Hoffenheim – Dortmund 1:3 (kon.)
TSG 1899 Hoffenheim
1:3 (1:2)
Borussia Dortmund
Pátek 29.09.2023, 20:30 • PreZero Arena (Sinsheim) • Německá Bundesliga • 6. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.

V 6. kole Německé Bundesligy se proti sobě utkají týmy TSG 1899 Hoffenheim a Borussia Dortmund. Naposled se spolu tato mužstva utkala v únoru na půdě TSG. O jedinou branku se postaral hostující Brandt ve 43. minutě. BVB tak zvítězilo 1:0. Dnes se bude opět hrát v malém městečku Sinsheim. Úvodní výkop je naplánován na 20:30.

TSG 1899 Hoffenheim se aktuálně nachází na 5. místě s počtem 12 bodů a skóre 12:6. Na první Bayern tak ztrácí pouhý bod. Dortmund má o jeden bod méně a to na 6. pozici. Naposled Hoffenheim zvítězil v důležitém utkání na půdě Unionu Berlín 2:0. Připsal si tak již čtvrtou výhru v řadě. Borussia naposled rovněž plně bodovala, když doma porazila Wolfsburg 1:0.

Ve vzájemných zápasech jednoznačně dominuje Dortmund. Z posledních pěti utkání vyhrála Borussia hned čtyřikrát. Jeden zápas skončil remízou. Hoffenheim nad jeho dnešním soupeřem vyhrál naposled v roce 2020 a to vysoce 4:0.
    Výkop ve 20:30.
    Sestava Hoffenheimu.
    Sestava Dortmundu.

TSG 1899 Hoffenheim: Baumann (C) – Kabak, Brooks, Vogt – Bebou, Prömel, Grillitsch, Stach, Skov – Beier, Kramarić.
    Náhradníci: L. Philipp – Akpoguma, F. Becker, Berisha, Bischof, Bülter, Justvan, Samassékou, Szalai.
    Trenér: Pellegrino Matarazzo

Borussia Dortmund: Kobel (C) – Ryerson, Hummels, N. Schlotterbeck, Binsibajní – F. Nmecha, Özcan – Brandt, Reus, Malen – Füllkrug.
    Náhradníci: Meyer – Adeyemi, Bynoe-Gittens, Can, Haller, Moukoko, Reyna, Süle, M. Wolf.
    Trenér: Edin Terzić

Rozhodčí: Badstübner – Schüller, Unger.

1

2
    Hosté se snažili prodrat dopředu po levém křídle, ale následný přízemní centr byl odvrácen.

4
    Hoffenheimu se rovněž nepovedlo zaútočit přes levou stranu a Gregor Kobel tak bude mít odkop od své svatyně. Zatím je začátek zápasu velmi opatrný z obou stran.

5
    Po chybné přihrávce se k míči dostal Ihlas Bebou, jenž chtěl okamžitě najít volného Kramariče, ale přihrávka byla příliš prudká.

6
    Donyell Malen se dokázal na levé straně obtočit okolo svého obránce, ale jeho následný centr skončil v rukou gólmana.

7
    Andrej Kramarić se postaral o první střelu tohoto utkání. Jeho rána z velké dálky ovšem skončila bezpečně v rukou brankáře Kobela.

8
    Opět nepřesnost na kopačkách hostů. Míč tak končí znovu v zámezí a na řadě je TSG.

10
    Anton Stach hledal Maximiliana Beiera, ale jeho kolmice skončila pouze u soupeře.

11
    Borussia se nadále nemůže prodrat k nějakému náznaku šance. Spíše to jsou zatím domácí, kteří se ve větším počtu snaží podporovat útok.

12
    Mats Hummels skvělým skluzem přerušil útočnou akci soupeře po levém křídle a Dortmund už kombinuje na polovině soupeře.

14
    První vážnější šance zápasu! Donyell Malen se prodral přes Kabaka, ale jeho následné zakončení letělo přímo na Baumanna, který si tak připisuje důležitý zákrok.

15
    Ihlas Bebou si na zádech pohlídal Saliha Özcana a získal pro své mužstvo autové vhazování.

18
    Dortmund právě vstřelil branku!
    Hosté se ujímají vedení! John Brooks se dopustil obrovské chyby při zpracování autového vhazování a doslova posunul míč Brandtovi, od kterého se k balónu dostal NICLAS FÜLLKRUG a ten zkušeně zakončil k pravé tyči, čímž si připisuje první gól v dresu Borussie. Asistence: Julian Brandt.

19
    Dortmund takřka zadarmo získal klid na kopačky a snaží se svůj náskok ještě zdvojnásobit.

20
    Niclas Füllkrug málem našel sbíhajícího Reusu středem obrany, ale hostující legenda na balón nedosáhla.

21
    Gregor Kobel si bez problémů poradil s delší přihrávkou soupeře. Po chvíli přišel faul Niclase Füllkruga.

22
    Donyell Malen si dnes velmi věří a Ozan Kabak má problémy s rychlým Nizozemcem. Borussia získala rohový kop.

23
    Standardní situace ovšem nepřinesla nic nebezpečného a posléze se Marco Reus dopustil faulu, čímž přerušil možný brejk soupeře.

23
    Mats Hummels se nejprve dopustil fatální přihrávky, kterou získal Anton Stach. Následně se hostující obránce dopustil faulu a uviděl žlutou kartu. Bylo to na pomezí hranice vápna!

24
    Rozhodčí nakonec ukázal na pokutový puntík! K penaltě už se staví Andrej Kramarić.

25
    Hoffenheim právě vstřelil branku!
    Je srovnáno na 1:1! ANDREJ KRAMARIĆ se celou dobu díval Kobelovi do očí, počkal si na jeho pohyb a následně zakončil přízemně s chladnou hlavou k pravé tyči. Hostující gólman šel na druhou stranu.

27
    Hráči Hoffenheimu jsou namlsaní a Florian Grillitsch pálil zpoza vápna, ovšem Gregor Kobel byl připraven a vyrazil míč na rohový kop.

28
    Následný rohový kop sice přinesl zakončení, ale to letělo pouze nad bránu Borussie.

29
    Po centru z volného kopu se míč dostal až na zadní tyč, kde byl John Brooks, ale ten už balón nečekal.

30
    Půl hodina utkání je za námi a zatím vidíme v PreZero Aréně velmi atraktivní utkání.

32
    Hosté se nyní snaží hru trochu uklidnit, protože TSG se chvíli nadychovalo k obratu skóre.

33
    Maximilian Beier se fantasticky dostal po levé straně přes tři hráče. Posléze ale narazil na soupeře. Hra je přerušená, jelikož Anton Stach zůstal ležet na hrací ploše.

34
    Další špatná rozehrávka, o kterou se tentokrát postaral Julian Ryerson. Hoffenheim si následně vypracoval tři střelecké příležitosti, ale ani jedna neprošla na bránu Kobela.

36
    Nátlak TSG pokračuje. Hráči Borussie prohrávají souboj za soubojem a Hoffenheim získal přímý kop z velmi dobré pozice.

37
    Andrej Kramarić se ujal standardní situace, ale jeho pokus letěl přes zeď a nad bránu Dortmundu.

38
    Julian Ryerson se snažil centrovat z pravé strany, ale trefil jen protihráče před sebou a následně míč skončil u brankáře Baumanna.

39
    Anton Stach poslal přihrávku z první jen do zámezí a budou to tak hosté, kteří budou mít možnost autového vhazování.

40
    Nakonec ale přišel rychlý brejk domácího celku a Nico Schlotterbeck se dopustil faulu na Beiera.

42
    Florian Grillitsch se snažil prohodit míč do křídla, ale míč získala defenzíva Borussie.

43
    Dortmund nyní drží míč dobrou minutku na polovině soupeře, ale nijak blízko branky Olivera Baumanna.

44
    Nakonec přišla ztráta míče, ke kterému se dostal Andrej Kramarić. Ten byl posléze zfaulován.

44
    Poté ovšem uviděl kartu žluté barvy John Brooks, jenž šel do tvrdého skluzu, kterým zasáhl soupeře.

45
    Hlavní rozhodčí nastavuje 3 minuty.

45+1
    Mats Hummels se snažil vytvořit individuální akci, kterou získal pro své mužstvo rohový kop z levé strany.

45+2
    Následný centr vyboxoval ze svého území Oliver Baumann. Borussia pokračuje autovým vhazováním na pravé straně.

45+3
    Julian Ryerson poslal příliš prudkou přihrávku na Malena a následuje autové vhazování TSG.

45+3
    Těsně před poločasovou přestávkou se hosté opět ujímají vedení! Donyell Malen se fantasticky prodral na pravém křídle přes dva hráče a poslal střílenou přihrávku před bránu, kde Oliver Baumann vyrazil balón pouze před sebe na kopačku MARCA REUSE, jenž trefil odkrytou svatyni.

45+4
    Dortmund vede po první půli 2:1.

První část tohoto utkání je za námi a Dortmund vede nad Hoffenheimem 2:1. Úvod utkání se nesl především ve velmi vysokém počtu nepřesností. První šanci měl ve 14. minutě Malen, který ale neprostřelil Baumanna. O čtyři minuty později využil Niclas Füllkrug chybu soupeře a rozvlnil síť TSG. Ve 25. minutě ovšem domácí získali pokutový kop, který proměnil Andrej Kramarić. V nastavení první půle poslal hosty zpět do vedení Marco Reus.

Druhý poločas začne přibližně v 21:36.

46

47
    Maximilian Beier si nedokázal sklepnout míč se svým spoluhráčem a následuje tak pouze odkop od brány Kobela.

48
    Robert Skov se snažil prodrat po levé straně, ale tam jej skvěle zastavil Mats Hummels. Ten následně také rozjel útok po pravém křídle, ale nebylo z toho nic vážnějšího.

48
    Málem bylo srovnáno! Grischa Prömel si sběhl na centr Kramariče z pravé strany a až neuvěřitelně sám se dostal ke hlavičce, ovšem tu skvělým zákrokem zneškodnil Gregor Kobel!

49
    Hoffenheim pokračuje v nátlaku od začátku druhé půle a snaží se co nejdříve srovnat stav utkání.

50
    Salih Özcan nyní zfauloval Antona Stacha a daroval tak soupeři přímý kop.

51
    Tentokrát se exekuce standardní situace ujal Robert Skov, který vypálil fantasticky, ale jeho pokus nakonec orazítkoval jen horní tyč!

52
    Ihlas Bebou centroval na Skova, ovšem Julian Ryerson dokázal míč odhlavičkovat a následně byl domácím hráčem zasažen. Na trávníku jsou lékaři.

54
    Julian Ryerson byl otřesený, ale nakonec bude moct pokračovat. Gregor Kobel se postará o rozehrávku od své svatyně.

55
    Tentokrát musel jít hostující brankář rychle ze své svatyně, neboť přišel nákop za obranu.

56
    Ozan Kabak velmi nepřesným pasem pouze odevzdal míč soupeři. Dortmund se ale zatím nemůže ve druhé půli dostat do tempa.

57
    Marco Reus se dopustil nedovoleného zákroku, ovšem TSG u něj dlouho nezůstalo. Pas na Beboua byl nepřesný.

58
    Další nedovolený zákrok ze strany hostů. Rámí Binsibajní poslal k zemi Floriana Grillitsche.

59
    Následný centr z volného kopu mířil na přední tyč, ale žádné zakončení tentokrát diváci v PreZero Aréně neviděli.

60
    A opět faul Borussie. Felix Nmecha loktem zasáhl Antona Stacha a vidí žlutou kartu.

61
    Následně uviděl Kevin Vogt žlutou kartu za své nevhodné chování, když se dostal do menší roztržky s Hummelsem.

62
    Následný centr odvrátili hosté do zámezí a Hoffenheim pokračuje rohovým kopem.

63
    Andrej Kramarić poslal centr na přední tyč, kde se balón odrazil od Niclase Füllkruga do zámezí.

64
    Další roh byl rozehrán nakrátko, ale následný centr odhlavičkoval Mats Hummels.

64
    Střídání v týmu Borussia Dortmund:
    ze hřiště odchází Julian Brandt, přichází Karim Adeyemi.

65
    Ihlas Bebou se neprosadil přes Saliha Özcana a následně jej zfauloval.

66
    Felix Nmecha zcela zbytečně zfauloval ve středu hrací plochy soupeře a může být rád, že neuviděl druhou žlutou kartu.

67
    Rámí Binsibajní stáhl Beboua k zemi a vidí také žlutou kartu. Nyní se hra hodně kouskuje, což samozřejmě svědčí hostům.

68
    Standardní situace byla rozehrána na přední tyč, kde se sice dostal ke střele Robert Skov, ale jeho pokus pravačkou neměl šanci na úspěch.

68
    Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim:
    ze hřiště odchází Grischa Prömel, přichází Mërgim Berisha,
    ze hřiště odchází Robert Skov, přichází Marius Bülter.

69
    ze hřiště odchází Felix Nmecha, přichází Emre Can.

70
    Zbývá nám posledních dvacet minut. Ve druhém poločase se hraje takřka stále a pouze na bránu hostujícího celku.

71
    Tak tohle je zcela zbytečné oslabení hostujícího celku! Druhou žlutou a následně červenou kartu uviděl Rámí Binsibajní, jenž zakopl míč.

72
    Marius Bülter hledal Kramariče, ale obrana hostů dokázala míč odkopnout. Po chvíli pálil z dálky Mërgim Berisha, ovšem jeho pokus minul svatyni Kobela.

74
    Andrej Kramarić si nezpracoval míč ideálně, ale Dortmund jej posléze jen odkopl na polovinu domácích.

75
    Emre Can skvěle vypíchl přihrávku soupeře a následně se snažil vysunout Adeyemiho, ovšem toho si pohlídal Kevin Vogt.

76
    Andrej Kramarić tentokrát centroval z levé strany, ale Mërgim Berisha nedokázal zakončit v těžké pozici.

78
    Dortmund se snaží držet míč co nejdále od své svatyně a to se mu poslední dvě minutky daří.

80
    ze hřiště odchází Marco Reus, přichází Marius Wolf,
    ze hřiště odchází Donyell Malen, přichází Niklas Süle,
    ze hřiště odchází Niclas Füllkrug, přichází Sébastien Haller.

81
    Mërgim Berisha měl trochu více prostoru na levé straně vápna, ale svým centrem našel pouze Nica Schlotterbecka.

82
    Dortmund si mohl pojistit tři body! Julian Ryerson skvěle vybojoval míč a vysunul Adeyemiho. Ten se dostal do vápna, kde Haller nepustil Vogta, ale střela hostujícího hráče skončila na skvělém zákroku Baumanna špičkou kopačky!

83
    Posléze hosté získali rohový kop, který ale nic moc nepřinesl. Borussia sice držela míč, ale po chvíli přišel ofsajd.

84
    ze hřiště odchází John Brooks, přichází Tom Bischof,
    ze hřiště odchází Maximilian Beier, přichází Julian Justvan.

85
    Ozan Kabak uviděl kartu žluté barvy za svůj faul na Schlotterbecka. Dortmundu se závěr utkání velmi daří.

86
    Marco Reus už je sice na lavičce, ale i přesto uviděl žlutou kartu za své nevhodné chování.

87
    ze hřiště odchází Andrej Kramarić, přichází Finn Ole Becker.

88
    Domácím se vůbec nedaří vytvořit nějaký nátlak v závěru tohoto utkání. Borussii vyloučení paradoxně spíše pomohlo.

89
    Finn Ole Becker si nyní pomohl faulem a TSG se nadále nemůže dostat do vápna soupeře.

90
    Hlavní rozhodčí nastavuje 7 minut.

90+1
    Mërgim Berisha se dopustil dalšího faulu a defenzíva BVB pracuje skvěle.

90+2
    Karim Adeyemi se tentokrát na levém křídle ocitl jen v ofsajdu.

90+3
    A další nedovolený zákrok ze strany domácích. Kevin Vogt jednoznačně přistrčil Hallera.

90+4
    Niklas Süle využil své tělo a nepustil přes sebe Mariuse Bültera. Následně Gregor Kobel odkopl míč jen ke kopačkám soupeře, ovšem daleko od své brány.

90+5
    Mërgim Berisha se už chystal k zakončení uvnitř vápna, ale na poslední chvíli obrana hostů opět odkopla balón.

90+5
    Je hotovo! JULIAN RYERSON nejprve na vlastní polovině ulovil míč od Beboua, následně se vydal po levé straně do rychlého brejku, kdy se dostal přes dalšího hráče a posléze zakončil pod brankáře Baumanna. Fantastická individuální akce hostujícího obránce.

90+6
    Nepřesná přihrávka na straně domácích a Gregor Kobel s odkopem od své brány spěchat nebude.

90+7
    Dortmund zvítězil na půdě Hoffenheimu 3:1.

Je konec. Dortmundu se proti Hoffenheimu daří a připisuje si už páté vzájemné vítězství v řadě.
    Na začátku druhého poločasu měl Grischa Prömel a posléze Robert Skov své šance, ovšem těžké chvílie hosté přežili. V 71. minutě byl zbytečně vyloučen Rámí Binsibajní, ovšem oslabení spíše hostům paradoxně pomohlo. Domácí se totiž následně nedostali k jediné střele a v 90+5. minutě potvrdil tři body po fantastické individuální akci Julian Ryerson.

Držení míče: 50 % : 50 %.
    Střely na branku: 5:5. Střely mimo: 10:1. Rohy: 4:3. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 14:16.

To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost. (22:31:42)