Zlín – Litoměřice 2:3 (po pr.) | Jihlava – Sokolov 4:3 (kon.) | Vsetín – Prostějov 4:1 (kon.)
Poruba 2011 – Třebíč 2:4 (kon.) | Frýdek-M. – Slavia 1:2 (kon.) | Pardubice B – Kolín 3:5 (kon.)
Šumperk – Přerov 4:6 (kon.)
DRACI PARS ŠUMPERK
4:6 (2:2, 1:4, 1:0)
HC ZUBR Přerov
Středa 04.01.2023, 18:00 • Šumperk, Škoda aréna • Chance liga • 34. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Přerov se nachází na šestém místě tabulky. Ze 32 odehraných zápasů získal 52 bodů. Vstřelil 72 branek, a 69krát puk zapadl za záda brankáře. Jejich poslední utkání proběhlo na ledě Frýdku-Místku, kde sice v zápase hokejisté Přerova vedli o dvě branky, avšak domácím se podařilo srovnat a nakonec také vyhrát po samostatných nájezdech. Hosté tak zakončili rok 2022 ziskem jednoho bodu.

Z posledních pěti utkání získali přerovští hokejisté osm bodů. Jen v jednom případě šlo výhru po základní hrací době, ve dvou případech pak o dvoubodové vítězství. Žádný z těchto zápasů ale neskončil bez bodu. Vždy to byl alespoň jeden získaný bod. Přerov naposledy už po základním hracím čase prohrál začátkem prosince.

Draci jsou zatím na třetím místě od konce tabulky. Doposud získali jen 40 bodů ve 33 zápasech. Ač mají momentálně čtvrtý nejlepší útok, mají zároveň i nejhorší obranu. Do jejich sítě totiž zapadlo již 115 ran. Ani jejich forma není moc dobrá. Z posledních pěti zápasů prohráli hned čtyřikrát a bodovali jen v jednom zápase. Šimon Jelínek se tehdy dvěma góly podílel na vítězství 6:3 proti Litoměřicím.

Poslední dvě vzájemná utkání Šumperku a Přerova skončila stejným výsledkem. Po šedesáti minutách byl stav nerozhodný 3:3 a v prodloužení vždy Přerov rozhodl o výhře. Dokonce také tři zápasy dozadu, když spolu hrály týmy přátelské utkání, zápas také skončil nerozhodně 3:3. Zde se však prodloužení ani nájezdy nekonaly.

DRACI PARS ŠUMPERK: Lackovič (Hamalčík) – Dudycha, Drtil (A), Kadeřávek, Eliáš, Kunst, Hrachovský, L. Rutar – Bartoš, Žálčík (C), Šuhaj – Š. Jelínek, Mácha, Nedvídek – Vachutka, Křemen, Bernat – Jouza, Vildumetz, Průžek (A).
    Trenér: David Švagrovský

HC ZUBR Přerov: Postava (Žurek) – Chroboček, R. Černý, Hanák, Ševčík, Krisl (C), Gréč, Dluhoš – Březina, Pechanec, Jak. Svoboda – Doležal (A), F. Dvořák, Indrák – Goiš, Macuh, Dobša – Tarnoczy, Hradil, Fencl.
    Trenér: Robert Svoboda

Rozhodčí: Vrba, Wagner – Otáhal, Vašíček.

00:01

00:14
    Vhazování ve středním pásmu nyní vyhráli hosté a i nadále drží puk u svých hokejek.

01:03
    První zakončení na branku domácích si domácí brankář pohlídal.

01:05
    Vyloučení v týmu DRACI PARS ŠUMPERK:
    Filip Eliáš – 2 min., hrubost.

02:06
    Přerov právě vstřelil branku!
    Autorem branky je ROBERT ČERNÝ. Asistence: Jiří Krisl a Rok Macuh. Hosté se dostali do vedení! Přesilovku využil Černý, když se napřáhl po křižné přihrávce a umístil puk za záda brankáře!
    02:06 Robert ČERNÝ - 0:1

3:30
    Vhazování před hostující brankou.

03:46
    Draci právě vstřelili branku!
    Autorem branky je ŠIMON JELÍNEK. Asistence: Tomáš Vildumetz a Vojtěch Šuhaj. Jelínek si přebral puk a jednoduchým obstřelením překonal brankáře Přerova a zasunul puk po zemi za čáru.
    03:46 Šimon JELÍNEK - 1:1

04:03
    Vhazování na půlce domácích vyhráli hráči v bílém, tedy Draci, a mohli pokračovat.

04:26
    Ondřej Hrachovský – 2 min., vysoká hůl.

04:40
    Tvrdá střela Svobody trefila tyč branky, ale puk v síti nekončí!

04:53
    Křemen schytal tvrdou ránu do nohy a má co dělat, aby se udržel na bruslích.

05:33
    Křemen potřebuje asistenci spoluhráčů, aby zvládl vůbec odjet na střídačku. Tohle přerušení domácí teď potřebovali.

05:50
    Zhruba půl minuty do konce přesilovky, zatím se domácím daří bránit. Hosté však pálí ze všech směrů.

06:26
    Domácí jsou znovu v plném počtu a získat puk tak budou moci v pěti.

06:56
    Špatné střídání hostů, to znamená, že uvidíme další přesilovou hru. Tentokrát si ji zahrají domácí.

07:17
    Autorem branky je LUKÁŠ ŽÁLČÍK. Asistence: Tomáš Vildumetz a David Bartoš. Domácí rychle využívají přesilovou hru a dostávají se do vedení.
    07:17 Lukáš ŽÁLČÍK - 2:1

08:02
    Přerov se držel s pukem v útočné třetině, ale obrana domácího týmu dobře odvedla svou práci a získala kontrolu nad hrou.

09:10
    Domácí mohli navýšit svůj náskok, ale zakončení z otočky nemělo dostatečnou razanci a brankář si puk pohlídal, aby mu neprošel pod betony.

09:57
    Březina se pokusil vystřelit a překvapit Lackoviče, ale ten byl nachystaný a nenechal se nachytat.

10:41
    Uvidíme trestné střílení! Kunc podrazil Macuha.

10:41
    Lackovič nenechal Březinu skórovat ani ze samostatného nájezdu! Stav zůstává 2:1.

11:20
    Domácí mají puk za vlastní brankou a mají čas se prostřídat.

12:10
    Přerov je aktivnější a svého soupeře nechce pustit na útočnou půlku.

12:53
    Macuh si bruslí pokopnul puk a vystřelil. Pokračovat se bude vhazováním.

13:02
    Je zapotřebí opravit branku, která se po souboji posunula ze svého místa.

13:29
    Lukáš Žálčík – 2 min., hákování.

13:50
    Rychlé zakončení Březiny se odrazilo od betonů brankáře Draků.

14:02
    Ofsajd hostů.

14:22
    Tomáš Drtil – 2 min., hrubost.

14:30
    Přerov má velkou šanci na srovnání, hraje pět proti třem.

14:50
    Svoboda dostal dobrou přihrávku a zakončil, ale brankář se dobře přesunul.

14:55
    Autorem branky je DAVID BŘEZINA. Asistence: David Chroboček a Antonín Pechanec. Tvrdá rána skoro od modré čáry zapadla za záda brankáře. Je srovnáno.
    14:55 David BŘEZINA - 2:2

15:30
    Přesilovka hostů pokračuje, avšak puk jim utekl z útočné třetiny a to je bude stát pár vteřin, než se znovu dostanou na útočnou polovinu.

16:35
    Domácí už hrají znovu ve všech hráčích. Stále se musí bránit.

17:04
    Po komerční přestávce se bude pokračovat vhazováním před šumperskou brankou.

17:20
    Rozhodčí přerušují hru, je pískán ofsajd.

17:53
    Macuh zalehl hokejku protihráči, tomu se to nelíbilo a hráče museli uklidnit až sudí.

17:56
    Krátce po vhození puku do hry vystřelil Březina, ale brankář jeho hránu přikryl na ledě.

18:45
    Ševčík si najel z levé strany a vypálil. Brankář jeho pokus vytěsnil.

18:57

Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov:
    Ondřej Ševčík – 2 min., hrubost.

19:23
    Šumperk se dostal na útočnou polovinu, kde došlo k vhazování, ale setrvání domácích v útočné třetině netrvalo dlouho.

20:00

20:01

20:23
    Zakázané uvolnění hostů. Vhazovat se bude před jejich brankou.

20:59
    Oba týmy jsou již v plném počtu.

21:35
    Šumperk se zvládl z vlastní třetiny dostat na tu útočnou, kde se nyní snažit uklidnit puk k vlastním hokejkám.

22:29
    Doležalova střela nebyla těžkým oříškem pro Lackoviče.

22:55
    Jakub Svoboda z blízkosti nepřekonal brankáře, na vhazování už je připraven přerovský Dvořák.

23:25
    Krisl si počkal na protihráče a čistě jej dohrál v obranném pásmu Přerova.

24:27
    Zakázané uvolnění domácího týmu. To se hodí hostům, kteří budou bojovat o puk na útočné třetině.

25:09
    Obrana Draků se sama vyhnala za modrou čáru a všichni hráči tak museli vyklidit třetinu.

26:30
    Šumperk napadal za brankou hostů, ale ani to nestačilo na zisk puku. U toho totiž zůstávají hosté a přesouvají se na stranu domácích.

27:25
    Autorem branky je DAVID BŘEZINA. Asistence: Jakub Svoboda a Tomáš Hanák. Hanák nahodil puk před branku, kde si s ním poradil Březina a dostává své mužstvo do vedení.
    27:25 David BŘEZINA - 2:3

28:50
    Březina zkusil zkompletovat hattrick, ale tentokrát jeho pokus brankou nekončí.

29:15
    Lackovič vyrazil puk a Přerov tak zůstane v útočné třetině.

30:00
    Průžek si přebíral puk v ofsajdovém postavení a nemohl tak pokračovat v téměř samostatném úniku.

30:57
    Odražený puk z rohu kluziště si našel Jelínek a vyzkoušel pozornost brankáře Postavy.

31:45
    Znovu se puk vhodí do hry před domácí brankou.

32:11
    Přerov se snaží přidat další branku a má k tomu rozhodně zatím blíž. Jen na střely vede dost výrazně nad svým soupeřem.

32:21
    Vildumetz se dostal po dobré příhrávce do samostatného úniku, ale jeho klička neoklamala brankáře Postavu.

33:00
    Autorem branky je VRATISLAV KUNST. Asistence: Vojtěch Šuhaj a Šimon Jelínek. Domácí se při rychlém přesunu na útočnou polovinu prosazují! Šuhaj našel Kunsta na druhé straně a ten dokázal dostat puk do sítě mezi betonem a tyčkou!
    33:00 Vratislav KUNST - 3:3

34:09
    Autorem branky je TOMÁŠ DOLEŽAL. Asistence: Filip Dvořák. Rychlá odpověď hostů, kteří se znovu vrací do vedení! Doležalova rána zapadla za brankáře a ten se teď vystřídá se svým kolegou.
    34:09 Tomáš DOLEŽAL - 3:4

34:09
    Střídání v týmu DRACI PARS ŠUMPERK:
    ze hřiště odchází Jakub Lackovič, přichází Petr Hamalčík.

34:42
    Autorem branky je DAVID DOBŠA. Asistence: Daniel Indrák. Nepřehlednou situaci v brankovišti domácího Šumperku využil Dobša a dostal svůj tým do dvoubrankového vedení.
    34:42 David DOBŠA - 3:5

35:15
    Hosté se i nadále drží s pukem u soupeřovy branky.

36:05
    Ofsajd je pískán hráčům v modrých dresech.

36:38
    Bude se pokračovat vhazováním před brankou Draků.

36:55
    Průžkova rána neměla gólové parametry. U puku jsou tak znovu hosté.

37:26
    Autorem branky je JAKUB SVOBODA. Asistence: Antonín Pechanec. Svoboda měl už poměrně jednoduchou práci a zvládl uklidit puk za záda brankáře z velké blízkosti.
    37:26 Jakub SVOBODA - 3:6

38:16
    Domácí hráče teď zachránila ofsajdová situace, protože by jinak šli hosté ve třech proti dvěma.

38:55
    Šumperští hráči jsou teď hodně mimo rytmus a už dlouho se nedostali k zakončení.

39:40
    Možná lehce tečovanou střelu si pohlídal Postava. Do konce druhé třetiny zbývá 20 sekund.

40:00

40:01

40:36
    Žálčík po přihrávce Průžka mohl změnit stav zápasu, ale nezakončil přesně.

41:30
    Hamalčík si pohlídal první střelu třetí třetiny.

42:34
    Nahození před branku Postavy nikdo z bílých do branky nepřesměroval.

43:31
    Postava zneškodnil další pokus domácího mužstva.

44:35
    Výhoda domácích, kteří jsou teď na ledě v šesti.

45:21
    A nyní už se hra přerušuje a bude se vylučovat na straně hostů.

45:21
    David Březina – 2 min., sekání.

46:11
    Polovina přesilovky je již pryč a zatím nepřišlo zakončení na branku.

47:17
    Už je pár sekund z přesilovky zbývá. Hosté si poměrně v klidu poradili s oslabením a neinkasovali.

47:55
    Následuje komerční přestávka. Pokračovat se následně bude před domácí brankou.

48:48
    Nepovedené zakončení hostujícího hráče. Puk mají pod kontrolou domácí a čekají na prostřídání.

49:50
    Mácha čekal na přihrávku u tyčky branky, ale puk do branky nedostal.

51:04
    Kunst znemožnil protihráči zakončit díky dobrému zákroku.

52:02
    Autorem branky je LUKÁŠ NEDVÍDEK. Asistence: Patrik Kadeřávek a Filip Eliáš. Nedvídek objel pásmo a lehkým nahozením dokázal dostat puk až do sítě. Je sníženo!
    52:02 Lukáš NEDVÍDEK - 4:6

52:55
    Střelu z pár metrů si pohlídal Hamalčík a bude se tak vhazovat před jeho brankou.

54:00
    Šumperk se snaží přidat a se zápasem něco udělat. Naopak Přerov je oproti druhé třetině mnohem méně aktivní a spíše se brání.

55:15
    Březina už chtěl střílet, ale ještě si počkal, než mu projede okolo puku obránce a teprve poté opravdu napřáhl a vypálil. Branka však v tento moment zůstala zavřená a puk do ní nezapadl.

56:30
    Vildumetz ztratil puk ve středním pásmu, ale po chvíli ho znovu získal zpět a mohl tak vystřídat.

57:32
    Žálčík si netroufal na zakončení a zkusil tak puk posunout ještě na druhou stranu, ale přihrávku si nezvládl zpracovat spoluhráč, a tak nedošlo ani ke střele.

59:00
    Domácí zatím nemají prostor k tomu, aby vyměnili brankáře za hráče v poli.

59:29
    Půl minuty do konce zápasu a Šumperk stále prohrává o dvě branky. Brankář zůstává stále v brance, a tak se ani neočekává nějaké srovnání.

60:00

Zápas skončil. Přerov potvrdil roli mírného papírového favorita a po přestřelce vítězí 4:6. Dvěma góly se dnes zapsal Březina. Všechny body ze zápasu berou hosté, kterým tak patří šesté místo, Šumperk naopak klesl na předposlední příčku a na poslední sestupové místo má náskok jedenáct bodů.

Děkuji za vaši pozornost, u hokeje zase příště! (20:32:52)

Matěj Šoba

Branky a nahrávky: 4. Š. Jelínek (Vildumetz, Šuhaj), 8. Žálčík (Vildumetz, Bartoš), 33. Kunst (Šuhaj, Š. Jelínek), 53. Nedvídek (Kadeřávek, Eliáš) – 3. R. Černý (Krisl, Macuh), 15. Březina (Chroboček, Pechanec), 28. Březina (Jak. Svoboda, Hanák), 35. Doležal (F. Dvořák), 35. Dobša (Indrák), 38. Jak. Svoboda (Pechanec)

DRACI PARS ŠUMPERK: Lackovič (35. Hamalčík) – Dudycha, Drtil (A), Kadeřávek, Eliáš, Kunst, Hrachovský, L. Rutar – Bartoš, Žálčík (C), Šuhaj – Š. Jelínek, Mácha, Nedvídek – Vachutka, Křemen, Bernat – Jouza, Vildumetz, Průžek (A).

Rozhodčí: Vrba, Wagner – Otáhal, Vašíček