Salernitana – Turín 1:1 (kon.) | Lazio – Empoli 2:2 (kon.) | Spezia – Lecce 0:0 (kon.)
Sampdoria – Neapol 0:2 (kon.) | AC Milán – AS Řím 2:2 (kon.)
S. S. Lazio
2:2 (1:0)
Empoli FC
Neděle 08.01.2023, 15:00 • Stadio Olimpico, Řím • Italská Serie A • 17. kolo

Držení míče: 54 % : 46 %.
    Střely na branku: 4:2. Střely mimo: 8:1. Rohy: 10:3. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 17:10. (16:55:31)

Je konec! Lazio neudrželo vyhrané utkání a s Empoli jen remizuje 2:2. O úvodní branku se už ve 3. minutě postaral Felipe Anderson. V 10. minutě hrozil Immobile, který těsně minul horní tyč. O deset minut později zůstal ve vápně zapomenutý Zaccagni, ale ani on netrefil branku. Deset minut po změně stran navíc přidal druhou branku domácích Zaccagni a vypadalo to, že Lazio si tři body pohlídá. V 83. minutě ale snížil Caputo a v nastavení zařídil Empoli bod krásnou střelou Marin.

90+5
    90+4. Răzvan MARIN - 2:2

90+4
    Empoli právě vstřelilo branku! Neskutečný závěr duelu! Empoli v samotném závěru vyrovnává! Po rohovém kopu se k odraženému míči dostal RAZVAN MARIN, jehož rána skončila v horní rohu branky!

90+3
    Žlutá karta pro tým S. S. Lazio (Matías Vecino).

90+2
    Hosté v nastavení zahrávali přímý kop v blízkosti velkého vápna. Centr z levé strany se snesl ke značce pokutového kopu, kde obrana pomohl Ciro Immobile.

90+1
    Nastavují se čtyři minuty!

90
    Domácí gólman Provedel nyní rozhodně nespěchal s rozehrávkou od vlastní branky. Následně nakopl míč přímo k obráncům soupeře.

89
    Lazio zahrávalo další rohový kop. Centrovaný míč tentokrát přiletěl přímo do rukavic hostujícího gólmana Vicaria.

88
    Střídání v týmu S. S. Lazio:
    ze hřiště odchází Luis Alberto, přichází Toma Bašić.

87
    Lazio tentokrát zaútočilo po levé straně. Pedro se snažil prosmýknout do pokutového území, ale obránce mu míč na poslední chvíli vypíchl.

86
    Hostující celek se ihned hnal vpřed s další ofenzivní snahou. Filippo Bandinelli vymyslel nebezpečnou přihrávu do vápna, ale obrana Lazia byla pozorná.
    84. Francesco CAPUTO - 2:1

84
    Empoli právě vstřelilo branku! Hostující celek ještě dramatizuje závěr dnešního souboje! Po rychlém brejku dostal přihrávku do vápna FRANCESCO CAPUTO, který si míč připravil a levačkou překonal gólmana!

84
    Ciro Immobile se ve vápně dral k odraženému míči, jenže levačkou nedokázal zakončit.

83
    Casale dostal trošku prudší přihrávku na vlastní polovinu a měl mírné problémy se zpracováním. Nakonec to ale zvládl a rozehrál na jedničku.

82
    Lazio kombinuje s míčem v zadních řadách a nikam se nežene. Fotbalisté v modrém si jsou vědomi svého vedení.

Tomáš Kubečka

Branky: 3. F. Anderson (Alberto), 55. Zaccagni – 84. Caputo (Cambiaghi), 90+4. Marin

Karty:   44. Lazzari (LAZ), 69. Romagnoli (LAZ), 71. Pedro (LAZ), 90+3. Vecino (LAZ) – 73. Bandinelli (EMP)

S. S. Lazio: Provedel – Lazzari (71. Hysaj), Casale, Romagnoli, Marušić – S. Milinković-Savić, Cataldi (71. Vecino), Alberto (88. Bašić) – F. Anderson, Immobile, Zaccagni (61. Pedro).
    Náhradníci: Adamonis, Maximiano – Antônio, M. Bertini, Cancellieri, S. Radu, Patric, Romero.

Empoli FC: Vicario – Stojanović (68. Ebuehi), Ismajli, Luperto, Parisi – Marin, Grassi (57. Cambiaghi), Fazzini (77. Bajrami) – Baldanzi (57. Bandinelli) – Caputo, Satriano (68. Pjaca).
    Náhradníci: Perisan, Ujkani – Cacace, Degl'Innocenti, De Winter, Ekong, Guarino, Henderson, Walukiewicz.