Faerské ostrovy – Albánie 1:3 (kon.) | Moldavsko – Polsko 3:2 (kon.) | Estonsko – Belgie 0:3 (kon.)
Rakousko – Švédsko 2:0 (kon.) | Bulharsko – Srbsko 1:1 (kon.) | Maďarsko – Litva 2:0 (kon.)
Lichtenštejnsko – Slovensko 0:1 (kon.) | Bosna – Lucembursko 0:2 (kon.) | Island – Portugalsko 0:1 (kon.)
Norsko – Kypr 3:1 (kon.) | Skotsko – Gruzie 2:0 (kon.)
Estonsko
0:3 (0:2)
Belgie
Úterý 20.06.2023, 20:45 • A. Le Coq Arena, Tallinn • Kvalifikace ME • Skupina F

To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost. (22:40:42)

Držení míče: 42 % : 58 %.
    Střely na branku: 0:5. Střely mimo: 6:5. Rohy: 4:5. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 13:5.

Je konec. Pohodová výhra Belgie 3:0, která tak splnila roli favorita bez nejmenšího zaváhání. V 17. minutě se Lukaku teprve zastřeloval, jelikož jeho přízemní pokus skončil v moci gólmana. Ve 29. minutě také Estonci ukázali růžky po dobrém výkonu, ale střela Siňavského byla sražená mimo. Ve 37. minutě se Lukaku dostal do zakončení a v akrobatické pozici zakončil přesně k tyči. O tři minuty později opět nepohrdl přihrávce ze strany a skóroval podruhé. V 53. minutě byl Trésor blízko branky, ale tu zblokoval obránce soupeře. Následně toho moc k vidění nebylo, ovšem nakonec jsme se ještě jedné branky dočkali. V 90. minutě se parádně prosadil Bakayoko.

90+4

90+4
    Georgi Tunjov chtěl alespoň korigovat výsledek, ale jeho pokus skončil mimo bránu Selse.

90+3
    Yannick Carrasco se z levé strany ještě dostal ke střele, ale Karl Jakob Hein předvedl dobrý zákrok nohou.

90+2
    Estonci se sice nyní snažili vymyslet něco vážnějšího, ale centr z levé strany odkopla skvělá obrana Belgie.

90
    Rozhodčí nastavuje čtyři minuty navíc.
    90. Johan BAKAYOKO - 0:3

90
    Belgie právě vstřelila branku!
    Tři body za výhru 3:0! Yannick Carrasco skvělou přihrávkou našel JOHANA BAKAYOKA, který si poradil s obráncem Kuuskem a zakončil přesně k levé tyči. Asistence: Yannick Carrasco.

88
    Střídání v týmu Belgie:
    ze hřiště odchází Arthur Theate, přichází Olivier Deman.

87
    Henri Anier to zkoušel z dálky, ale jeho rána neměl nárok na úspěch.

86
    Belgie nadále zvládá zápas bez problémů. Estonsko se sice snaží dostat k míči a útočit, ovšem kvalita obou týmů je zcela na jiné úrovni.

84
    Sten Reinkort si zpracoval odražený míč rukou, což se sice Estoncům nelíbí, ale verdikt arbitra nezmění.

82
    Michy Batshuayi se otáčel ve vápně po krátkém lobu, který si skvěle zpracoval, ovšem následně se dopustil útočného faulu.

81
    Georgi Tunjov dohrál Arthura Theatého a měl by si dávat pozor, protože nedávno už jednu žlutou kartu dostal.

79
    Střídání v týmu Estonsko:
    ze hřiště odchází Taijo Teniste, přichází Sten Reinkort.

78
    Další faul hráče Slovácka Vlasije Siňavského. U míče tak bude opět tým Belgie.

77
    Arthur Theate se hned dvakrát dostal do zakončení, jelikož se odražený míč kutálel vždy proti jeho noze. Ani jeden pokus ale neohrozil svatyni Heina.

76
    Michy Batshuayi to tentokrát zkusil zpoza vápna, kdy si parádně prohodil míč okolo Metse, ale jeho následná rána letěla nad bránu.

75
    Jeremy Doku se parádně uvolnil na levém křídle a posunul hru na pravou stranu. Posléze ale přišel špatný centr Bakayoka.

74
    ze hřiště odchází Rauno Sappinen, přichází Erik Sorga,
    ze hřiště odchází Martin Miller, přichází Rocco Robert Shein.

74
    Georgi Tunjov zcela úmyslně zatáhl za ruku soupeře a uviděl tak kartu žluté barvy.

72
    Posléze Belgičané získali také rohový kop a budou pokračovat také autovým vhazováním. Moc toho ovšem k vidění na trávníku není.

71
    Nyní došlo k několika soubojům ve středu hrací plochy, které sudí nechal pokračovat a vítězně z nich vzešli hosté.

70
    Zbývá posledních dvacet minut zápasu. Belgie nadále vede v Estonsku 2:0.

69
    ze hřiště odchází Romelu Lukaku, přichází Michy Batshuayi.

68
    Georgi Tunjov se dopustil faulu na Tielemanse, který se chytil za rameno, ale pravděpodobně bude moct pokračovat v utkání.

64
    Georgi Tunjov roztáhl hru na levou stranu krásným pasem, ale centr Siňavského skončil jen v náručí brankáře.

62
    Znovu to Estonci zkoušejí od svého gólmana, ale zatím se jim příliš nedaří vymyslet něco vážnějšího a tři body do tabulky pomalu míří do Belgie.

61
    ze hřiště odchází Markus Poom, přichází Henri Anier.

59
    Belgie zatím zvládá začátek druhé půle bez vážnějších problémů a také proto kouč Domenico Tedesco vystřídal hned tři hráče a dal šanci také dalším.

57
    ze hřiště odchází Mike Trésor Ndayishimiye, přichází Jeremy Doku,
    ze hřiště odchází Jan Vertonghen, přichází Ameen Al-Dakhil,
    ze hřiště odchází Aster Vranckx, přichází Orel Mangala.

56
    Taijo Teniste dostal přihrávku od Pooma a snažil se přízemně zakončit, ovšem obrana Belgie byla zocelená a nepustila balón na svou svatyni.

54
    Po rohovém kopu se dostal do zakončení Timothy Castagne, ovšem jeho pokus letěl jen vedle brány soupeře.
    53. Teniste skvělým obranným zákrokem srazil střelu Trésora.

53
    Mike Trésor Ndayishimiye měl na noze třetí gól hostů, ale Taijo Teniste přijel se svým skluzem za minutu dvanáct a zblokoval zakončení ve velmi dobré pozici!

52
    Tentokrát už přišla střela ze strany domácích. Rauno Sappinen se obtočil okolo svého strážce, ale jeho pokus letěl vysoce nad bránu.

51
    Nyní získala Belgie autové vhazování na polovině soupeře a zatáhla míč hlouběji na svou polovinu.

50
    Nadále je obrázek hry v úvodních minutách druhé části stejný. Estonsko si užívá míč na kopačkách, ale nedaří se mu vypracovat nic nebezpečného.

47
    Estonsko drží míč na začátku druhé půle a snaží se si vytvořit územní převahu a zaútočit na bránu Matze Selse.

46
    ze hřiště odchází Henrik Ojamaa, přichází Georgi Tunjov.

46

Druhý poločas začne přibližně v 21:48.

První část utkání je za námi a Belgie vede na půdě Estonska 2:0. V 17. minutě se Lukaku teprve zastřeloval, jelikož jeho přízemní pokus skončil v moci gólmana. Ve 29. minutě také Estonci ukázali růžky po dobrém výkonu, ale střela Siňavského byla sražená mimo. Ve 37. minutě se Lukaku dostal do zakončení a v akrobatické pozici zakončil přesně k tyči. O tři minuty později opět nepohrdl přihrávce ze strany a skóroval podruhé.
    Belgie vede v Estonsku 2:0.

45+1

45+1
    Boj o míč ve středu hrací plochy skončil vítězně pro hosty.

45
    Rozhodčí nastavuje jednu minutu navíc.

45
    Estonsko se opět dostalo k míči, ale centr jen proletěl vápnem do zámezí.

43
    Domácí se po delší době odhodlali k útočné akci, ale centr Vlasije Siňavského byl zblokován.

42
    Hosté ovšem nemají dost a opět vyvíjejí velký tlak na soupeře. Estonsko by už nejraději poločasovou přestávku.
    40. Romelu LUKAKU - 0:2

40
    Studená sprcha pro Estonce, kteří předváděli v první půli velmi dobrý výkon, ale během čtyř minut podruhé inkasují. Arthur Theate se skvěle uvolnil na levé straně a parádním přízemním centrem našel uprostřed stoperské dvojice ROMELA LUKAKUA, jenž z první prostřelil bezmocného gólmana. Asistence: Arthur Theate.

38
    Belgičané se posléze opět snažili vypracovat šanci, ale tentokrát míč skončil u brankáře.
    37. Romelu LUKAKU - 0:1

37
    Hosté se ujímají vedení z první velké šance! Aster Vranckx odcentroval z pravé strany míč na hranici malého vápna, kde se ROMELU LUKAKU dokázal protlačit před obránce a následně akrobaticky zakončit ke vzdálenější levé tyči. Asistence: Aster Vranckx.

36
    Standardní situace hostů ovšem nepřinesla nic vážnějšího, neboť soupeř dostal míč až na druhou stranu k brankáři Selsovi.

35
    A posléze právě Yannick Carrasco vybojoval rohový kop, když se motal s míčem u rohového praporku a posléze nastřelil soupeře.

34
    Yannick Carrasco se dostal k míči na hranici šestnáctky, ale jeho přihrávka byla trochu delší. Belgie ovšem drží územní převahu.

33
    Karl Jakob Hein byl opět ve střehu a došel si tak pro odražený míč jako první. Estonsko zatím rozhodně předvádí velmi dobrý výkon.

31
    Nyní se na druhé straně dostal k centru Johan Bakayoko, ale míč zblokovala obrana a následuje rohový kop.

30
    Po centru z rohu si našel místo na hlavičku Märten Kuusk, ale balón byl stále příliš vysoko a jeho zakončení tak letělo nad svatyni Belgie.
    29. Střela Siňavského byla sražená mimo.

29
    Estonci se dostali až ke střele, kterou vyprodukoval z levé strany vápna Vlasij Siňavskij, ale Wout Faes ji dokázal jemně tečovat mimo bránu Matze Selse.

28
    Prodloužený centr soupeře z levé strany nebyl špatný, ale na zadní tyči byli domácí připraveni.

27
    Opět je hra přerušená, protože se faulu dopustil Henrik Ojamaa a sudí nyní rozdává žluté karty jako na běžícím pásu.

25
    V ofsajdovém postavení se tentokrát ocitli Estonci, kdy přihrávka Vlasije Siňavského přišla pozdě.

23
    Aktuálně toho na trávníku příliš k vidění není, jelikož také Vlasij Siňavskij uviděl kartu žluté barvy za faul na Vranckxe.

22
    Tentokrát už sudí vytáhl kartu žluté barvy a opět je to pro belgického hráče. Aster Vranckx šel do skluzu v souboji s Mattiasem Käitem zbytečně tvrdě.

21
    Henrik Ojamaa se provinil nedovoleným zákrokem a Belgie bude nadále mít míč na své straně.

19
    Hosté se už dostali do utkání a nyní opět volí kombinaci krátkých přihrávek.
    17. Lukaku neprostřelil brankáře Heina.

17
    Rohový kop domácích ovšem nabídl pouze rychlý protiútok ďáblů, kdy se ve finálním zakončení ocitl Romelu Lukaku, jenž si míč šteloval na levačku, ale jeho přízemní pokus skončil v moci brankáře!

16
    Karol Mets vhodil dlouhý aut až do pokutového území soupeře a Estonsko získalo rohový kop.

15
    Vlasij Siňavskij si sbíhal na křížný pas, ale Timothy Castagne si s ním poradil a odkopl míč do bezpečí.

14
    Domácí celek to opět zkouší přes křídlo, ale centr byl zblokován. Estonsko ovšem nadále drží balón na svých kopačkách.

13
    A. Le Coq Arena v Tallinu je dnes zcela vyprodaná. Estonští fanoušci se velmi těšili na aktuálně čtvrtý nejlepší národní tým v žebříčku FIFA.

12
    Hráč Slovácka Vlasij Siňavskij se snažil proniknout přes levé křídlo, ale tam jej zastavila pozorná obrana soupeře.

11
    Nadějný rychlý brejk Estonska vypadal velmi dobře, ale špatná přihrávka a komunikace vše zhatila.

10
    Henrik Ojamaa podrazil Youriho Tielemanse ve středu hřiště, ovšem Belgie dlouho u míče nezůstala.

9
    Timothy Castagne natáhl krok na pravé straně a Belgie se dostala do poslední třetiny hrací plochy.

8
    Estonsko získalo rohový kop z pravé strany a následný centr nebyl vůbec špatný, ovšem defenzíva hostů odvrátila míč do bezpečí.

7
    Nyní měl první práci také domácí gólman Karl Jakob Hein, který si ale bez problémů vzal centr z pravé strany do rukou.

6
    Belgičani se zatím nemohou dostat do utkání a po další chybě ve středu hrací plochy míří do útoku soupeř.

5
    Ani další standardní situace Estonska nepřinesla nic nebezpečného, protože se Miller dopustil faulu na Carrasca.

4
    Timothy Castagne se dopustil chyby při zpracování přihrávky a potáhl Martina Millera. Žluté kartě neunikl.

3
    Domácí celek se snažil volným kopem vytvořit střeleckou příležitost, ale balón skončil pouze v zámezí.

2
    Johan Bakayoko se sice diví, ale dle sudího se dopustil faulu a u míče tak bude Estonsko.

1

Estonsko: Hein – Peetson, Mets (C), Kuusk – Teniste, Poom, Käit, Miller, Siňavskij – Sappinen, He. Ojamaa.
    Náhradníci: Igonen, Vallner – Baranov, Anier, Lilander, Lukka, Reinkort, Shein, Tunjov, Sorga, K. Vassiljev, Tur.
    Trenér: Thomas Häberli

Belgie: Sels – Castagne, Faes, Vertonghen, Theate – Vranckx, Tielemans, Carrasco – Bakayoko, Lukaku (C), Ndayishimiye.
    Náhradníci: Bodart, Kaminski – Al-Dakhil, Batshuayi, Bornauw, Deman, Doku, Lukebakio, Mangala, Saelemaekers, Vanaken.
    Trenér: Domenico Tedesco

Rozhodčí: Beaton – McFarlane, Potter.

Estonsko se aktuálně nachází na 4. místě s 1 bodem a skóre 2:3. Po těsné prohře 1:2 v Rakousku se představilo v Ázerbájdžánu. Tam poslal hosty ve 27. minutě do vedení Sappinen, ale v 62. minutě srovnal Kryvocjuk a zápas tak skončil remízou 1:1.

Belgie je na 2. pozici se 4 body a skóre 4:1. Nejprve zvítězilo ve Švédsku zcela jednoznačně 3:0, ovšem posléze přišla komplikace doma s Rakouskem. Hosté se ujali vedení ve 21. minutě po vlastní brance Mangaly. V 62. minutě ovšem srovnal Lukaku a zápas tak skončil nerozhodně 1:1.

Ve 4. kole kvalifikace na Mistrovství evropy se proti sobě utkají týmy Estonsko a Belgie. Naposled se spolu tato mužstva utkala před dvěma roky v kvalifikaci na Mistrovství světa. Belgie tehdy zvítězila poměrem 3:1, když se prosadil Benteke, Carrasco a T. Hazard. Za soupeře skóroval Sorga. Dnes se bude hrát A. Le Coq Aréně v Tallinu. Úvodní výkop je naplánován na 20:45.