AS Řím – Salernitana 2:2 (kon.) | Sassuolo – Atalanta BC 0:2 (kon.) | Lecce – Lazio 2:1 (kon.)
Udinese – Juventus 0:3 (kon.)
AS Řím
2:2 (1:1)
US Salernitana 1919
Neděle 20.08.2023, 18:30 • Stadio Olimpico, Řím • Italská Serie A • 1. kolo

Držení míče: 60 % : 40 %.
    Střely na branku: 3:2. Střely mimo: 7:1. Rohy: 9:1. Fauly: 12:9. (20:37:04)

Zápas je u konce. Po vyrovnaném prvním poločase přišla další vyrovnaná část. Salernitana dokonce dlouhou dobu vedla, ale nakonec na jejího dvougólového Antonia Candrevu navázal druhým gólem Andrea Belotti a zachránil tak Římanům alespoň bod.

90+7

90+6
    Karsdorp měl velkou šanci, jeho střela zevnitř vápna ale byla zablokována. Následný roh AS také nedokázal zužitkovat.

90+5
    Nastavený čas se blíží ke konci, Zalewski se pokusil o střelu zpoza šestnáctky. Ta ale nebyla vůbec zdařilá.

90+4
    Belotti se při předchozí akci míče i dotkl. Pak ale spadl na zem, a to docela nehezky. Nyní leží na zemi, ale lékaři k němu zatím nemíří.

90+3
    Cristante dlouhým centrem na El Shaarawyho založil další útočnou akci. El Shaarawy pak pěkně po zemi centroval na Belottiho, tomu ale jeden z obránců míč odkopl těsně před kopačkou.

90+2
    Střídání v týmu AS Řím:
    ze hřiště odchází Houssem Aouar, přichází Riccardo Pagano.

90+1
    Tento poločas se taky ještě dost protáhne. Sudí nastavil dokonce šest minut nad rámec základní hrací doby.

90
    Salernitana se snaží držet míč hodně daleko od své branky. Je pravda, že i remíza z tohoto duelu by pro tým byla velice cenná. Římané se k míči moc nedostávají.

88
    Střídání v týmu US Salernitana 1919:
    ze hřiště odchází Erik Botheim, přichází Mamadou Coulibaly.

88
    Belotti si zahrál rukou. Poté co Salernitana začala kombinovat, se zase faulem provinil jiný z domácích. Sambia to na zemi ještě trochu pozdržel.

87
    Belotti se znovu válí po zemi, po strkanici s obráncem Salernitany si žádal odpískání faulu, ke kterému ale doopravdy nedošlo.

86
    Paredes servíroval míč ze standardky do vápna. Ochoa pro něj musel vyskočit, chytit ho nedokázal, ale poslal ho alespoň pryč pěstmi.

84
    Žlutá karta pro tým US Salernitana 1919 (Federico Fazio).
    83. Andrea BELOTTI - 2:2

83
    AS Řím právě vstřelil branku! Tak tu máme dva dvougólové střelce! Salernitana při rohovém kopu nechala ve vápně úplně volného ANDREU BELOTTIHO, kterému míč na hlavu posadil Paredes. Belotti už neměl problém před Ochoou, který už neměl šanci na zákrok, míč uklidit do branky. Asistence: Leandro Paredes.

82
    Sambia musel do souboje před Zalewským, což mu nakonec vyšlo a míč čistě uklidil. Následuje rohový kop pro domácí.

81
    Dia se nyní blýskl v pokutovém území, kde nasadil kličku Cristantemu. Ten se ale nakonec stihl do souboje vrátit a čistě ho o míč obrat.

Jiří Polášek

Branky: 17. Belotti (Llorente), 83. Belotti (Paredes) – 36. Candreva (Fazio), 49. Candreva (Bradarić)

Karty:   41. Gyömbér (SAI), 67. Maggiore (SAI), 70. Kastanos (SAI), 84. Fazio (SAI)

Střely na branku: 3:2. Střely mimo: 7:1. Rohy: 9:1. Fauly: 12:9.
    AS Řím: Patrício – Mancini, Smalling (65. Paredes), Llorente – Kristensen (64. Karsdorp), Bove (65. Sanches), Cristante, Aouar (90+2. Pagano), Spinazzola (65. Zalewski) – Belotti, El Shaarawy.
    Náhradníci: Boer, Svilar – Çelik, Ndicka, Pisilli, Solbakken, Alessio.

Trenér: José Mourinho

US Salernitana 1919: Ochoa – Lovato, Fazio, Gyömbér – Mazzocchi (66. Dia), Maggiore (79. Łęgowski), L. Coulibaly, Bradarić – Candreva, Botheim (88. M. Coulibaly), Kastanos (79. Sambia).
    Náhradníci: Costil, Fiorillo – Elia, Iervolino, Sfait, Motoc.

Trenér: Paulo Sousa