Zlín – Litoměřice 2:3 (po pr.) | Jihlava – Sokolov 4:3 (kon.) | Vsetín – Prostějov 4:1 (kon.)
Poruba 2011 – Třebíč 2:4 (kon.) | Frýdek-M. – Slavia 1:2 (kon.) | Pardubice B – Kolín 3:5 (kon.)
Šumperk – Přerov 4:6 (kon.)
DRACI PARS ŠUMPERK
4:6 (2:2, 1:4, 1:0)
HC ZUBR Přerov
Středa 04.01.2023, 18:00 • Šumperk, Škoda aréna • Chance liga • 34. kolo

Děkuji za vaši pozornost, u hokeje zase příště! (20:32:52)

Zápas skončil. Přerov potvrdil roli mírného papírového favorita a po přestřelce vítězí 4:6. Dvěma góly se dnes zapsal Březina. Všechny body ze zápasu berou hosté, kterým tak patří šesté místo, Šumperk naopak klesl na předposlední příčku a na poslední sestupové místo má náskok jedenáct bodů.

60:00

59:29
    Půl minuty do konce zápasu a Šumperk stále prohrává o dvě branky. Brankář zůstává stále v brance, a tak se ani neočekává nějaké srovnání.

59:00
    Domácí zatím nemají prostor k tomu, aby vyměnili brankáře za hráče v poli.

57:32
    Žálčík si netroufal na zakončení a zkusil tak puk posunout ještě na druhou stranu, ale přihrávku si nezvládl zpracovat spoluhráč, a tak nedošlo ani ke střele.

56:30
    Vildumetz ztratil puk ve středním pásmu, ale po chvíli ho znovu získal zpět a mohl tak vystřídat.

55:15
    Březina už chtěl střílet, ale ještě si počkal, než mu projede okolo puku obránce a teprve poté opravdu napřáhl a vypálil. Branka však v tento moment zůstala zavřená a puk do ní nezapadl.

54:00
    Šumperk se snaží přidat a se zápasem něco udělat. Naopak Přerov je oproti druhé třetině mnohem méně aktivní a spíše se brání.

52:55
    Střelu z pár metrů si pohlídal Hamalčík a bude se tak vhazovat před jeho brankou.
    52:02 Lukáš NEDVÍDEK - 4:6

52:02
    Draci právě vstřelili branku!
    Autorem branky je LUKÁŠ NEDVÍDEK. Asistence: Patrik Kadeřávek a Filip Eliáš. Nedvídek objel pásmo a lehkým nahozením dokázal dostat puk až do sítě. Je sníženo!

51:04
    Kunst znemožnil protihráči zakončit díky dobrému zákroku.

49:50
    Mácha čekal na přihrávku u tyčky branky, ale puk do branky nedostal.

48:48
    Nepovedené zakončení hostujícího hráče. Puk mají pod kontrolou domácí a čekají na prostřídání.

47:55
    Následuje komerční přestávka. Pokračovat se následně bude před domácí brankou.

47:17
    Už je pár sekund z přesilovky zbývá. Hosté si poměrně v klidu poradili s oslabením a neinkasovali.

46:11
    Polovina přesilovky je již pryč a zatím nepřišlo zakončení na branku.

45:21
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov:
    David Březina – 2 min., sekání.

45:21
    A nyní už se hra přerušuje a bude se vylučovat na straně hostů.

44:35
    Výhoda domácích, kteří jsou teď na ledě v šesti.

43:31
    Postava zneškodnil další pokus domácího mužstva.

42:34
    Nahození před branku Postavy nikdo z bílých do branky nepřesměroval.

41:30
    Hamalčík si pohlídal první střelu třetí třetiny.

40:36
    Žálčík po přihrávce Průžka mohl změnit stav zápasu, ale nezakončil přesně.

40:01

40:00

39:40
    Možná lehce tečovanou střelu si pohlídal Postava. Do konce druhé třetiny zbývá 20 sekund.

38:55
    Šumperští hráči jsou teď hodně mimo rytmus a už dlouho se nedostali k zakončení.

38:16
    Domácí hráče teď zachránila ofsajdová situace, protože by jinak šli hosté ve třech proti dvěma.
    37:26 Jakub SVOBODA - 3:6

37:26
    Přerov právě vstřelil branku!
    Autorem branky je JAKUB SVOBODA. Asistence: Antonín Pechanec. Svoboda měl už poměrně jednoduchou práci a zvládl uklidit puk za záda brankáře z velké blízkosti.

36:55
    Průžkova rána neměla gólové parametry. U puku jsou tak znovu hosté.

36:38
    Bude se pokračovat vhazováním před brankou Draků.

36:05
    Ofsajd je pískán hráčům v modrých dresech.

35:15
    Hosté se i nadále drží s pukem u soupeřovy branky.
    34:42 David DOBŠA - 3:5

34:42
    Autorem branky je DAVID DOBŠA. Asistence: Daniel Indrák. Nepřehlednou situaci v brankovišti domácího Šumperku využil Dobša a dostal svůj tým do dvoubrankového vedení.

34:09
    Střídání v týmu DRACI PARS ŠUMPERK:
    ze hřiště odchází Jakub Lackovič, přichází Petr Hamalčík.
    34:09 Tomáš DOLEŽAL - 3:4

34:09
    Autorem branky je TOMÁŠ DOLEŽAL. Asistence: Filip Dvořák. Rychlá odpověď hostů, kteří se znovu vrací do vedení! Doležalova rána zapadla za brankáře a ten se teď vystřídá se svým kolegou.
    33:00 Vratislav KUNST - 3:3

33:00
    Autorem branky je VRATISLAV KUNST. Asistence: Vojtěch Šuhaj a Šimon Jelínek. Domácí se při rychlém přesunu na útočnou polovinu prosazují! Šuhaj našel Kunsta na druhé straně a ten dokázal dostat puk do sítě mezi betonem a tyčkou!

32:21
    Vildumetz se dostal po dobré příhrávce do samostatného úniku, ale jeho klička neoklamala brankáře Postavu.

32:11
    Přerov se snaží přidat další branku a má k tomu rozhodně zatím blíž. Jen na střely vede dost výrazně nad svým soupeřem.

31:45
    Znovu se puk vhodí do hry před domácí brankou.

30:57
    Odražený puk z rohu kluziště si našel Jelínek a vyzkoušel pozornost brankáře Postavy.

30:00
    Průžek si přebíral puk v ofsajdovém postavení a nemohl tak pokračovat v téměř samostatném úniku.

29:15
    Lackovič vyrazil puk a Přerov tak zůstane v útočné třetině.

28:50
    Březina zkusil zkompletovat hattrick, ale tentokrát jeho pokus brankou nekončí.
    27:25 David BŘEZINA - 2:3

27:25
    Autorem branky je DAVID BŘEZINA. Asistence: Jakub Svoboda a Tomáš Hanák. Hanák nahodil puk před branku, kde si s ním poradil Březina a dostává své mužstvo do vedení.

26:30
    Šumperk napadal za brankou hostů, ale ani to nestačilo na zisk puku. U toho totiž zůstávají hosté a přesouvají se na stranu domácích.

25:09
    Obrana Draků se sama vyhnala za modrou čáru a všichni hráči tak museli vyklidit třetinu.

24:27
    Zakázané uvolnění domácího týmu. To se hodí hostům, kteří budou bojovat o puk na útočné třetině.

23:25
    Krisl si počkal na protihráče a čistě jej dohrál v obranném pásmu Přerova.

22:55
    Jakub Svoboda z blízkosti nepřekonal brankáře, na vhazování už je připraven přerovský Dvořák.

22:29
    Doležalova střela nebyla těžkým oříškem pro Lackoviče.

21:35
    Šumperk se zvládl z vlastní třetiny dostat na tu útočnou, kde se nyní snažit uklidnit puk k vlastním hokejkám.

20:59
    Oba týmy jsou již v plném počtu.

20:23
    Zakázané uvolnění hostů. Vhazovat se bude před jejich brankou.

20:01

20:00

19:23
    Šumperk se dostal na útočnou polovinu, kde došlo k vhazování, ale setrvání domácích v útočné třetině netrvalo dlouho.

18:57
    Vyloučení v týmu DRACI PARS ŠUMPERK:
    Filip Eliáš – 2 min., hrubost.

Ondřej Ševčík – 2 min., hrubost.

18:45
    Ševčík si najel z levé strany a vypálil. Brankář jeho pokus vytěsnil.

17:56
    Krátce po vhození puku do hry vystřelil Březina, ale brankář jeho hránu přikryl na ledě.

17:53
    Macuh zalehl hokejku protihráči, tomu se to nelíbilo a hráče museli uklidnit až sudí.

17:20
    Rozhodčí přerušují hru, je pískán ofsajd.

17:04
    Po komerční přestávce se bude pokračovat vhazováním před šumperskou brankou.

16:35
    Domácí už hrají znovu ve všech hráčích. Stále se musí bránit.

15:30
    Přesilovka hostů pokračuje, avšak puk jim utekl z útočné třetiny a to je bude stát pár vteřin, než se znovu dostanou na útočnou polovinu.
    14:55 David BŘEZINA - 2:2

14:55
    Autorem branky je DAVID BŘEZINA. Asistence: David Chroboček a Antonín Pechanec. Tvrdá rána skoro od modré čáry zapadla za záda brankáře. Je srovnáno.

14:50
    Svoboda dostal dobrou přihrávku a zakončil, ale brankář se dobře přesunul.

14:30
    Přerov má velkou šanci na srovnání, hraje pět proti třem.

14:22
    Tomáš Drtil – 2 min., hrubost.

14:02
    Ofsajd hostů.

13:50
    Rychlé zakončení Březiny se odrazilo od betonů brankáře Draků.

13:29
    Lukáš Žálčík – 2 min., hákování.

13:02
    Je zapotřebí opravit branku, která se po souboji posunula ze svého místa.

12:53
    Macuh si bruslí pokopnul puk a vystřelil. Pokračovat se bude vhazováním.

12:10
    Přerov je aktivnější a svého soupeře nechce pustit na útočnou půlku.

11:20
    Domácí mají puk za vlastní brankou a mají čas se prostřídat.

10:41
    Lackovič nenechal Březinu skórovat ani ze samostatného nájezdu! Stav zůstává 2:1.

10:41
    Uvidíme trestné střílení! Kunc podrazil Macuha.

09:57
    Březina se pokusil vystřelit a překvapit Lackoviče, ale ten byl nachystaný a nenechal se nachytat.

09:10
    Domácí mohli navýšit svůj náskok, ale zakončení z otočky nemělo dostatečnou razanci a brankář si puk pohlídal, aby mu neprošel pod betony.

08:02
    Přerov se držel s pukem v útočné třetině, ale obrana domácího týmu dobře odvedla svou práci a získala kontrolu nad hrou.
    07:17 Lukáš ŽÁLČÍK - 2:1

07:17
    Autorem branky je LUKÁŠ ŽÁLČÍK. Asistence: Tomáš Vildumetz a David Bartoš. Domácí rychle využívají přesilovou hru a dostávají se do vedení.

06:56
    Špatné střídání hostů, to znamená, že uvidíme další přesilovou hru. Tentokrát si ji zahrají domácí.

06:26
    Domácí jsou znovu v plném počtu a získat puk tak budou moci v pěti.

05:50
    Zhruba půl minuty do konce přesilovky, zatím se domácím daří bránit. Hosté však pálí ze všech směrů.

05:33
    Křemen potřebuje asistenci spoluhráčů, aby zvládl vůbec odjet na střídačku. Tohle přerušení domácí teď potřebovali.

04:53
    Křemen schytal tvrdou ránu do nohy a má co dělat, aby se udržel na bruslích.

04:40
    Tvrdá střela Svobody trefila tyč branky, ale puk v síti nekončí!

04:26
    Ondřej Hrachovský – 2 min., vysoká hůl.

04:03
    Vhazování na půlce domácích vyhráli hráči v bílém, tedy Draci, a mohli pokračovat.
    03:46 Šimon JELÍNEK - 1:1

03:46
    Autorem branky je ŠIMON JELÍNEK. Asistence: Tomáš Vildumetz a Vojtěch Šuhaj. Jelínek si přebral puk a jednoduchým obstřelením překonal brankáře Přerova a zasunul puk po zemi za čáru.

3:30
    Vhazování před hostující brankou.
    02:06 Robert ČERNÝ - 0:1

02:06
    Autorem branky je ROBERT ČERNÝ. Asistence: Jiří Krisl a Rok Macuh. Hosté se dostali do vedení! Přesilovku využil Černý, když se napřáhl po křižné přihrávce a umístil puk za záda brankáře!

01:05

01:03
    První zakončení na branku domácích si domácí brankář pohlídal.

00:14
    Vhazování ve středním pásmu nyní vyhráli hosté a i nadále drží puk u svých hokejek.

00:01

DRACI PARS ŠUMPERK: Lackovič (Hamalčík) – Dudycha, Drtil (A), Kadeřávek, Eliáš, Kunst, Hrachovský, L. Rutar – Bartoš, Žálčík (C), Šuhaj – Š. Jelínek, Mácha, Nedvídek – Vachutka, Křemen, Bernat – Jouza, Vildumetz, Průžek (A).
    Trenér: David Švagrovský

HC ZUBR Přerov: Postava (Žurek) – Chroboček, R. Černý, Hanák, Ševčík, Krisl (C), Gréč, Dluhoš – Březina, Pechanec, Jak. Svoboda – Doležal (A), F. Dvořák, Indrák – Goiš, Macuh, Dobša – Tarnoczy, Hradil, Fencl.
    Trenér: Robert Svoboda

Rozhodčí: Vrba, Wagner – Otáhal, Vašíček.

Draci jsou zatím na třetím místě od konce tabulky. Doposud získali jen 40 bodů ve 33 zápasech. Ač mají momentálně čtvrtý nejlepší útok, mají zároveň i nejhorší obranu. Do jejich sítě totiž zapadlo již 115 ran. Ani jejich forma není moc dobrá. Z posledních pěti zápasů prohráli hned čtyřikrát a bodovali jen v jednom zápase. Šimon Jelínek se tehdy dvěma góly podílel na vítězství 6:3 proti Litoměřicím.

Poslední dvě vzájemná utkání Šumperku a Přerova skončila stejným výsledkem. Po šedesáti minutách byl stav nerozhodný 3:3 a v prodloužení vždy Přerov rozhodl o výhře. Dokonce také tři zápasy dozadu, když spolu hrály týmy přátelské utkání, zápas také skončil nerozhodně 3:3. Zde se však prodloužení ani nájezdy nekonaly.

Přerov se nachází na šestém místě tabulky. Ze 32 odehraných zápasů získal 52 bodů. Vstřelil 72 branek, a 69krát puk zapadl za záda brankáře. Jejich poslední utkání proběhlo na ledě Frýdku-Místku, kde sice v zápase hokejisté Přerova vedli o dvě branky, avšak domácím se podařilo srovnat a nakonec také vyhrát po samostatných nájezdech. Hosté tak zakončili rok 2022 ziskem jednoho bodu.

Z posledních pěti utkání získali přerovští hokejisté osm bodů. Jen v jednom případě šlo výhru po základní hrací době, ve dvou případech pak o dvoubodové vítězství. Žádný z těchto zápasů ale neskončil bez bodu. Vždy to byl alespoň jeden získaný bod. Přerov naposledy už po základním hracím čase prohrál začátkem prosince.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Matěj Šoba

Branky a nahrávky: 4. Š. Jelínek (Vildumetz, Šuhaj), 8. Žálčík (Vildumetz, Bartoš), 33. Kunst (Šuhaj, Š. Jelínek), 53. Nedvídek (Kadeřávek, Eliáš) – 3. R. Černý (Krisl, Macuh), 15. Březina (Chroboček, Pechanec), 28. Březina (Jak. Svoboda, Hanák), 35. Doležal (F. Dvořák), 35. Dobša (Indrák), 38. Jak. Svoboda (Pechanec)

DRACI PARS ŠUMPERK: Lackovič (35. Hamalčík) – Dudycha, Drtil (A), Kadeřávek, Eliáš, Kunst, Hrachovský, L. Rutar – Bartoš, Žálčík (C), Šuhaj – Š. Jelínek, Mácha, Nedvídek – Vachutka, Křemen, Bernat – Jouza, Vildumetz, Průžek (A).

Rozhodčí: Vrba, Wagner – Otáhal, Vašíček