl. Dokázal se ale krásně vymotat a v pádu zakončil jen velmi těsně kolem vítkovické tyčky.
   
  56:15
  Zakázané uvolnění Beranů.
   
  55:33
  Byl to spíš jen lehký oblouček jednoho ze zlínských beků, nakonec ale doklouzal přes všechny čáry až k Irglovi, který jej navíc kvůli ataku dalšího ze soupeřů musel přikrýt. Zlín zatím svůj dvoubrankový náskok brání dobře.
   
  54:45
  Delší mačkanice u mantinelu za zlínskou brankou, z níž vyšli lépe hosté a vybojovali puk pro další útočné snažení.
   
  53:27
  Kouč Luboš Jenáček teď vycítil, že je potřeba své svěřence uklidnit a vzal si oddechový čas. Vrátí se jeho mužstvo ke hře, jakou předvádělo v předchozích dvou třetinách?
   
  Oddechový čas pro tým PSG Berani Zlín.
   
  53:05
  Vítkovičtí jsou po vstřelené brance hodně aktivní a pokouší se o kontaktní gól. Veškerá snaha ale zatím končí na skvělém Synkovi.
   
  50:54
  Vítkovice právě vstřelily branku!
  MARTIN MILATA si počínal šikovně. Když viděl, že před ním oba zlínští beci couvají, ještě zrychlil, vylákal Synka z brány, objel ho a s přehledem zasunul puk za jeho záda. Asistence: Matěj Přibyl.
   
  50:02
  Na zimáku teď lehce vzplanuly emoce poté co se Marek vydal s pukem z pásma, poslal jej dopředu a když chtěl pokračovat jízdě za ním, dostal tvrdé tělo. Rozhodčí však ukazují, že se hraje dál.
   
  49:02
  Vehovskému to v rohu útočnému pásma nepříjemně podjelo. V ten moment byl ke všemu v držení kotouče, takže Zlínští mohli rychle vyjet z pásma a dokonce se pustit do útoku. Vítkovický hráč pak odjížděl s bolestivou grimasou na střídačku.
   
  48:40
  Domácí hned získali kotouč. Na chvíli jej podrželi a vyhazují přes celé kluziště.
  Největší specialista na prodej tréninkových pomůcek na hokej – testy v praxi, videorecenze a detailní fotky produktů – www.x-trenink.cz.

  David Jabůrek

  Branky a nahrávky: 15. Sadovikov (Burian), 23. Sadovikov (Heš, Burian), 24. Heš (Čechmánek, Chludil), 30. Laciga (Zavřel, Marek), 45. Čechmánek (Šišák, Chludil) – 23. Puchala (Smolka, Macias), 43. Macias (Slusarczyk), 51. Milata (Přibyl)


  PSG Berani Zlín: Synek (Málek) – Šišák, Burian, Nábělek, Hamrla, Špaňhel, Zavřel – Kaláč, Tomek, Babulík, Dědek, Pilát, Heš, Babenko, Marek, Sadovikov, Chludil, Laciga, Čechmánek, Ramert
  Trenér: Luboš Jenáček

  HC Vítkovice Ridera: Irgl (Bartošák) – Smolka, Puchala, Kalandra, Bialy, Chaloupka, Prčík, Činčala – Slusarczyk, Kotásek, Macias, Chlán, Pavelec, Krčmarský, Milata, Kubík, Štiak, Přibyl, Vehovský
  Trenér: Pavel Trnka

  Rozhodčí: Hradil, Kubičík – Mikšík, Bartoň
  www.ibrshop.com