Mladá Boleslav – Litvínov 1:2 (kon.) | Vítkovice – K. Vary 6:1 (kon.) | Plzeň – Třinec 4:5 (po pr.)
Pardubice – Kometa Brno 1:3 (kon.) | Olomouc – Mountfield HK 0:4 (kon.) | Kladno – Sparta 3:4 (kon.)
HC RT TORAX Poruba
2:5 (1:2, 1:1, 0:2)
HC Energie Karlovy Vary
Pátek 24.02.2023, 18:00 • RT TORAX ARENA, Ostrava • Extraliga dorostu - o pořadí v play-off • 19. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

je průběžně na třetím místě s 35 body. Na záda Energii dýchá Slavia Praha, když ztrácí dva body. Před sebou má jen o jeden bod Třinec a vedoucí Liberec je na dosah pěti bodů.
    Z minulého tripu na Moravě, tedy poslední dvě kola, si Vary odvezly jen dva body. Ve Zlíně vyhrála Energie až v prodloužení (3:2) a ve Vítkovicích o den dříve prohrála 3:6.
    Před reprezentační pauzou se v domácí Aréně dvakrát radovala z výhry. Liberec odjel s porážkou 0:5 a Mladá Boleslav 4:5.
    Ofenzívu táhne Vít Záhejský, který dominuje ve všech třech kategoriích – střelec, nahrávač i kanadské bodování (15+18).
    Brankář Adam Ebenstreit je mezi gólmany nejlepší v procentuální úspěšnosti – 93,47.

pobývá na 10 příčce s 19 body před Vítkovicemi, které si vybojovaly stejný bodový účet. Oba týmy tedy na deváté Pardubice ztrácí jediný bod a na osmou příčku, kterou drží Mladá Boleslav, to je pět bodů.
    Z posledních čtyř zápasů nezískala Poruba tři body.
    Sparta – Poruba 5:3
    Slavia – Poruba 8:3
    Poruba – Zlín 1:4
    Poruba – Vítkovice 6:4
    Ofenzivním tahounem je Oleksij Jevtěchov. Vede kanadské bodování, s 10 góly je nejlepším střelcem a 13 asistencemi vede i tabulku nahrávačů. Kapitán Petr Sobol se díky 9 gólům posunul před Daniila Skorochoda, který v posledních zápasech týmu schází.
    Branku hájí deváťák Jan Láryš a v osmi zápasech si vytvořil procentuální úspěšnost 89.16. Ve stejném počtu utkání si zachytal Samuel Sobol s úspěšností 91.67%

Vzájemná utkání:

To poslední, v sedmém kole skupiny O pořadí v play off, sahaly Karlovy Vary po výhře, ale v poslední třetině stáhl RT TORAX třígólové manko a vyhrál po nájezdech 4:3.

27. března 2019 Poruba – Karlovy Vary "B" 4:5sn
    20. března 2019 Karlovy Vary "B" – Poruba 4:7

Pěkný večer z Ostravy!

Vítám Vás u sledování 19. kola Extraligy dorostu, konkrétně nadstavby, v které se hraje o pořadí pro playoff.

Áčko Energie již rozehrálo utkání za řekou Odrou na ledě Ridery, za čtvrthodiny se dorost Karlových Varů představí porubskému publiku. RT TORAX v předešlém vzájemném utkání prohrával po dvou třetinách 0:3, nakonec zvítězil po nájezdech. Proto si dnes bude průběžně třetí tým tabulky jistě vzít ztracené body zpět a tak očekávejme dramatické utkání.

Trenéři nahlásili tyto úvodní sestavy:

HC RT TORAX Poruba: S. Sobol (Láryš) – Bodnar, S. Stasiuk, Jeřábek, Dragon, Pavlíček, Michalík – Koida, Jevtěchov, Skorochod – Hansel, Zachariasz, M. Hlaváč – T. Vehovský, P. Sobol, Žídek
    Trenér: David Moravec

HC Energie Karlovy Vary: Oršulák (Ebenstreit) – Benář, Kůrka, Postl, Pelikán, Dyk – Zeman, Poizl, Pastor, Číhař, Wardas, Galnor, Váňa, Slavík, Záhejský
    Trenér: Martin Gombár

Rozhodčí: Novotná – Vengřín, Bezděk.

Proběhla kontrola ochranných prvků (nákrčník, ochrana uší) dorostenců a za malý okamžik utkání začne.

00:01

00:09
    Puk získal na hokejku Pastor, ale Energie se daleko nedostala. Ve středním pásmu zapracoval Stasiuk.

00:50
    Nedokonalé rozehrává nechává hosty v pásmu. Chybu netrestá Poizl.

01:12
    Schovaná střela Jevtěchova znamená první střelu na bránu. Oršulák kotouč okamžitě rozehrává.

01:30
    Daleké nahození má Samuel Sobol pod lapačkou.

01:45
    Střelu z pravé strany Oršulák kryje do výstroje.

01:55
    Zakončení Žídka je blokováno, dorážka Petra Sobola končí v ochranné síti.

02:30
    Vary se vymanily z tlaku a hrají v útočné třetině. Zde jsou ale hráči tlačeni k mantinelu odkud se moc těžko střílí na bránu.

03:06
    Druhý vstup do pásma už střelou zakončen je. Váňa nabral puk u mantinelu a prověřil Sobolovu lapačku.

03:25
    Jeřábkova dělovka se odrazila od betonů. V pokračující hře má Poruba výhodu. Dorážka Hlaváče je zastavena gólmanem.

03:39
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary:
    Kůrka – 2 min., hákování.

04:15
    Zeman vyvezl kotouč z pásma a jen tak se jej nezbavil. Chtěl projet porubskou obranou, ale zasten je na útočné modré Stasiukem.

04:34
    Oršulák se opřel do pravé tyče a branka je mimo postavení. Na opravu je pozván technik, takže si trenéři hráče pozvali k poradám.

04:39
    Zakončení Koidy jecnepřesné, ale puk se mu dostává zpět na hokejku, kličkou se zbavuje obránce a nahrává nalevo Jevtěchovovi. Ten kotouč promáchl a z akce nic není.

05:22
    Karlovy Vary dostávají hru mimo svou obrannou třetinu.

05:39

06:34
    Sudí Novotná píská při dobré šanci Kůrky. Vyloučen bude ale porubský hráč.

06:34
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba:
    Koida – 2 min., napadení.

07:05
    Stasiuk vyhazuje do středního pásma.

07:31
    Záhejský se prosmýkl kolem střídaček a těsně u pravé Sobolovy tyče zakončuje. Odražený kotouč na hranici brankoviště doráží Galnor. Puk se orazil od brankářské výstroje.

08:34

09:00
    Koida se zapojil do hry a pokouší se rozehrát. Energie ale dobře forčekuje, takže se pořád hraje před Sobolem.

09:24
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Aktivita v pásmu se hostům vyplatila, protože JAKUB GALNOR se ocitl před brankářem a odražený puk pohotově vystihl mezeru mezi betony. Asistence: David Poizl a Vít Záhejský.

10:25
    Poruba právě vstřelila branku!
    Vhazování po pravé ruce Oršuláka zvládl kapitán PETR SOBOL na výbornou, když z buly puk poslal rovnou nabránu.

11:50
    Opět vhazování před hostující brankou, ovšem teď se dostal k puku Poizl a bleskově přenesl hru před porubskou svatyni. Střelu Sobol vyrazil a následně si pohlídal i dorážku.

12:22
    Porubané zahráli vysokou holí a tak se bude vhazovat ve středním pásmu.

12:59
    Slavíka zastavuje Bodnar a sám s pukem kolem brány začíná porubskou akci.

13:25
    Zeman – 2 min., hákování.

13:42
    Střela Jevtěchova je zastavena brankářem. Vhazování se chystá po pravé ruce Oršuláka.

14:05
    Přes všechny čáry vyhazuje Čihař.

14:35
    Střela Hansela končí na vyrážečce. Porubané jsou nadále na kotouči.

15:05
    Koida zahajuje další akci od vlastní brány poté, co puk vyhodil Wardas.

15:12
    Hlaváčova střela tahem je Oršulákem vyražena do rohu hokejkou.

15:25

15:48
    Střela Petra Sobola končí brankáři na rameni a následně v ochranné síti.

16:31
    Oršulák přerušuje hru po střele Vehovského.

17:06
    Hosté mají výhodu a v šesti kombinují v útočné třetině.

17:40
    Jevtěchov – 2 min., podrážení.

17:50
    Hanselovi se nezdařilo vyhodit a Galnor tak může zkusit štěstí. Samuel Sobol puk vykrývá.

18:17
    Vyloučení zkracuje JAKUB GALNOR, když vyražený puk po střele Čihaře doklepává přes změť těl. Samuel Sobol nic neviděl. Asistence: Vojtěch Čihař a Vít Záhejský.

20:00

Deset minut se čekalo na první radost v podobě gólu. Dosáhli toho hosté, když svou aktivitu v útočném pásmu jen tak nevzdali. Jakub Galnor se ocitl před brankářem a odražený puk po střele Poizla pohotově poslal do mezery mezi betony. RT TORAX ale v další minutě odpověděl. Vhazování po pravici Oršuláka vyhrál Petr Sobol tak, že puk namířil rovnou na bránu a tím doslova překvapil. Týmy si zahrály přesilovky, ale až tu poslední v úvodní třetině proměnili. Energie se dostala do vedení díky opět pohotovému Jakubu Galnorovi, když dokončil akci dorážkou.

20:01

20:40
    Puk prolétl porubským brankovištěm po střele Váni.

21:06
    Hansel mířil do horních pater brány, ale přestřelil. Puk končí v ochranné síti.

21:22
    Po vhazování u karlovarské brány se do střely opřel Vehovský.

22:15
    Hosté se zpětnou nahrávkou sami připravili o pásmo.

22:49
    Michalík zastavil u mantinelu Zemana. Tím dal spoluhráčům možnost založit útok, protože se puk odrazil do středu hřiště.

23:14
    Po krkopomném přesunu středním pásmem je Poruba zastavena ofsajdem.

23:47
    Skorochod získává odražený puk, ale hostující obrana se včas vrátila.

24:12
    Sobol vyráží puk do hlediště po střele Pelikána.

24:21
    jeřábek vypomohl brankáři a puk dopravuje do pravého rohu. Rozjezd útočné akce je na hokejce Zacharisze.

25:05
    Ke střele ale nedošlo. A to ani na druhé straně, kdy se na zakončení Pastora domácí brankář připravoval.

25:48
    Petr Sobol zakončuje mezi kruhy. Puk se odráží od zadního mantinelu.

26:32
    Jevtěchov oklikou přes obránce nahrává Koidovi, kterého karlovarská obrana nechala samotného před Oršulákem. Hra zápěstím porubskému snajprovi nevyšla. Puk je někde v gólmanově výstroji.

27:03
    Wardas – 2 min., držení hole.

27:27
    Hosté vysunuli hru až před Samuela Sobola. Nakonec se do pásma Porubané dostávají díky Skorochodovi.

28:05
    Petr Sobol bojuje pod mantinelem s Postlem. Oršulák si připisuje zákrok po zakončení Dyka.

28:28
    Ve středním pásmu se děly osobní střety, které vyústili ve vyloučení. Síly se na ledě vyrovnají.

28:50
    Koida – 2 min., nedovolený zásah do hlavy nebo krku.

29:03

29:50
    Zakončení Kůrky končí v ochranné síti.

30:08
    Stasiuk si lehl do nahrávky a tím dostává puk do středního pásma.

30:12
    RT TORAX vytáhl hru až k soupeřově bráně, kde si ale nedovoleně počínal Skorochod. Hosté mají výhodu.

30:17
    Skorochod – 2 min., podrážení.

30:50
    RT TORAX je ve čtyřech. Půlvteřinové oslabení 3/5 přečkal.

31:35
    Střela Slavíka končí mimo bránu.

31:58
    Vary se dostávají zpět do pásma a vytváří přesilovkový zámek.

32:04
    Samuel Sobol drží puk ve výstroji. Do konce trestu zbývá čtvrt minuty.

32:17

32:20
    Zachariasz se snažil dojet volný puk, Za karlovarskou brankou jej ale dojíždí Postl.

32:58
    Icing Poruby.

33:05
    Oršulák má puk v lapačce po střele Hlaváče.

33:21
    Stasiuk jede spolu s Pastorem pro kotouč za porubskou bránu, spolu s Bodnarem může zahájit domácí pětka protiútok.

34:15
    Nepřesnosti ve středním pásmu zastavují Porubany a následně jsou na tom stejně i hosté. Jakoby si hráči vybírali volnější chvilku.

34:52
    Rychlé přenesení hry zakončuje VOJTĚCH ČIHAŘ a dostává tým do klidnějšího vedení. Asistence: Viktor Wardas a Kryštof Dyk.

36:19
    Postl – 2 min., nedovolené bránění.

36:40
    Hosté se osvobozují přes všechny čáry.

36:59
    I domácí tým předvedl bleskový přesun do pásma a SEMEN STASIUK po závaru v brankovišti dostává kotouč přes sedícího gólmana, který prvotní střelu Hlaváče vyrazil před sebe. Asistence: Mathyas Hlaváč a Ondřej Jeřábek.

38:37
    V obranném pásmu zůstal pod mantinelem Bodnar, ke kterému je přivolán doktor. S pomocí je dopraven na střídačku. Věřme, že bude v pořádku.

38:46
    Vhazování kapitán sice nevyhrál, ale Hansel se o kotouč u domácí střídačky porval a Poizl tak musel zakročit dohráním.

39:42
    Kombinace mezi kruhy Energii nevyšla jak by chtěla. Sobol vyváží puk a zkusí v posledních vteřinách zakončit. To mu ale hostující obranou není dovoleno.

40:00

Po přestávce se dlouho hrálo bez gólů. A to i přesto, že Poruba hrála půl minuty ve třech proti pěti. Energie se prosadila v 35. minutě, když bleskově přesunula hru a Vojtěch Čihař zajistil uklidňující gól. Pak hráli hosté oslabení, které skončilo dříve. I RT TORAX ukázal, že umí rychlý přesun do útočné třetiny a po střele Hlaváče se ve skrumáži nejlépe zorientoval Semen Stasiuk, když puk přehodil přes všechny a hlavně přes sedícího gólmana. Dramatické chvíle nastaly v závěru třetiny, kdy byly v pohotovosti na střídačku oba gólmani.

40:01

40:30
    Vary se doslova probojovaly do útočné třetiny, kde se ale provinil jeden hráč proti pravidlům.

40:51
    Kůrka – 2 min., zdržování hry / zašlapování puku.

41:06
    Zachariasz zaváhal se střelbou a tak o puk přišel. Spolu s tím celý tým i o pásmo.

41:49
    Střela Koidy končí těsně kolem pravé tyče.

42:15
    Přes Jeřábka se dostal v oslabení do úniku Zeman a na křídle mu jel Pastor. První jmenovaný zakončil projetím brankoviště, ale Samuel Sobol jeho úmysl dobře přečetl. Dorážka Pastora přišla pozdě a tak puk skončil za brankou.

42:51

43:13
    Hanselova střela je zblokována.

43:51
    Kombinací nahrávek se VIKTOR WARDAS dostal k zakončení pod horní tyč, když střelu Záhejského Sobol vytěsnil před sebe. Asistence: Vít Záhejský a David Poizl.

45:32
    Pelikán – 2 min., podrážení.

46:20
    Energie se výborně brání, když vystihuje porubské nahrávky a puk dostává přes všechny čáry.

47:12

47:40
    Hlaváč se dostal mezi kruhy do zakončení, které Oršulák vykryl. O puk se bojuje v pravém rohu karlovarského pásma.