Plzeň – Motor ČB 0:1 (kon.) | Vítkovice – Kladno 2:3 (0:1 po s.n.) | Kometa Brno – Litvínov 2:3 (kon.)
Olomouc – K. Vary 4:3 (kon.) | Mountfield HK – Mladá Boleslav 1:2 (2:3 po s.n.)
po s.n. (2:3)
Mountfield HK
1:2 (0:0, 1:1, 0:0 - 0:0)
BK Mladá Boleslav
Pátek 22.09.2023, 18:00 • ČPP Aréna, Hradec Králové • Tipsport extraliga • 3. kolo

A teď už je to z mé strany opravdu vše. Přeji vám příjemně strávený první podzimní víkend a u přenosů z dalších hokejových mačů se těším na počtenou! (20:58:13)

Ocenění pro nejlepší hráče utkání si odnesli domácí útočník Oliver Okuliar a hostující brankář Filip Novotný.

Mladá Boleslav bere v sezoně nejen první body, ale také první výhru. A že byla tedy vydřená! V první třetině sice Bruslaře svého soupeře střelecky předčili, pak už ale byl vidět na ledě hlavně Hradec, který na Středočechy vyslal dohromady přes 40 pokusů. Oba celky využily v prostřední třetině dvojnásobné přesilovky, výborně chytající gólmani ale další zásahy nepovolili. A tak dospěl duel až k nájezdům, kde o boleslavské výhře rozhodl v 5. sérii David Bernad.

V samostatných nájezdech zvítězil tým BK Mladá Boleslav.
    Rozhodující nájezd připadl DAVIDU BERNADOVI, který se rozjel do slušné rychlosti a brankáře překonal svižnou kličkou do bekhendu – 1:2sn.

5. série
    2:3
    Matěj Chalupa se snažil o kličku do bekhendu, nezamíří ale přesně a je rozhodnuto!

5. série
    2:3
    David Bernad se naopak rozjel rychle a s ničím se nepáral, rychlým blafákem do bekhendu se trefil!

4. série
    2:2
    Oliver Okuliar se rozjel velmi pomalu a udělal to velmi mazácky – natáhl si brankáře do bekhendu a pak stáhl puk do kličky do forhendu!

4. série
    1:2
    Tomáš Šmerha si položil brankáře a potom jej obloučkem přehodil!

3. série
    1:1
    David Šťastný ani nezakončil, v samém závěru mu ujel puk z hole.

3. série
    1:1
    Sebastián Malát se ale nenechal zastrašit a střelou k tyči vyrovnává!

2. série
    1:0
    Aleš Jergl se rozjel pomaleji a prostřelil brankáře mezi betony!

2. série
    0:0
    Róbert Lantoši zase mířil na lapačku, taky neúspěšně.

1. série
    0:0
    Alex Tamáši zkoušel střelu na vyrážečku, tam místo nebylo.

1. série
    0:0
    Juhamatti Aaltonen mířil mezi betony, Bartošák chytil.

Samostatné nájezdy začínají.

Střely na branku v prodloužení (celkem):

Hradec Králové – 3 (42)
    Mladá Boleslav – 3 (30)

Prodloužení je u konce a vítěze stále neznáme, rozhodnou tedy samostatné nájezdy! V prodloužení se dostala na koně díky přesilovce Mladá Boleslav, po vyrovnání počtu hráčů na ledě převzal iniciativu znovu Hradec. Oba gólmani ale nadále předvádějí výborné výkony, a tak gól nepřipustili.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:34
    Tomáši Pavelkovi ujel kotouč a ke střele z levé strany modré čáry se tak nedostal.

63:56
    Oliver Okuliar se snažil o nahrávku kolem protihráče, tam ale místo nebylo.

63:09
    Východočeši v plném počtu, mohou zase pomýšlet na útok.

63:07
    Ondřej Roman pálil zprava a Bartošák srazil puk před sebe a nebezpečně se po kotouči natahoval další z hostů, o vteřinku dříve ho skokem a lapačkou stihl přikrýt brankář.

62:44
    Radovan Pavlík už je na ledě dlouho, i tak vytáhl rychlý sprint na druhou stranu, kde vystřelil na Novotného a ještě tam pak držel kotouč, aby spoluhráči mohli vystřídat!

62:21
    Matti Järvinen z pravého kruhu z voleje netrefil bližší tyč.

61:50
    Pavol Skalický čekal před brankovištěm na teč a puk k němu taky přiletěl, Patrik Bartošák zasáhl.

61:15
    Radovan Pavlík dosprintoval kotouč a Patrik Miškář ho udržel chvíli v boleslavském obranné pásmu, Hradec šetří vteřiny.

61:08
    Oddechový čas pro tým BK Mladá Boleslav.

61:08
    A právě Jordann Perret vyfasoval dvě minuty za sekání, byl v brankovišti příliš důrazný. Středočeši si tak v prodloužení zahrají i přes pískot domácího publika přesilovku.

60:46
    Boleslav se dostala jen do střední třetiny, pak se puku ujali zase domácí. A Jordann Perret pálil z osy, Novotný pozorný.

60:12
    Hradec nahodil do útoku, ale byl v ofsajdu, přišel tak o puk a mohou zaútočit hosté.

60:01

Střely na branku ve 3. třetině (celkem):

Hradec Králové – 17 (39)
    Mladá Boleslav – 3 (27)

Závěr třetiny si podržela Boleslav za vlastní brankou a je to tedy jasné – za nerozhodného stavu jdeme do prodloužení! Ve třetí části měl možnost rozhodnout především Mountfield, který si vytvořil více ložených šancí, hostující obrana v čele s Filipem Novotným se ale držela zuby nehty, a tak dojde na dělbu bodů.

60:00

59:20
    První hradecká lajna se dostala do útoku, brzy ale o puk přišla a hráči jdou střídat.

58:49
    Něco přes minutu zbývá ze třetí třetiny, vhazuje se před Bartošákem. Dočkáme se rozuzlení ještě v základní hrací době?

58:07
    Už potřetí v krátké době mohl Hradec rozhodnout! Jordann Perret našel nádherně od brankové čáry středem si najíždějícího Christopha Lalancetta, i jeho pumelici vyškrábl Novotný okrajem výstroje!

57:39
    A z osy hřiště nyní pálil pro změnu Patrik Miškář, jeho pokusy vytěsnil Novotný vyrážečnou.

57:10
    Radovan Pavlík zachytil středočeské vyhození a mířil do levé horní části brány, Filip Novotný vytáhl rameno!

56:19
    Marek Zachar se snažil dojet nahozený puk, Filip Novotný u něj byl ale dřív a pomohl s rozehrávkou.

55:41
    Bohumil Jank zachytil touš na modré čáře a poslal ho na bránu, tam zase hrací předmět zachytil bez větších problémů svou lapačkou Novotný.

55:28
    Tomáš Pavelka se opřel do střely od modré, jenže trefil prvního bránícího hokejistu. Potom rychle sprintoval na druhou stranu a díky tomu skončilo boleslavské vyhození puku icingem.

54:45
    Petr Kalina zadržel boleslavské vyhození a vrátil puk do útoku, ani napodruhé se však Mountfield neudržel na kotouči dlouho.

54:36
    Patrik Miškář Střílel zprava, Novotný opět pozorný. Domácí publikum alespoň hradeckého forvarda odměnilo potleskem.

54:07
    Chvíli to vypadalo, že se Vojtěch Hradec utká v pěstním souboji s Patrikem Marcelem, rozhodčí ale vše rychle rozehnali.

53:53
    Matěji Chalupovi přistála na hokejce křižná nahrávka a ocitl se sám u pravé tyčky, nedokázal ale v rychlosti přiklepnout do sítě!

53:38
    Na druhé straně prokázal svou pozornost také Filip Novotný a buly proběhne po jeho levé ruce.

53:15
    Zach Osburn střílel z vrcholu levého kruhu, kotouč byl cestou tečován a skončil v rohu.

Dnešní utkání sleduje 4 042 diváků.

52:12
    Po hradeckém ofsajdu přichází na řadu poslední komerční přestávka utkání.

51:19
    Střelu Ralfse Freibergse zablokoval bránící hráč a Východočeši se museli rychle otočit, aby zastavili soupeřův výpad.

50:41
    Patrik Marcel nabral tempo a zavezl puk do útoku, tam ovšem akce také skončila.

49:13
    Střelu od modré vyrazil Novotný před sebe a k dorážce se dostal Alex Tamáši, u pravé tyčky ale narazil jenom na brankářovu výstroj!

48:07
    Patrik Miškář zvedal u levé tyčky puk do vzduchu a mířil křížem, z úhlu ale netrefil prostor mezi třemi tyčemi.

47:46
    Matěj Chalupa na útočné modré příliš kličkoval a Východočeši se tak vystavili do ofsajdového postavení.

47:30
    Střelu Zacha Osburna letící od modré čáry Bartošák dobře viděl a ukryl ji v bezpečí své náruče.

46:58
    Róbert Lantoši měl nakročeno do samostatného úniku, na poslední chvíli mu ale ve středním pásmu stačil Filip Pavlík vypíchnout puk z hokejky.

46:44
    Oliver Okuliar se natlačil k pravé tyčce a zakončoval, Filip Novotný byl pozorný. Hned na to se právě Okuliar nepohodl s krajanem Pavolem Skalickým a oba hráči si vyřizovali účty důrazně tváří v tvář, vše se obešlo bez trestu.

46:15
    Jan Eberle nahodil touš do útočné třetiny, jenže spoluhráči už byli za modrou a je z toho tak ofsajd. Pokračovat ve hře budeme po komerční pauze.

45:46
    Před hradeckou střídačkou došlo k přihrávce rukou a vhazování tak proběhne v neutrální zóně.

45:10
    Sebastián Malát zkoušel v rychlosti tečovat puk mezi Bartošákovy betony, nenastavil ale hokejku do potřebného směru.

44:31
    Hokej je teď plný soubojů o puk a hra se hodně odehrává u mantinelů, oba celky se snaží nedat soupeři nic zadarmo.

43:04
    Patrik Bartošák vyjel z brány, aby pomohl s rozehrávkou, a málem toho litoval! K puku se totiž dostala Boleslav a nejprve zpoza brány a pak ještě od levé tyčky mířil kotouč do poloprázdné svatyně. Hradecký gólman však nakonec své zaváhání odčinil.

41:56
    Filip Pavlík nemířil od modré přesně a trefil jen roh, z následujícího boje o puk vyhodili Středočeši jenom na icing.

41:20
    Oliver Okuliar s Alešem Jerglem a posléze i Alexem Tamášim dobývali brankoviště z těsné blízkosti a snažili se prošťouchnout puk skrz hromadu zelených těl, nepovedlo se.

40:36
    Patrik Miškář se dostal u pravé tyčky ke kotouči, ale nedokázal trefit odkrytou část brány – Novotný tam natáhl beton! Neuspěla ani spoluhráčova dorážka.

40:01

Další třetina začne přibližně v 19:53.

Střely na branku ve 2. třetině (celkem):

Hradec Králové – 13 (22)
    Mladá Boleslav – 8 (24)

Prostřední třetina přinesla úplně jinou zábavu než ta první, a to především její druhá polovina! Viděli jsme totiž konečně góly a přestože stav je i nyní vyrovnaný, tentokrát 1:1, diváci značně ožili. Oba celky dostaly k dispozici postupně dvojnásobné přesilovky a oba ty své proměnily pohlednými akcemi, Východočeši se v další početní výhodě pět na tři mohli dokonce dostat do vedení. To jim ale překazil puk, jenž se zastavil na brankové lajně.

40:00

39:49
    Mladoboleslavským se povedlo vyhodit puk pryč a na ledě jsou v plném počtu, vypadá to, že ve druhé části už se nic nestane.

39:30
    Tomáši Pavelkovi šel puk na opačnou stranu, než potřeboval, střela z první tak nepřipadala v úvahu.

38:53
    Boleslav už se brání ve čtyřech, Hradec je ale pořád v pásmu.

38:42
    Alex Tamáši přistrčil na střed brankoviště Okuliarovi, ten trefil jen Novotného.

38:31
    Nepřešel! Rozhodčí zkoumali záznamy dostatečně dlouho a verdikt je jasný – kotouč zůstal některou ze svých částí na čáře, kde ho lapačkou udržel Filip Novotný, a skóre se tak nemění!

38:31
    Alex Tamáši nebo Tomáš Pavelka dostrkali možná i trochu silou vůle puk na brankovou lajnu, celá situace se ještě jde zkoumat na video! Přešel kotouč plným objemem čáru?

37:46
    Dalších 59 vteřin si Hradec zahraje v dvojnásobné přesilovce, vyloučen je Adam Jánošík za podrážení!
    37:15 Oliver OKULIAR - 1:1

37:15
    Hradec právě vstřelil branku!
    Východočeši oplatili soupeři stejnou mincí a skóre srovnávají v přesilové hře pět na tři! Je potřeba říci, že pro oko diváka se jednalo o povedenou akci. Jeremie Blain naznačil střelu a posunul puk k levé tyči ke Christopheru Lalancettovi, který jej bleskově předal na druhý konec brankoviště OLIVERU OKULIAROVI. Ten byl u pravé tyčky sám, pod betonem trefil druhý beton a od něj se puk odrazil za brankovou čáru – 1:1. Asistence: Christophe Lalancette, Jeremie Blain.

36:45
    Dvojnásobná přesilovka pro Mountfield, za podrážení je vyloučen Radek Jeřábek!

36:37
    Už poněkolikáté v zápase narýsoval Jeremie Blain pěknou střelu, křižný pokus nízko nad ledem ale prosvištěl jen kolem brány.

36:16
    Ralfs Freibergs zlomil při první ráně hůl, Východočeši se ale dále drží v pásmu.

36:11
    Potrestaným hráčem je Róbert Lantoši, který si za krosček odsedí dvě minuty u trestoměřičů.

35:58
    Jeden z hradeckých hráčů se přičiněním soupeře ocitl na ledové ploše a máme tu ponechanou výhodu.

35:26
    Kotouč vylétl mimo hřiště a na řadu přichází další komerční přestávka.

35:02
    Teď už se to domácím povedlo dle pravidel a na led mohly naskočit čerstvé síly.

34:40
    Ze souboje u mantinelu před hostující střídačkou vyhodili Hradečtí kotouč jen na icing a nemohou tak před dalším vhazováním jít střídat.

33:14
    Jordann Perret obkroužil útočné pásmo a z vrcholu mezikruží střílel, Novotný vymrštil vyrážečku.

32:29
    Na ledě vidíme tvrdé souboje a hráči si nedávají nic zadarmo, na domácích hokejistech je navíc vidět, že stojí o co nejrychlejší dorovnání skóre.

31:53
    A teď už je Mountfield v plném počtu.

31:23
    Středočeši pokračují v klasické přesilovce, musejí však založit útok od vlastního brankáře, kan domácí uklidili puk.

30:41
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    Dvojnásobnou přesilovku Bruslaři využili a ujímají se první trefou zápasu vedení! Filip Pyrochta naznačil přenesení hry na levou stranu a Patrik Bartošák se začal přesouvat k pravé tyčce, v tu chvíli ale putovala nahrávka k opačné tyči na MATTIHO JÄRVINENA, který byl u brankové konstrukce úplně sám a neměl problém uklidit puk do odkryté klece – 0:1. Asistence: Filip Pyrochta.

30:28
    Aaltonenovu střelu pro změnu zastavil Marek Zachar a rezolutně poslal puk na druhý konec hřiště.

30:04
    Jordann Perret schytal střelu z vrcholu kruhu do kotníku, Boleslav je dál na puku.

29:49
    Hradec bude hrát 62 vteřin ve třech, za podrážení jde totiž pykat Jan Eberle!

29:42
    Střela Juhamattiho Aaltonena byla tečovaná, i tak ji Patrik Bartošák vyrazil.

29:18
    Středočeši se drží v útoku, zatím ale jen kombinují kolem mantinelů.

28:51
    Právě Jeremie Blain si ale v následujících dvou minutách nezahraje, sudí ho totiž posílají na trestnou za hákování.

28:31
    David Šťastný nabil krásně na vrchol pravého kruhu Jeremiemu Blainovi, jehož střela z první zaduněla o gólmanskou masku!

28:02
    Mladá Boleslav je na ledě v plném počtu pěti bruslařů, ani v této přesilovce jsme tedy otevření skóre neviděli.

27:34
    Christophovi Lalancettovi nesedla střela z vrcholu kruhu a s pomalým pukem neměl brankář problém.

27:21
    Z pravého kruhu poslal David Šťastný ránu do Novotného náruče, vhazovat se bude po jeho levici.

26:52
    Křížem putoval puk na Aleše Jergla po jehož střele skončil Novotný na ledě a Hradečtí se ještě pokoušeli o dorážky, neuspěli. Naopak Boleslavi se povedlo vyhodit!

26:21
    Jeremie Blain si srovnal puk na modré a narýsoval dobrou ránu těsně nad rameno, Novotný ji okrajem výstroje vyškrábl do ochranné sítě.

25:58
    Východočeši si však alespoň zahrají přesilovku, za sekání na Jaspera je potrestán Aleš Čech.

25:58
    Evan Jasper obdržel průnikovou nahrávku a jel sám na bránu a přestože byl zezadu seknuto do hokejky, dokázal zakončit! K jeho smůle však Filip Novotný zasáhl.

25:31
    Jan Štibingr vystřelil od modré čáry, neseřídil ale mířidla a minul.

24:57
    Východočeši si nedali na modré čáře pozor a je jim odpískán ofsajd.

24:09
    Oliver Okuliar střílel téměř z otočky z vrcholu mezikruží a střela začala do brankoviště padat zvláštním obloučkem, ani ten Filip Novotný nepřehlédl.

24:01
    Petr Kalina mířil z modré lajny na vzdálenější tyč, jenže minul.

23:48
    Jan Eberle dovezl podle mínění hostů kotouč k Novotného lapačce příliš důrazně, a tak se za brankovou strhla menší potyčka, skončila však tak rychle, jak začala.

22:59
    Matti Järvinen střílel zleva a jeho pokus sice Bartošákovi vypadl, jako první se ovšem k černé pryži dostal jeho spoluhráč, takže dorážka nehrozila.

22:08
    David Šťastný narýsoval křižnou střelu z vrcholu pravého kruhu, trefil Novotného vymrštěný beton.

21:46
    Jan Štibingr neuspěl se svým kličkováním kolem levého mantinelu, o puk do obrali protihráči.

21:02
    Oliver Okuliar vracel zpoza brány puk do hry, trefil se ale přesně mezi spoluhráče a kotouč tak vyletěl z pásma.

20:32
    Róbert Lantoši prověřil Bartošáka, ten nadále odolává.

20:19
    Radovan Pavlík doklouzal do brankoviště místo puku a posunul bránu, hra se tak přerušuje, aby byla škoda napravena.

20:01

Další třetina začne přibližně v 18:53.

Střely na branku v 1. třetině:

Hradec Králové – 9
    Mladá Boleslav – 15

Zpočátku se oba týmy lehce oťukávaly, potom začala vystrkovat útočné růžky hlavně Boleslav. Ta vyslala na Bartošáka za prvních dvacet minut hned 15 střel a některé z nich rozhodně nebezpečné byly! V aktivitě pomohly hostům i dvě přesilové hry, ke konci třetiny se zase karta obrátila – v početní výhodě si zahrál i Hradec a také Novotný musel předvést svůj um. On i jeho protějšek zatím zajišťují, že zápas je v tuto chvíli pořád bezbrankový.

20:00

19:59
    Buly sice domácí nevyhráli, i tak se ale Novotný musel mít ještě na pozoru a pohlídat si levou tyč.

19:56
    Středočeši ještě vyhodili na icing a poslední vteřiny tak může Mountfield využít k ještě jedné střele, potřeboval by ale vyhrát buly.

19:37
    Mladá Boleslav je už na ledě kompletní.

19:32
    Hradec se snažil ještě využít zbytek přesilové hry, jenže se dopustil technického přestupku a vhazovat se bude před Bartošákem.

19:01
    Současně s ohlášením poslední minuty první třetiny se povedlo hostům osvobodit vyhozením na druhou stranu.

18:45
    Oliver Okuliar šel při střele z vrcholu levého kruhu až do pokleku, ani to mu nepomohlo v úspěšném míření.

18:13
    Domácí se velmi rychle oklepali z obrany a nyní jsou to pro změnu oni, kdo svého soupeře drží v šachu svým útočením.

17:52
    Aleš Jergl napřáhl na střelu z první a zleva mířil na delší tyč, o kousek minul!

17:35
    Hradec zvládl i další oslabení a pro změnu si teď zahraje přesilovku on. Juhamatti Aaltonen jde pykat za hákování ve středním pásmu.

17:29
    A další efektní i efektivní Bartošákův zákrok, pěkně zastavil golfák od modré.

17:13
    Hradci se povedlo osvobodit a puk doletěl až na opačný konec hřiště.

16:26
    Patrik Batošák teď sklidil ovace publika, do lapačky totiž schoval kotouč, který vyslal Filip Pyrochta a během letu byl ještě někým tečován!

16:12
    Ralfs Freibergs sice zablokoval křižnou nahrávku, hosté jsou i nadále u kotouče v útočném pásmu a utahují kravatu.

15:40
    Juhamatti Aaltonen trefil od modré Bartošákovu vyrážečku, Filip Pyrochta zase chvíli nato trefil lapačku. I díky početním výhodám jsou hosté v útoku jasně aktivnější!

15:30
    Domácím fanouškům se sice verdikt nelíbí, nic s ním ale nezmůžou. Petr Kalina vyfasoval dvojku za napadení a Středočeši mají další přesilovku.

15:16
    Ruka hlavního rozhodčího vyletěla po souboji u mantinelu do vzduchu a hosté jsou v ponechané výhodě.

14:08
    A teď už je Hradec na ledě v plném počtu, přesilovku tedy ubránil.

14:05
    Juhamatti Aaltonen pálil od modré a Bartošák měl zakrytý výhled, střelu zlikvidoval i s dávkou štěstí. K dorážce se pak dostal ještě Róbert Lantoši, nezvedl ale puk dost vysoko!

13:42
    Filip Pyrochta zavezl puk do pásma a hosté pokračovali v kombinacích až k Pavolu Skalickému, jehož střelu z pravého kruhu pokryl Bartošák.

13:20
    Sebastián Malát pálil z pravé strany, pokus na delší tyč ale nezamířil do vymezeného prostoru.

12:54
    Bohumil Jank zblokoval střelu Tomáše Šmerhy, Boleslav i tak zůstává u kotouče.

12:45
    Ralfs Freibergs při couvání klopýtl a upadl a Boleslav tak jela chvíli v útoku v podstatě tři na jednoho, přečíslení však nevyřešila dobře a zasáhl Bartošák.

12:15
    Východočeši se rychle dostali ke kotouči a Radovan Pavlík jej zavezl až na opačný konec kluziště.

12:08
    Po komerční přestávce si Mladá Boleslav zahraje přesilovou hru, Patrik Marcel si totiž počínal v obraně nedovoleně a hákoval.

12:08
    Tomáš Šmerha hledal z velkého úhlu místo u bližší tyče, to měl Patrik Bartošák kryté.

11:54
    Do souboje u mantinelu se připletl nechtěně jeden z hlavních arbitrů a poté, co skončil na ledě se hra na chvíli přerušila.

11:21
    Filip Pyrochta zakončoval protiútok dva na jednoho a chvíli zatrnulo pro změnu domácím fanouškům, i po této střele ale na první branku utkání pořád čekáme.

10:45
    Christophe Lalancette se obtočil kolem brány a snažil se překvapit Novotného rychlým zasunutím pod betony, to se mu však nepovedlo.

09:13
    Radovan Pavlík šlápl na plyn po levé straně a akci zakončil střelou na delší tyč, kterou však Filip Novotný vytěsnil pryč.

09:00
    Střela Jana Štibingra se odrazila vysoko do ochranné sítě a vhazovat se bude po Bartošákově levici.

08:30
    O puk se bojovalo v rohu boleslavského obranného pásma a nakonec pro sebe černou pryž uzmuli hosté, oba celky však vzápětí šly střídat.

07:20
    Jordann Perret vracel puk zpoza brány do brankoviště a ten se odrazil do palebné pozice na levém kruhu, střílející hráč však trefil jen prvního bránícího.

06:44
    Aleš Jergl pálil od modré, kotouč však neskončil mezi třemi tyčemi – odrazil se do rohu.

06:29
    Hradečtí nahodili do pásma, sudí ale hru přerušili – Bartošákova klec se totiž dříve vychýlila ze své pozice a je potřeba ji vrátit zpět.

06:09
    Východočeši hned po buly operovali na brankovišti, to však brzy ukončil svou lapačkou Novotný. A máme tu komerční přestávku.

06:04
    A znovu boleslavská nepřesná rozehrávka, píská se další zakázané uvolnění.

05:50
    Pozorujeme zatím hru přelévající se ze strany na stranu, vhazovat se bude nyní u boleslavského strážce svatyně. Hosté vyhodili na icing.

05:19
    Filip Pavlík napřáhl k bombě od modré, puk mířící k tyčce však Novotný hbitě lapil do lapačky.

04:45
    Tomáš Šmerha prověřil Bartošáka střelou zleva, hradecký gólman na puk dobře viděl a bez problémů ho ukryl v náruči.

04:20
    Hala se probrala k životu, když jeden z Hradeckých pálil z pravé strany, Filip Novotný ovšem zůstal v pozoru.

03:47
    Aleš Jergl byl úplně sám na útočné modré a Radovan Pavlík mu také poslal dlouhý pas, jenže Jergl neměl rychlost, a tak ho vzápětí dohnali boleslavští beci.

02:54
    Obětavost teď ukázal pro změnu Patrik Marcel, který lehl do střely a zablokoval tak kotouč dřív, než se stihl dostat k domácímu brankáři.

01:46
    Od modré čáry pálil Radek Jeřábek a jeho pokus Patrik Bartošák vyrazil. Boleslav zůstala u puku. A Tomáš Fořt se ocitl v dobré palebné pozice kus od brankoviště, Bartošák i na tuhle ránu zareagoval.

00:54
    Chvilku to zavánělo, že bude mít Boleslav prostor na levém kruhu, nahrávka byla ale moc dlouhá a nesedla hráči dobře na hokejku.

00:12
    Hradec protečoval do pásma a první se k puku sice dostal Filip Novotný, rozehrál ale jen k Radovanu Pavlíkovi. Ten ovšem spoluhráče nenašel.

00:01

Osmnáctá hodina se blíží a s ní také začátek mače. Hokejisté už za potlesku fanoušků nastupují na led a co nevidět odstartujeme!

Speciální zápas odehraje David Šťastný, který se dnes coby hráč Hradce postaví poprvé proti klubu, v němž strávil posledních pět soutěžních ročníků.

Hradečtí sáhli oproti minulému klání k proházení některých obranných dvojic, v útoku udělali trenéři jedinou změnu – pozice ve třetí respektive čtvrté letce si prohodili Matěj Chalupa a David Šťastný.

Oproti tomu Boleslav zamíchala se sestavou o něco více. Do hry dnes nezasáhne kvůli disciplinárnímu trestu obránce Martin Pláněk, naskočí naopak Jan Štibingr a obranné dvojice navíc koučové ještě promíchali. Útok zůstal beze změny jen ten první a kromě přesunů mezi letkami zůstává tentokrát mimo soupisku Tim Söderlund, místo nějž si zahraje Vojtěch Hradec.

Mountfield HK: Bartošák (Kiviaho) – Blain (A), Kalina, Pavelka, Jank, F. Pavlík, Freibergs, Marcel – Eberle (C), Miškář, R. Pavlík – Jergl (A), Tamáši, Okuliar – Chalupa, Lalancette, Perret – Jasper, Zachar, Šťastný.
    Trenér: Tomáš Martinec

BK Mladá Boleslav: Novotný (J. Růžička) – Osburn, Pyrochta (A), Čech, Jánošík (A), Štibingr, R. Jeřábek, Bernad – Aaltonen, Järvinen, Skalický – Lantoši, O. Roman, Malát – Šmerha, Fořt, Suchý – Stránský (C), Hradec, Dvořáček.
    Trenér: Jiří Kalous

Rozhodčí: Pražák, Pilný – Ondráček, Klouček.

Vzájemná utkání v loňské sezoně

Momentální forma obou týmů by mohla napovídat o opaku, nicméně v minulém ročníku dominovali ve vzájemných mačích Bruslaři. Hradci se povedlo urvat pouze klání 11. kola (2:0), pak už sbírali vzájemné výhry Mladoboleslavští – po výhře 2:0 v základní hrací době přidali ještě dvě v nastaveném čase (3:2p a 4:3sn).

MOUNTFIELD HK

Hradeckým se letní příprava vcelku vyvedla, zapsali totiž šest výher a jen polovinu porážek. A také do nového soutěžního ročníku vstoupili pravou nohou – v prvním kole si vyšlápli na Kometu 4:0, potom si Lvi poradili poměrem 5:3 i s Libercem, přičemž Oliver Okuliar dokonce zaznamenal hattrick.

BK MLADÁ BOLESLAV

Hokejisté z města automobilů nemají v zádech tak dobé výsledky jako Hradec. V přípravě se radovali jen dvakrát a šestkrát odešli poraženi, ani vstup do letošní ostré sezony nevyšel Boleslavským dle představ. Po dvou kolech ještě nezískali ani bod, když podlehli Liberci (3:4) i Vítkovicím (2:4).

Krásný den z Hradce Králové. Třetí kolo extraligy je tu a s ním také duel mezi Mountfieldem HK a BK Mladá Boleslav. Úvodní buly bude vhozeno v 18 hodin!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Klára Petrásková

Branky a nahrávky: 38. Okuliar (Lalancette, Blain) – 31. Järvinen (Pyrochta), rozh. náj. Bernad