Jihlava – Slavia 4:2 (kon.) | Vsetín – Kolín 4:0 (kon.) | Litoměřice – Frýdek-M. 4:2 (kon.)
Zlín – Poruba 2011 3:2 (1:0 po s.n.) | Prostějov – Třebíč 6:2 (kon.) | Sokolov – Přerov 3:1 (kon.)
Šumperk – Pardubice B 5:4 (po pr.)
HC Dukla Jihlava
4:2 (1:0, 0:0, 3:2)
HC Slavia Praha
Středa 01.03.2023, 17:30 • Zimní stadion Pelhřimov • Chance liga • 52. kolo

Dukla poráží Slavii po nakonec dramatickém průběhu 4:2. Červenožlutí vedli ve třetí třetině již 3:0, ale Slavia během chvilky snížila na 2:3. Ovšem na přesilovkovou trefu Harkabuse již hosté nezareagovali.

Dukla je tak nyní na šestém místě, ale důležité zápasy Zlína s Porubou a Sokolova s Přerovem se ještě hrají. Právě ty rozhodnou, kdo vybojuje přímý postup do čtvrtfinále..

Tak jako tak, sedmý tým půjde na Slavii a osmý celek na Frýdek-Místek. (19:52:35)

59:19
    Slávisté mají puk za svou brankou a ještě možná zkusí jednu útočnou akci.

Frýdek prohrává v Litoměřicích a končí na devátém místě tabulky. Desátá bude pravděpodobně Slavia, předkolo se nebude týkat Kolína.

58:47
    73 sekund před koncem ještě následuje jedno přerušení hry.

58:07
    Po Maláčově zásahu vyváží Dukla hru na druhou stranu.

58:00
    Ohlášeny jsou poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:16
    Na konci zápasu už nechávají sudí k případným trestům volnější metr.

Situace ohledně šestého místa se začíná dramatizovat, Přerov totiž zkraje třetí části srovnal v Sokolově na 1:1. Zápas Zlína s Porubou končí po základní hrací době 2:2 a jde se do prodloužení.

Dukla právě vstřelila branku!
    TOMÁŠ HARKABUS dnes několikrát pálil z levého kruhu z první. Párkrát do připraveného Málka, dvakrát do obětavě bránícího hráče Slavie. Nyní mu ale střela sedla tak, jak měla. Naprosto přesná trefa z první mezi tři tyče. Asistence: Filip Haman.

Dnešnímu utkání přihlíží 794 diváků. Na středeční Pelhřimov slušná návštěva.

55:14
    Jaroslav Brož dostal dvě minuty za zbytečné hákování.

54:59
    Brož v pravém rohu povalil Miškáře a hned je signalizován trest. Přesilovka Dukly nepřichází ve vhodný okamžik pro Slavii, která byla v tlaku.

54:22
    Řekl bych, že červenožlutí jsou nyní celkem rádi, že dostali puk až k brankáři Málkovi a mohou na chvilku spočinout.

53:41
    Po vzájemné šarvátce dostávají dvě minuty domácí Tomáš Havránek a hostující Dušan Žovinec.

53:06
    Dukla si vyžádala oddechový čas.
    53:06 Jindřich BARÁK - 3:2

53:06
    Slavia právě vstřelila branku!
    Na světě je více než větší zápletka. Jihlava po obdržené brance vypadla z rytmu a Slavia snižuje na rozdíl pouhé jedné branky. JAROSLAV BARÁK dostal puk od Brože na levý kruh, napřáhl a překonal přesouvajícího se Maláče. Závěr tak bude ještě velmi zajímavý. Asistence: Jaroslav Brož, Robin Všetečka.

52:31
    Pořízek byl nyní čistě odstaven od puku před Málkem a Slavia může jít do dalšího útoku.
    51:48 Lukáš ŽEJDL - 3:1

51:48
    Patrik Miškář má nyní velkou zlost na rozhodčí a není se mu moc co divit, vaří se v něm křivda možného nedovoleného zákroku, který sudí nechali bez povšimnutí. Hrálo se dále a Slavia založila rychlý kontr, na jehož konci byla sice posunutá branka Maláče, ale ještě před tím dopravil puk do sítě LUKÁŠ ŽEJDL po krásné kombinaci se Stehlíkem a přihrávajícím Mrňou a ještě lehce dramatizuje zápas. Signalizovaný trest Dukly se tak ruší. Asistence: Pavel Mrňa, Lukáš Stehlík.

51:19
    Juda byl při útočném snažení povalen na zem, pískat se ale nebude a stejné je to po souboji hráče Slavie s Patrikem Miškářem.

50:23
    Jihlavští hokejisté zvládli souboj za vlastní klecí a Richard Cachnín už vyváži puk na druhou stranu.

49:30
    Pískána je jihlavská přihrávka rukou.

48:54
    Hráči Dukly opět dokázali zblokovat střelu soupeře a pomoct Maláčovi.

48:45
    Jihlavští se opět osvobozují jen na zakázané uvolnění. Na druhou stranu jim to nemusí vůbec vadit. Vedou o tři branky.

48:38
    Po zakázaném uvolnění se hra stěhuje před Romana Málka.

A Dukla je blíže i šesté pozici, jelikož Poruba srovnala ve Zlíně. Takže jak to vypadá nyní s přímým postupem do čtvrtfinále?

6. Dukla 80 bodů
    7. Zlín 79
    8. Přerov 79
    47:37 Patrik MIŠKÁŘ - 3:0

47:37
    Tým měsíce února, Dukla, skvěle rozebrala obranu Slavie. na konci celé akce byl PATRIK MIŠKÁŘ, který si sjel před branku na výzvu Hamana a navyšuje jihlavské vedení na 3:0. Asistence: Filip Haman, Daniel Kolář.

47:06
    Zároveň neopomínejme, že Filip Maláč je při svém pátém startu za A-tým velmi blízko první nuly. Chybí mu k ní necelých třináct minut.

46:08
    Dukla dostala druhým gólem nový elán do hry a nepouští soupeře před Maláče.

O osudu předkola play off začíná být čím dál více jasno. Litoměřice vedou nad Frýdkem-Místkem 3:01 Dukla dala Slavii druhou branku a Kolín prohrává ve Vsetíně 2:0. Právě na Kozly tak asi vyjde černý Petr konce sezony.

9. Frýdek-Místek 72
    10. Slavia 71
    ---
    11. Kolín 70
    44:12 Vlastimil BILČÍK - 2:0

44:12
    VLASTIMIL BILČÍK nahodil puk od levého mantinelu kousek od kruhu na branku a puk nikým netečován zapadl až za záda Romana Málka, který z celé situace nic moc neviděl. Asistence: Josef Skořepa, Tomáš Harkabus.

43:52
    Maláč za brankou sklepl puk pro Dvořáka, který rozehrál jihlavskou akci. Domácí už kombinují před Málkem.

43:05
    Slavia se vůbec nechce ohlížet, jestli dnes Kolín ve Vsetíně prohraje a ráda by si svým výsledkem sama zajistila předkolo. Nyní hra červenožlutých nabírá vyšší obrátky.

42:05
    V situaci dva na jednoho hledal Pořízek z pravé strany Chlubnu, který se i přes clonu hostí nakonec dostal k puku, ale zblízka už neměl příliš prostoru Málka překonat.

41:23
    Patrik Miškář se prokličkoval až mezi kruhy, následně se mu už vystřelit nepodařilo.

40:47
    Roman Málek pokryl puk před svou klecí. Po následném buly se Slavia dopustila zakázaného uvolnění.

Zlín se doma s Porubou dostal do vedení 2:1 a právě on je tak nyní na šesté pozici tabulky s přímým postupem do čtvrtfinále play off.

40:33
    Před brankou Filipa Maláče leží jeden ze slávistických hráčů, který se těžko sbírá z ledu. Vůbec nevím, co se stalo, nemohu sloužit. Sudí se nyní u prostoru trestných lavic radí, ale bude se zřejmě pokračovat dále ve hře.

40:14
    Úvodní rozehrávka Slavie končí zakázaným uvolněním.

40:01

Další třetina začne přibližně v 19:11.

Druhá třetina je u konce a stav se v ní tentokrát neměnil. Oba celky mohly změnit jednobrankovým stavem, ale na obou stranách hráli prim brankáři. Stav je tak stále 1:0 a Jihlava tak má nyní nejblíže k šestému místu tabulky, které znamená přímý postup do play off.

Naopak naděje Kolína na předkolo už pomalu zmírají a zdá se, že do vyřazovacích bojů se dostane Frýdek-Místek a Slavia.

40:00

39:27
    Žovinec napřáhl od modré, přesný však nebyl. V další akci se ale musel mít Maláč znovu na pozoru, střelu vyrazil do strany.

39:00
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

38:55
    Patrik Miškář upaloval sám na branku Málka, snažil se jej pohybem rozhýbat. Těžko říct, zda by to k něčemu bylo nebo ne, pálil totiž těsně vedle.

38:34
    Po pravé straně si na dlouhý puk najel Daniel Kolář, který vyslal na Málka bekhendové zakončení. Gólman Slavie byl pozorný, navíc je hra přerušena pro posunutou klec.

37:33
    Maláč dobře přečetl kombinaci Slavie a raději před dotírajícím hráčem podrřžel puk v lapačce.

36:33
    Také Slavie ukazuje parametry play off. Střelu Hamana obětavě zblokoval zřejmě Michal Simon a poté, co se puk odrazil k Harkabusovi, se zaskvěl Málek. Krátce poté sehrála Dukla další dobrou kombinaci a znovu z levého kruhu pálil Harkabus, leč jen do připraveného Jakuba Matyáše. Dva obětavé momenty na straně hostí, kteří již hrají v pěti.

35:29
    Červenožlutí opět ztrácí útočné pásmo.

35:16
    Také Slavia ale zatím nemá problém odolávat přesilové hře Dukly.

34:27
    Na trestnou nyní usedá i hráč Slavie, Lukáš Žejdl dostává dvě minuty za vystřelení puku mimo hrací plochu.

34:27
    Po další hezké jihlavské akci pálil z levého kruhu Josef Skořepa, trefil ale jen boční síť.

34:09
    Havránek tečoval střelu Šika těsně před Málkem, puk však mezi tři tyče těsně neusměrnil.

33:33
    Hned z trestné lavice se zapojil do hry Otakar Šik. Nápřahem z levého kruhu jen vyprášil výstroj Málka.

33:13
    Robin Všetečka trošku pláchl obraně Dukly a dostal se až před Maláče, který jeho zakončení výborně pokryl betonem.

32:54
    Pokud sudí ukazovali dobře, tak po střele jednoho z hráčů Slavie zvoní potřetí tyč za Maláčem.

32:29
    Slavia se není vůbec schopna dostat se do útočného pásma Dukly, která se v pohodě brání.

31:26
    A další menší konflikt. Do akce šel Šik a Žejdl, potrestán je první jmenovaný. Jihlavský šikula Otakar Šik jde ven na dvě minuty za vysokou hůl.

30:07
    Slavia zkusila dva útoky středním pásmem. Druhý ji vyšel výrazně lépe. Lukáš Strnad se rychle proháčkoval až před Maláče, který jeho zakončené v pádu pokryl.

29:35
    Rozhodčí si sice dali trošku na čas, ale nakonec zakázané uvolnění pískají.

28:55
    Jihlava je v pěti.

28:28
    S tečovaným pukem před brankou si Maláč poradil dobře a vyrazil ho.

28:04
    Dva jihlavské vytlučené bloky. Červenožlutí se už připravují na play off mód, dvakrát zblokovali střelu soupeře.

27:50
    Dukla se krátce po buly osvobodila a poté ještě napadala slávistickou rozehrávku. Netrvalo dlouho a puk se znovu dostal před Maláče, který stráží i ve druhé třetině svou klec pozorně.

26:55
    Miroslav Juda jde odsedět dvě minuty za příliš mnoho hráčů na ledě.

26:22
    Po nepřesné přihrávce Jihlavy naopak následuje zakázané uvolnění na opačné straně. Maláč se bude mít na pozoru.

26:01
    Mezitím je pískáno zakázané uvolnění Slavie.

Změna v Sokolově. Přerov prohrává 0:1 a Jihlava si tak ještě více posiluje naději na šesté místo. Důležité bude sledovat zápas Zlína s Porubou (dosud 1:1).

24:07
    Vala nejprve dobře zapracoval při sbírání puku, když ihned otočil hru a vydal se do útoku. Na druhé straně pak sáhl do slávistické rozehrávky.

23:28
    Karabáček předložil puk na modrou pro Skořepu, který si sjel mezi kruhy a vyslal na Málka tvrdou střelu pod horní tyčku. Kotouč byl gólmanem Slavie vyražen nad branku.

22:59
    Jihlavská "checking line" Brož, Juda, Cachnín dobře zapracovala a nekonec dostala puk na modrou. Tvrdou střelu vyslal Filip Haman, ale Málek měl jednodušší zákrok, neboť Juda puk do střely nevložil.

22:25
    Maláč si prostor u své levé tyče pokryl na jedničku.

21:55
    Jak první desítky sekund druhé třetiny hokejově hodně navnadily, tak nyní se hraje o to více opatrněji.

21:26
    Chlubnova střela z kruhů šla mimo tři tyče. Stačilo možná lépe zamířit.

20:29
    To je pořádný úvod do druhé třetiny. Karabáček dával puk mezi kruhy pro Harkabuse, kterému střela nesedla ideálně, i tak s ní měli ale hosté problémy. Na druhé straně minul kotouč před částí odkryté branky Edgars Kulda.

20:01

Další třetina začne přibližně v 18:18.

První třetina je u konce. Už se zdálo, že v ní branka nepadne, ale 64 sekund před koncem udeřilo. Harkabus se po levé straně prosmýkl do pásma a jeho střelu dorazil do branky v pádu Václav Karabáček. Dukla tak odchází do kabin spokojenější a "virtuálně" se nyní posouvá na šesté místo znamenající přímý postup do čtvrtfinále – 1:0.

Naopak v situaci ohledně postupu do předkola je situace ještě jasnějši. Frýdek-Místek, Slavia i Kolín zatím prohrávají, takže se pořadí v tabulce nemění.

20:00

19:11
    Dukla se hned po vstřelené brance nastěhovala od útočného pásma soupeře. Nyní bez šancí.
    18:56 Václav KARABÁČEK - 1:0

18:56
    Jihlava jde 64 sekund před koncem první třetiny do vedení. Harkabus zavezl puk po levé straně do pásma a vyslal střelu na vzdálenější tyč. Málek vyrazil kotouč před sebe, kde byl nejrychleji VÁCLAV KARABÁČEK a byť byl tísněn obráncem, v pádu se od něj odrazil puk do sítě. Asistence: Tomáš Harkabus, Filip Haman.

17:55
    Cachnín s Brožem zavezli puk do útočného pásma a druhý jmenovaný následně ohrozil Málka, který byl již poněkolikáté v první třetině připraven.

17:06
    Na pelhřimovském zimním stadionu se toho nyní příliš moc neděje. Neurovnaná pasáž hry končí zakázaným uvolněním Jihlavy.

16:05
    Šikovo nahození od modré dorážel před brankou Miškář, ovšem na muže ve slávistické brance si zatím nepřišel ani on.

15:58
    První útočná formace Dukly zavezla puk do útočného pásma. Havránek byl tím, kdo zakončoval, ovšem mezi třemi tyčemi byl opět připravený Málek. Oba brankáři zatím podávají velmi dobrý výkon.

15:25
    Nechybělo moc, aby Josef Skořepa krátce po buly dopravil puk mezi tři tyče. Málek byl pozorný.

Zatímco Kolínu se přímý postup do předkola vzdaluje, jelikož prohrává ve Vsetíně (a Slavia tak nyní může být relativně v klidu), Zlín srovnává s Porubou krok na 1:1 a karty o přímý postup do čtvrtfinále jsou rozdány opět stejně.

14:07
    Vítězslav Brož si při přechodu přes modrou neporozuměl v kombinaci s Miroslavem Judou a Dukla tak přichází o puk.

13:27
    Krliš velmi pohledně projel útočným pásmem. Dostal se mezi kruhy, odkud vystřelil a Maláč může podruhé děkovat tyčce.

12:50
    Dukla hraje také v plném počtu, ačkoliv vzápětí jeden z hráčů v červenožlutém signalizuje, že mu byla vyseknuta hokejka.

12:32
    Dukla se hned po buly osvobozuje.

12:23
    Pohledná kombinace Slavie končí střelou Jaroslava Brože z levého kruhu, kterou Maláč schoval na betonech.

11:59
    Klikorkův nápřah z první od modré se částečně otřel o tyčku.

11:31
    Slavia hraje v plném počtu a začíná její zkrácená přesilovka.

11:22
    Slavia zpoza vlastní branky rozjíždí útočnou akci.

Důležitá informace ze Zlína, Ševci doma prohrávají s Porubou a boj o přímé čtvrtfinále se tak opět zamotává.

10:50
    Přesilovka Dukly ale příliš dlouho netrvala. Přesněji jen 13 sekund. Ačkoliv se to Jihlavě vůbec nelíbí, bude muset respektovat, že David Vala dostává dvě minuty za zásah do nohou. Což je v hokeji nepříliš obvyklý trest.

10:37
    Dukla hraje v plném počtu.

09:31
    Slávistická přesilovka končí po 54 sekundách, jelikož se Lukáš Stehlík provinil podrážením.

09:15
    Již předešlý zákrok hostí byl na hraně, krátce poté už sudí paži zvedá a bude se pokračovat ve čtyřech.

09:03
    Slavia sice hned na úvod přišla o útočné pásmo, ale obratem se dostala s pukem znovu před branku Maláče.

08:37
    Tomáš Havránek dostává dvě minuty za sekání, kterého se dopustil před vlastní brankou.

07:43
    Nádherná kombinace Dukly! V situaci dva na jednoho našel Miškář mezi kruhy Šika, který lehce potáhl puk a poté mu ho vrátil. Patrik Miškář už ale byl trošku více z úhlu, než aby mohl opuštěnou branku trefit.

06:52
    Buly po pravici Málka se bude opakovat.

06:29
    Vala si na modré vyměnil puk s Dundáčkem a jeho tvrdý projektil šel těsně vedle levé tyče Málka.

05:15
    Pořízek se sice dostal po buly k puku, ale rychle k němu přistoupili dva hráči soupeře. Ačkoliv kotouč ztratil, jeho spoluhráči ho rychle získali zpět a začali další kombinaci. Bez střeleckého ohrožení branky Málka.

04:59
    Zakázané uvolnění Slavie.

04:15
    Bilčík a Kočí si věděli rady s napadajícím útočníkem hostí Brožem. Od druhého jmenovaného dostal Skořepa puk do jízdy a zavezl jej na druhou stranu kluziště. Ale nic víc.

03:15
    Vítězslav Brož si sjel mezi kruhy, kde dostal puk a z pokleku vypálil na branku. Málek byl pozorný.

02:46
    Střela Davida Valy z první končí na betonech Málka, jedná se o úvodní střelecký pokus Dukly.

01:50
    V situaci dva na jednoho si sjížděl před branku slávistický útočník Mrňa, ale dostal puk na špičky bruslí, takže se po něm mohl jen ohlédnout.

01:15
    Slavia nadále pokračuje v útočném snažení, nicméně žádnou výraznější šanci si nevytvořila.

00:33
    První střelu na branku vyslal slávistický forvard Lukáš Strnad. Maláč jeho pokus vytěsnil pravým betonem.

00:01

HC Dukla Jihlava: Maláč (Chaloupek) – Haman, D. Kolář, F. Kočí, Bilčík, Dundáček, Vala, A. Dvořák – Karabáček, Skořepa (C), Harkabus (A) – Šik, Miškář, T. Havránek – Pořízek, Handl, Chlubna – V. Brož, Juda, Cachnín.
    Trenér: Viktor Ujčík

HC Slavia Praha: Málek (Pittr) – Matyáš, Klikorka, Křepelka, Žovinec, Szathmáry, Hejda, Barák (A) – Kulda, Žejdl (A), Strnad – J. Brož, Knotek (C), Všetečka – L. Stehlík, Kern, Mrňa – Krliš, Havrda, Simon.
    Trenér: Daniel Tvrzník

Rozhodčí: Radek Wagner, Kamil Zavřel – Václav Beneš, František Štěpánek.

Situace ohledně 6, 7. a 8. místa:

Nejlepší výchozí pozici má Přerov se 79 body, ale také má poslední kolo nejtěžší los, jede do Sokolova. Zlín nasbíral 78 bodů a Jihlava 77.

Přerov postoupí, pokud vyhraje za tři body. V případě zisku méně jak tří bodů musí doufat, že Zlín jej bodově nedorovná. A pokud nedorovná, tak zároveň musí věřit, že stejný počet bodů nebude mít i Jihlava. S oběma má totiž horší vzájemné zápasy.
    Zlín postoupí, pokud samozřejmě bodově předstihne Přerov nebo bude mít stejně bodů jako Zubři.
    Jihlava má čtvrtfinálové naděje v případě, že bude mít více nebo stejně bodů jako Přerov a zároveň více bodů než Zlín.

Situace kolem 9., 10. a 11. místa:
    Frýdek-Místek má 72 bodů, Slavia 71 a Kolín 70 bodů.

Frýdku-Místku stačí k předkole získat bod nebo jakákoliv bodová ztráta Kolína
    Slavii stačí k předkolu získat minimálně bod
    Kolín postoupí, pokud vyhraje ve Vsetíně, a zároveň pokud Frýdek-Místek ztratí všechny tři body v Litoměřicích.

HC Slavia Praha:
    Ani Pražané nezažívají jednoduchou sezonu. V jejím průběhu se pohybovali na spodních patrech tabulky a tým oživila až výměna trenéra. K Pražanům přišel zkušený Daniel Tvrzník. Výsledky se sice nedostavily hned, ale postupné zlepšení přišlo. Slavia tak může až do posledního kola bojovat o předkolo play off, přičemž je naprosto jasné, že se nemusí ohlížet na nikoho jiného. Pokud jakkoliv vyhraje – za dva body i za body tři, zůstane nejhůře desátá a v případě zakolísání Frýdku-Místku se může posunout i na pozici devátou. V případě porážky naopak musí doufat, že Kolín neuspěje ve Vsetíně.

HC Dukla Jihlava:
    Červenožlutí se ještě v prosinci pohybovali na vrchních příčkách tabulky, poté však přišel sešup dolů a boj alespoň o předkolo play off. Povedeným koncem základní části se Dukla posunula tabulkou výše a nejenže si zajistila účast právě minimálně v předkole, zároveň byla vyhlášena týmem za měsíc únor. Trenér Viktor Ujčík byl oceněn nejlepším koučem za tuto dekádu. Jihlava má před posledním kolem 77 bodů a na šestý Přerov ztrácí body dva. Má tak ještě vidinu přímého postupu do čtvrtfinále, který by přes Přerov mohl projít, jelikož Zubři jedou až do dalekého Sokolova. Jenže ve hře je ještě Zlín se 78 body, který hraje dnes doma proti Porubě.

Dobrý den, ještě jednou vítejte u posledního kola základní části Chance ligy. Poslední kolo přinese zápletku v podobě postupu do čtvrtfinále i do předkola, jelikož o vítězi i sestupujícím je rozhodnuto. HC Dukla Jihlava má předkolo jisté a zároveň má jistotu i toho, že druhý a případný třetí zápas bude hrát doma. Naopak HC Slavia Praha se může po 52. kole ocitnout mimo dosah vyřazovacích bojů. Je sice na desáté pozici, ale pouze s bodovým náskokem na jedenáctý Kolín. Zápas startuje na zimním stadionu v Pelhřimově od 17:30 hodin.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Tomáš Lysý

Branky a nahrávky: 19. Karabáček (Harkabus, Haman), 45. Bilčík (Skořepa, Harkabus), 48. Miškář (Haman, D. Kolář), 56. Harkabus (Haman) – 52. Žejdl (Mrňa, L. Stehlík), 54. Barák (J. Brož, Všetečka)

Rozhodčí: Radek Wagner, Kamil Zavřel – Václav Beneš, František Štěpánek