Kladno – Vítkovice 2:3 (kon.) | Litvínov – Plzeň 2:4 (kon.) | Motor ČB – K. Vary 0:3 (kon.)
Mountfield HK – Mladá Boleslav 0:2 (kon.) | Kometa Brno – Olomouc 1:0 (1:0 po s.n.) | Pardubice – Liberec 1:3 (kon.)
Sparta – Třinec 1:0 (kon.)
Banes Motor České Budějovice
0:3 (0:1, 0:2, 0:0)
HC Energie Karlovy Vary
Úterý 29.11.2022, 17:30 • Budvar aréna, České Budějovice • Tipsport extraliga • 24. kolo

To je ode mě pro dnešek vše. Děkuji za pozornost a budu se těšit u dalších přenosů napočtenou! (21:06:57)

Je za námi utkání mezi českobudějovickým Motorem a karlovarskou Energií. Duel dopadl lépe pro hosty, kteří si odváží z jihu Čech tři body za výhru 3:0. Hrdinou zápasu se stal brankář Štěpán Lukeš, který vynuloval domácí střelce a po úspěšných dvaadvaceti zákrocích může slavit druhé čisté konto sezony.

Střely na branku: 22:30.

59:41
    Utkání se již pouze dohrává, o výsledku je rozhodnuto.

58:32
    Vyloučení v týmu Motor České Budějovice:
    Jan Štencel – 2 min., podrážení.

57:22
    Martin Kohout nabral rychlost, obral o kotouč Šenkeříka a tlačil se do zakončení. Na poslední chvíli mu dokázal kootuč vypíchnout Gazda a zabránil dalšímu nebezpečí.

55:26
    Po nepřesné rozehrávce Hovorky je pískáno zakázané uvolnění, hra se stěhuje zpět před branku domácích.

55:03
    Hrachovina míří z branky, domácí to zkoušejí v šesti!

54:25

54:12
    Další tvrdá rána Romana Vráblíka sražena mimo led, domácí však zůstanou v útočné třetině.

53:27
    Velký závar před karlovarskou brankou, ani dorážky Gulaše a Pecha však brankou neskončily.

52:25
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary:
    Ondřej Beránek – 2 min., podrážení.

51:23

50:59
    Hosté se drží v útočné třetině, žádnou větší příležitost si však zatím vypracovat nedokázali.

49:23
    Domácí Vráblík se zlobí, avšak není mu to nic platné. Po jeho zákroku čeká domácí oslabení.

49:23
    Roman Vráblík – 2 min., nedovolené bránění.

49:01
    Tvrdá dělovka Gazdy sražena hostující obranou do hlediště, pokračovat se bude v útočné třetině domácích.

47:50
    Zpoza brány se vytočil Kružík, Hrachovina dokázal utěsnit prostor u levé tyče.

Adam Černý

Branky a nahrávky: 5. Redlich (Havlín, Jiskra), 29. Bernad, 31. Koblasa (Černoch, Plutnar)

Banes Motor České Budějovice: Hrachovina (Strmeň) – Štencel (A), Vráblík, Šenkeřík, Gazda, Šedivý, Hovorka – Strnad, Pech (A), Gulaš (C) – Karabáček, Hanzl, Tomeček – Čachotský, M. Toman, Přikryl – Dzierkals, Vopelka, Valský.
    Trenér: Jaroslav Modrý

HC Energie Karlovy Vary: Lukeš (Habal) – Huttula, Plutnar, Dlapa, Bernad, Pulpán (A), Bartejs, Havlín – Rachůnek (A), Gríger, Kružík – Koblasa, Černoch (C), Kohout – Redlich, Jiskra, O. Beránek – Rulík, Sapoušek, Chalupa.
    Trenér: David Bruk

Rozhodčí: Hribik, Veselý – Lhotský, Hnát

Diváci: 5 173