Aston Villa – Everton 4:0 (kon.) | West Ham – Chelsea 3:1 (kon.)
Aston Villa FC
4:0 (2:0)
Everton FC
Neděle 20.08.2023, 15:00 • Villa Park, Birmingham • Anglická Premier League • 2. kolo

Držení míče: 60 % : 40 %.
    Střely na branku: 7:2. Střely mimo: 6:7. Rohy: 7:6. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 8:12. (17:17:18)

Fotbalisté Aston Villy odčinili debakl z úvodního kola proti Newcastlu tím nejlepším možným způsobem, na domácí půdě rozstříleli Everton 4:0.

Skóre střetnutí otevřel v 17. minutě povedenou ránou z voleje kapitán John McGinn, na nějž o sedm minut později navázal Douglas Luiz proměněnou penaltou. Dvě trefy si The Villans schovali do druhé půle, kdy nejprve skóroval Jamajčan Leon Bailey a v 75. minutě dal konečnou podobu výsledku v té době čerstvě příchozí Jhon Durán, který potrestal mizerné autové vhazování Younga.

Svěřenci kouče Emeryho se díky vítězství vyšvihli v tabulce na deváté místo se ziskem tří bodů, Everton se s nulou nachází na chvostu tabulky.

90+10

90+9
    Ani hráči Evertonu již nehrají naplno, protože si jsou vědomi, že z dnešního utkání odejdou poraženi, Maupay neuspěl proti třem.

90+8
    Střídání v týmu Everton FC:
    ze hřiště odchází Abdoulaye Doucouré, přichází Tyler Onyango.

90+7
    S hlavou nahoře Cameron Archer zkoušel přihrávku mezi dvěma soupeři na Jhona Durána, bez větších problémů ji vystihl Keane.

90+6
    Až překvapivě vysoko vysunul presink Neal Maupay a Ezriho Konsu dostal do velkých problémů, stoper nadvakrát propasíroval míč k Dignemu.

90+5
    Fotbalisté ve vínových dresech kontrolují závěrečné minuty s míčem na kopačkách, dopředu už se neženou a jen nechávají soupeře běhat bez balónu.

90+4
    Everton kopal volný přímý kop od pravé lajny. Arnaut Danjuma poslal vysoký balón do malého pokutového území, kde měl situaci pod kontrolou Emiliano Martínez.

90+3
    Směrem dozadu zapracoval Boubacar Kamara na jedničku, správně očekával přihrávku Onany na Maupaye a kulatý nesmysl získal pro sebe.

90+2
    Hosté kopali rohový kop. Jmenovitě Arnaut Danjuma, po jeho centru úřadoval stoper The Villans Diego Carlos.

90+1
    John McGinn si neporadil s vysokým balónem, při zpracování mu míč proletěl pod levou nohou až do zámezí.

90
    Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec základní hrací doby devět minut.

89
    Ostřejší zákrok Camerona Archera nenechal arbitr Taylor bez povšimnutí, kromě odpískání faulu udělil domácímu hráči ještě žlutou kartu.

89
    Středem postupoval Boubacar Kamara, který chtěl procpat přihrávku na Jhona Durána, nastavenou pravou nohou James Tarkowski pas vystihl.

88
    Parádní skluz předvedl na hranici vlastního pokutového území Ezri Konsa, odzbrojil jím Arnauta Danjumu.

87
    Záběry kamer si i nadále vybírají v prostřizích Philippeho Coutinha, tento brazilský fotbalista stále nedokáže chodit, je nadále podpírán.

86
    Žlutá, a naprosto zasloužená žlutá karta pro Nathana Pattersona. Pravý obránce Evertonu šel do souboje s Dignem s cílem nikoliv hrát balón, ale trefit soupeře.