Montreal – Calgary 2:1 (2:1 po s.n.) | Pittsburgh – Dallas 2:1 (kon.) | NY Rangers – New Jersey 4:3 (po pr.)
Ottawa – Anaheim 3:0 (kon.) | Minnesota – Edmonton 2:1 (kon.) | St. Louis – Nashville 1:0 (po pr.)
po s.n. (2:1)
Montreal Canadiens
2:1 (0:0, 0:1, 1:0 - 0:0)
Calgary Flames
Úterý 13.12.2022, 01:00 • Bell Centre, Montreal • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí Montreal Canadiens a Calgary Flames.

Calgary Flames odehrálo 28 zápasů s bilancí 11-2-4-11 a získalo 30 bodů. V tabulce Pacifické divize je na páté pozici. Z posledních pěti zápasů vyhrál tým tři. Porazil Washington 5:2, Arizonu 3:2 a Minnesotu 5:3. Tým nestačil na Columbus 1:3 a na Toronto 4:5 v prodloužení.

Montreal Canadiens odehrál 27 zápasů s bilancí 8-5-2-12 a ziskem 28 bodů. V tabulce Atlantické divize je tým na šesté pozici. Z posledních pěti zápasů vyhrál dva. Porazil Calgary 2:1 a Seattle 4:2. Nestačil na Edmonton Oilers 3:5 a na Vancouver 6:7 v prodloužení a Los Angeles 2:4.

Montreal Canadiens: Allen (Montembeault) – Edmundson, Guhle, Harris, Kovacevic, Xhekaj, Wideman – Caufield, Suzuki, Dach – Dadonov, Dvorak, Hoffman – Slafkovský, Evans, Jos. Anderson – Pezzetta, R. Pitlick, Armia.

Calgary Flames: Markström (Vladař) – Hanifin, R. Andersson, Zadorov, C. Tanev, Mackey, Mi. Stone – Huberdeau, Backlund, Toffoli – Dubé, Kadri, Mangiapane – Ružička, Zohorna, Phillips – Coleman, Lewis, B. Ritchie.

Zápas brzy začne.

00:01

00:01
    Utkání začalo vzhledem k oficialitám před utkáním o něco později.

00:36
    Vyloučení v týmu Calgary Flames:
    Noah Hanifin – 2 min., nedovolené bránění.

00:45
    Montreal má možnost hry v útočném pásmu, kde se usadil, ale vypálit nedokázal.

01:09
    Domácí vybojovali puk a rychle se dostali do útočného pásma. Nick Suzuki minul branku.

01:46
    Cole Caufield je autorem první výraznější šance, jeho rána se od tyče odrazila mimo branku, Nechybělo moc a domácí využili přesilovku.

01:50
    Christopher Tanev bojoval o kotouč, to se mu podařilo, a pak mohl v klidu vyhodit přes všechny čáry.

02:18
    Joel Armia pálil bez přípravy, jeho rána nebyla vůbec špatná, ale brankář si dokázal poměrně snadno poradit.

03:00
    Ponechanou výhodu mají domácí.

03:03
    Vyloučení v týmu Montreal Canadiens:
    Joel Armia – 2 min., sekání.

03:16
    Vhazovat se nyní bude v útočném pásmu hostů. Sledujeme pasáž hry, která je hodně ovlivněná přerušeními.

03:50
    Nazem Kadri se dostal do útočného pásma, s kotoučem mířil za branku, ale soupeři jej nenechali zakončit.

06:00
    Cole Caufield se dostal poměrně snadno do útočného pásma, následně pálil jeho spoluhráč. Jacob Markström byl pozorný a dokázal si poradit.

06:26
    Blake Coleman se po individuální akci protlačil do zakončení, domácí brankář byl připravený. Následně minul Andrew Mangiapane.

07:07
    Michael Stone měl jako obránce dobrou střeleckou pozici mezi kruhy. Jeho rána končí nad.

08:00
    Sledujeme rychlý hokej, který musí fanoušky bavit, oba kluby mají na svém kontě čtyři střely.

08:25
    Zakázané uvolnění vrací hru před branku hostujícího celku. Domácí mají možnost se snadno dostat do útočné třetiny.

08:53
    Komerční přestávka.

09:02
    Jacob Markström vytáhl velmi dobrý zákrok proti střele, kterou vyslal z kruhu Juraj Slafkovský.

09:40
    Jonathan Huberdeau se dostával do zajímavé střelecké pozice, ale jeho akci chybělo přesnější zakončení.

10:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetině, mírnou střeleckou převahu mají domácí hokejisté. Na výraznější šanci zatím čekáme.

11:00
    Nikita Zadorov – 2 min., podrážení.

11:00

11:31
    Domácí hrají přesilovku, ale nemohou se usadit v útočném pásmu. Mike Hoffman musí rozehrávat od vlastní branky.

12:00
    Buly v útočném pásmu Canadiens. Montreal na střely vede 9:6, ale zatím platí bez brankový stav.

12:13
    Joel Armia si vybruslil do volného prostoru, ale obrana si dokázala poradit.

12:33
    Josh Anderson byl volný před brankou, ale on ani Christian Dvorak nedokázal své obrovské šance proměnit.

12:57
    Juraj Slafkovský pálil ze strany, puk končí vedle, končí také přesilovka.

13:12
    Flames byli pod velkým tlakem, ale situaci dokázali zvládnout.

13:54
    Michael Pezzetta – 5 min., bitka.

Connor Mackey – 5 min., bitka.

14:11

14:24
    Po krátké přestávce pokračuje zápas dál, Nick Suzuki zakončoval a Jacob Markström kryje kotouč. Bude se vhazovat.

15:32
    Dostáváme se do finální fáze hry v první třetině, více ze hry mají sice domácí, ale stále čekají na první gól.

15:55
    Zakázané uvolnění hry vrací hru před branku Flames, Jacob Markström musí být pozorný.

16:30
    Joel Edmundson sice dostal hru do útočného pásma, ale jeho spoluhráči šli střídat a sám proti přesile soupeřů mnoho šancí neměl.

17:07
    Kotouč vypadl z hrací plochy, vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

18:21
    Hra je přerušena, vhazovat se bude před brankou Canadiens. Flames mají nyní převahu, hrají aktivněji a snadněji se dostávají do zakončení.

19:00
    Oznámena byla poslední minuta hry ve třetině.

19:42
    Christian Dvorak pálil vedle, s následným pokusem o dorážku si brankář dokázal poradit.

20:00

13:10, tak vypadá statistika střel na branku po první třetině, gól jsme viděli, a tak zatím platí bezbrankový stav.

20:01

20:16
    Utkání pokračuje dál, Dubé rychle po vhazování v útočném pásmu pálil a domácí brankář měl co dělat, aby puk zastavil.

20:53
    Johnny Kovacevic – 2 min., podrážení.

21:53
    Adam Ružička kombinuje se spoluhráči v útočném pásmu, ale domácím se podařilo vyhodit.

22:10
    Matthew Phillips – 2 min., podrážení.

22:45
    Sledujeme hru čtyři na čtyři, zatím na výraznější šanci čekáme, sledujeme klidnější pasáž hry.

23:10
    Nikita Zadorov dostal hru do útočného pásma, jeho projektil byl nepovedená. Následně pálil už o poznání lépe jeho kolega.

24:00
    Cole Caufield je výrazně otřesený po souboji se soupeřem, ale zdá se, že bude v pořádku.

24:00
    Kirby Dach – 2 min., nedovolené bránění.

24:12
    Jacob Markström se vyznamenal proti dvěma velkým šancím domácích. Jake Evans ani jednu z dobrých šancí nedokázal proměni.

24:37
    Sledujeme přesilovku hostujícího celku.

25:00
    Rasmus Andersson kombinoval se spoluhráči.

25:04
    Calgary právě vstřelilo branku!
    Hostující celek proměnil přesilovku a dostává se do vedení, po rychlé akci zůstal před brankou volný JONATHAN HUBERDEAU. Jeho pokus zapadl přesně do odkryté části branky. Asistence: Mikael Backlund a Tyler Toffoli.
    25:04 Jonathan HUBERDEAU - 0:1

26:18

26:46
    Po krátké přestávce pokračuje zápas dál.

26:51
    Noah Hanifin – 2 min., nesportovní chování.

27:11
    Nikita Zadorov – 2 min., vysoká hůl.

27:11
    Dlouhou přesilovku pět na tři hrají domácí hokejisté.

27:30
    Jacob Markström senzačně zastavil pokud, který do odkryté části branky posílal zcela volný Kirby Dach. Nechybělo moc a bylo vyrovnáno.

27:40
    Canadiens se usadili v útočném pásmu, tlak domácích pokračuje.

28:06
    Mike Hoffman pálil, rána byla zblokovaná, domácí jsou dál u puku.

28:21
    Jacob Markström kryje kotouč, vhazovat se bude před jeho brankou.

28:53
    Christopher Tanev leží na hrací ploše, schytal zásah pukem a vypadá to vůbec dobře.

28:53
    Za pomoci lékařů i spoluhráčů se zvedá z hrací plochy. Byla to velký bomba, kterou schytal.

29:14
    Domácí celek byl sice aktivní, ale velké šance v přesilovce proměnit nedokázal.

29:41
    Juraj Slafkovský pálil z dobré pozice, jeho rána končí vedle, následně se směr hry rychle otáčí.

29:54
    Nazem Kadri se dostal do zakončení, Jake Allen si dokázal poradit s jeho střelou z kruhu.

30:24
    Adam Ružička pálil, domácí brankář kryje kotouč, bude se vhazovat. Komerční přestávka.

30:25
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve druhé třetině i zápase, domácí celek stále prohrává o jednu branku.

31:00
    Jacob Markström si dokázal poradit s další střelou soupeře, dobré čtení hry brankáře Flames.

31:25
    Kaiden Guhle to vzal na sebe, jeho rána do modré čáry nebyla vůbec špatná.

31:32
    Josh Anderson – 2 min., podrážení.

32:14
    Domácí hokejisté hrají přesilovku, nastěhovali se do útočného pásma, kde kombinují, ale nemohou se stabilněji dostat do předbrankového prostoru.

33:00
    Rasmus Andersson připravil střeleckou pozici pro spoluhráče, ale puk končí vedle branky.

33:50
    Vyloučený hráč se vrací do hry, sledujeme hru pět na pět.

34:23
    Nazem Kadri měl velkou šanci, zakončoval do odkryté části branky, ale trefil jen obránce.

34:38

34:38
    Chris Wideman – 2 min., hrubost,
    Nick Suzuki – 2 min., nedovolené bránění.

Andrew Mangiapane – 2 min., hrubost.

36:00
    Calgary se usadilo v útočném pásmu, kde kombinuje, zatím ale na výraznější šanci čeká.

36:20
    Adam Ružička rozehrává od své branky, rychle dostal hru do útočného pásma, ale jeho kolegové o puk rychle přišli.

36:40
    Sledujeme už hru pět na pět.

37:05
    Brett Ritchie hlídkoval na modré čáře, dostal se k němu puk, a pak jej rychle poslal na branku.

37:26
    Jake Allen kryje kotouč, vhazovat se bude před jeho brankou.

37:33
    21:28, tak vypadá statistika střel v tomto zápase, který je výrazně ovlivněný přesilovkami, respektive vyloučeními.

38:40
    Probíhají poslední minuty druhé třetiny, Flames se usadili v útočném pásmu, ale mají problémy se zakončením.

39:00
    Dillon Dubé ani Noah Hanifin nedokázali přesněji zakončit z bezprostřední blízkosti.

39:20
    Už se pravděpodobně nic nestane, mnoho času už nezbývá.

40:00

Jonathan Huberdeau se dokázal prosadit jako jediný v tomto zápase, a tak díky jeho ráně vede hostující celek po čtyřiceti minutách těsně 1:0.

40:01

41:20
    Domácí celek se sice dostal do útočného pásma, ale obrana si v pohodě dokázala poradit.

41:40
    Montreal právě vstřelil branku!
    A máme vyrovnáno, po rychlé akci Slafkovského si před branku najel JOSH ANDERSON, od slovenského hráče dostal přihrávku, a pak rychle zakončoval. Asistence: Juraj Slafkovský a Jordan Harris.
    41:40 Josh ANDERSON - 1:1

42:28
    Sledujeme rychlý hokej, který musí fanoušky bavit, zbytečně se nepřerušuje.

42:45
    Chris Wideman byl u kotouče první, píská se zakázané uvolnění.

43:04
    26:29, tak vypadá statistika střel v tomto zápase, mírně aktivnější je hostující celek.

44:00
    Hra je přerušena, kotouč vypadl z hrací plochy.

44:19
    Dillon Dubé vyslal do šance spoluhráče, Andrew Mangiapane však svou příležitost proměnit nedokázal.

45:10
    Hosté se usadili v útočném pásmu, rána od modré čáry končí vedle branky.

46:38
    Josh Anderson se protlačil do zakončení, jeho pokus končí vedle branky.

47:12
    Jordan Harris to zkoušel individuálně, ale neuspěl. Následně je přerušená hra. Komerční přestávka.

48:12
    Hraje se především ve středním pásmu.

49:08
    Jacob Markström přerušil hru, kotouč našel v rukavici, vhazovat se bude před jeho brankou.

49:30
    Domácí jsou střelecky aktivnější, snadněji se dostávají do zakončení, mají převahu. Zatím stále platí vyrovnaný stav.

50:12
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetí třetině.

50:35
    Christian Dvorak po rychlé akci postupoval do útočného pásma, ale pokus o zakončení mu nevyšel podle představ.

51:01
    Christopher Tanev nahodil puk na branku soupeře, a pak šel střídat, na ledě už byl hodně dlouho.

51:44
    Andrew Mangiapane to zkoušel individuálně, ale nedokázal oklamat soupeře.

52:30
    Nick Suzuki hledal spoluhráče před brankou, ale obrana si dokázala poradit.

53:03
    Kirby Dach – 2 min., podrážení.

53:10
    Přesilovku hraje hostující celek, který se usadil v útočném pásmu, kde kombinuje.

53:42
    Hosté hrají aktivně, tlačí se do zakončení, ale obrana je pozorná.

54:00
    Stále nedokázali hosté vyhodit kotouč.

54:08
    Rána od modré čáry končí vedle branky, následně Tyler Toffoli zakončoval a Jake Allen kryje puk.

55:01
    Dostáváme se do finální fáze hry, Růžičkova rána končí vedle.

55:03
    Vyloučený hráč se vrací do hry.

56:00
    Jake Allen kryje kotouč po střele, kterou vyslal Brett Ritchie. Komerční přestávka.

56:00

56:02
    Noah Hanifin měl dobrou střeleckou pozici, jeho pokus ale dokázal tak tak zastavit brankář Canadiens.

56:40
    Sledujeme klidnější pasáž hry, mnoho šancí k vidění není. Hraje se především ve středním pásmu.

57:02
    Jake Evans zůstal volný před brankou, ale jeho pokus kryje brankář.

57:35
    Kotouč vypadl z hrací plochy, vhazovat se bude v útočném pásmu domácích.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny, Blake Coleman měl velkou šanci, ale brankáře nepřekonal.

58:47
    Domácí celek pokračuje v aktivní hře, nyní vybojoval buly v útočném pásmu. Závěr třetí třetiny se blíží.

59:00
    Oznámena byla poslední minuta hry ve třetí části.

59:30
    Už se pravděpodobně nic nestane.

60:00

60:01

60:16
    Rasmus Andersson dokázal ve spolupráci s brankářem zastavit šance soupeře, o puku jsou hosté.

60:49
    Tyler Toffoli – 2+2, vysoká hůl.

60:50
    Přesilovku hrají domácí, prakticky až do konce prodloužení. Vyhráli buly.

61:00
    Nick Suzuki vypálil, Jacob Markström si dokázal poradit.

61:48
    Mike Hoffman pálil nad, tlak domácích v útočném pásmu pokračuje dál.

61:56
    Jacob Markström kryje puk poté, co Nick Suzuki tečoval puk před brankou.

62:18
    Hostující celek vyhazuje přes všechny čáry.

63:07
    Další vyhození Flames.

63:51
    Další vyhození hostů a málem se dostali po špatné rozehrávce do šance.

65:00
    Prodloužení skončilo.

Obrovský tlak měli hráči Canadiens v prodloužení, hráli dlouhou přesilovku, ale neprosadili se. Uvidíme nájezdy.