Plzeň – Liberec 1:2 (kon.) | Zlín – Třinec 1:4 (kon.) | Mountfield HK – Litvínov 3:2 (kon.)
Č. Budějovice – K. Vary 4:1 (kon.) | Olomouc – Vítkovice 0:4 (kon.) | Přerov – Kometa Brno 0:6 (kon.)
Pardubice – Jihlava 1:3 (kon.) | Sparta – Mladá Boleslav 2:1 (kon.)
konec
HC Motor České Budějovice
4:1 (1:0, 1:0, 2:1)
HC Energie Karlovy Vary
Čtvrtek 28.09.2023, 16:30 • Budvar aréna, České Budějovice • DHL Extraliga juniorů • Skupina Západ
Partner:
   
  Utkání DHL extraligy juniorů mezi Motorem a Karlovými Vary skončilo. Slavit po výhře 4:1 mohou hokejisti z Českých Budějovic. Karlovy Vary šly do třetího dějství s dvougólovým mankem. Nakonec se jim podařilo ještě snížit, ale dotáhnout se na Jihočechy nikoliv. Zlom nastal v 58. minutě, kdy Hoch zvýšil na 3:1. D o prázdné klece se poté také trefil Aulický. Toto je ode mě vše a u dalšího online přenosu se na vás budu opět těšit. Hezký zbytek dne. (18:30:02)
   
  Konec zápasu.
  59:01 Vojtěch AULICKÝ - 4:1
   
  59:01
  České Budějovice právě vstřelily branku! Při hře v šesti Vary inkasují počtvrté! Do prázdné branky budějovické vítězství VOJTĚCH AULICKÝ. Asistence: Richard Pitel, Martin Willmann.
   
  58:44
  Energie si vyžádala oddechový čas!
  58:13 Štěpán HOCH - 3:1
   
  58:13
  České Budějovice právě vstřelily branku! A to je možná poslední hřebíček do karlovarské rakve! Hosté už neměli co ztratit, pustili se odvážně do útoku. Jenže k jejich smůle kupředu vyrazili tři českobudějovičtí hráči. Odpovědnost na sebe vzal ŠTĚPÁN HOCH, který střelou nad pravý Ebenstreitův beton rozvlnil síť potřetí. Asistence: Michal Kusak.
   
  57:17
  Adámek byl v prostoru pravého kruhu zcela sám, a tak zkusil svižnou ránu na vzdálenější tyč. Českobudějovický brankář ale ukázal, jak dobře umí pracovat svojí vyrážečkou.
   
  55:54
  Mohlo být vyrovnáno! Budějovická obrana zcela zapomněla na Záhejského, který je v tomto duelu opravdu aktivní. Karlovarský útočník zkusil kličku do bekhendu mezi betony, ale Mařík se nachytat nenechal.
   
  55:08
  Karlovy Vary vyčkávají na vhodnou chvíli, kdy založí útok za účelem vyrovnání stavu utkání.
   
  52:53
  Vogel se probil v rychlosti až do pásma a stahovačkou vyděsil Maříka, který byl nucen puk vyrazit do bezpečí.
   
  51:57
  Motor byl blízko ke třetímu úspěchu. Kapitán Richard Pitel si skvěle vybruslil až před Ebenstreita, kterého si položil, ale odkrytou bránu, kterou díky tomu měl, minul.
   
  51:21
  Karlovarští se v obranném pásmu dožadovali vyloučení, které nepřišlo.
   
  50:29
  Hra se přelévá ze strany na stranu. Rozhodčí zatím udělili pouze jeden trest, a to Marcelu Křížovi v první třetině.
   
  49:10
  V obrovské šanci byl Šimon, jenž jel vstříc Ebenstreitovi. Zkoušel ho překvapit mezi betony, ale karlovarský gólman si vše pohlídal.
   
  47:46
  Velmi nebezpeční znovu byly oba týmy, ale ani jedna z vytvořených šancí kýženého cíle nedosáhla.
   
  47:18
  Oba celky se snaží zakládat útočné akce, což se jim daří. Jen zakončení není bůhví jaké.
   
  46:23
  Slibná akce Varů nakonec gólem neskončila.
   
  44:39
  Z pravé strany se trochu i se štěstím dostal Aulickýý před Ebenstreita. Karlovarská obrana mu ale zamezila ve větším ohrožení branky.
  Marken.cz

  Pavel Mádl

  Branky a nahrávky: 8. M. Kříž (Humeník, Pitel), 30. Vachun (Humeník, M. Kříž), 59. Hoch (Kusak), 60. Aulický (Pitel, Willmann) – 44. Galnor (Steklý)


  HC Motor České Budějovice: Mařík (Maleček) – Willmann (A), Placek, Vachun, Buzek, Gřegořek – Kotous, M. Kříž (A), Pitel (C) – Humeník, Kusak, Hoch – Aulický, Sochor, Šimon – Mojsejev, Pospíchal.
  Trenér: Radim Skuhrovec

  HC Energie Karlovy Vary: Ebenstreit (Pavlovic) – Dorot (C), O. Postl II, Zolnaj (A), Anton, Vogel, Holejšovský, Cipko, Re. Kubíček – M. Váňa, V. Váňa, Zeman – Adámek, Šmajda, Steklý – Záhejský, Galnor, Šilhan – Pastor, P. Vojáček.
  Trenér: Pavel Arnošt

  Rozhodčí: Svoboda, Kosnar – Malý, Sýkora
  ocianews.com