Pardubice – Mladá Boleslav 1:4 (kon.) | Zlín – Slavia 5:4 (1:0 po s.n.) | Vítkovice – Sparta 1:4 (kon.)
Motor ČB – Plzeň 4:0 (kon.) | Olomouc – Liberec 1:4 (kon.) | Jihlava – Třinec 2:1 (3:2 po s.n.)
Kometa Brno – K. Vary 3:6 (kon.)
HC Dynamo Pardubice
1:4 (0:0, 1:1, 0:3) Stav série: 0:2
BK Mladá Boleslav
Neděle 12.03.2023, 13:30 • Enteria arena, Pardubice • Play-off Extraligy dorostu • Osmifinále

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:30.

Vítám vás u přenosu druhého zápasu osmifinále play off extraligy dorostu, ve kterém se střetnou domácí HC Dynamo Pardubice a BK Mladá Boleslav. Půjde o druhé utkání série, v tom prvním si výhru připsala na domácím ledě Mladá Boleslav, která sice potvrdila roli tabulkového favorita, nicméně ji Dynamo pořádně potrápilo. Zápas došel až do prodloužení, které hned v samém začátku rozhodl Steklý a Bruslaři se mohli radovat z výhry 4:3. Jak dopadne tentokrát duel v pardubické enteria areně? Zajistí si Boleslav postup do další fáze, nebo se Pardubice před domácími fanoušky předvedou a bude se muset rozhodnout až ve třetím zápase?

00:01

00:17
    Kristek rychle zavezl puk do pásma a poprvé prověřil Tuláčka.

00:39
    Nebezpečný odraz od hole vlastního spoluhráče musel krotit Tuláček.

01:24
    Další útočné snažení hostů zastavuje ofsajd.

02:23
    Tadeáš Pražan se vytáčel do gólové šance, ale v poslední chvíli střelu zblokoval obránce.

03:02
    Královu střelu vytěsňuje koncem hole pardubický gólman.

04:00
    Boleslavští jsou od samého začátku na puku více, spíše si ale zatím přihrávají.

04:50
    Střela z mezikruží zaplula mezi betony Vystrčila.

05:12
    Kučera při kličce směrem od mantinelu přišel o puk.

06:14
    Pražan sváděl souboj s Králem, po kterém se oba objevili na ledě.

07:26
    Martin Švec měl stále na očích pro hosty ztracený kotouč a snažil se objet bránu a zasunout za brankovou čárou. Puk měl ale příliš daleko a ztratil nad ním kontrolu.

07:43
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice:
    2 min. – příliš mnoho hráčů na ledě, odpyká Kantor.

08:23
    Kučera trpělivou hrou opět donutil obránce vycouvat z pásma a hosté jedou znovu.

09:12
    Steklému trvalo dlouho než si srovnal puk a Tuláček se stačil přesunout.

09:43
    První přesilová hra nevyužitá.

10:04
    Úlehla ještě zabojoval a udržel puk před modrou čarou.

10:07
    Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav:
    Křivánek – 2 min., nedovolené bránění.

10:40
    Král s Lislerem odvedli dobrou práci a poslali kotouč až před bránu.

11:15
    Přihrávka křížem přes pásmo neúspéšná.

12:07
    Také pardubická výhoda zůstane bez využití.

13:19
    Kaštánek – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu.

13:41
    Teď puk nepříjemně poskakoval na hranici brankoviště, zakročil Švec a zbavil se ho.

14:01
    Tuláček nahození od modré čáry viděl a přikrývá ho.

14:28
    Pardubický brankář opět pozorný a sebral Šilhavého střelu do lapačky.

15:19
    Kaštánek je zpátky ve hře.

15:33
    Kurka si musel puk dlouho zpracovávat a po teči hráče končí u Tuláčka.

15:49
    Rychlá střela Kučery končí v lapačce.

16:31
    Dominik Kučera v další šanci napálil chráničce Kováře.

17:36
    David Krčál nabral slušnou rychlost, přebruslil obránce, ale nevystřelil, protože se k němu dostal další hráč a pokus bekhendem mu znemožnil.

18:40
    Vyhození přes všechny čáry. Hra se vrací do pásma domácích.

19:47
    Ještě Švec pár sekund před sirénou vyslal střelu na Vystrčila.

20:00

První třetina byla z obou stran hodně opatrná a nenabídla příliš brankových příležitostí. Ze začátku se na puku více drželi hosté, zhruba od 12. minuty se ale hra vyrovnala. Na gól ale stále čekáme.

Druhá třetina začne přibližně v 14:19.

20:01

20:05
    Kristek se hned po vyhraném buly vrhá do pásma.

20:43
    Kotouč vyplaval až před Jakub Kristka, který ho zaváží do pásma.

20:57
    Důrazné hry téměř využil Adam Kurka, jehož dorážka skončila těsně vedle tyče!

21:16
    Přehození obránce v přečíslení hostům vyšlo, zakončení už neklaplo.

22:05
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku! Hosté vstoupili do druhé třetiny lépe a dostávají se do vedení! Pardubičtí hráči nezvládli zachytit na modré čáře TRISTANA KONBELJE, jenž tvrdou střelou z nápřahu propálil brankáře Tuláčka – 0:1! Bez asistence

23:42
    Tuláček teď vypomohl s rozehrávkou, domácí jsou ale stále pod tlakem.

24:46
    Jedovatá střela Dominika Kučery minula horní tyč.

25:15
    Dynamo právě vstřelilo branku! A je vyrovnáno! Dynamo se uchytilo na nějakou dobu v pásmu, Turena poslal podél mantinelu puk zpět na modrou čáru, odkud nahodil puk MICHAL JANSA a ten skončil v bráně – 1:1! Asistence: Milan Turena

25:53
    Vystrčil raději přerušuje hru po zmatcích před jeho brankovištěm.

26:01
    Oskar Lisler hodil puk Tuláčkovi do lapačky, s tím ale nemohl mít pardubický brankář problémy.

26:30
    Domácí po dalším zakázaném uvolnění nemohou střídat.

28:53
    Tuláček dobře odhadl odraz od mantinelu a opět pomohl rozehrát.

29:26
    Křivánkovo nahození končí v lapačce Matěje Tuláčka.

30:47
    Pilař si obhodil dva hráče a už chtěl přihrávat volnému Švecovi, obrana jeho úmysl přečetla.

32:36
    Snaha zasunout na bližší tyč nebyla úspěšná, hra ale zůstává u Vystrčila.

33:44
    Proti Lempachově střele na vyrážečku brankář zasahuje.

34:22
    Lisler si vybruslil a udělal si prostor, ale obrana nepustila puk před Tuláčka.

35:42
    Riskantní přihrávku zachytil na středu Hurt, ale nic z toho nebylo.

36:35
    Dobrá práce Tadeáše Kantora, který nejprve u levé tyče zasunoval pod beton Vystrčila. Následný odraz opět sebral a zmatenou obranu zachraňoval dalším skvělým zákrokem Vystrčil!

37:39
    Dynamo se drželo na puku a hosty zachránil hvizd rozhodčího kvůli ofsajdu.

37:57
    Dobře mířenou střelu Matěje Olivy těsně vyráží Vystrčil koncem betonu!

39:26
    Hosté se stále trápí ve vlastním pásmu, žádná střela ale od Dynam nepřichází.

40:00

Druhá třetina byla opět velmi vyrovnaná a tentokrát už byly k vidění i dvě branky – po jedné na každé straně. Po povedeném nástupu udeřil už ve 23. minutě hostující Konobelj, Dynamo k radosti fanoušků ale brzy srovnalo, když se uchytilo nahození Jansy od modré čáry. Do třetí třetiny tak půjdeme za nerozhodného stavu.

Třetí třetina začne přibližně v 15:04.

40:01

40:24
    Švec tvrdě zastaven u mladoboleslavské střídačky.

40:56
    Turena nedosáhl a Úlehlovu dlouho přihrávku.

41:12
    Hezkou střelu zápěstím ukázal Kurka, puk ale mířil nad.

43:19
    Bartoňovi chyběla rychlost, přesto se ale rozhodl zaseknout místo střely. Nikam dál se ale nedostal.

44:04
    Před Tuláčkem hrozili i hosté, přes zhuštěnou obranu se ale neprodrali.

44:09
    Lempach – 2 min., podrážení.

44:37
    Těžké chvíle pro pardubickou defenzívu! Adam Kurka nezasunul do brány, ani následná teč Kristka se neujala.

45:43
    Obrana dobře zapracovala po zákroku Tuláčka vyhodila kotouč ven z pásma.

46:09
    Domácí jsou v pěti.

47:22
    Tuláček zasahovat nemusel.

48:24
    Pilař vystihl přihrávku a nechává útočit Švece, který se zapojil z obrany.

49:45
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku! Tvrdá rána pro pardubický tým, hosté si znovu vytvořili náskok! Tristan Konobelj zbytečně puk neodehrál, udržel si obránce na zádech a posunul ho před bránu, kde čekal osamocený ADAM KURKA, který zakončil přesně k tyči – 1:2! Asistence: Tristan Konobelj

50:33
    Dynamo až příliš nedočkavě postupovalo do útočného pásma a je z toho ofsajd.

51:14
    Po tečované střele do ochranné sítě se stěhuje hra do obranného pásma hostů.

52:23
    Korcovi se otevřelo dost prostoru, ale napálil hráče před sebou.

53:37
    Bartoňovi sklouznul puk z hokejky a akce u něj končí.

54:06
    Tristan Konobelj se procpal přes oba obránce, ale trefil Tuláčkovy betony!

55:20
    Lukáš Korec bekhendem směroval puk k tyči, tam ale brankář mezeru ucpal.

56:14
    Mohlo být rozhodnuto! Proti střele Davida Šindeláře se vytáhl Tuláček.

57:18
    Steklý posouvá puk z pásma, to hostům stačí.

57:44
    Oddechový čas pro tým HC Dynamo Pardubice.

57:44
    Tuláček zatím zůstává v bráně.

58:14
    Tuláček je venku a puk ve středním pásmu.

58:31
    Puk z hole Krále jen těsně míjí bránu.

58:41
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku! Dynamo sice vyhrálo vhazování, jenže puk z hole Olivy zamířil je do prvního hráče a ADAM KURKA svým druhým gólem trefuje prázdnou bránu – 1:3! Bez asistence

59:01
    Dynamo to ještě zkouší bez brankáře.

59:22
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku! Tak teď už je definitivně rozhodnuto! Prázdnou bránu Pardubice trefuje až od vlastního brankáře RICHARD KUBÍČEK – 1:4!

Také podruhé v této sérii vítězí Mladá Boleslav, která si tak nejrychlejším možným způsobem zajišťuje účast ve čtvrtfinále. Dynamo se dlouho statečně drželo, ale rozhodující trefou v 50. minutě hosté rozhodli. Další dvě branky padly už jenom při hře bez brankáře. (15:38:21)

Michal Pospíšil

Branky a nahrávky: 26. Jansa (Turena) – 23. Konobelj, 50. Kurka (Konobelj), 59. Kurka, 60. Kubíček

HC Dynamo Pardubice: Tuláček (Antoš) – Oliva (C), Šmerda, Jansa, Vápeník, Kaštánek (A), Švec (A) – Kantor, Krčál, Lempach, Pražan, Pilař, Korec, Kučera, Úlehla, Mikeska, Turena, Bartoň.
    Trenér: Petr Hemský

BK Mladá Boleslav: Vystrčil (Císař) – Průšek, Křivánek, Šilhavý, Kubíček (A), Hlinský (A), Kovář – Konobelj, Beran, Král, Trefil, Steklý, Hurt, Vojáček, Kristek, Šindelář (C), Lisler, Kurka.
    Trenér: Lukáš Zörkler

Rozhodčí: Matoušek, Mejzlík – Štěrba, Augusta