Montreal – Anaheim 2:5 (kon.) | Tampa – Columbus 4:1 (kon.) | Washington – Dallas 1:2 (kon.)
Boston – Los Angeles 2:3 (2:3 po s.n.) | New Jersey – Philadelphia 1:2 (kon.) | Florida – Pittsburgh 2:4 (kon.)
NY Rangers – Toronto 3:1 (kon.) | Carolina – Seattle 3:2 (kon.) | Winnipeg – Nashville 2:1 (po pr.)
Chicago – Vegas 1:4 (kon.) | Colorado – Buffalo 2:4 (kon.) | Edmonton – St. Louis 3:4 (0:1 po s.n.)
Chicago Blackhawks
1:4 (0:1, 0:1, 1:2)
Vegas Golden Knights
Pátek 16.12.2022, 02:30 • United Center, Chicago • NHL

Hokejisté z města neonů vyhrávají tento zápas díky trpělivé a takticky velmi dobře vedené hře. Dvakrát se prosadili při hře pět na pět, jednou v přesilovce a jednou při vlastním oslabení. Vegas sice vyhrálo i druhý zápas v rámci road tripu, ale dnešní výhra je vykoupená zraněním Marodka Vegas se rozšířila o Paula Cottera. (05:15:21)

Statistiky
    Střely na bránu: 25 – 25 | Přesilová hra: 0/2 – 1/1 | Trestné minuty: 2 – 4

Kdo se postavil do brankoviště?
    Arvid Söderblom (CHI) – 21 zákroků, 3 OG, úspěšnost 87,5 %, odchytal 58:36
    Logan Thompson (VGK) – 24 zákroků, 1 OG, úspěšnost 96,0 %, odchytal 60:00

Česká a slovenská stopa
    Český ani slovenský hráč do zápasu nezasáhl.

Vegas právě vstřelilo branku!
    Vegas do prázdné branky dává gól, střelou přes obránce dává svou druhou branku v zápase REILLY SMITH. Asistence: Jonathan Marchessault a Brayden Pachal.

58:42
    Puk je ve středním pásmu. Oba kluby střídají.

58:08
    Domácí hrají v šesti, zkouší to bez brankáře. Vegas vyhodilo.

58:00
    Poslední dvě minuty hry ve třetí třetině.

57:15
    Vegas drží hru daleko od vlastní branky, nechce si zkomplikovat tento zápas. William Karlsson měl velkou šanci, trefil tyč.
    56:06 Taylor RADDYSH - 1:3

56:06
    Chicago právě vstřelilo branku!
    Nyní se prosazuje domácí celek, který byl prakticky celou třetí třetinu aktivnější, brankář Vegas Logan Thompson mít čisté konto nebude. Střelou mezi betony jej překonal TAYLOR RADDYSH. Asistence: Jonathan Toews a Seth Jones.

55:46
    Philipp Kurashev měl na hokejce snížení, ale jeho tvrdá rána se odrazila od tyče.

55:01
    Dostáváme se do finální fáze hry ve třetí třetině, Vegas má náskok 3:0.

54:37
    Vegas jen nahodilo kotouč do útočného pásma, aby z toho nebyl icing, a pak šli hosté střídat.

54:08
    Michael Amadio dostal kotouč do středního pásma, necelých šest minut hry nás dělí od konce třetí třetiny.

53:49
    Andreas Athanasiou autorem další střely a znovu brankář Vegas spolehlivým zákrokem přiblížil svůj tým k výhře.

53:27
    Jake McCabe rozehrává od své branky, Connor Murphy pokračoval v akci, ale hostující celek velmi dobře napadal.

52:01
    Andreas Athanasiou měl obrovskou šanci, Chandler Stephenson se dobře vrátil a jeho akci zastavil.

51:48
    Caleb Jones pálil z ostré pozice, jeho rána končí vedle.

51:28
    Logan Thompson si připsal dva velmi dobré zákroky proti střelám soupeře z bezprostřední blízkosti.

50:52
    Alec Martinez vybojoval kotouč pro spoluhráče, ti se rychle dostali do útočného pásma, ale ohrozit branku nedokázali.

49:50
    Max Domi vybojoval kotouč v obranném pásmu, rychle se dostal do útočné třetiny a vypálil. Logan Thompson byl připravený.

49:12
    Caleb Jones postupoval do útočného pásma, ale zakončit se mu nepodařilo. Dobře se vrátila obrana Vegas.
    48:08 Phil KESSEL - 0:3

48:08
    Hokejisté Vegas navyšují své vedení, po šikovné přihrávce spoluhráče dokázal kotouč u druhé tyče šikovně trefit PHIL KESSEL. Asistence: Daniil Miromanov a William Karlsson.

47:35
    Jonathan Marchessault pálil z pravé straně, trefil jen brankáře, následně Daniil Miromanov minul.

47:12
    Vegas se pokouší rozkouskovat hru a překazit dobrou útočnou hru domácích.

46:25
    Seth Jones vypálil od modré čáry, s jeho střelou měl brankář Vegas velké problémy, ale dokázal si poradit. Domácí jsou nyní lepším týmem.

46:07
    Patrick Kane se dostal do další dobré střelecké pozice, jeho pokus kryje brankář Vegas.

45:40
    Brayden McNabb pálil od modré čáry, jeho rána končí vedle. Následně na druhé straně Jake McCabe pálil, ale Logan Thompson jej vychytal.

45:13
    Zakázané uvolnění domácích, vhazovat se bude před jejich brankou.

44:53
    Reilly Smith vypracoval šanci pro spoluhráče, Daniil Miromanov minul branku.

44:16
    Chandler Stephenson pálil, s jeho pokusem neměl brankář výraznější problémy.

44:02
    Hraje se především ve středním pásmu, ani jeden celek nechce chybovat.

43:13
    Nicolas Hague rozehrává od své branky, Phil Kessel jen prodloužil kotouč do útočného pásma, a pak šel střídat.

42:47
    Patrick Kane se dostal do zakončení, ale obrana si dokázala poradit.

42:18
    Sledujeme hru pět na pět a hostující celek je aktivnější, pokouší se dostat do zakončení.

41:30
    Jonathan Marchessault dostal kotouč do útočného pásma, následně pálil Brayden Pachal a jeho pokus kryje Arvid Söderblom.

40:40
    Nechybělo moc a hostující kapitán Stone se dostal do brejku. Soupeři jej o kotouč připravili.

40:13
    Paul Cotter není na střídačce Vegas poté, co byl tvrdě sestřelen soupeřem ve druhé části. Hit to byl čistý.

40:01

Stejně jako v první třetině i ve druhé části se dokázali prosadit hokejisté Vegas. Reilly Smith se trefil při vlastním oslabení, díky čemuž vede jeho tým 2:0. Smith vede soutěž se čtyřmi góly v oslabení v této sezoně.

40:00

39:46
    Už se pravděpodobně nic nestane.

38:43
    Nicolas Roy to zkoušel individuálně, protlačil se do zakončení, ale trefil jen brankáře. Následně na druhé straně Seth Jones prověřil brankáře Vegas.

38:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry ve třetině.

37:45
    Alec Martinez pálil od modré čáry, ale jeho projektil byl před brankou zblokovaný.

37:05
    Brayden Pachal rozehrává od své branky, dostal se do problémů, ale Jake Leschyshyn jej podpořil a dostal hru do středního pásma.

36:30
    Hostující celek se pokouší hrát aktivně a překazit dobrou hrou Blackhawks.

36:01
    Po komerční přestávce hra pokračuje dál.

35:19
    Lazaret Vegas se rozšířil o dalšího člena.

35:19
    Paul Cotter má velké zdravotní problémy, byl sestřelen u střídačky.

34:26
    Ofsajd Chicaga, vhazovat se bude ve středním pásmu. Komerční přestávka.

33:50
    William Carrier hledal spoluhráče před brankou, ale obrana Chicaga byla pozorná a dokázala si poradit.

32:53
    Ofsajd Vegas, špatně hostující celek přešel modrou čáru, vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

32:21
    Po komerční přestávce pokračuje zápas dál.

32:13
    Taylor Raddysh pálil, Logan Thompson kryje kotouč. Komerční přestávka.

31:42
    Daniil Miromanov se výborně dokázal vrátit do svého pásma a zastavil nebezpečně vypadající akci soupeře.

31:15
    Ben Hutton nejprve špatně rozehrál, a pak své zaváhání dokázal napravit.

30:35
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve druhé třetině i v zápase, Vegas vede o dvě branky a je střelecky aktivnější, v tomto ohledu má náskok 15:10.

29:53
    Jason Dickinson dostal kotouč do útočného pásma, zakončit však nedokázal. Následně vybojovali puk hosté.

28:50
    Sledujeme plynulou pasáž hry, ani jeden celek se nemůže usadit v útočném pásmu na delší čas.

28:08
    Taylor Raddysh byl sice volný před brankou, ale přihrávka na něj byla hodně nepovedená.

27:22
    Jake Leschyshyn prodloužil kotouč do útočného pásma tak, aby z toho nebyl icing. Následně šel on i jeho spoluhráči střídat.

26:47
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, hraje se bez výraznějších situací přelévá ze strany na stranu.

26:31
    Paul Cotter napadal rozehrávku soupeře, ale nedokázal se zmocnit kotouče.

25:34
    Patrick Kane se dostal po rychlé akci do zakončení, ale s jeho pokusem si poradil brankář Vegas. Bude se vhazovat.

25:16
    Hokejisté Vegas oslabení zvládli, nyní už hrají v pěti.

24:39
    Philipp Kurashev měl obrovskou šanci v přesilovce, jeho ránu zastavila tyč.
    23:56 Reilly SMITH - 0:2

23:56
    Hokejisté Las Vegas se prosazují při vlastním oslabení a svou čtvrtou branku v oslabení v této sezoně dává REILLY SMITH. Zůstal úplně osamocený před brankou a dokázal se prosadit. Asistence: William Karlsson.

23:39
    Patrick Kane pálil a s jeho pokusem si poradil brankář Vegas, bude se vhazovat.

23:20
    Chicago má možnost přesilovky, rychle se dostalo do útočného pásma, kde kombinuje.

23:09
    Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights:
    Michael Amadio – 2 min., držení.

23:00
    Michael Amadio zkoušel vybojovat kotouč v útočném pásmu.

22:25
    Arvid Söderblom vychytal soupeře, Jonathan Marchessault měl dobrou střeleckou pozici, ale neuspěl.

22:00
    William Karlsson si vypracoval dobrou střeleckou pozici, jeho ráně nechybělo moc.

21:27
    Hostující celek se pokouší navázat na dobrou hru z první třetiny, ale jsou to domácí, kteří momentálně diktují tempo hry.

20:50
    Vegas se rychle dostalo do útočného pásma, ale brankář si celkem snadno se střelou poradil.

20:01
    Utkání pokračuje druhou třetinou.

20:01

Hokejisté z města neonů vedou po první třetině na ledě Chicaga těsně 1:0, v přesilovce se dokázal prosadit střelou do odkryté části branky Chandler Stephenson.

20:00

19:58
    Ofsajd domácích, uvidíme ještě jedno vhazování ve středním pásmu.

19:50

19:18
    Hosté rozehrávají od své branky, ale na útočné modré přišli o puk. Domácí se rychle dostali do útočného pásma. Domiho zakončení míří nad.

19:03
    Hra je přerušena, vhazovat se bude před brankou Vegas.

19:00
    Oznámena byla poslední minuta hry v první třetině.

18:52

18:41
    Zdá se, že Vegas toto oslabení zvládne.

18:00
    Logan Thompson kryje kotouč, Tyler Johnson měl velkou šanci, následně hosté vyhodili.

17:34
    Kane kombinuje se svými spoluhráči v útočném pásmu. Taylor Raddysh hledal spoluhráče před brankou.

17:11
    Domácí celek se usadil v útočném pásmu, ale do zakončení se nedostal, následně Vegas vyhodilo.

16:47
    Daniil Miromanov – 2 min., podrážení.

15:47
    Vegas pokračuje v aktivní hře, domácí celek se musí bránit tlaku soupeře.

15:26
    Nicolas Hague postupoval do útočného pásma, dostal se do zakončení, ale obrana si celkem snadno dokázala poradit.
    14:41 Chandler STEPHENSON - 0:1

14:41
    Vegas proměnila přesilovku a dostává se do vedení, po krásné přihrávce Stona se prosazuje střelou do odkryté části branky CHANDLER STEPHENSON. Tohle byla krásná kombinace Vegas. Asistence: Mark Stone a Jonathan Marchessault.

14:00
    Paul Cotter pálil v přesilovce nad branku. Nebylo to špatná rána, ale chyběla přesnost.

13:45
    Vyloučení v týmu Chicago Blackhawks:
    Jason Dickinson – 2 min., vražení na hrazení.

13:30
    7:9, tak vypadá statistika střel na branku.

12:40
    Daniil Miromanov měl velkou šanci, ale jeho rána se odrazila od tyče, nechybělo moc jeho střele.

12:06
    Puk vypadl z hrací plochy, komerční přestávka.

11:16
    Seth Jones rozehrává od své branky, sledujeme klidnější pasáž hry, na výraznější šanci v tomto zápase zatím čekáme.

10:21
    Nicolas Hague pálil, Arvid Söderblom vytáhl proti střele soupeře velmi dobrý zákrok.

10:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry v první třetině, Domi se dostal do útočného pásma, následně Kane pálil, ale Logan Thompson byl pozorný.

09:37
    Domácí se pokoušeli o rychlé přenesení hry, ale kotouč vypadl z hrací plochy, vhazovat se bude ve středním pásmu.

09:04
    Ben Hutton rozehrává od své branky, následně ale o kotouč přišel a zakončit ani nedokázal.

08:14
    Nicolas Hague se rychle po přechodu útočného pásma dostal do zakončení, jeho rána byla hodně nepovedená.

08:01
    Po krátké přestávce pokračuje zápas dál.

07:43
    Puk vypadl z hrací plochy, buly ve středním pásmu. Komerční přestávka.

07:11
    Paul Cotter vedl akci Vegas, ale do výraznější šance se dostat nedokázal. Jeho akci chyběla přesnost, následně minul branku Stone.

06:42
    Daniil Miromanov vedl akci Vegas, následně Phil Kessel pálil a brankář domácích v pohodě zasáhl.

06:15
    Max Domi a Jack Johnson si vyměnili kotouč, následovala střela, kterou brankář Vegas vyrazil za branku. Následně akce hostů pokračuje dál.

05:44
    Chicago se dostalo do postavení mimo hru, vhazovat se bude ve středním pásmu.

05:16
    Hostující celek sice vybojoval kotouč, ale do výraznější střelecké pozice se nyní nedostal.

05:11
    William Carrier se dostal do střelecké pozice, jeho pokus kryje brankář. Bude se vhazovat. První střela Vegas v tomto zápase.

04:20
    Andreas Athanasiou hledal spoluhráče před brankou, vypadalo to na dobrou akci, ale obrana Vegas byla připravená a nenechala soupeře zakončit.

03:23
    Domácí se nyní dostávali do útočného pásma, ale dobře si poradila obrana Vegas. Následně Domi pokračoval v dobré akci a Chandler Stephenson se tak tak stačil vrátit.

03:00
    Sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nemůže stabilněji dostat do útočného pásma.

02:18
    Arvid Söderblom rozehrává od své branky, rychle si poradil s rozehrávkou, a pak mohli hrát jeho spoluhráči.

01:59
    Po zakázaném uvolnění se hra přenese před branku Vegas.

01:41
    William Karlsson měl dobrou střeleckou pozici, jeho rána byla hodně nepřesná. Z kruhu hostující hráč minu branku.

01:00
    Paul Cotter to zkoušel individuálně, do výraznější šance se nedostal, následně vypadla domácí branka ze svého postavení.

00:20
    Max Domi se jako první dostal do střelecké pozice, jeho rána končí ve středu branky, Logan Thompson byl připravený.

00:01

Ještě slavnostní úvod.

Zápas brzy začne.

Chicago Blackhawks: A. Söderblom (Mrázek) – McCabe, Set. Jones, Tinordi, Murphy, J. Johnson, Cal. Jones – Lafferty, Domi, P. Kane – Kurashev, J. Toews, Raddysh – Athanasiou, Dickinson, T. Johnson – Blackwell, Khaira, Entwistle.

Vegas Golden Knights: L. Thompson (Hill) – Martinez, Hague, McNabb, Miromanov, Hutton, Pachal – Cotter, Stephenson, Ma. Stone – Re. Smith, W. Karlsson, Marchessault – Amadio, Leschyshyn, Kessel – W. Carrier, N. Roy, Kolesar.

Nastupují proti sobě dva kluby ze Západní konference. V jejím čele je Las Vegas s 31 odehranými zápasy a 43 body. Z posledních pěti zápasů vyhrál tým tři a pohybujeme se jako na houpačce. Výhra střídá prohru. Dnes míří do Chicaga, které je v tabulce konference na předposledním místě za Anaheimem. Chicago odehrálo 27 zápasů, získalo 18 bodů a poslední čtyři zápasy v řadě prohrálo. V těchto čtyřech zápasech vstřelilo jen čtyři góly.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí Chicago Blackhawks a Vegas Golden Knights.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:30.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 57. Raddysh (J. Toews, Set. Jones) – 15. Stephenson (Ma. Stone, Marchessault), 24. Re. Smith (W. Karlsson), 49. Kessel (Miromanov, W. Karlsson), 60. Re. Smith (Marchessault, Pachal)

Chicago Blackhawks: A. Söderblom (Mrázek) – McCabe, Set. Jones (A), Tinordi, Murphy, J. Johnson, Cal. Jones – Lafferty, Domi, P. Kane (A) – Kurashev, J. Toews (C), Raddysh – Athanasiou, Dickinson, T. Johnson – Blackwell, Khaira, Entwistle.
    Trenér: Luke Richardson

Vegas Golden Knights: L. Thompson (Hill) – Martinez (A), Hague, McNabb, Miromanov, Hutton, Pachal – Cotter, Stephenson, Ma. Stone (C) – Re. Smith (A), W. Karlsson, Marchessault – Amadio, Leschyshyn, Kessel – W. Carrier, N. Roy, Kolesar.
    Trenér: Bruce Cassidy

Rozhodčí: Chmielewski, MacDougall – Fournier, Cormier

Diváci: 15 911