Villarreal – Girona 1:0 (kon.) | Elche – Osasuna 1:1 (kon.) | Barcelona – Getafe 1:0 (kon.)
Ath. Bilbao – Real Madrid 0:2 (kon.)
Elche CF
1:1 (0:1)
CA Osasuna
Neděle 22.01.2023, 16:15 • Estadio Manuel Martínez Valero, Elche • Španělská LaLiga • 18. kolo

Utkání končí remízou, což je pro zachraňující se Elche prostě málo... Zápas by se dal rozdělit na dvě různé poloviny – v první půli měli převahu hosté, kteří ale ve druhém poločase pouze bránili své vedení. Elche mělo převahu, která vyústila ve vyrovnávací gól. Na víc se již ale nezmohlo a druhý, vedoucí gól se již domácím vstřelit nepodařilo. (18:05:37)

90+5

90+3
    Ale s rohovým kopem nenaložili domácí vůbec dobře, hosté v pohodě odvrací míč do bezpečí.

90+2
    Souboj u půlící čáry, míč vybojovali domácí, kteří následně získali také rohový kop.

90
    Nastavují se čtyři minuty.

88
    Střídání v týmu Elche CF:
    ze hřiště odchází José Ángel Carmona, přichází Tete Morente.

87
    ze hřiště odchází Lucas Boyé, přichází Roger Martí.

87
    „Padáček“ do ruky Aitora Fernándeze, ten rozehrává na levou stranu, hosté již viditelně šetří čas.

85
    Autové vhazování domácích, z pravé strany, na útočné polovině... hosté dokázali soupeře vytlačit zpět k půlící čáře.

83
    Osasuna stále na útočné polovině, Abde Ezázúlí místo průniku volí zasekávačku a vrací se zpět... získává čas.

82
    Domácí sice tuto standardku ubránili, ale hosté se znovu dostávají na míč a mohou tak útočit.

81
    Volný kop pro Osasunu, na útočné polovině, pro hostující tým je to hlavně o cenných vteřinách, které tímto získávají.

80
    ze hřiště odchází Pere Milla, přichází Raúl Guti.

78
    Osasuna ubránila šestý domácí roh, ale hosté pouze s velkým vypětím udržují nerozhodný stav.

77
    Rohový kop pro Elche, domácí rozehrají z levé strany.

76
    Aridane (Osasuna) hlavou odvrací centr soupeře, Elche i po vyrovnání tlačí svého soupeře.

74
    Střídání v týmu CA Osasuna:
    ze hřiště odchází Ante Budimir, přichází Kike García,
    ze hřiště odchází Kike Barja, přichází Abde Ezázúlí.

74
    Bránící Jon Moncayola (Osasuna) odkopává míč od vlastního vápna, ale domácí se znovu dostávají k míči.

73
    To se povedlo, následuje i rychlý útok hostů, centr z levé strany míří před branku Elche, kde míč sbírá do rukavic gólman Badía.

72
    Aitor Fernández (Osasuna) musí rychle ven z branky, aby stihl odehrát míč před dotírajícím hráčem soupeře.

70
    Ofsajdem končí pokus o rychlý protiútok domácích.

69
    ze hřiště odchází Lautaro Blanco, přichází Carlos Clerc.

68
    ze hřiště odchází Fidel, přichází Ezequiel Ponce.

67
    Elche právě vstřelilo branku!
    Domácí se dočkali vyrovnání, když Fidel ve vápně přistrčil míč na pravé straně nabíhajícímu JOSÉ ÁNGEL CARMONOVI, který se dokázal prosadit.

65
    ze hřiště odchází Ezequiel Ávila, přichází Rubén García,
    ze hřiště odchází Pablo Ibáñez, přichází Jon Moncayola.

65
    Dnešní utkání sleduje 17 589 diváků.

64
    Po rohovém kopu se dostal ke střele Omar Mascarell (Elche), který ale branku netrefil.

63
    José Ángel Carmona (Elche) prováhal nejlepší okamžik k zakončení ve vápně Osasuny, je z toho roh pro Elche.

62
    Domácí již rozehráli svůj čtvrtý roh, tentokrát z levé strany... míč letí do vápna, kde ve vzduchu kraluje bránící hráč Osasuny.

61
    Po obranném zákroku Aridaneho mají další roh k dispozici domácí.

60
    Rohový kop pro Elche, domácí rozehráli třetí roh z pravé strany, následuje hlavičkový pokus Boyého, který poslal míč pouze nad branku.

59
    Aitor Fernández (Osasuna) šetří čas při odkopu od branky... který se mu ale vůbec nepovedl, míč končí v autu.

58
    Pere Milla (Elche) v tísni střílí pouze do boční sítě.

57
    ze hřiště odchází Moisés Gómez, přichází Aimar Oroz.

57
    Hra se přerušila poté, co musel být ošetřován jeden z hostujících hráčů... jmenovitě Moisés Gómez.

56
    Volný kop nezahráli domácí ideálně, Pere Milla trefil pouze bránícího hráče soupeře, který míč odehrál do autu.

55
    Žlutá karta pro tým CA Osasuna (Ezequiel Ávila).

55
    Další ztráta míče v podání Osasuny, takže do útoku budou moci jít opět domácí.

54
    Pas do vápna Osasuny, za míčem se žene Lucas Boyé, ale dříve u něho bude gólman Aitor Fernández.

53
    Poslední minuty patří domácím, Elche je výrazně aktivnější, dočkají se domácí vyrovnávacího gólu?

52
    Trenér Elche dostává žlutou kartu.

51
    Lucas Boyé (Elche) se nyní prodral do vápna Osasuny, po chybě bránícího Aridaneho.. ale v koncovce naprosto selhal.

50
    Nikoliv, to bylo celkem rychlé, o ruku nešlo, penalta pro Elche se nekoná.

49
    Pozor, domácí rozehráli roh a sudí musí komunikovat s VARem, zda jeden z bránících hráčů Osasuny nezahrál rukou.

49
    Druhý roh v zápase pro Elche, domácí rozehrají z pravé strany.

48
    Elche na útočné polovině, po levé straně zkouší projít Omar Mascarell, neprošel ale daleko.

47
    Statistika držení míče – 65% : 35%.

46

Druhý poločas začne přibližně v 17:16.

Rozhodčí Muñiz v první půli nenastavil ani vteřinu a ukončil tohle spíše průměrné utkání po vypršení pětačtyřiceti minut první půle. Utkání má zatím pod kontrolou Osasuna, která se také po zásluze ujala vedení. Nic potom ale již nepředvedla, spíše se soustředila na pozornou defenzivu, takže se více do hry dostali i domácí, jenže ti jsou zatím neškodní.

45

45
    Žlutá karta pro tým Elche CF (Lautaro Blanco).

43
    Další rozehrávka od branky Osasuny, která se již nikam dopředu nežene a chce tak první půli již pouze dohrát.

42
    Aitor Fernández (Osasuna) nespěchá s rozehrávkou od své branky, není divu, za tohoto stavu...

41
    Probíhá poslední pětiminutovka první půle, kterou zatím kontrolují favorizovaní hosté.

39
    Enzo Roco (Elche) a Pablo Ibáñez (Osasuna) byli těmi, kdo se těžko zvedali z trávníku, po souboji ve vápně hostů.

38
    Domácí rozehráli standardní situaci, kdy letí míč do vápna Osasuny... tam došlo k souboji útočících a bránících borců, po němž zůstávají hráči na trávníku.

37
    Elche získává volný kop na útočné polovině, nedaleko půlící čáry.

36
    Darko Brašanac (Osasuna) poslal pas z pravé strany před branku, tam ale nikdo z dobíhajících nedokázal míč zasáhnout a poslat do branky.

35
    Ale znovu přehlídka hned několika chyb na obou stranách, utkání má sotva průměrnou úroveň.

34
    Pere Milla (Elche) nepustil Manu Sáncheze, ale hosté získávají autové vhazování.

33
    Manu Sánchez (Osasuna) faulován u půlící čáry Enzo Rocem, takže hosté zůstanou u míče.

32
    Přesto se hosté udrželi na míči na útočné polovině, bránící Pere Milla odkopl míč do autu.

31
    Také hosté vybojovali rohový kop, nejprve z levé strany, následně i z pravé, ale ani jednou branku hosté ohrozit nedokázali.

30
    Gerard Gumbau (Elche) rozehrál roh z levé strany, ve vápně centroval Pere Milla, branku ale přestřelil.

29
    Centr také do vápna dolétl, bránící hráči Osasuny odvrací míč na roh, ten domácí rozehrají z levé strany.

28
    Volný kop pro Elche, na útočné polovině, ale je to daleko od vápna, bude to na centr.

26
    Hraje se ve středu hřiště, domácí se po inkasovaném gólu „probudili“ a přece jenom hrají vyrovnanější partii, než v úvodu zápasu.

24
    Elche se snaží něco vymyslet na útočné polovině, na levé straně, ale domácí tam hrají na příliš malém prostoru a nakonec míč ztrácejí.

23
    Za pískotu diváků drží hosté míč na polovině domácího Elche, které zastavuje kombinaci soupeře pouze za cenu faulu.

22
    Kike Barja (Osasuna) se po levé straně žene k vápnu... ale jako první je u míče vyběhnuvší domácí gólman Edgar Badía.

20
    Osasuna právě vstřelila branku!
    Pevní šance zápasu končí gólem! Kike Barja odcentroval z levé strany, ve vápně našel naskakujícího EZEQUIELA ÁVILU, který hlavou nasměroval míč do branky.

20
    Prvních dvacet minut za námi, stav stále bezbrankový. Optickou převahu mají hosté, ale zatím bez jakéhokoliv efektu.

19
    Diego Moreno (Osasuna) z pravé strany přihrával do vápna, kam si sbíhal Pablo Ibáñez, jenže ten míč nedokázal zasáhnout.

18
    Aridane (Osasuna) podržel míč a zklidnil hostující rozehrávku, domácí ale dotírají, takže míč musí až k brankáři Fernádezovi.

17
    Kike Barja (Osasuna) se dostal k vápnu, kde udělal kličku bránícímu hráči a pravačkou vystřelil, jenže nebyl to vydařený střelecký pokus.

16
    Lucas Boyé (Elche) v ofsajdu, míč pro Osasunu.

15
    Každopádně domácí se Millou vůbec poprvé dostali alespoň do blízkosti vápna soupeře.

14
    David García (Osasuna) se prezentoval výtečným defenzivním zákrokem před vlastním vápnem, kde obral o míč Pere Millu.

13
    Žlutá karta pro tým Elche CF (José Ángel Carmona).

12
    Zatím je k vidění opatrný fotbal, v podání domácích je to pouze o defenzivě, hosté se snaží, ale šanci si zatím nevypracovali.

11
    Moisés Gómez (Osasuna) faulovaný před vlastním vápnem.

10
    Gerard Gumbau (Elche) nezpracoval přihrávku za půlící čárou a dopředu tak mohou hosté.

9
    Další akce hostů po levé straně, ale i tentokrát to končí nepřesností.

8
    Osasuna opět v útoku, Kike Barja zkouší odcentrovat z levé strany, ale neuspěl.

7
    Míč končí u brankáře Elche, Edgar Badía tak může rozehrát.

6
    Autové vhazování hostů, z pravé strany, na útočné polovině.

5
    Nepřesná rozehrávka domácích, Helibelton Palacios poslal míč do autu.

4
    Manu Sánchez (Osasuna) zatáhl míč po levé straně, následuje pokus o průnik v podání Moi Gómeze, kterému ale uskočil míč.

3
    K míči se ale rychle opět dostávají hosté, kteří útočí po pravé straně, odkud střílí Ezequiel Ávila, který ale branku přestřelil.

2
    Bránící Aridane (Osasuna) odkopává míč do autu, domácí vhazují z pravé strany.

1

Elche CF: Badía – Palacios, Roco, Bigas – Carmona, Mascarell, Gumbau, L. Blanco – P. Milla, Boyé, Fidel.
    Náhradníci: Werner – Martí, Clerc, Magallán, Verdú, D. González, Morente, Ponce, Guti, Josan.
    Trenér: Pablo Machín

CA Osasuna: A. Fernández – D. Moreno I, Aridane, David García, M. Sánchez – Mo. Gómez, Ibáñez, Brašanac – Ávila, Budimir, Barja.
    Náhradníci: S. Herrera – Rubén García, Unai García, Oroz, Ezázúlí, Kike García, J. Cruz I, Moncayola.
    Trenér: Arrasate

Rozhodčí: Muñiz – Blanco, Garrido.

Půjde o souboj beznadějně posledního Elche s týmem, který naopak pošilhává po evropských pohárech, na které ztrácí naprosté minimum bodů. Naopak Elche, které je na posledním místě LaLigy, ztrácí na záchranu již bodů dvanáct a vypadá to, že se bude po sezóně poroučet o soutěž níže.
    Pro Osasunu by to měly být povinné tři body, zvlášť při formě, jakou v posledních kolech má.

Vítejte u online přenosu fotbalového utkání 18. kola španělské LaLigy, v němž ELCHE CF přivítá na svém stadionu CA OSASUNU.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:15.