Modré Krídla – Kolín 2:4 (kon.) | Motor ČB – Black Wings Linz 7:3 (kon.) | Slavia – Kladno 4:2 (kon.)
Třebíč – Chomutov 3:1 (kon.) | Znojmo – Jihlava 1:4 (kon.) | Vsetín – Nitra 2:3 (kon.)
Prostějov – Banská Bystrica 5:2 (kon.) | Sokolov – K. Vary 1:4 (kon.) | Pardubice B – Letňany 4:2 (kon.)
HC Slovan – Kometa Brno 2:6 (0:3 po s.n.) | Zvolen – Poruba 2011 3:4 (1:2 po s.n.) | Havlíčkův Brod – Vel. Meziříčí 1:2 (kon.)
Kopřivnice – Nový Jičín 5:4 (po pr.) | Žďár n/S – Vrchlabí 2:7 (kon.) | Děčín – Benátky n/J 3:1 (kon.)
Cheb – Ústí n/L 1:3 (kon.) | Lipt. Mikuláš – Vlci Žilina 2:4 (kon.) | Trenčín – Zlín 2:5 (kon.)
Kralupy n. Vltavou – Mostečtí Lvi 5:8 (kon.) | Břeclav – Technika Brno 4:6 (kon.) | Davos – Litvínov 0:3 (kon.)
HC Slavia Praha
4:2 (0:2, 1:0, 3:0)
Rytíři Kladno
Čtvrtek 31.08.2023, 17:30 • Zimní stadion Eden, Praha • Přípravné zápasy

Já vám děkuji za pozornost a budu se těšit zase někdy u hokeje na počtenou! (19:47:05)

Slávisté porážejí Kladno po čtyřgólovém obratu 4:2. Rytíři přitom v 15. minutě vedli 2:0, sešívaní ale ve druhé třetině snížili a třemi brankami v poslední části oplatili Středočechům porážku z prvního přípravného zápasu. Ve třetí třetině se trefili Filip Eliáš, Lukáš Strnad a Lukáš Žejdl, který se dnes trefil dvakrát. Výborný výkon předvedl i Roman Málek, jenž chytil několik tutovek hostů.

59:05
    Rytíři ještě tráví poslední minutu v útočném pásmu a dál ostřelují Málkovu bránu.
    58:18 ŽEJDL - 4:2

58:18
    Slavia právě vstřelila branku!
    Už to vypadalo, že sešívaní o puk přijdou, ale u kladenské střídačky k němu dobruslil LUKÁŠ ŽEJDL a z otočky trefuje prázdnou hostující klec. Bez asistence.

57:38
    Kulda bekhendem minul prázdnou branku, Rytíři se pak kotouče zmocňují.

57:23
    Kladno po oddechovém čase odvolává Bowa a bude hrát v šesti!

57:23
    Oddechový čas pro tým Rytíři Kladno.

57:23
    Beran odstavil Stejskala a nahrnul se na Málka, který předvedl další důležitý zákrok!

56:23
    Veberovu střelu dorážel před Málkem Strnad, slávistický brankář ale předvedl důležitý zákrok.

55:27
    Všetečka se Slavíkem ostřelovali Bowovu branku, oba ale minuli.

54:15
    Slávisté poctivě brání ve středním pásmu a Rytíři se těžko dostávají k šancím.

51:34
    Hrdinkovi se rána nepovedla, Rytíři následně vyhazují na icing.

51:18

50:17
    ... a podobně jako o pár chvil později Málka neprostřelil, resp. teď netrefil ani branku.

49:54
    Žovinec málem způsobil brejk Frolíka, který ale neměl potřebnou rychlost...

49:18
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno:
    2 min. – příliš mnoho hráčů na ledě, odpyká Kusý.

48:26
    Až teď Málek raději puk přidrží, vhazuje se po jeho pravici.

47:52
    Sporné situace na obou stranách a nevyužité brejky. Tak se dá popsat posledních 30 vteřin v podání Slavie i Kladna. Brankáři zasahovat nemuseli.
    46:49 STRNAD - 3:2

46:49
    Sešívaní zužitkovávají tlak a otáčejí skóre! Necelé dvě minuty po vyrovnávací trefě se prosazuje LUKÁŠ STRNAD, který se nejrychleji dostal k dorážce po vyražené Labuzíkově ráně. Asistence: Tomáš Labuzík a Josef Slavíček.

46:30
    Kulda předvedl neuvěřitelnou práci, kdy si nejprve za bránou vodil Klikorku a poté hledal před brankou Strnada.

45:55
    Rytíři odpovídají pobytem v útočném pásmu, ovšem bez zakončení na bránu.
    44:58 ELIÁŠ - 2:2

44:58
    Také slávisté využívají přesilovku a vyrovnávají skóre dnešního zápasu! Brož nabil na modrou FILIPU ELIÁŠOVI, který napřáhl až ke stropu a vymetl horní růžek Bowovy brány. Asistence: Jaroslav Brož a Marek Slavík.

44:11
    Melka – 2 min., vysoká hůl.

43:09
    První Průžkou střelu ihned po buly Bow vyrazil, na druhou nakonec nedošlo.

42:24
    Dotchin nahazuje puk na bránu, jakmile může, a nutno podotknout, že jeho střela teď byla pro Málka nebezpečnější, než vypadala.

41:20
    Po Všetečkově dobré střele doráželi Simon s Brožem, kotouč nakonec končí mimo.

40:46
    Opět v akci Frolík, který střílel po rychlé otočce na levém kruhu. Následně to zkoušel Ticháček, ale přestřelil.

40:14
    Frolík hned zkraje třetiny napřáhl k dělovce, Málkovu branku však vůbec netrefil.

40:01

Třetí třetina začne přibližně v 19:13.

Jediný gól druhé třetiny dali ve 29. minutě slávisté, kteří díky trefě Lukáše Žejdla snížili na 1:2. Svěřenci trenéra Tvrzníka byli v prostřední části aktivnějším týmem než v té první a několikrát nebyil daleko od vyrovnání. Bohužel pro domácí fanoušky vůbec nezahrozili v téměř 90sekundové početní výhodě 5 na 3, na druhou stranu jim stále kryl záda Roman Málek, který půl minuty před druhou sirénou vychytal svého někdejšího spoluhráče Klikorku. Rytíři neproměnili ani další příležitosti, a přestože z tempa slevili, na ledě byli stále vidět.

40:00

39:25
    Fantastický Roman Málek, který teď – kdyby už se hrála základní část – mohl aspirovat na zákrok sezóny. Slávistický brankář vychytal do odkryté části jeho branky mířícho Klikorku i následnou dorážku Kusého!

37:38
    Richard Jarůšek se zlobí, že rozhodčí přerušil hru těsně před tím, než vyhrabal zpoza Málka ztracený puk a chystal se ho doklepnout do sítě.

37:14
    Kladno dvojnásobné oslabení bez problémů přežilo, a to ne až tak díky dobré obraně, ale spíš díky nepříliš dobré hře slávistů.

37:09

36:35
    Hosté ve čtyřech hráčích.

36:24
    Sešívaní v přesilovce moc nekombinují, Eliášovu střelu kladenská obrana zblokovala.

35:36
    Zatím stříleli Kulda s Holým, oba do připraveného brankáře.

35:09
    I Slavia bude hrát přesilovku 5 na 3, a to dokonce až minutu a 26 vteřin!

35:09
    Klikorka – 2 min., hákování.

34:45
    Eliášova střela od modré měla dobré parametry, stejně tak Bowův zákrok.

34:35
    Beran – 2 min., podrážení.

32:44
    Robin Všetečka zkusil vystřelit na vyrážečku, Lowa ale nijak nerozhodil.

32:43
    Dva sporné zákroky, rozhodčí nakonec po faulu na ujíždějícího Všetečku nařizují trestné střílení! Fauloval ho jeho bývalý spoluhráč Hejda.

31:20
    Icing na druhé straně poté, co žádný ze slávistů nezachytil prudký pas Stejskala.

30:11
    Holý hned po vhazování už puk na Bowa – ještě s tečí Kuldy – dostal.

29:58
    Slávisty gól nabudil a Strnad se Slavíčkem aktivním forčekingem připravili šanci pro Hrdinku. Hosté však jeho nahození zblokovali.

29:18
    Rytíři se snaží rychle odpovědět, střelec jejich prvního gólu Bláha však kotouč na Málka nebezpečněji neusměrnil.
    28:13 ŽEJDL - 1:2

28:13
    První závar před brankou ještě Bow s vypětím všech sil zastavil, z následného útoku ale inkasuje. LUKÁŠ ŽEJDL skočil ze střídačky na led, sklepl si rukavicí vzdušnou nahrávkou a přesně umístěnou střelou k tyčce prostřelil kladenského brankáře. Asistence: Jiří Stejskal a Jan Holý.

27:28
    Načež na led naskočil Kusý s Frolíkem, jehož velkou šanci z rychlého brejku likvidoval dalším skvělým zákrokem Málek. Ten teď drží naděje domácích.

27:05
    Nahoru dolů, ani jednomu týmu se teď nedaří založit kloudnou akci.

25:11
    První formace Slavie je dnes nejvíce vidět, i jí ale stejně jako celému týmu chybí přesná finální fáze. Průžkova nepřesná nahrávka na volného Kuldu budiž toho dalším důkazem.

24:27
    Znovu, i Dotchinovo nahození na branku bylo spíše demonstrativního rázu, po teči Holého ale Málek raději puk přidržel.

23:43
    Na druhé straně se jen tak v dobré střelecké pozici zjevil Frolík, jehož mírná bekhendová střela byla téměř až lehkovážná. Málkovi přesto vrásky na čele přidělala.

23:27
    Michal Simon si obhodil dva kladenské hráče, ten třetí už ale jeho záměr prokoukl.

22:31

22:06
    Závar před Bowem a další skvělý zákrok kanadského gólmana! Tentokrát si na něm vylámal zuby Průžek, který dorážel přímo z hranice brankoviště.

21:50
    Žejdl mohl potrestat faul na svoji osobu, následně střílel od modré Holý.

21:33
    Slavii se ztím v přesilovce nedaří, jedinou šanci měl Frolík, který ujel do rychlého brejku.

20:31
    Strnad tvrdě poslal na mantinel Žejdla, který se sice zvednul, na střídačce se ale s mírnými obtížemi protahuje.

20:31
    J. Strnad – 2 min., vražení na hrazení.

20:01

Druhá třetina začně přibližně v 18:19.

Hokejisté Slavie ještě v závěru první třetiny bojovali za kladenskou brankou, úvodní dvacetiminutovka však patřila Rytířům. Jejich brankář Bow zastavil v 10. minutě velkou šanci Kuldy, na kterou za půl minuty odpověděl úvodní brankou Ondřej Bláha. Kladno, které si na půl minuty zahrálo přesilovku 5 na 3, následně začalo určovat tempo hry. Jen Roman Málek je několikrát dělil od druhého gólu a i toho se nakonec hosté dočkali – v 15. minutě zakončil příkladnou kombinaci Frolíka s Klepišem Matěj Beran.

20:00

19:00
    Kladno je v průnicích do útoku přesnější i rychlejší, což teď opět prokázal z levé strany střílející Frolík.

17:44
    Další příležitosti Rytířů a Málek opět v akci. Do horních prostor jeho bránky mířil Pytlík, do kombinace se zapojil i sešívaný odchovanec Hejda.

15:45
    Slavia se na velmi krátkou chvíli nadechla, pak už ale zase určuje tempo hry Kladno. Nebezpečně stříleli Martenet nebo Melka, většinou branku míjeli.
    14:17 BERAN - 0:2

14:17
    Kladno právě vstřelilo branku!
    Rytíři se dlouho nemohli ani pořádně usadit v útočném pásmu, nakonec ale Slavii dávají lekci v přesilovkových kombinacích. Klepiš po Frolíkově křižné nahrávce ještě počkal, až Málek vyjede, a následně předložil puk MATĚJI BERANOVI, na něhož číhala zcela odkrytá branka. Asistence: Jakub Klepiš a Michael Frolík.

13:17
    Slávisté hrají ve čtyřech.

12:46
    Kladno dostává k dispozici 31 vteřin přesilovky 5 na 3!

12:46
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha:
    Kulda – 2 min., sekání.

12:38
    Kulda dobře vystihl rozehrávku hostů na pravém křídle, kladenský hráč ho však k zakončení nepustil. Následně rozhodčí lotyšského útočníka kvůli příliš aktivnímu forčekingu za bránou vylučují.

11:53
    Dotchinovu nabídku nebezpečně přímo před Málkem usměrnil Beran, puk končí na plexiskle za brankou.

11:17
    Slavíček – 2 min., sekání.

10:46
    Slavia odpovídá tlakem v útočném pásmu, její největší šanci – střelu Stejskala z levého kruhu – ale Bow bez problémů zastavil.

09:48
    Učebnicová ukázka rčení nedáš, dostaneš. Na jedné straně slávisté velkou šanci nevyužili, na druhé Rytíři trestají nedůraz před brankou. Volný puk našel mezi sešívanými obránci ONDŘEJ BLÁHA a poslal ho za Málka. Asistence: Karel Klikorka a Michael Frolík.

09:16
    Bow teď zastavil tutovku Edgarse Kuldy, kterému předložil v přečíslení 2 proti 1 puk Lukáš Žejdl!

08:45
    Hrdinka se štěstím obešel dva kladenské hráče a centroval před bránu na Simona, který se k němu ovšem nedostal.

07:48
    Strnadův křižný pas na Všetečku měl tzv. oči, hosté ho ale zachytili a opět vyhazují.

06:52
    Rytíři nedokázali vyhodit do středního pásma, čehož využil Slavíček a prudkým švihem z levého kruhu prověřil Bowa.

06:18
    Hejda – 2 min., sekání.

06:18
    Ačkoliv měli slávisté dlouhé střídání, tak Eliáš neváhal a střelou zpoza modré prověřil Bowa.

04:39
    Další rána Dotchina tentokrát končí zákrokem Málka, rozhodčí přerušuje hru.

03:36
    Průžek udržel puk pro Žejdla, po jehož nahrávce nahodil kotouč do mlýnice před kladenskou bránou Křepelka. Bow ovšem zasahovat nemusel.

02:27
    Dotchin si dvakrát najížděl na pravý kruh do střelecké pozice, Málek nebo slávističtí beci mu ale nebezpečnější zakončení nedovolili.

01:09
    Jeden z mnoha bývalých slávistů v sestavě Kladna Klepiš nahodil puk do útočného pásma, tam ho ale zkřižoval Holý.

00:17
    Kulda se snažil z rohu vymotat na střed kluziště, Kladno mu v tom ale zabránilo.

00:01

HC Slavia Praha: Málek (Pittr) – Eliáš, Hrdinka, Stejskal, Holý, Žovinec, Křepelka – Průžek, Žejdl (C), Kulda – Všetečka, Slavík, Brož – L. Strnad, Labuzík, Slavíček – Havrda, Tichý, Simon
    Trenér: Daniel Tvrzník

Rytíři Kladno: Bow (Brízgala) – Dotchin, Martenet, Ticháček, Hejda, Klikorka, Veber – Kusý, Frolík, J. Strnad – Sideroff, Klepiš, Jarůšek – Babka, Pytlík, Bláha – Beran, Melka, Kouba

RYTÍŘI KLADNO

Kladnu se i přes výhru proti sešívaným v předsezónní přípravě zatím nedaří. Kromě toho totiž ve druhém utkání porazilo Litoměřice, zbývající čtyři duely však prohrálo. Ve všech nastoupilo proti extraligovým týmům, z toho jednou proti Karlovým Varům, dvakrát proti Litvínovu a naposledy v úterý proti Plzni, která na ledě Rytířů na začátku druhé třetiny vedla 3:0 a i přes dvě branky dokráčela k výhře 5:2. Přidají Středočeši po týdnu proti Slavii další výhru?

HC SLAVIA PRAHA

Sedm zápasů, čtyři výhry. Slávisté sice stále drží v přípravě pozitivní bilanci vítězství a proher, v posledních dvou utkáních ale na své soupeře nestačili. Naposledy v úterý nestačili na Litoměřice, které sešívané porazily i ve druhém vzájemném přípravném zápase. Podruhé se Pražané ve čtvrtek střetnou i s extraligovým Kladnem, jež je minulý čtvrtek vyprovodilo na domácím ledě s porážkou 3:5. Trenéři Slavie však upozorňují na to, že v přípravě je zásadnější herní projev, který se podle nich postupně zlepšuje. Potvrdí to jejich svěřenci i triumfem nad soupeřem z nejvyšší ligy?

Sportu zdar a hokeji zvlášť! Vítám vás u přípravného zápasu mezi hokejisty HC Slavia Praha a Rytíři Kladno. Úvodní vhazování je naplánováno na 17:30 na led pražského Edenu.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Šimon Rogner

Branky a nahrávky: 29. Žejdl (Stejskal, Holý), 45. Eliáš (Brož, Slavík), 47. Strnad (Labuzík, Slavíček), 59. Žejdl – 10. Bláha (Klikorka, Frolík), 15. Beran (Klepiš, Frolík)

Trenér: Otakar Vejvoda