Tampa – Carolina 3:4 (1:2 po s.n.) | Ottawa – Vegas 4:5 (kon.) | Detroit – Washington 3:1 (kon.)
NY Rangers – Boston 2:5 (kon.) | Winnipeg – Montreal 3:2 (po pr.) | St. Louis – NY Islanders 2:5 (kon.)
Minnesota – Seattle 0:4 (kon.) | Chicago – Los Angeles 2:1 (po pr.) | Calgary – Nashville 1:4 (kon.)
Edmonton – New Jersey 3:4 (kon.) | Vancouver – Anaheim 8:5 (kon.) | Arizona – Dallas 2:7 (kon.)
San Jose – Florida 3:4 (0:1 po s.n.) | Colorado – Columbus 6:3 (kon.)
Vancouver Canucks
8:5 (1:1, 2:1, 5:3)
Anaheim Ducks
Pátek 04.11.2022, 03:00 • Rogers Arena, Vancouver • NHL

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou. (06:03:37)

Utkání přihlíželo 18 760 diváků.

Divokou přestřelku v Rogers Areně opanoval domácí Vancouver, který přestřílel Anaheim 8:5.

Diváky bavila hlavně třetí třetina, do níž domácí nastupovali s vedením 3:2. Kosatky vstřelily dva slepené góly, avšak Kačeři se dokázali vrátit zpátky na dostřel. Klíčové byly dvě trefy Andreje Kuzmenka v rozmezí dvou minut, ta druhá navíc znamenala zkompletování hattricku. Hosté sice ještě snížili na rozdíl dvou branek zásluhou Maxe Jonese, nicméně při hře bez gólmana pečetil vítězství Canucks Bo Horvat.

Svěřenci kouče Boudreaua se díky vítězství posunuli v tabulce Pacifické divize na předposlední sedmé místo, na osmou pozici spadl právě Anaheim.

59:39
    Hosté v pokračující početní převaze ještě obsadili útočné pásmo, ale šestého vstřeleného gólu se nedočkali, Isac Lundeström střílel z pravého kruhu těsně vedle bližší tyčky.
    59:05 Bo HORVAT - 8:5

59:05
    Vancouver právě vstřelil branku!
    Je rozhodnuto. BO HORVAT v levém kruhu obranného pásma vystihl přihrávku na modrou čáru a ukázal přesnou mušku, když během chvilky zacílil neomylně do prázdné brány. Bez asistence.

58:52
    Z pravého kruhu vypálil ostrou ránu Trevor Zegras. Specner Martin reagoval v poslední chvíli, kus černé gumy odpálil vyrážečkou do rohu kluziště.

58:12
    Na trestnou lavici usedl Conor Garland za hákování. Kouč Dallas Eakins na nic nečeká a odvolává Gibsona na střídačku. Přesilovka Kačerů je tak vylepšena o šestého bruslaře.
    57:38 Max JONES - 7:5

57:38
    Anaheim právě vstřelil branku!
    Šílenství ve Vancouveru pokračuje. Anaheim snižuje na rozdíl dvou gólů šťastnou trefou. Bránící Schenn poslal k ledu MAXE JONESE, jehož pravou nohu trefil stříleným pasem Beaulieu a od levé nohy se touš odrazil za záda nic netušícího Martina. Asistence: Nathan Beaulieu a Mason McTavish.

57:12
    Rychlá odpověď se hostům nepovedla. Byl to Trevor Zegras, jenž vystavil do postavení mimo hru Troye Terryho.
    56:48 Andrej KUZMENKO - 7:4

56:48
    Čepice na led, máme tu hattrick! Elias Pettersson přes dva soupeře adresoval přesnou nahrávku ANDREJI KUZMENKOVI a šestadvacetiletý rodák z Jakutsku zacílil pod levý beton brankáře. Asistence: Elias Pettersson.

56:13
    Hokejisté v modrých dresech navíc kontrolují hru v útočné třetině. Do pravého kruhu dostal nabito Oliver Ekman-Larsson, mířil těsně nad břevno.

55:30
    Lze očekávat že Dallas Eakins brzy sáhne k powerplay. Hostující celek nemá na co čekat, vstřelit dva góly během necelých pěti minut není jednoduchý úkol.

Milan Huppert

Branky a nahrávky: 20. Horvat (Q. Hughes, E. Pettersson), 30. E. Pettersson (Michejev, Kuzmenko), 34. J. Miller (Horvat, Garland), 46. Joshua (Aman), 46. Kuzmenko (E. Pettersson, Q. Hughes), 55. Kuzmenko (T. Myers, E. Pettersson), 57. Kuzmenko (E. Pettersson), 60. Horvat – 17. Terry (Klingberg, Gibson), 40. R. Strome (Zegras, Terry), 48. Comtois (R. Strome), 54. Zegras (Klingberg, Terry), 58. Max Jones (Beaulieu, McTavish)

Vancouver Canucks: S. Martin (Demko) – L. Schenn, Q. Hughes, T. Myers, Stillman, Bear, Ekman-Larsson (A) – Garland, Horvat (C), J. Miller (A) – Michejev, E. Pettersson, Kuzmenko – Podkolzin, Dries, Pearson – Studnicka, Aman, Joshua.
    Trenér: Bruce Boudreau

Anaheim Ducks: Gibson (Stolarz) – Klingberg, Kulikov, Fowler (A), Benoit, Shattenkirk, Beaulieu – Vatrano, Zegras, Henrique (A) – Terry, R. Strome, Comtois – Silfverberg (A), Lundeström, Grant – Leason, McTavish, Max Jones.
    Trenér: Dallas Eakins

Rozhodčí: Hebert, Lambert – Murchison, Mills

Diváci: 18 760