Kolín nad Rýnem – Leverkusen 1:2 (kon.) | Frankfurt – Hoffenheim 4:2 (kon.) | RB Lipsko – Freiburg 3:1 (kon.)
Schalke – Mohuč 1:0 (kon.) | Union Berlín – Augsburg 2:2 (kon.)
RB Lipsko
3:1 (0:0)
SC Freiburg
Středa 09.11.2022, 20:30 • Red Bull Arena, Lipsko • Německá Bundesliga • 14. kolo

Ode mě je to dnes vše. Budu se těšit někdy u nějakého dalšího přenosu. Hezký večer! (22:32:03)

Držení míče: 57 % : 43 %.
    Střely na branku: 8:2. Střely mimo: 10:2. Rohy: 6:2. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 9:21.

Je dobojováno. Lipsko si došlo pro tři body a posouvá se na 5. místo se ztrátou dva body na Freiburg. Freiburg klesá na třetí místo za Union Berlín.
    První poločas moc fotbalové zábavy nenabídl, naopak druhý rozhodně nenudil. Skóre otevřel po rohovém kopu přesnou dorážkou Simakan. Za minutu už to bylo o dvě branky, když instinkt zabijáka potvrdil Nkunku. Freiburg odpověděl v 66. minutě krásnou střelou Küblera. V 78. minutě proměnil pokutový kop Forsberg, což definitivně rozhodlo o třech bodech pro domácí mužstvo.
    Lipsko bylo po celou dobu aktivnější a zaslouženě vítězí.

90+5

90+5
    Nkunku udeřil soupeře loktem. Zasloužená žlutá karta.

90+4
    Lipsko kráčí pro 3 body. Odkopávat od branky bude Blaswich.

90+3
    Dlouhý míč od Sildillii končí za pomezní čárou. Vhazovat bude Lipsko.

90
    Osmers nastavuje hru ve druhém poločase o 5 minut.

90
    Na hrací ploše zůstal ležet Simakan, rozhodčí hru nepřerušil. Po levé straně se uvolnil Höler, který hledal před brankou Grifa, ten však netrefil míč ideálně.

89
    Freiburg se ještě snaží něco vymyslet. Lipsko hosty však do ničeho nepouští.

88
    Sallai nakopl Nkunka. Osmers sahá pro žlutou kartu.

87
    Forsberg nepřihrál přesně Simakanovi. Míč sbírá Flekken.

85
    Forsberg byl faulován na půli hrací plochy. Lipsko s rozehrávkou logicky nepospíchá.

83
    Poslední změnu dělají i hosté. Pro dnešek má hotovo Höfler, nahrazuje ho Keitel.

83
    Poslední změna v týmu domácích. Hrací plochu opouštějí Silva, Szoboszlai , Kampl. Jejich místa zaujmou Poulsen, Raum a Haidara.

81
    Lipsko už nyní utkání kontroluje a nepouští Freiburg do hry.

78
    Lipsko právě vstřelilo branku!
    EMIL FORSBERG proměnil pokutový kop střelou k levé tyči Flekkenovi branky, ten si vybral druhou stranu.

77
    Lipsko bude po faulu Höflera zahrávat pokutový kop. Höfler přidržel krátce Nkunka, ten spadl na zem, a rozhodčí ukázal na značku pokutového kopu. Hodně přísné rozhodnutí sudího.

75
    Freiburg vysunul presing. Lipsku pomohl útočný faul Grifa na Forsberga.

Adam Beneš

Branky: 55. Simakan (Nkunku), 56. Nkunku (Szoboszlai), 78. Forsberg (pen.) – 66. Kübler

Karty:   90+5. Nkunku (RBL) – 41. Doan (FRE), 44. Džong (FRE), 46. Sildillia (FRE), 88. Sallai (FRE)

RB Lipsko: Blaswich – Simakan, Orbán (C), Gvardiol (23. Henrichs), Halstenberg – Szoboszlai (83. Poulsen), Schlager, Kampl (83. Haidara), Olmo (60. Forsberg) – Silva (83. Raum), Nkunku.
    Náhradníci: Nyland – Klostermann, Novoa.

Trenér: Rose

SC Freiburg: Flekken – Lienhart, Günter (C) (55. Sallai), Kübler – Ginter, Höfler (83. Keitel), Eggestein, Sildillia – Džong (59. Höler), Gregoritsch (55. Schade), Doan (59. Grifo).
    Náhradníci: Uphoff – K. Schlotterbeck, Wagner, Petersen.

Trenér: Streich

Rozhodčí: Osmers – Kempter, Siewer

Diváci: 41 240