Michalovce – Nitra 2:4 (kon.) | Banská Bystrica – Prešov 3:2 (kon.) | HC Slovan – Spišská N. Ves 5:4 (po s.n.)
Trenčín – Poprad 3:0 (kon.) | Nové Zámky – Lipt. Mikuláš 3:0 (kon.) | Košice – Zvolen 2:1 (kon.)
po s.n.
HC SLOVAN Bratislava
5:4 (1:1, 1:2, 2:1 - 0:0)
HK Spišská Nová Ves
sk Pátek 17.02.2023, 18:00Tipos Extraliga (SR) • 38. kolo

Už to vyzeralo, že Spišiaci budú brať všetky tri body, no v priebehu 57. minúty Slovan potrestal vylúčenie dvoch jej hráčov a vyrovnal na 4:4. Rozhodnúť o víťazovi museli napokon až samostatné nájazdy, v ktorých bol úspešnejší Slovan a zdolal S. N. Ves 5:4. Rozhodujúci samostatný nájazd premenil Milan Kytnár. (20:49:01)

65:00
    V samostatných nájazdoch zvíťazil tím HC SLOVAN Bratislava.
    Autorom víťazného gólu je KYTNÁR.

Samostatné nájazdy začínajú.

Ani predĺženie nerozhodlo o víťazovi dnešného stretnutia, rozlúsknu to až samostatné nájazdy.

65:00
    Predĺženie sa skončilo.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

Po skončení riadneho hracieho času je skóre medzi Slovanom a Spišskou Novou Vsou nerozhodné 4:4, pokračovať budeme predĺžením.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

59:49
    Ešte strela La Porteho spomedzi kruhov.

59:09
    Harris aj Pecararom sa snažia prekonať Melicherčíka a rozhodnúť v riadnom hracom čase. Hostia sa ubránili.

57:32
    Slovan ako pokropený živou vodou, Harris aj Fominykh ohrozili bránu.

56:28
    Slovan Bratislava dal gól!
    Slovan dokonale trestá dvojnásobné vylúčenie S. N. Vsi a strieľa aj druhý gól. DANIIL FOMINYKH vyrovnáva na 4:4!
    Asistencia: Tomáš Zigo

56:08
    Ešte to bude zaujímavé. V presilovke 5 na 3 Slovan strieľa kontaktný gól. Po prihrávke Shcherbaka sa presadil dnes veľmi strelecky aktívny MATTHEW MACKENZIE.
    Asistencia: Nikita Shcherbak

55:29
    Vylúčenie v tíme HK GROTTO Spišská Nová Ves:
    Belluš – 2 min., hrubosť,
    Bortňák – 2 min., podrazenie.

53:53
    Po dlhšom čase je Hlavaj v permanencii, pozorný musel byť pri strelách Nellisa, Grocha a Valacha.

52:18
    Dnes na strane domácich strieľajú najmä obrancovia, ale ani Kallenova strela úspešná nebola.

50:44
    Opäť MacKenzie strieľal z osi klziska, skóre sa nemení.

50:11
    Vartovník – 2 min., faul kolenom.

48:07
    Hra sa kúskuje, Slovan sa nevie dostať do súvislejšieho tlaku.

46:11
    Shcherbak i Kytnár strieľali z kruhu, Melicherčík pozorný.

42:53
    Slovan zdá sa, zvyšuje obrátky, nič iné mu ani neostáva, ak chce dnes uspieť. Strieľali MacKenzie i Kallen.

41:01
    Fominykh sa snažil o okamžitú odpoveď, ale taký úspešný ako Majdan nebol.

40:44
    Spišská Nová Ves dala gól!
    Slovan inkasuje hneď v úvodnej minúte tretej tretiny. Úspešným strelcom je JURAJ MAJDAN, ktorého strela spomedzi kruhov skončila v bránke.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

Po dvoch tretinách vyhráva S. N. Ves nad Slovanom Bratislava 3:2. Až dva góly druhej tretiny padli v jej záverečnej minúte.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

39:49
    Lenže padá ešte jeden gól, hostia využívajú presilovku a znova ide na konto druhého útoku. Zblízka z osi klziska prestrelil Hlavaja HAYDEN VERBEEK. Asistencie: Kale Kerbashian, Ouellet Beaudry

39:34
    Tak toto môže byť veľká vzpruha pre Slovan, ktorý strieľal gól vo vlastnom oslabení a ešte k tomu gól do šatne. Po prihrávke Maiera sa presadil SAMUEL TAKÁČ.
    Asistencia: Patrik Maier

39:10
    Záver tretiny sa naťahuje, hra sa kúskuje.

39:04
    Vylúčenie v tíme HC SLOVAN Bratislava:
    Kytnár – 2 min., držanie.

36:32
    Po strele Gachulinca Melicherčík prerušil hru.

35:34
    MacKenzie to vzal na seba, vystrelil zápästím z vrcholu kruhu, ale toto nie sú nebezpečné strely pre Melicherčíka.

34:29
    Belasí sa momentálne nedostávajú do čistých šancí.

33:52
    Slovanisti sa trochu zobudili, strieľali dvaja obrancovia Kallen a Beňo, ale S. N. Ves drží tesný náskok.

30:45
    V polovici zápasu už Spišiaci vedú, zúročili presilovkový tlak. Spomedzi kruhov presne trafil HAYDEN VERBEEK.
    Asistencie: Kale Kerbashian, Juraj Majdan

30:12
    Ani Bellušova strela spomedzi kruhov si nenašla cestu do siete.

29:11
    Nellis v dobrých streleckých pozíciach, no neprestrelil Hlavaja.

27:45
    Pecararo – 2 min., napadnutie.

26:10
    Beaudry – 2 min., zdržiavanie hry

25:54
    Fominykh strieľal zvnútra kruhu, skóre sa nemení.

25:18
    Valach – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou.

25:18
    Pasáž bez výraznejších šancí, hralo sa prevažne v strednom pásme.

21:35
    Spišiaci boli pri presilovke aktívni, strieľali Beaudry, Rapáč a Majdan, Slovan sa ubránil.

20:09
    Harris – 2 min., vrazenie na mantinel.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

Na gól Harrisa zo 4. minúty odpovedal v 13. minúte La Porte. Slovan remizuje po prvej tretine so Spišskou Novou Vsou 1:1.
    Druhá tretina sa začne približne o 18:55.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

18:35
    Bortňák pálil ešte zo stredného pásma.

17:17
    Spišiaci sa snažia využiť presilovku a otočiť tak skóre stretnutia, strelu Giľáka spomedzi kruhov Hlavaj zastavil.

16:12
    Beňo – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou.

15:37
    Beňo strieľal z vrcholu ľavého kruhu, Melicherčík pozorný.

15:19
    Slovan bez problémov ubránil oslabenie. Už v hre 5 na 5 nahadzoval puk na bránu Valach.

13:16
    Hlavaj – 2 min., zdržiavanie hry

12:55
    Hostia využívajú presilovú hru a vyrovnávajú. Z vrcholu pravého kruhu po prihrávke Majdana prestrelil Hlavaja strelou zápästím NOLAN LA PORTE. Asistencie Majdan, Giľák.

11:22
    HL – príliš veľa hráčov na ľade.

10:52
    Taktovku hry preberajú belasí, nepríjemnými strelami pre gólmana sa prezentovali Kytnár i Duke.

09:23
    Pecararo sa snažil prekonať Melicherčíka zblízka z osi klziska, hostia sa ubránili.

08:56
    Majdan – 2 min., držanie hokejky.

08:01
    Hostia pokračujú v hernej prevahe, Myklukha ani Ališauskas však Havaja neprekonali.

03:18
    Hostia síce začali aktívne, no Slovan zo svojej prvej strely otvára skóre. Po prihrávke Pecarara zvnútra kruhu prestrelil Melicherčíka BRANT HARRIS.
    Asistencie: Liam Pecararo, Nikita Shcherbak

02:13
    Hostia sú od úvodu veľmi aktívni, snažia sa hrať jednoducho a z každej pozície strieľať, ako to urobili Kerbashian, Ulander, či dvakrát Valach.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

Na Slovan Bratislava čaká v 38. kole Tipos Extraligy súper z východného Slovenska – Spišská Nová Ves. Úvodné buly je na programe o 18:00.

Slovan síce v minulom kole podľahol Michalovciam 2:3, no stále sa drží na čele tabuľky. Na konte má 85 bodov a jednobodový náskok pred druhým Zvolenom. Belasí predtým zaznamenali štyri výhry v rade.

Spišiakom patrí štvrtá priečka so ziskom 69 bodov. Na tretie Košice strácajú tri body, no odohrali o duel viac. Pred piatou B. Bystricou majú dvojbodový náskok. S. N. Ves v minulom kole prehrala v L. Mikuláši 1:4, celkovo z posledných piatich zápasov vyhrala iba jeden.

Tímy odohrali proti sebe v tejto sezóne tri duely, S. N. Ves najprv vyhrala nad Slovanom 2:1 po predĺžení, potom ho zdolala 4:1, no a naposledy sa zase z výhry tešil Slovan, keď zvíťazil 4:3.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

Daniela Mesíková

Branky a nahrávky: 4. Harris (Pecararo, Shcherbak), 40. Takáč (Maier), 57. MacKenzie (Shcherbak), 57. Fominykh (Zigo), rozh. náj. Kytnár – 13. La Porte (Majdan, Giľák), 31. Verbeek (Kerbashian, Majdan), 40. Verbeek (Kerbashian, Beaudry), 41. Majdan

HC SLOVAN Bratislava: Hlavaj (Beke) – MacKenzie, Golian, Kallen, Maier, Gachulinec, Sersen, Beňo – Pecararo, Harris, Shcherbak – Fominykh, Duke, Takáč – Zigo, Kytnár, Török – Kukumberg, Preisinger, Šotek
    HK Spišská Nová Ves: Melicherčík (Surák) – Ouellet-Beaudry, Romaňák, Ališauskas, Ulander, Valach, Groch – Rapáč, Nellis, La Porte – Verbeek, Kerbashian, Majdan – Džugan, Myklukha, Giľák – Vartovník, Bortňák, Belluš

Rozhodčí: Štefik, Rojík – D. Konc ml., Staššák