AZ Havířov
1:6 (0:4, 1:0, 0:2)
EC Red Bull Salzburg
Sobota 17.12.2022, 14:00Liga juniorů • 5. kolo

Hosté ze Salzburgu vyhrávají v Havířově vysoko 6:1, o jejich vítězství nebylo od začátku utkání pochyb. V první třetině nasázeli 4 rychlé góly, poté už hráli jen to, co potřebovali. Domácí borci snížili na rozdíl tří branek, však když bylo potřeba, tak hosté opět zařadili vyšší rychlostní stupeň a dvěma góly zapsali konečný stav 6:1. (16:03:17)

59:23
    Lazár obětavě vyhazuje.

58:45
    Nepřesná rozehrávka hostů končí zakázaným uvolněním.

58:24
    Dobrý zákrok Michalíka proti dorážce jednoho z Rakušanů.

58:06
    Vyloučení v týmu AZ Havířov:
    Siekierka – 2 min., sekání.

57:31
    Havířovské zakázané uvolnění.

56:27
    Třetí třetina je tvrdá a nervózní, nyní dva hity tělem havířovského Brančíka.

56:05
    Icing hostujícího týmu.

55:50
    Střelu domácího Valoucha od modré gólman vyráží.

55:22
    Salzburg právě vstřelil branku! PHILIP ZIESCHE se zmocnil kotouče mezi kruhy, střela mu moc nesedla, Michalík si na ni sáhl lapačkou, však propadla mu za jeho záda. Asistence: Vasily Zelenov, Daniel Assavolyuk

54:53
    Salzburg právě vstřelil branku! Hosté na nakonec přeci jen dočkali a svou početní výhodu využívají, šikovnou střelou se prosadil MAXIMILIAN DULLER. Asistence: Daniel Assavolyuk, Lars Bosecker.

54:45
    Z velkého úhlu to zkusil Vinzens, však minul.

53:49
    Siekierka vyváží kotouč a dává svým spoluhráčům chvíli oddechu.

53:41
    Plevka – 2 min., vražení na hrazení.

53:41
    Utkání je teď zbytečně tvrdé a nervózní, schyluje se k nějaké větší potyčce.

52:42
    Opět se hosté osvobozují, domácí v této početní výhodě stále vyhlížejí svou první střelu.

52:01
    Hosté vyhazují.

Lukáš Jandora

Branky a nahrávky: 35. Urbančík (Lajoš, Plevka) – 3. Assavolyuk (Ziesche, Zelenov), 9. Sumpf (Zelenov, Bosecker), 10. Burgelt (Mackner, Weber), 18. Simek (Samanski, Duller), 55. Duller (Assavolyuk, Bosecker), 56. Ziesche (Zelenov, Assavolyuk)

AZ Havířov: Smolka (21. Michalík) – Bílek (A), Valouch, Wlodara, Maršálek, Brančík, Lazár – Urbančík (C), Lipka, Jelének, Mikula, Ungr, Lajoš, Plevka, Siekierka, Middleton, Makovec (A), Pohl, David
    Trenér: Jan Křivohlávek

EC Red Bull Salzburg: Lamp (Ankirchner) – Weber, Kirchebner, Bosecker, Gruber, Duller – Simek, Mackner, Assavolyuk, Samanski, Vinzens, Ziesche, Sumpf, Zelenov, Burgelt, Hupach
    Trenér: Andrei Lavrov

Rozhodčí: Michal Vengřín, Filip Návrat