Písek – Povltavská 1:0 (kon.) | Motorlet – Zbuzany 2:2 (kon.) | Králův Dvůr – Č. Budějovice B 2:0 (kon.)
Domažlice – Admira Praha 1:1 (kon.) | Hostouň – Vltavín 0:0 (kon.) | Karlovy Vary – Plzeň B 3:2 (kon.)
FK Králův Dvůr
2:0 (1:0)
Dynamo České Budějovice B
Sobota 12.11.2022, 10:30 • Fotbalový stadion, Králův Dvůr • Česká fotbalová liga (A) • 15. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:30.

Krásné sobotní dopoledne, vážení fotbaloví fanoušci!

Vítejte u zápasu 15. kola České fotbalové ligy skupiny A mezi domácím Královým Dvorem a Českými Budějovicemi.

Domácí jsou v tabulce aktuálně na třinácté pozici a za čtrnáct zápasů si připsali 14 bodů. Posledních pět duelů se jim ale moc nepodařilo, neboť z nich prohráli hned tři, a to v souvislé řadě. Poslední výhru si fotbalisté Králova Dvora připsali před měsícem, kdy doma porazili Sokolov 2:0.

Zbraní by domácím v tomto zápase měl být útočník Martin Kraus, který je se šesti brankami na 10. pozici střeleckých statistik.

SK Dynamo České Budějovice B

Hosté jsou svému dnešnímu soupeři v tabulce velmi blízcí, neboť se vyskytují pouze o příčku pod nimi, tedy na čtrnáctém místě. Celkový zisk místních fotbalistů pak po čtrnácti zápasech činí 13 bodů.

Posledních pět zápasů přitom bylo pro České Budějovice opravdu divokých. Ve dvou si totiž připsali prohru, ve dvou remízu a proti Karlovým Varům zvítězili 2:0.

FK Králův Dvůr: Toman – Novák, Hell, Dvořák, Beňo, Procházka, Kraus (C), Osypenko, Kabele, Krátký, Fatrdle
    Náhradníci: Kudrna – Sabou, Holý, Osvald, Bláha, Beneš
    Trenér: Tomáš Šilhavý

SK Dynamo České Budějovice B: Andrew – Bartizal, Böhm, Pravda, Polanský, Brabec, Malecha (C), Prášek, Šimoník, Hora, Pineau
    Náhradníci: Lerch – Krch, Bastl, Paletář, Vítovec
    Trenér: Dušan Žmolík

Rozhodčí: Langmajer – Mudra, Pena.

1

1
    Zápas ve velmi mlhavém Králově Dvoře nám odstartoval a hosté se ihned vydali do útoku.

2
    V prvním útočném výpadu teď také domácí fotbalisté, zatím jsme ale neviděli ani jednu střelu na bránu.

3
    Balón má na starosti po nepřesném pokusu Králova Dvora brankář Andrew a vysílá své spoluhráče do útoku.

5
    Budějovice rozehrály rohový kop, který domácí gólman dobře vyráží nad svou bránu a celý proces se tak zopakuje.

6
    Hosté tentokrát z druhého rohu přesně na hlavičku jednoho z útočníků v malém vápně, ale vidíme další skvělý zákrok Tomana.

7
    Domácí se dostali do šance, která skončila brankou, k jejich smůle je ale odpískán ofsajd.

8
    Žlutá karta pro tým SK Dynamo České Budějovice B (Štěpán Pineau).

9
    Po ostrém zákroku na pravé straně hřiště byla udělena první žlutá karta tohoto zápasu a domácí mají k dispozici volný kop.

13
    Hra se teď několik minut odehrávala u brány domácích, České Budějovice si ale nevytvořily žádnou gólovou šanci a brankář Toman tak s poklidem odkopl a rozehrál několik balónů.

14
    Hlavní sudí musel umravnit chování některých hráčů a rozehrává Králův Dvůr.

15
    Hosté mohli jít do přečíslení, zastavilo je ale nepřesné zpracování dlouhého míče.

17
    Pomalu se blížíme do 20. minuty zápasu a stále jsme neviděli žádnou vyloženou gólovou šanci. Nyní k ní sice byli blízko hosté, zakončující hráč ale upadl ve velkém vápně a útok tak míří na druhou stranu.

19
    Králův Dvůr měl k dispozici volný kop z dobré vzdálenosti, zahodil jej ale nepřesným centrem.

21
    Na hřišti se rodil náznak velké šance domácích, po rychlém přistoupení budějovických obránců ale míč končí pouze v zámezí.

24
    Hosté v obrovské šanci! Dobrý centr přistál na útočníka nabíhajícího do velkého vápna, který měl volnou cestu k zakončení a jen tak tak netrefil pravý horní roh královedvorské brány.

26
    U brány zatím tráví více času hostující fotbalisté, kteří si také vytvářejí nebezpečnější útočné šance. Gól z nich ale ještě nepadl.

27
    Vizuální podmínky na hřišti jsou opravdu hrozné, přes mlhu aktuálně nelze dohlédnout skoro ani přes šířku hřiště. Snad se počasí zlepší.

29
    Brankář Andrew odkopává od své brány a nachází své spoluhráče až na útočné polovině. České Budějovice mají k dispozici rohový kop.

30
    Nebezpečný centr ukončuje hvizd rozhodčích – hosté jsou v ofsajdu.

32
    Domácí v první velké šanci tohoto zápasu. Zakončení z velkého vápna už vypadalo na jasnou gólovou záležitost, zakončující fotbalista se ale trefil přímo do hostujícího brankáře a míč tak proskákal vedle tyče jeho brány!

33
    Velká šance také na druhé straně hřiště, ani tato ale nekončí gólem.

34
    Další obrovská šance Králova Dvora a ani tato nekončí gólem! Domácí fotbalisté zakončovali v malém vápně snad načtyřikrát, balón ale do sítě nedostali a zůstává velkou záhadou, jak se jim to v takové šanci (ne)povedlo.

38
    Králův Dvůr právě vstřelil branku!
    Domácí se nakonec přece jen prosazují a rozešťastňují místní fanoušky! Na střed velkého vápna si míč vytáhl kapitán MARTIN KRAUS a zamířil přesně! Králův Dvůr vede 1:0.
    38. Martin KRAUS - 1:0

39
    Vzápětí mohli hosté okamžitě gólově odpovědět, míč ale proskákal těsně kolem levé tyče Tomanovy brány.

41
    Hra se v posledních minutách přenesla na útočnou polovinu domácích, kteří po první brance mají k dispozici ještě rohový kop.

43
    České Budějovice najednou jakoby ztratily protihru a nedaří se jim dostat do souvislejšího útoku.

44
    Domácí jsou všude dřív a vůbec svého soupeře nepouštějí za polovinu hřiště.

45
    V prvním poločase nebylo moc co řešit a není proto nařízen žádný nastavený čas.

45+0

V první polovině utkání jsme dlouho čekali na útočnou akci, která by skončila gólem. Ta přišla až v 38. minutě z kopačky domácího kapitána Martina Krause, který překonal brankáře Andrewa a Králův Dvůr tak vede 1:0.

46

46
    Střídání v týmu SK Dynamo České Budějovice B:
    ze hřiště odchází Štěpán Pineau, přichází David Krch.

46
    Během patnácti minutové přestávky se nám počasí v Králově Dvoře vyčasilo a nyní je krásně slunečno.

46
    Žlutá karta pro tým FK Králův Dvůr (David Beňo).

47
    Domácí ihned po startu druhého poločasu faulují a hosté tak rozehráli volný kop centrem až do malého vápna. Tam dobře zasahuje brankář Toman.

49
    České Budějovice se znovu snaží dostat do tempa, kterým oplývaly na začátku utkání a nyní měly několik šancí za sebou. Ani jedna ale nedoletěla na bránu Tomana a ke srovnání skóre tak nedošlo.

52
    V útoku byli po faulu hostů fotbalisté Králova Dvora. Míč ale končí pouze na kopačce hostujícího brankáře.

54
    Velká šance hostů nyní skončila pouze nepřesným balónem, který proletěl kolem pravé tyče domácí brány.

56
    České Budějovice se snaží o vysoko vytažený press, domácí fotbalisté to ale dělají chytře a balón svému soupeři nepůjčují.

57
    Toman dobře zasahuje proti další střele hostů.

59
    Dobrý centr, který vzešel z rohového kopu domácích, nyní nebezpečně poskakoval na hranici malého českobudějovického vápna. Hosté ale nebezpečí uhasili a míč odkopávají do bezpečí.

61
    Střídání v týmu FK Králův Dvůr:
    ze hřiště odchází Michal Procházka, přichází Václav Bláha.

62
    Domácí měli k dispozici volný kop, ten ale moc nezvládli a natrefili prvního obránce před sebou.

63
    České Budějovice se dostaly k zakončení, ale znovu mu chyběla patřičná přesnost. Míč končí v zámezí.

66
    Domácí v útočném výpadu, jejich centr ale překazil dobrý obranný zákrok.

67
    Žlutá karta pro tým SK Dynamo České Budějovice B (Sebastien Böhm).

68
    Hra se v posledních minutách přiostřila a vidíme tak další žlutou kartu na straně hostů. Králův Dvůr rozehrál volný kop a jen tak tak, že z něj nepadl druhý gól dnešního utkání.

71
    ze hřiště odchází Vojtěch Hora, přichází Jan Vítovec.

72
    ze hřiště odchází Oleh Osypenko, přichází Štěpán Holý.

75
    Na balónu se nyní souvisle drží hosté, kteří se snaží ostřelovat bránu Tomana, co to jen jde. Gólovou šanci si ale dosud nevytvořili.

77
    Do útoku se dostali také domácí, za které vše zařídil znovu MARTIN KRAUS a připisuje si tak druhou branku v tomto utkání! Domácí kapitán si míč vzal na starosti na hranici velkého vápna a po jednoduché kličce přesně zakončil. Hosté tak ztrácejí už dvě branky.
    77. Martin KRAUS - 2:0

78
    Střídačka hostů se teď zlobí a dožaduje se penalty po údajném zákroku rukou ve velkém vápně. Ta však nepřichází, neboť sudí nedovolený zákrok neviděl.

79
    Hosté centrují z rohového kopu, do zakončení se ale nedostali.

81
    Toman po nepovedeném útoku hostů odkopává od své brány.

83
    Dobrá šance hostů, zakončení ale nevyšlo úplně dle plánu a Toman tak v klidu kryje.

84
    Žlutá karta pro tým SK Dynamo České Budějovice B (Jan Brabec).

85
    Oba kádry se teď přetahují o míč na středu hřiště, dopředu se nakonec vydávají hosté. Brzy jsou ale zastaveni.

86
    ze hřiště odchází Milan Šimoník, přichází Libor Bastl.

88
    Rohový kop hostů končí na rukavici brankáře Tomana a dopředu se ihned žene protiútok.

89
    Žlutá karta pro tým FK Králův Dvůr (Kryštof Krátký).

90+1
    Obrovská šance domácích, která ovšem nekončí třetí brankou, nýbrž hvizdem hlavního rozhodčího. V situaci dvou na nikoho domácí nezvládli pohotově zakončit a prováhali tak jednoznačnou možnost. Naštěstí je to už nemusí mrzet.

90+2
    ze hřiště odchází Kryštof Krátký, přichází Filip Sabou.

90+3
    Zápas už se víceméně pouze dohrává, hosté se ale stále snaží o útočné výpady.

90+4
    Dobíhá poslední minuta nastaveného času.

90+4

Duel 15. kola ČFL A ovládli po vyrovnaném průběhu v prvním poločase domácí fotbalisté, za které dvakrát skóroval jejich kapitán Martin Kraus. Brankář Králova Dvora Daniel Toman za svá záda nepustil jediný míč a udržel tak čisté konto, které jeho týmu přidává tři body do tabulky.

Děkuji za pozornost. (12:25:23)