Hoffenheim – Dortmund 1:3 (kon.)
TSG 1899 Hoffenheim
1:3 (1:2)
Borussia Dortmund
Pátek 29.09.2023, 20:30 • PreZero Arena (Sinsheim) • Německá Bundesliga • 6. kolo

To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost. (22:31:42)

Držení míče: 50 % : 50 %.
    Střely na branku: 5:5. Střely mimo: 10:1. Rohy: 4:3. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 14:16.

Je konec. Dortmundu se proti Hoffenheimu daří a připisuje si už páté vzájemné vítězství v řadě.
    Úvod utkání se nesl především ve velmi vysokém počtu nepřesností. První šanci měl ve 14. minutě Malen, který ale neprostřelil Baumanna. O čtyři minuty později využil Niclas Füllkrug chybu soupeře a rozvlnil síť TSG. Ve 25. minutě ovšem domácí získali pokutový kop, který proměnil Andrej Kramarić. V nastavení první půle poslal hosty zpět do vedení Marco Reus.
    Na začátku druhého poločasu měl Grischa Prömel a posléze Robert Skov své šance, ovšem těžké chvílie hosté přežili. V 71. minutě byl zbytečně vyloučen Rámí Binsibajní, ovšem oslabení spíše hostům paradoxně pomohlo. Domácí se totiž následně nedostali k jediné střele a v 90+5. minutě potvrdil tři body po fantastické individuální akci Julian Ryerson.
    Dortmund zvítězil na půdě Hoffenheimu 3:1.

90+7

90+6
    Nepřesná přihrávka na straně domácích a Gregor Kobel s odkopem od své brány spěchat nebude.

90+5
    Dortmund právě vstřelil branku!
    Je hotovo! JULIAN RYERSON nejprve na vlastní polovině ulovil míč od Beboua, následně se vydal po levé straně do rychlého brejku, kdy se dostal přes dalšího hráče a posléze zakončil pod brankáře Baumanna. Fantastická individuální akce hostujícího obránce.

90+5
    Mërgim Berisha se už chystal k zakončení uvnitř vápna, ale na poslední chvíli obrana hostů opět odkopla balón.

90+4
    Niklas Süle využil své tělo a nepustil přes sebe Mariuse Bültera. Následně Gregor Kobel odkopl míč jen ke kopačkám soupeře, ovšem daleko od své brány.

90+3
    A další nedovolený zákrok ze strany domácích. Kevin Vogt jednoznačně přistrčil Hallera.

90+2
    Karim Adeyemi se tentokrát na levém křídle ocitl jen v ofsajdu.

90+1
    Mërgim Berisha se dopustil dalšího faulu a defenzíva BVB pracuje skvěle.

90
    Hlavní rozhodčí nastavuje 7 minut.

89
    Finn Ole Becker si nyní pomohl faulem a TSG se nadále nemůže dostat do vápna soupeře.

88
    Domácím se vůbec nedaří vytvořit nějaký nátlak v závěru tohoto utkání. Borussii vyloučení paradoxně spíše pomohlo.

87
    Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim:
    ze hřiště odchází Andrej Kramarić, přichází Finn Ole Becker.

86
    Marco Reus už je sice na lavičce, ale i přesto uviděl žlutou kartu za své nevhodné chování.

85
    Ozan Kabak uviděl kartu žluté barvy za svůj faul na Schlotterbecka. Dortmundu se závěr utkání velmi daří.