Košice – Prešov 0:0 (odl.) | Banská Bystrica – Nitra 4:1 (kon.) | Spišská N. Ves – Lipt. Mikuláš 3:2 (kon.)
Trenčín – Nové Zámky 4:2 (kon.) | Poprad – Zvolen 0:6 (kon.) | Michalovce – HC Slovan 3:2 (kon.)
HC´ 05 Banská Bystrica
4:1 (0:0, 3:0, 1:1)
HK Nitra
sk Pátek 06.01.2023, 16:30 • Tipsport Aréna Banská Bystrica • Tipos Extraliga (SR) • 26. kolo

Je tu koniec stretnutia, z ktorého úspešnejší vyšla Banská Bystrica. Tá si do ligovej tabuľky pripíše plný bodový zisk po tom, čo zdolala nevýraznú Nitru hladko 4:1. Odo mňa to je na dnes všetko. Ja ďakujem za pozornosť a prajem príjemný zvyšok večera. (19:03:40)

59:42
    Puk sa dostal až pred bránku Sedláčka, ktorý hral na istotu a ukryl ho pod svoju lapačku. Nasledovať bude vhadzovanie v útočnom pásme Nitry.

58:00
    Do konca riadnej hracej doby ostávajú dve minúty.

57:34
    Jendek skúsil svoje strelecké šťastie strelou z väčšieho uhlu. Kašík si dal pozor a puk smerujúci na bližšiu žrď bez problémov zachytil.

56:38
    Green si vylepšoval pozíciu, ale o puk napokon po včasnom zákroku brániaceho hráča prišiel.

55:20
    Ivan Ďatelinka zblokoval strelu súpera. Domáci zakladajú rýchly protiútok.

54:22
    Vylúčenie v tíme HC 05 Banská Bystrica:
    Patrik Bačik – 2 min. + 5 min. + DKZ, hrubosť.

Vylúčenie v tíme HK Nitra:
    Reid Duke – 2 min. + 5 min. + DKZ, hrubosť.

53:15
    Banská Bystrica dala gól!
    Patrik Watling si pred bránou všimol lepšie postaveného BRANDENA TROOCKA, ktorému poslal puk. Druhý menovaný sa doň oprel z prvej a z bezprostrednej blízkosti prekonal bezmocného gólmana. Stav stretnutia je 4:1! Asistencia: Patrik Watling, Alex Tamáši.

52:43
    Nitra dala gól!
    SEBASTIÁN ČEDERLE si v strednom pásme prevzal puk a namieril si to smerom k bráne. Proti nemu stála hneď štvorica brániacich hráčov, a tak zvolil možnosť okamžitého zakončenia. Jeho strela napokon prešla až za chrbát gólmana. Stav stretnutia je 3:1! Asistencia: Juraj Pekarčík, František Gajdoš.

52:02
    Andrej Bíreš už naskočil na ľad z trestnej lavice. Banská Bystrica hrá v plnom počte.

51:16
    Bodák zakončil od modrej čiary. Sedláček mal síce obmedzený výhľad, no napriek tomu podržal svoj tím istým zákrokom.

50:35
    Ivan Ďatelinka okamžite po zisku puku oslobodzuje svoj tím a zbiera tak cenné sekundy v ich prospech.

50:02
    Andrej Bíreš – 2 min., hákovanie.

49:45
    Hlavný arbiter avizuje vylúčenie. Zdá sa, že sa previnil Andrej Bíreš. Nitrania sa dokázali v šestici usadiť v pásme súpera.

48:41
    Martin Vitaloš si odsedel svoj dvojminútový trest. Nitra v plnom počte.

48:21
    Luke Green sa vracia na ľadovú plochu. Domáci budú ešte 20 sekúnd hrať v početnej výhode o jedného hráča.

48:09
    Nitrania zachytili puk vo vlastnom pásme a okamžite ho vyhodili cez všetky čiary do bezpečia.

47:37
    Troock to teraz zobral na seba. Priblížil sa s pukom bližšie k bráne a zakončil. Jeho strelu zblokoval brániaci hráč.

46:57
    Troock zakončil od modrej čiary. Jeho tvrdý pokus dokázal Kašík vyraziť. Pri puku sú aj naďalej Banskobystričania.

46:41
    Martin Vitaloš – 2 min., krosček.

46:21
    Luke Green – 2 min., podrazenie.

45:56
    Sedláček si na svoje konto pripíše ďalší úspešný zákrok po tom, čo zmaril samostatný únik súpera.

44:49
    Domáci sa na dlhší čas usadili v útočnom pásme, kde sa im však nedarí nájsť viac voľného priestoru k vytvoreniu si niečoho nebezpečnejšieho.

43:05
    Hlásateľ oznámil, že sa na dnešné stretnutie prišlo pozrieť 2262 platiacich divákov.

42:02
    Hostia nepríjemne napádali rozohrávku súpera, vďaka čomu získali puk v strednom pásme.

41:26
    Puk sa nachádza v obrannom pásme Banskej Bystrice, odkiaľ sa domáci pokúsia vymyslieť niečo smerom dopredu.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

Máme tu koniec druhej časti, ktorá už bola oveľa atraktívnejšia ako tomu bolo v tej prvej. Videli sme množstvo zaujímavých príležitostí na oboch stranách a hneď tri presné zásahy. O všetky sa postarali domáci hráči, a tak Banská Bystrica vedie po druhej tretine nad Nitrou 3:0. My sa vám opäť hlásime približne o 15 minút.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

39:00
    Do konca druhej tretiny ostáva jedna minúta.

38:58
    Patrik Watling spoza bránky v páde poslal presnú prihrávku do priestoru medzi kruhmi, kde si nakorčuľoval KRISTOFF KONTOS. Ten zakončil k pravej žrdi a rozvlnil sieť. Stav stretnutia je 3:0! Asistencia: Patrick Watling, Matúš Holenda.

37:59
    Súčasné vylúčenie:
    Andrej Bíreš – 2 min., krosček.

Juraj Pekarčík – 2 min., hrubosť.

37:11
    Bodák zakončil od modrej čiary, ale proti bol Sedláček, ktorý svojou vyrážačkou podržal svoj tím.

37:04
    Trest pre Ivana Ďatelinku je u konca. Banská Bystrica v plnom počte.

36:05
    Jeden z domácich hráčov teraz schytal zásah puku do oblasti tváre. Zdá sa však, že bude v poriadku. Na striedačku zašiel po svojich.

32:38
    Dominik Jendek poslal presnú prihrávku na opačnú stranu klziska, kde sa nachádzal nikým nekrytý ANDREJ BÍREŠ. Ten mal dostatok času a priestoru k zakončeniu. Jeho svižná strela smerovala k vzdialenejšej žrdi. Stav stretnutia je 2:0! Asistencia: Dominik Jendek.

32:16
    Nitra – 2 min., zdržiavanie hry

32:16
    Hlavný rozhodca sa po diskusií s videorozhodcom rozhodol gól uznať. Gilbert Gábor sa tak zapisuje do listiny strelcov a Banská Bystrica sa gólom v oslabení dostáva do vedenia 1:0.

32:16
    Hlavný arbiter sa ohľadne gólového momentu išiel poradiť s videorozhodcom. Prezeranie videozáznamu trvá dlhšiu dobu. Preveruje sa, či strieľajúci Gilbert Gábor pri svojej kľučke neobmedzil pohyb gólmana.

32:16
    GILBERT GABOR počas hry v oslabení vyviezol puk po pravej strane do útočnej tretiny. Následne rýchlym pohybom prekorčuľoval brániaceho hráča, rýchlou kľučkou oklamal gólmana a zasunul puk do odkrytej bránky. Stav stretnutia je 1:0! Bez asistencie.

31:35
    Branden Troock – 2 min., hrubosť.

31:08
    Nitrania sú už v plnom počte. Banskobystričania si počas presilovej hry nevytvorili vôbec nič.

30:44
    Domáci sú usadení v útočnej tretine, zatiaľ však bez akéhokoľvek streleckého pokusu.

29:20
    Domáci v plnom počte. Banská Bystrica pokračuje svojou prvou presilovou hrou v zápase.

29:08
    Nitra – 2 min., príliš veľa hráčov na ľade.

28:11
    Hostia sa usadili v útočnom pásme, kde roztočili svoj presilovkový kolotoč. Zatiaľ sa im nedarí nájsť lepšiu streleckú pozíciu.

27:26
    Patrik Bačik – 2 min., podrazenie.

26:37
    Puk sa nachádza v obrannom pásme Banskej Bystrice, ale sú to práve domáci hokejisti, kto ho má pevne pod kontrolou.

25:48
    Domáci zakladali útok stredom klziska, ale ich výlet skončil už na útočnej modrej čiare po včasnom obrannom zákroku súpera.

24:39
    Tamáši sa po šikovnej zadovke svojho spoluhráča dostal do zakončenia. Jeho strela z medzikružia však bola zblokovaná.

23:06
    Jeden z domácich hráčov sa dostal do veľkej príležitosti po prihrávke od jeho spoluhráča. Už sa zdalo, že zasunie puk do odkrytej časti bránky, no v poslednej chvíli mu puk vypichol brániaci hráč.

22:11
    Hostia majú puk pevne pod kontrolou a teraz sa pokúsia vymyslieť niečo smerom dopredu z vlastnej tretiny.

21:00
    Do veľkej príležitosti sa dostal Troock, pred ktorým stála už len odkrytá bránka. Puk však poslal len na zadný mantinel.

20:37
    Luža zakončil z prvej na bližšiu žrď. Kašík stál na správnom mieste a tento pokus bez problémov zachytil.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

Máme tu koniec prvej tretiny, ktorú z hľadiska atraktivity možno označiť ako podpriemernú až nudnú. Boli sme svedkami len minima príležitostí na oboch stranách. Dúfajme, že po výmene strán sa dočkáme prvého presného zásahu, Stav po prvej časti je bezgólový – 0:0! My sa vám opäť hlásime približne o 15 minút.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

19:00
    Do konca prvej tretiny ostáva jedna minúta.

18:39
    Domáci majú puk pevne pod kontrolou a v závere prvej tretiny sa pokúsia vymyslieť niečo smerom dopredu.

17:48
    Urbánek nahadzoval puk na bránu, kde sa však v tom čase nenachádzal nikto z jeho spoluhráčov.

16:08
    Zatiaľ nesledujeme príliš atraktívne hokejové stretnutie. Počas prvej tretiny sme nevideli takmer žiadnu zaujímavú príležitosť.

15:37
    Banskobystričania držia puk pevne pod kontrolou a od vlastnej tretiny sa pokúsia vymyslieť niečo smerom dopredu.

14:23
    Puk sa nachádza za bránkou Banskej Bystrice, ale sú to práve domáci hokejisti, kto ho má pevne pod kontrolou.

13:05
    K puku sa po vyhratom vhadzovaní dostal Troock, ktorý zakončil z priestoru medzikružia. Jeho strelu dokázal Kašík vyraziť do rohu klziska.

12:32
    Domáci sa usadili v útočnom pásme, kde sa im však nedarí nájsť viac voľného priestoru k vytvoreniu si niečoho nebezpečnejšieho.

11:53
    Nitrania si svoj vstup do útočnej tretiny zle načasovali. Po ofsajdovom postavení sa bude vhadzovať v strednom pásme.

10:49
    Domáci si teraz nerozumeli pri rozohrávke, čo malo za následok odohratie puku na zakázané uvoľnenie. Hra sa presunie späť pred bránku Banskej Bystrice.

10:08
    Michal Kabáč sa vracia na ľadovú plochu. Banská Bystrica hrá s piatimi hráčmi.

09:09
    Tamáši dokázal vyhodiť puk do bezpečia, vďaka čomu domáci získavajú cenné sekundy vo vlastnom oslabení.

08:08
    Michal Kabáč – 2 min., hákovanie.

07:11
    Gašpar nastreľoval puk na vzdialenejší betón. K odrazenému puku si korčuľoval jeden z domácich hráčov, ale napokon sa k nemu dostal ako prvý brániaci hráč.

06:10
    Bíreš vyslal tvrdú strelu od modrej čiary. Puk však smeruje len na zadný mantinel.

05:06
    Šoltés zakončil spoza hráča ihneď po vstupe do útočnej tretiny. Kašík vyrazil puk do bezpečia.

04:36
    Bača nastrelil puk na bránu, kde sa do dorážky tlačil jeden z jeho spoluhráčov. Kašík si na svoje konto pripíše úspešný zákrok.

03:43
    Jakub Sukeľ si odpykal svoj dvojminútový trest, a tak hrá Banská Bystrica v plnom počte.

02:43
    Luža zachytil puk v obrannej tretine a okamžite ho poslal cez všetky čiary do bezpečia.

02:11
    Hostia sa dokázali usadiť v útočnom pásme, kde roztočili svoj presilovkový kolotoč.

01:42
    Jakub Sukeľ – 2 min., sekanie.

01:17
    Björkung zakončil z pravej strany, ale puk poslal len do miest, kde stál pozorný gólman.

00:34
    Prvý strelecký pokus domácich bol zblokovaný brániacim hráčom.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

Úvodné zostavy:

HC 05 Banská Bystrica: Sedláček (Belányi) – Luža, Bačik, Björkung, Kojo, Holenda, Ďatelinka, Frídel, Bača – Watling, Tamáši, Troock – Gašpar, Bíreš, Sukeľ – Šoltés, Kontos, Jendek – Gabor, Urbánek, Kabáč
    Tréner: Douglas Shedden

HK Nitra: Kašík (Šebo) – Bodák, Donaghey, Green, Gajdoš, Vitaloš, Pupák, Lacka – Krivošík, Buncis, Baláž – Elmer, Gill, Knies – Duke, Hrnka, Tvrdoň – Pekarčík, Čederle, Drábek
    Tréner: Antonín Stavjaňa

Rozhodca: Štefik, Novák – Bogdaň, Kacej.

Vážení čitatelia! Vitajte pri sledovaní on-line textového prenosu! Dnes máme na programe dohrávku 26. kola Tipos Extraligy, v ktorom sa stretne Banská Bystrica s Nitrou. Poďme si v krátkosti predstaviť aktuálnu formu oboch celkov.

HC 05 BANSKÁ BYSTRICA:

Banskobystričania stihli v aktuálnej sezóne odohrať 31 zápasov, z ktorých si odniesli 40 bodov. Nachádzajú sa na 8. priečke so ziskom 40 bodov. To sa im podarilo po desiatich víťazstvách, štyroch výhrach po predĺžení, dvoch prehrách po predĺžení a pätnástich prehrách v riadnej hracej dobe. Ich skóre je 84:108, čo z nich robí tretí najhorší brániaci tím ligy. Z posledných štyroch zápasov nedokázali získať ani bod. Naposledy si zmerali sily so Zvolenom, ktorému podľahli pred zrakmi vlastných divákov 0:1.

HK NITRA:

Hokejisti tohto celku figurujú na predposlednej 11. priečke so ziskom 28 bodov a jednobodovým náskokom pred posledným Prešovom. Na svojom konte majú 8 výhier, 1 výhru po predĺžení, 2 prehry po predĺžení a až 20 prehier v riadnej hracej dobe. Svojím súperom dovedna nastrieľali 70 gólov a až 110 inkasovali, čo z nich robí najhorší útočiaci tím a zároveň druhý najhorší tím, čo sa obrannej činnosti týka. Na svoj posledný duel vycestovali do Nových Zámkov, odkiaľ si odniesli plný bodový zisk po víťazstve 2:1.

Z pozície komentátora sa vám bude hlásiť Róbert Gašpárek.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 16:30.

Róbert Gašpárek

Branky a nahrávky: 33. Gabor, 33. Bíreš (Jendek), 39. Kontos (Watling, Holenda), 54. Troock (Watling, Tamáši) – 53. Čederle (Pekarčík, Gajdoš)

HC´ 05 Banská Bystrica: Sedláček (Belányi) – Luža, Bačik, Björkung, Kojo, Holenda, Ďatelinka, Frídel, Bača – Watling, Tamáši, Troock – Gašpar, Bíreš, Sukeľ – Šoltés, Kontos, Jendek – Gabor, Urbánek, Kabáč
    Trenér: Douglas Shedden

Trenér: Antonín Stavjaňa

Rozhodčí: Štefik, Novák – Bogdaň, Kacej