Lecce – Atalanta BC 2:1 (kon.) | Sassuolo – AS Řím 1:1 (kon.) | Fiorentina – Salernitana 2:1 (kon.)
Inter – Bologna 6:1 (kon.) | Turín – Sampdoria 2:0 (kon.)
US Lecce
2:1 (2:1)
Atalanta Bergamo
Středa 09.11.2022, 18:30 • Via del Mare (Lecce) • Italská Serie A • 14. kolo

Fanoušci napříč oběma tábory se jistě shodnou, že to byl to koukatelný zápas. První hrozba přišla od Lecce už po čtvrt hodině hry, kdy se na průzkum pokutového území vydal Colombo a po přihrávce proti noze pálil metr kolem přední tyče. Tohle varování si defenziva Atalanty nevzala k srdci na dlouho, když od 28. do 30. minuty chytla nepředvídatelný kolaps. Nejprve se prosadil po rohovém kopu Baschirotto a po něm navýšil náskok Di Francesco. Teprve na konci poločasu se probudil ještě nedávno zraněný kanonýr Zapata a svým prvním gólem v sezoně udělal zápas napínavějším.

Ve druhé půli se týmy v šancích střídaly. Chvíli po přestávce měl možnost Strefezza, jehož neposednou střelu k tyči Sportiello vyrazil jen tak tak. Rušno bylo i na druhé straně, kde centr z nařízeného rohu propadl k Okolimu, od jehož kolena se míč odrazil k levé tyči a Wladimiro Falcone měl co dělat, aby ho vytěsnil mimo. Po hodině hry Di Francesco z dobré pozice o kousek přestřelil a čtvrt hodiny před koncem pálil Malinovskyj těsně vedle tyčky. Vyrovnání měl v 79. minutě na noze střídající Koopmeiners, jenže důvěru trenérovi neoplatil, když v samostatném úniku ze strany překopl brankáře i s jeho střeženým zařízením.

Atalanta tak z Lecce odjela s nepořízenou a po třetí prohře z posledních čtyř zápasů pravděpodobně ztratí pozici mezi nejlepší čtyřkou tabulky. (20:39:57)
    Překvapení! Atalanta vycestuje z Lecce s prázdnou

Držení míče: 37% : 63%.
    Střely na branku: 0:1. Střely mimo: 5:2.
    Rohy: 2:3. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 5:6.

90+5

90+5
    Takticky rozehraný roh Ceesaye na Bandu, který co nejdéle zkusí udržet míč u rohového praporku. Tohle už si Lecce jednoduše uhraje.

90+4
    Naopak tu s šancí na potvrzení výhry přispěchal Lameck Banda. Ten si našel chirurgicky přesný centr zleva a pohotově zakončil. K jeho smůle se do rány položil jeden z obránců a srazil ji mimo.

90+2
    Jenže celek z Bergama na tom není po ofenzivní stránce dobře. Bogův centr na penaltu neprošel a Koopmeiners si neporadil v souboji jeden na jednoho.

90
    Gianluca Aureliano je člověk dobrotivý, Atalantě poskytne na vyrovnání celých pět minut.

89
    Domácí zakončili i po rohovém kopu. Jmenovitě Assan Ceesay, jenž z úrovně penalty hlavičkoval nepřesně.

88
    Remi Oudin si ve střední vzdálenosti od branky připravil míč na levačku a vyslal opravdu tvrdou střelu, kterou kdosi z obětavých obránců tečoval mimo branku.

87
    Žlutá karta pro tým Atalanta Bergamasca Calcio (Teun Koopmeiners).

Důvod pro udělení žluté karty bylo zatažení Gonzàleze za dres.

85
    Atalanta nevyužila rohový kop, z brejku pak Kristijan Bistrović zakončil vedle tyčky.

83
    Teď už i Lecce vyčerpalo všechna svá střídání.

83
    Střídání v týmu US Lecce:
    ze hřiště odchází Valentin Gendrey, přichází Samuel Umtiti.

81
    Jeremie Boga ukázal nebojácnost, když obešel dva soupeře, na toho třetího už nicméně nestačil.

80
    Bohužel, v tuto chvíli už je jasné, že si Lukáš Vorlický svůj debut v Serii A neodbude.

80
    Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio:
    ze hřiště odchází Nadir Zortea, přichází Jeremie Boga.

80
    ze hřiště odchází Ruslan Malinovskyj, přichází Rasmus Höjlund.

79
    Šance i na druhé straně, a zatím největší ve druhém poločase! Teun Koopmeiners postupoval z boku sám na gólmana, tomu chtěl zavěsit míč pod břevno, jenže zvysoka přestřelil.

Lukáš Jasoněk

Branky: 28. Baschirotto (Gonzàlez), 30. Di Francesco (Colombo) – 40. Zapata (Malinovskyj)

Karty:   68. Pongračić (LCC) – 76. Ruggeri (ABC), 87. Koopmeiners (ABC)

Držení míče: 37 % : 63 %.
    Střely na branku: 0:1. Střely mimo: 5:2. Rohy: 2:3. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 5:6.
    US Lecce: Falcone – Gendrey (83. Umtiti), Baschirotto, Pongračić, Gallo – Blin (72. Bistrović), Hjulmand (C), Gonzàlez – Strefezza (64. Oudin), Colombo (72. Ceesay), Di Francesco (64. Banda).
    Náhradníci: Brancolini, Bleve – Askildsen, Çetin, Helgason, Listkowski, P. Rodríguez, Pezzella, Persson, Tuia.

Trenér: Marco Baroni.

Atalanta Bergamo: Sportiello – Ruggeri, Okoli, Djimsiti – Soppy (46. Maehle), de Roon (C) (46. Koopmeiners), Pašalić (69. Lookman), Zortea (80. Boga) – Éderson, Malinovskyj (80. Höjlund) – Zapata.
    Náhradníci: Musso, Rossi – Hateboer, Demiral, Palomino, Scalvini, Tolói, Vorlický.