Boston – Calgary 3:1 (kon.) | Carolina – Edmonton 7:2 (kon.) | New Jersey – Ottawa 4:3 (po pr.)
Columbus – Philadelphia 5:2 (kon.) | Buffalo – Vegas 4:7 (kon.) | Detroit – NY Rangers 2:8 (kon.)
NY Islanders – Arizona 0:2 (kon.) | St. Louis – San Jose 5:3 (kon.) | Colorado – Nashville 5:3 (kon.)
Los Angeles – Chicago 2:1 (po pr.)
Los Angeles Kings
2:1 (0:1, 1:0, 0:0 - 1:0)
Chicago Blackhawks
Pátek 11.11.2022, 04:30 • Crypto.com Arena, Los Angeles • NHL

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno, přeji příjemné páteční ráno. (07:22:11)

Střely na bránu: 32 – 30 | Přesilová hra: 0/4 – 1/0 | Trestné minuty: 8 – 8

Velmi dramatické utkání nakonec vyústilo ve vítězství domácího Los Angeles nad Chicagem 2:1 v prodloužení. Domácí tým vstoupil do zápasu o něco aktivněji, celkově ale můžeme říci, že první třtina byla vyrovnaná. Zatímco Mrázek podržel Chicago několika výbornými zákroky, za záda Quicka si jeden puk cestu našel, a to v závěru první třetiny, kdy ho v přesilové hře překonal Taylor Raddysh. Také ve druhé třetině padla jen jedna branka a tentokrát se z ní radovali hokejisté Los Angeles. Ti sice oficiálně neproměnili přesilovku, kterou zahájili druhou část zápasu, ale gól z této početní převahy vyplynul, Mrázka překonal jen tři sekundy po jejím vypršení Phillip Danault. V závěru třetiny si pak domácí vytvořili velký tlak, ale nerozhodný tlak nezlomili, při střelách Kempeho a Roye pomohla Mrázkovi i branková konstrukce. Ve třetí třetině bylo většinu času lepší Los Angeles, ale žádná střela si nenašla cestu za skvělého Petra Mrázka. Chicago předvedlo jen pár povedených střídání co se ofenzívy týče a také Jonathan Quick na druhé straně si splnil svou povinnost a branku neinkasoval. Prodloužení přineslo nádherný otevřený hokej plný šancí a skvělých zárkoků brankářů. Nakonec byla přeci jen jedna šance využita, sekundu před koncem prodloužení vstřelil vítězný gól Kevin Fiala.

64:59 Kevin FIALA - 2:1

64:59
    Los Angeles právě vstřelilo branku!
    Už to vypadalo, že o vítězi budou rozhodovat nájezdy, ale sekundu před koncem prodloužení nakonec přeci jen přišel gól! Střelu Danaulta zablokoval Kurashev, ale puk se vrátil k Danaultovi, který věděl o volném KEVINU FIALOVI, kterému posunul puk. A tomu už stačilo jen trefit prázdnou branku, tady neměl Mrázek žádnou šanci. Asistence: Phillip Danault.

64:48
    Quick vyrazil střelu Kurasheva z přečíslení betonem, k dorážce už pak nedošlo.

64:20
    Caleb Jones dostal výbornou přihrávku před branku, ale mezírku mezi betony Quicka nenašel. Další výborný zákrok amerického brankáře.

63:48
    Quick nyní podržel své mužstvo, když si poradil se střelou Toewse a následně dokázal hokejkou zasáhnout i proti pokusu Maxe Domiho.

63:38
    Nakonec se to domácím povedlo a vystřelil Adrian Kempe. Ten však netrefil branku Blackhawks.

63:19
    Hráči Kings už relativně dlouho drží puk ve své moci, ale zatím se nedokázali natrvalo dostat do útočného pásma.

62:16
    Toews se snažil najít před brankou právě Athanasioua, ale jeho přihrávka na něj neprošla.

61:54
    Kotouč drží na hokejce Andreas Athanasiou a čeká, až mu vystřídají spoluhráči.

61:22
    Další dva zákroky českého brankáře, tentokrát proti střele Fialy a následné dorážce Matta Roye.

60:58
    Tentokrát už slovinský útočník LA Kings branku trefil, puku se ale do cesty postavil Mrázek.

60:38
    Anže Kopitar měl dost prostoru na střelu z pravého kruhu, ale Mrázkovu branku minul.

Petr Sumbal

Branky a nahrávky: 22. Danault (Arvidsson, Moore), 65. Fiala (Danault) – 19. Raddysh (J. Toews, Domi)

Los Angeles Kings: Quick (Petersen) – Doughty (A), M. Anderson, M. Roy, Durzi, S. Walker, Edler – Vilardi, Kopitar (C), Kempe – Arvidsson, Danault (A), Moore – Grundström, Kupari, Fiala – Kaliyev, Lizotte, Lemieux.
    Trenér: McLellan

Chicago Blackhawks: Mrázek (A. Söderblom) – McCabe, J. Johnson, Murphy (A), Tinordi, Cal. Jones, Regula – P. Kane (A), Domi, Athanasiou – Raddysh, J. Toews (C), Kurashev – Lafferty, Dickinson, Entwistle – Blackwell, R. Johnson, Katchouk.
    Trenér: Richardson

Rozhodčí: Kozari, South – Gawryletz, Tobias