Slavia – Havlíčkův Brod 4:5 (0:2 po s.n.) | Havířov – Chrudim 4:2 (kon.)
4:5 (1:2, 1:1, 2:1 - 0:0)
BK Havlíčkův Brod
Neděle 24.09.2023, 12:30 • ZS Eden • Liga juniorů • 4. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.

Slávistické juniory čeká čtvrté utkání v sezoně. Ze tří zápasů prohráli pouze jeden v Chomutově a doma porazili Písek a Třemošnou. Udrží dnes proti Havlíčkovu Brodu domácí neporazitelnost?

HC Slavia Praha: Hodic (Tesař) – Fišer, Brotánek, Kubata, Hron, Sýkora, Hubinka, Kříženecký, Málek – Krums, Šindelář, Štípek R., Grešl, Hasman, Vosmík, Hlavička, Štípek V., Janoušek, Skalský, Filip
    Trenér: Luboš Jenáček

BK Havlíčkův Brod: Novák (Sigmund) – Byakov, Vildomec, Novotný, Kuchta, Löffler, Vaněček, Chymo – Koubek, Windegger, Nový, Krejčí, Machovský, Peš, Janko, Jungwirth, Machač
    Trenér: Václav Adam

Rozhodčí: Denis Turhobr — Filip Sýkora, Maxmilián Hošťálek.

Hráči obou týmů už jsou na ledové ploše, utkání za malou chvíli začne.

00:01

00:10
    Havlíčkův Brod se ihned po úvodním vhazování dostal do útočného pásma a Jungwirth vystřelil na Hodice, ale nepřekonal ho.

01:19
    První ohrožení branky na druhé straně mohl obstarat Grešl, jenže mu střela nesedla a kotouč končí v rohu kluziště.

03:12
    Slavia se dostává do první velké příležitosti, Viktor Štípek viděl před prázdnou brankou svého spoluhráče a nahrál mu puk, ale hosté zakončení na poslední chvíli zabránili.

05:05
    Oba týmy byly v první pětiminutovce opatrní a zatím jde spíše o boj ve středním pásmu.

05:50
    Hron předal na modré čáře puku Kubatovi, který vystřelil přesně do lapačky brankáře Brodu.

07:19
    Grešl měl po špatné rozehrávce obrany možnost vyrazit sám na branku, jenže si dobře nezpracoval kotouč.

08:22
    Slavia zatlačila hosty v útočném pásmu a Filip šikovnou tečí ohrožuje svatyni Nováka.

09:26
    Slavia právě vstřelila branku!
    Obránci vypíchli kotouč a Krums s VIKTOREM ŠTÍPKEM ujeli sami na hostujícího brankáře. Druhý jmenovaný po přihrávce zakončil do prázdné branky. Asistence: Ernests Krums

09:36
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha:
    Grešl – 2 min., hákování.

11:02
    Hosté hrají přesilovou hru, ale po minutě a půl zatím neohrozili branku Hodice.

11:36

12:59
    Havlíčkův Brod právě vstřelil branku!
    Brod zatlačil slávisty v útočném pásmu, HYNEK PEŠ toho využil a srovnal na 1:1. Asistence: Michal Janko, Jan Kuchta

13:19
    Sýkora – 2 min., nedovolené bránění.

14:05
    Slávisté zatím zodpovědně brání i druhé oslabení.

15:17
    Hosté se prosadili dvě sekundy před vypršením trestu Sýkory. Přesilovou hru využil JAN KUCHTA. Asistence: Tadeáš Koubek, Michal Janko

17:43
    Slavia se po dvou inkasovaných brankách snaží vyrovnat, střelou na lapačku se o to pokusil Kubata.

19:00
    Slávisté v závěru první třetiny nevyužívají velkého tlaku, puk se několikrát objevil volný v brankovišti, ale nikdo z domácích ho nedopravil do branky.

20:00

Domácí v první třetině sice vedli po trefě Viktora Štípka, jenže Peš s Kuchtou zařídili obrat na 2:1. Druhá třetina začne přibližně za čtvrt hodiny.

20:01

20:01
    Druhá třetina začala a slávisté do ní přišli daleko později než hráči hostů, asi si měli o přestávce co říct.

21:34
    Vstup domácích tomu ale moc neodpovídá. Brod se vydal do brejku a DAVID MACHAČ z něj zvýšil na 3:1. Asistence: Hynek Peš

25:00
    Teď je k vidění spíše boj o každý centimetr ledu než nějaké hezké akce a šance.

26:18
    Štípek – 2 min., podrážení.

27:50
    Slavia se v oslabení dostala do brejku, ale skóre se nemění.

28:18

29:06
    Slávisté ubránili oslabení a opět se snaží o snížení stavu. Do nebezpečného zakončení se před brankářem dostal Kříženecký, ale nesnížil.

29:29
    Vyloučení v týmu BK Havlíčkův Brod:
    Vildomec – 2 min., krosček.

30:05
    Slávisté bleskově využívají přesilovou hru, po kombinaci v útočném pásmu snižuje ADAM VOSMÍK. Asistence, Ernests Krums, Jakub Sýkora

31:15
    Hron – 2 min., podrážení.

32:15
    Brod se v přesilové hře usazuje v útočném pásmu a vytvořil si nebezpečné šance. Jednu střelu obětavě zablokoval Brotánek, druhou vychytal brankář Hodic.

33:15

33:36
    Brotánek – 2 min., držení.

34:57
    Brod se znovu usazuje v útočném pásmu a vyslal několik střel na domácího gólmana. Stav utkání se však nemění.

35:36

37:43
    Slávisté se snaží o napadání a donucení soupeře k chybě, která zatím nepřichází. Naopak hosté se dostali do dobré příležitosti, puk skončil těsně vedle branky Hodice.

39:57
    Hosté se těsně před koncem druhé třetiny brání a vyhazují na zakázané uvolnění, jenže slávisté už nestihli ohrozit klec.

40:00

I ve druhé třetině byly k vidění dvě branky. Brod nejprve odskočil do vedení 3:1, z přesilové hry slávisté následně snížili. Třetí perioda začne po patnáctiminutové přestávce.

40:01

40:49
    Hron – 2 min., krosček.

42:17
    V přesilové hře se ke střele z mezikruží dostal Kuchta. Hodic jeho střelu viděl a přerušil hru.

42:49

42:52
    Janoušek – 2 min., podrážení.

44:09
    Brod si ani v jedné z po sobě jdoucích přesilovek nevytváří příliš šancí.

44:52

45:07
    Chymo – 2 min., podrážení.

46:40
    Slávisté jsou usazení v útočném pásmu a snaží se o vytvoření větší příležitosti. Obránci soupeře ale dobře zajišťují prostor před brankou.

47:07

49:00
    Hosté brání těsný náskok co to jde a Slavii do ničeho nepouští.

49:49
    Kuchta – 2 min., zásah do nohou.

51:09
    Vosmík se po kombinaci dostal k nebezpečné střele, jenže zamířil nad.

51:09
    Oddechový čas pro tým HC Slavia Praha.

51:09
    Janko – 2 min., vysoká hůl.

51:51
    Slávisté využili v samém závěru přesilovou hru pět na tři a srovnali stav utkání na 3:3. Autorem branky je VIKTOR ŠTÍPEK. Asistence: Adam Vosmík, Jakub Sýkora

53:55
    Slavia je po vyrovnávacím gólu nabuzená a snaží se rozhodnout ještě v základní hrací době.

55:42
    Janoušek – 2 min., vysoká hůl.

56:27
    Hosté využili přesilovou hru a opět se ujímají vedení. Po kombinaci skóroval MICHAL JANKO. Asistence: Matěj Vildomec, Yannick Windegger

58:24
    Slávisté mají necelé dvě minuty na vyrovnání a po zakázaném uvolnění se hra přesouvá před hostující branku

59:23
    Slávisté využili velkého tlaku při hře bez brankáře a srovnávají na 4:4. Střelcem gólu je DANIEL KŘÍŽENECKÝ. Asistence: Viktor Štípek.

59:52
    Málek – 2 min., sekání.

60:00

Jelikož je stav nerozhodný, tak bude následovat prodloužení s náhlým vítězstvím.

60:01

61:33
    Viktor Štípek mohl zaútočit na hattrick, ale po obtočení se kolem obránce brankáře neprostřelil.

62:00
    Krums unikal sám na gólmana a pokusil se o blafák, jenže neuspěl.

62:44

63:58
    Brod se snaží o rozhodnutí utkání v přesilové hře a vyslal na branku dvě nebezpečné střely.

64:44

65:00
    Prodloužení skončilo.

Brod odehrál téměř celé prodloužení v početní výhodě, ale nepodařilo se mu rozhodnout. Po úpravě ledové plochy uvidíme samostatné nájezdy.

Samostatné nájezdy začínají.

1. série
    0:1
    Koubek udělal kličku brankáři a poslal Brod v nájezdech do vedení.