Philadelphia – Buffalo 5:2 (kon.) | Toronto – Carolina 5:2 (kon.) | Washington – St. Louis 2:5 (kon.)
Anaheim – Columbus 7:4 (kon.) | Detroit – Colorado 1:5 (kon.) | Minnesota – Boston 2:5 (kon.)
Nashville – Winnipeg 2:3 (po pr.) | Seattle – Edmonton 4:6 (kon.) | Philadelphia – Carolina 4:5 (po pr.)
Florida – New Jersey 4:2 (kon.)
Seattle Kraken
4:6 (1:2, 2:2, 1:2)
Edmonton Oilers
Sobota 18.03.2023, 21:00 • Climate Pledge Arena, Seattle • NHL
    První hvězda utkání.

Seattle Kraken ještě zabojoval bez brankáře, ale na velkou ztrátu už neměli potřebný čas zareagovat. Edmonton si dvěma trefami ve třetí části vytvořil velmi pohodlný náskok 3:6, který až v poslední minutě dokázal ztenčit Eeli Tolvanen.

Hrdinou utkání krom zasahujícího Skinnera je samozřejmě také autor hattricku Evander Kane, který dokázal proměnit všechny své tři střelecké pokusy. (23:55:27)

Seattle právě vstřelil branku!
    V poslední minutě domácí celek ještě snižuje, ale obávám se, že vedení Edmontonu je už nedosažitelné. Geekie před zajetím za branku přistrčil puk do předbrankového prostoru, kde zakončil v pokleku k levé tyči EELI TOLVANEN. Brankář Skinner nic neviděl přes soupeřící dvojici před ním a na koncovku nestihl zareagovat. Asistence: Morgan Geekie a Jamie Oleksiak.
    56:10 Connor MCDAVID - 3:6

56:10
    Edmonton právě vstřelil branku!
    Přesilovou hru hosté využívají a v závěru upevňují své vedení. CONNOR MCDAVID předvedl skvělou práci krytí kotouč a po chvilkovém uvolnění dokázal dostat puk k levé tyči, kde Jones na poslední chvíli jakoby nadzvedl svůj beton, pod kterým puk zapadl do branky. Asistence: Mattias Ekholm a Leon Draisaitl.

55:12
    Nugent-Hopkins podobně jako při své brance byl postavený na hranici brankoviště, kde se snažil sklepnout puk opět mezi Jonesovy betony.

54:50
    Vyloučení v týmu Seattle Kraken:
    Jamie Oleksiak – 2 min., hákování.

Oba borci si z trestných lavic vyměňují pohrdavé pohledy.

53:25
    Jared McCann – 2 min., sekání.

Vyloučení v týmu Edmonton Oilers:
    Vincent Desharnais – 2 min., sekání.

52:56
    Janmark se vytáhl proti Schultzovi a zblokoval jeho střelecký pokus.

51:23
    Podobně jako Eberle to zkusil na druhé straně kluziště Hyman, ale i on branku přestřelil.

50:39
    Eberle ze spodní části pravého kruhu míjí branku a hra se přesouvá do středu hřiště.

50:37
    Bekhend Donata měl gólové parametry, ale Skinner sebejistě zasáhla a přerušuje hru.
    50:20 Evander KANE - 3:5

Lukáš Ureš

Branky a nahrávky: 7. Schwartz (Dunn, Beniers), 25. Eberle (McCann, A. Larsson), 35. Bjorkstrand (Gourde, Oleksiak), 60. Tolvanen (Geekie, Oleksiak) – 2. E. Kane (Hyman, Nurse), 17. Yamamoto (Nugent-Hopkins, Draisaitl), 21. E. Kane (McDavid, Ekholm), 28. Hyman (McDavid, Ekholm), 51. E. Kane (Draisaitl, Kulak), 57. McDavid (Ekholm, Draisaitl)

Seattle Kraken: Grubauer (27. Mar. Jones) – Dunn, A. Larsson, Oleksiak, Borgen, Soucy, Schultz – McCann, Beniers, Eberle – Tolvanen, Gourde, Bjorkstrand – Schwartz, Wennberg, Hayden – Donato, Geekie, B. Tanev.
    Edmonton Oilers: S. Skinner (Campbell) – Nurse, Ceci, Ekholm, Bouchard, Kulak, Desharnais, Broberg – E. Kane, McDavid, Yamamoto – Nugent-Hopkins, Draisaitl, Foegele – Kostin, Bjugstad, Janmark – Shore, Ryan, Hyman.