Chlumec n/C – Kolín 2:0 (kon.) | Ml. Boleslav B – Přepeře 3:2 (kon.) | Pardubice B – Živanice 0:2 (kon.)
Velvary – Hr. Králové B 6:0 (kon.) | Ústí n. L. – Zápy 0:1 (kon.) | Most/Souš – Teplice B 3:2 (kon.)
Brozany – Benešov 2:0 (kon.)
FK VIAGEM Ústí nad Labem
0:1 (0:1)
SK Zápy
Sobota 12.11.2022, 14:00 • Městský stadion, Ústí nad Labem • Česká fotbalová liga (B) • 15. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.

SK Zápy
    Pro Zápy to bude předposlední soutěžní duel v tomto kalendářním roce, protože ještě je čeká příští víkend dohrávka na Žižkově. Původně se mělo na podzim hrát v Zápech, ale kvůli nezpůsobilému terénu byl duel odložen a poté si oba týmy prohodily pořadatelství. Obhájce prvenství ve skupině B se zatím nachází na osmé pozici s jednadvaceti body. V posledních třech případech nezvítězil, když remizoval v Brozanech a na půdě béčka Mladé Boleslavi a doma nestačil na Velvary.

FK Ústí nad Labem
    Ústí nad Labem sestoupilo z FORTUNA:NÁRODNÍ ligy a udělalo několik změn v hráčském kádru. Severočeši zaujímají na konci podzimní části čtvrtou příčku. Před týdnem otočili duel v Živanicích góly Klimta a Hudce. Trenér Tesařík se musel valnou část podzimu obejít bez Davida Černého. Bývalý krajní obránce Teplic absolvoval mj. i kvalifikační utkání futsalové reprezentace v rámci kvalifikace na nadcházející světový šampionát.

FK Ústí nad Labem: Plachý – Čítek (C), Jiránek, Zaspal, Škoda, D. Černý, Zůza, Uličný, Klimt, Vobecký, Benda.
    Náhradníci: Bím – Mayerhofer, Kalenjuk, Fischer, Kubín.
    Trenér: Dušan Tesařík

SK Zápy: Vejmola – Pardubský, Duben (C), Tarasjuk, Eliáš, Kavalír, Kocourek, J. Jelínek, Petrlák, Kubů, Dočekal.
    Náhradníci: Durov – Hajdo, Kubeš, Zoubek, Janko, Tvaroh.
    Trenér: Petr Vrabec

Rozhodčí: Kubec – Hoch, Coufal.

1

1
    Arma nastoupila v modrobílém, zatímco Zápy v červeném.

2
    Duben zastavil nákop z levé strany a zapojil do hry Vejmolu.

3
    Jan Jelínek odhlavičkoval balón do autu, vhazoval Uličný a domácí poté obléhají vápno.

4
    Ústí nevyšla přechodová fáze, Jan Jelínek pak sbíhal na křižný pas na pravou stranu.

5
    Asi nepřekvapí, že utkání probíhá za husté mlhy.

6
    Ofsajd domácího celku v pravé části hrací plochy.

7
    Uličný nepuštěn k míči na levé straně, na půli se vzápětí neprosadil Kubů.

8
    David Černý měl proti sobě dva hráče na levé straně, jeho centr šajtlí do malého vápna chytil Vejmola.

9
    Pardubský dostal výhodu, nahrál do běhu na pravé straně, ale dobře vystoupil Čítek.

10
    Zatím jsme nezaregistrovali jedinou střelu na bránu, ale zápas má dobré tempo a náboj.

11
    Ústí odhlavičkovalo standardní situaci Kavalíra z pravé strany na bližší tyč.

12
    Kavalír trefuje centrem zprava jen záda obránce, následuje aut Pardubského.

14
    David Černý roztahoval hru křižně na pravou stranu, následný centr nebyl ideální.

15
    Na konci akce Ústí prohráli domácí souboj z pravé strany s Tarasjukem, Vejmola bude vykopávat.

16
    Čítek odvrátil centr z levé strany při střetu s útočícím hráčem.

17
    Klimt si hodil míč na levé straně na pravačku, ale přetáhl centr. Netrvalo dlouho a hosté faulovali mimo vápno.

18
    Zatím je hra plná nepřesností na obou stranách a Vejmola s Plachým se docela nudí.

19
    Roh z pravé strany pro Zápy.

20
    Po centru Kavalíra dorážel z jedničky Eliáš, ale napral balón do beka.

20
    Škoda, nebo Zaspal běžel sám na Vejmolu, udělal mu kličku na pravou stranu, ale bývalý gólman Jihlavy skočil pod nohy.

21
    Dočekal se snažil zleva presovat, Ústí si pomohlo Plachým, ten nakopával na polovinu hřiště.

22
    Pomezní rozhodčí odmítá nařídit volný přímý kop z pravé strany po souboji Tarasjuka s jedním z domácích hráčů.

23
    Střela z dálky skočila o trávník do rukavic Vejmoly.

24
    Hosté rozehráli nakrátko standardku, Ústí přečkalo centr Kavalíra do šestnáctky.

25
    Nákop z levé strany doskákal až u kopaček Vejmoly.

26
    Dočekal se vložil do útoku soupeře, získal míč z levé strany a potom jej otřel o nohy protihráče.

27
    Kubů udělal při souboji na přední tyči útočný faul, balón si bere Plachý.

28
    Plachý si stáhl centr z levé strany a potom si rozehrávkou vybral pravou stranu.

29
    Vejmola přečetl centr z pravé strany na zadní tyč. V tomto zápase vidíme šancí jako šafránů.

30
    Roh z levé strany stáčený přímo do brány vyrážel Vejmola rukama před sebe do prostoru, kde byl Kocourek.

31
    Zůza se diví, ale za faul při hostujícím přečíslení tři na dva na středu dostává kartu.

32
    Rozehrávky se ujal Jan Jelínek, Plachý byl připravený u své pravé tyče.

33
    Benda prodlužoval míč hlavou přes osu hřiště, Vejmola měl snadnou práci.

34
    Rychlý kontr Ústí končí centrem z pravé strany do náruče Vejmoly.

35
    Benda byl faulovaný na levé straně, Ústí disponovalo standardkou, ale s tou neměl Vejmola potíže.

36
    Klimt to myslel dobře přihrávkou na levou stranu na Bendu, posléze byl k vidění faul na Kocourka.

37
    Hodně nepovedená křižná nahrávka na Černého.

39
    Žlutá karta pro tým FK Ústí nad Labem (Vobecký).

38
    Centr zprava proskákal ke vzdálenější tyči, kde promáchl Kubů.

39
    Čítek útočil po levé straně, hezky přihrál, ale více se toho při kombinaci Ústí nestalo.

40
    Škoda se vrhl proti pasu za obranu na běžícího Kubů, jinak by postupoval Kubů sám na Plachého.

41
    Sudí viděl zákrok na nohu Jiránka na půli, Škoda posílal míč na hranu vápna.

42
    Zápy ještě nevystřelily na bránu, Ústí mělo největší šanci při samostatném úniku.

43
    Zápy právě vstřelily branku!
    Plachý zaváhal při rohu z levé strany na přední tyč a VÁCLAV PARDUBSKÝ měl před sebou prázdnou bránu, tu dokázal trefit z malého vápna.
    43. Václav PARDUBSKÝ - 0:1

44
    Čítkův nákop na levou stranu odhlavičkován, ale hosté si pomohli faulem.

45
    Domácí si nerozuměli a míč skončil až u Vejmoly. Zápy jsou blízko k tomu, aby vyhrály první poločas.

45

V nudném prvním poločase jsme dlouho čekali na přímou střelu na bránu až v závěru chyboval při rohu Plachý a Pardubský doklepával z malého vápna do prázdné brány. Domácí měli slušný úvod, ale jinak se hlavně směrem dopředu hledají.

46

46
    Za pokračující husté mlhy odstartoval druhý poločas.

47
    Ústí se ubránilo rohu z pravé strany a vyhnalo Zápy až na polovinu hrací plochy.

48
    Jan Jelínek se otočil na levé straně kolem obránce a snažil se nacentrovat, potom se přidal Tarasjuk.

49
    Ústí si zavařilo souhrou obránce s Plachým, málem měl Kubů obrovskou šanci, jenže zasáhl Plachého. Ten ještě leží na zemi.

50
    Plachý kulhá, rozehraje Čítek. Snad nebude muset Ústí střídat.

51
    Dost nečistý odkop Plachého na pravou stranu, to je to poslední, co Arma potřebuje.

51
    Po perfektním shození z levé strany pod sebe byl Kubů ve skvělé pozici a chtěl zakončit na vzdálenější tyč, trefil ale padajícího obránce. Hosté krátce poté reklamovali penaltu.

52
    Střela Davida Černého z pravé strany dopadla na zadní tyč, nikdo z domácích fotbalistů nedorážel!

53
    V posledních minutách začíná mít zápas pořádné emoce. To je jedině dobře.

54
    Čítek tečuje střelu Kavalíra z pravé strany vedle kratší tyče, kope se roh.

55
    Mlha je čím dál hustší. Na druhou stranu – podmínky jsou pro obě mužstva stejné.

56
    Ústí se nedostalo na svou útočnou polovinu a vhazovat bude Tarasjuk z levé strany.

57
    Skvělou standardku Kavalíra z levé strany odrazila bližší tyč k Janu Jelínkovi, jeho ránu pod víko vytahoval vynikající Plachý!

58
    Kavalír nahrával do běhu na levou stranu Janu Jelínkovi, jeho centr skončil u Kubů, ten si zasekl a spálil obrovskou příležitost!

59
    Kavalír si narazil na levé straně, potom upadl ve vápně, ale o penaltě nemůže být řeč a zápský záložník to moc dobře ví.

60
    Zápy jsou živější ve druhém poločase a Ústí si koleduje o to, že podruhé inkasuje.

61
    Po dlouhé době Ústí zaútočilo, na konci akce vypálil David Černý z osy hřiště doprostřed brány.

62
    Čítek neuspěl a hosté byli na tahu, při centru z pravé strany byl pokrytý Kubů na první tyči.

63
    Žlutá karta pro tým SK Zápy (Kocourek).

65
    Těžiště hry je nyní hlavně na polovině hřiště.

65
    Střídání v týmu FK Ústí nad Labem:
    ze hřiště odchází Klimt, přichází Fischer.

66
    Ústí vyrovnalo obraz hry, ale jinak nadále platí, že doposud toho v útočné fázi moc nepředvedlo.

67
    Plachý nezasahoval při centru z pravé strany na bližší tyč.

68
    Duben absolvoval souboj v levé polovině vápna, Benda čekal na sklepnutí na první tyč.

69
    Ústí sevřelo Zápy, ty si poradily s centrem Fischera a pak přišel faul Army.

70
    Kavalír si obhodil beka na levé straně, ale dál se nedostal.

71
    Jan Jelínek sbíhal na nahrávku Kavalíra na levou stranu, centr na Kubů odpálilo Ústí na aut.

71
    Zápy budou zahrávat roh z levé strany.

72
    Střídání v týmu SK Zápy:
    ze hřiště odchází J. Jelínek, přichází Janko.

73
    Žlutá karta pro tým SK Zápy (Kubů).

73
    Plachý vyboxoval balón, hosté potom hráli až přes Vejmolu.

74
    Kavalír byl přerušený na levé straně, uvidíme autové vhazování Tarasjuka.

75
    Kavalír se nacházel na levé straně v ofsajdu.

75
    ze hřiště odchází Jiránek, přichází Mayerhofer.

76
    Mayerhoferovi se nelíbil, že sudí nařídil volný přímý kop z levé strany pro Zápy.

77
    Čas utíká pro Ústí hodně rychle a Vejmola toho ve druhém poločase moc na práci neměl.

78
    Zápy disponují rohem z pravé strany, Kavalír nepospíchá s rozehrávkou.

79
    Vejmola rozehrál na pravou stranu, akce Záp měla jepičí život.

80
    Škoda byl důrazný u lajny, ale počínal si v souladu s fotbalovými zákony.

81
    ze hřiště odchází Zaspal, přichází Kalenjuk.

82
    Tarasjuk centroval z levé strany, sudí pískl útočný faul.

83
    Trápení Ústí v útočné fázi pokračuje. Zápy jsou opět blíž k tomu, aby zvítězily.

84
    ze hřiště odchází Kocourek, přichází Hajdo.

85
    Domácí se ukvapili pasem z pravé strany k Vejmolovi.

86
    Kalenjuk si na pravé straně navedl míč na levačku a těsně minul protější šibenici! Tohle byla největší ústecká šance ve druhém poločase.

87
    Ústí se vzteká poté, co je jasné, že se bude kopat volný přímý kop ze středu za zákrok na Kubů.

88
    Hosté tahají čas u domácího vápna.

88
    Janko si vyměnil míč, nečistě postrčil křížem na levou stranu a Plachý si pohlídal střelu mezi nohy.

89
    Zápy mohly jít do otevřené obrany, ale dobře se vrátil Škoda.

90
    Ofsajd Ústí. Vejmola si ještě může dovolit kartu za zdržování hry.

90+1
    Nastavují se dvě minuty.

90+1
    ze hřiště odchází Kubů, přichází Kubeš.

90+2
    Zápy faulovaly na půli, Ústí ještě útočilo přes levou stranu, ale jeho snažení ukončil nedovolený zákrok.

90+2

Zápy zaslouženě vítězí trefou Václava Pardubského ze 43. minuty. Zejména ve druhém poločase byly lepší a nebýt skvělého Plachého, tak mohly o třech bodech rozhodnout již dříve. Po třízápasové odmlce se tak hosté dočkali vítězství a podzim uzavřou na Žižkově. To pro Armu to bylo poslední utkání v tomto kalendářním roce. (15:59:29)