Přerov – Olomouc 3:0 (kon.) | Mountfield HK – Jihlava 5:0 (kon.) | Tábor – HC Litvínov 2:10 (kon.)
Pardubice – Poruba 6:3 (kon.) | Třinec – Kometa Brno 3:5 (kon.) | Vítkovice – Zlín 2:0 (kon.)
Plzeň – Kladno 6:1 (kon.) | Sparta – Č. Budějovice 3:2 (kon.) | Mladá Boleslav – Slavia 1:4 (kon.)
Liberec – K. Vary 1:2 (1:2 po s.n.)
HC Oceláři Třinec
3:5 (0:3, 2:1, 1:1)
HC Kometa Brno
Sobota 30.09.2023, 13:00 • WERK ARENA, Třinec • Extraliga dorostu • Skupina B

Z Třinecké WERK ARENY je to on dáš pro dnešek vše. Hezký víkend vám přeje Rostislav Niedoba. (15:12:19)

Do poslední třetiny se ale Ocelářům nepodařilo nastoupit ve stejném duchu, jako do té druhé. Kometa toho také využila ve svůj prospěch. V čase 42:49 zakončil krásnou kombinaci dva na jednoho Dominik Hanák.

Domácím se už podařilo výsledek jen korigovat, když Jakub Blahuta pět minut před koncem zakončil krásnou přesilovkovou kombinaci. Více toho už ale Oceláři nestihli. Nic nezměnila na skóre ani závěrečná powerplay.

59:42
    Hosté rozehráli špatně, je z toho icing. Čas už mají ale luxusní.

59:23
    Už zase hrají domácí v útočném pásmu.

59:04
    Puk je ve středním pásmu. Alepoň teda na chvílí.

58:40
    Dvě nahození na brněnskou bránu byly neúspěšné.

58:16
    Sudí popohánějí třineckou střídačku do hry. Domácí to zkusí v šesti.

58:16
    Oddechový čas pro tým HC Oceláři Třinec.

58:14
    Hra je přerušena, domácí si berou čas na poradu.

57:33
    Váňa vytáhne další zákrok. Domácím se ale nedaří usadit v útočném pásmu.

56:26
    Třinečtí vědí, že času nemají příliš. Možná i pod touto tíhou zahráli zakázané uvolnění.

54:45
    Třinec právě vstřelil branku!
    Tak touto přesilovkou by mohli třinečtí vyučovat. Krásný ťukes z jedné strany na druhou zakončil do zcela odkryté klece pohodlně JAKUB BLAHUTA.
    Asistence: Řehák, Řípa

54:26
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno:
    Matěj Stibůrek – 2 min., podrážení.

53:33
    Přesilovka je pryč a my jsme zase o dvě minuty starší. Čas se začíná domácím hodně výrazně krátit.

52:53
    Hosté se nikam vyloženě nehrnou. Vědí, že mají nahráno.

51:54
    Domácím se daří narušovat kombinaci Komety. Pro tu však momentálně hraje ideálně čas.

51:33
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec:
    Wiktor Makula – 2 min., podrážení.

51:09
    Kometu zastavuje ofsajd,

49:59
    Třinečtí se dostali do tlaku. Kotouč šel z rohu kluziště na lehce dezorientovaného brněnského brankáře. Ten hledal puk, nakonec jej našel pod výstroji a hlavně před brankovou čárou.

48:40
    Oceláři se snaží vyvinout ještě nějakou aktivitu, hráči Komety ale velmi dobře bruslí. Vyhrávají řadu bruslařských minisoubojů.

47:29
    Kometa vede o tři branky a hraje převážně na polovině soupeře.

46:43
    A znovu. Že by Oceláři už dnes ztráceli víru v sami sebe?

46:21
    Dvě špatné rozehrávky a dva icingy domácích v rychlém sledu.

45:58
    Hraje se teď nahoru, dolů. Andrej Hebar pálil z nadějné pozice, brněnský brankář ale zůstal v pozoru.

45:16
    Na druhé straně se zase výstavním semaforech předvedl třinecký David Skácel!

44:35
    Zajímavá šance domácích. Levý beton Váni byl ale rychlejší.

44:05
    Oceláři se snaží se zápasem ještě něco udělat. Budou to mít ale hdně těžké.

42:49
    Kometa právě vstřelila branku!
    V jednoduchosti je síla, praví Kometa, Aaneb ukázkově zakončená kombinace dva na jednoho. Kubín nahrává a DOMINIK HAMÁK trefuje přesně.
    Asistence: Kubín, Panasenko

41:55
    Jsou to hosté, kteří jsou zatím útočně lépe naladění.

40:47
    Třetí část začala trochu opatrněji. Kometa se bude snažit především dobře bránit. Už první vteřiny ale také ukazují, že se do obranného pásma nezatánou.

40:01

Třetí třetina začne přibližně ve 14:37.

Druhá třetina nabídla úplně jiný hokej. Domácí výrazně přidali na tempu, za což byli také po zásluze odměněni. V pětadvacáté minutě pálil v přesilovce přesně z pravé strany Matěj Weiss.

I přes zvýšenou aktivitu třineckých jsme čekali na další gól až do 34. minuty. To se Oceláři prosadili opět v přesilovce, když na brankovišti doklepával kotouč do sítě Wiktor Makula.

Hosté se dostávali do šancí velmi sporadicky. Ale když už, tak to stálo za to. Tak jako v devětatřicáté minutě. Hodně schovanou, ale vražedně přesnou střelou se prezentoval Dominik Hanák. Kometa tak opět vede o dvě branky.

40:00

39:21
    Snaha domácích o odpověď končí dalším ofsajdem.

38:12
    To je pro domácí další nepříjemná rána a spása pro Kometu! Téměř z ničeho se objevil v nenápadném prostoru na kruhu v útočném pásmu DOMINIK HAMÁK. Dostal chytrou přihrávku z pozabranky od Kubína a ukázkově střelou přes obránce vymetl v třinecké brance všechny pavučiny.
    Asistence: Kubín, Štulo

37:45
    Další ofsajd, hra se nám na konců druhé třetiny hodně kouskuje.

37:38
    Váňa krotí od pravého mantinelu nepříjemnou ránu.

37:31
    O další přerušení hry se postaral kotouč minu hřiště. Vhazuje se v útočném pásmu domácích.

36:44
    Pro změnu ofsajd na druhé straně. Na ledě přibývá diskusí. Rozhodčí na ledě neustále napomíná hráče.

35:58
    Další útok domácích brzdí ofsajd.

35:31
    Matěj Weiss těsně minul levou tyč brněnské svatyně!

35:10
    Myroslav Spaskin – 2 min., napadení.

35:01
    Krämer teď zbourat třineckého hráče.

33:54
    Přesilovku domácí už tentokrát využili. Matěj Weiss poslal puk s pozabranky do ohně, na brankovišti byl nejdůraznější WIKTOR MAKULA. Tady to bude dneska ještě drama!
    Asistence: Weiss

33:40
    Rybníkár vystřelil zápěstím tak prudce, že shodil brněnskému brankáři masku. Ten je ale naštěstí zcela v pořádku.

33:29
    Tadeáš Beroun – 2 min., krosček.

32:58
    Na ledě se nám začíná trošku přiostřovat.

32:19
    Oceláři hledají cestu do útočné třetiny teď marně.

30:52
    Lapačka Skácela v akci! Sice zákrok z kategorie formalit, ale tuším, že vůbec první v této třetině.

30:18
    Na domácích se zvýšené tempo podepisuje místy i negativně. Udržet ho stále, to je takřka nemožné.

28:02
    Po odpískání teď běžela časomíra dobrých dvacet vteřin dále, aniž by si někdo všimnul.

27:58
    Ale ne na dlouho. Domácí už opět útočí.

27:29
    Špatná rozehrávka domácích trochu nechává oddychnout brněnské obraně.

26:45
    Místy to vypadá, že hrají domácí stále přesilovku. Sám před brankou byl Rybnikár, ale byl už příliš blízko brněnského brankáře, aby s pukem něco vymyslel.

26:05
    Naopak Váňa má další zákrok. Následně vyhazuje Kometa na icing.

25:38
    Ojedinělý útok komety teď měl jepičí život. Skáče já zatím ve druhé třetině bez práce.

25:00
    Přihrávku rukou přerušuje hru. Domácí ale pokračují v nastoleném tempu.

24:35
    Tuhle přesilovku už domácí využívají. V přesilovkové kombinaci dostal na pravé straně kotouč MATĚJ WEISS a konečně pro domácí už trefil přesně.
    Asistence: Mrtka, Hrček

23:57
    David Štulo – 2 min., sevření puku rukou.

23:05
    Třinecký Řehák v gólové pozici, nezamířil ale přesně. Váňa byl znovu na svém místě.

22:36
    Domácí Weiss pálil z dobré pozice. Rovnal si však kotouč na holi tak dlouho, až se Váňa stihnul v pohodě přemístit.

21:18
    Zatím vypadá třinecká přesilovka stejně, jako ta předchozí. Mnoho přihrávek, ale žádná střela. A když už, brněnští mladíci dobře blokují.

20:47
    Jan Brabenec – 2 min., hákování.

20:27
    Domácí podle očekávání nastoupil do druhé třetiny v úplně jiném tempu. A Váňa už má první zákrok.

20:01

Druhá třetina začne přibližně ve 13:46.

Do zápasu vlétla z daleko větším nasazením Kometa. Časomíra odkrojila pouze devětačtyřicet vteřin, když se ze druhé střely utkání prosadil Jan Brabenec. Než se domácí stihli z rychlého brněnského nástupu vzpamatovat, už to bylo 0:2. To se po samostatném úniku prosadil Jan Kerbler střelou pod vyrážečku Skácela.

Oceláři se sice v průběhu první třetiny dostali do hry, ale produktivita byla na straně soupeře. A jelikož v osmnácté minutě doklepl do branky snadný puk v brankovišti David Štulo, vede Kometa po první třetině na ledě Třince už 3:0.

20:00

19:50
    Kometa už chce viditelně dohrát třetinu v klidu.

19:01
    Ohlášena poslední minuta úvodního dějství.

17:55
    Domácí mohli rychle korigovat stav, ale Váňa velkou šanci Ocelářů ustál.

17:30
    Tak tohle domácí bolí. Po dobré pasáži hry znovu inkasují. Skácel si nebyl jistý, kde má kotouč po střele Hamáka. Ten ležel v brankovišti za jeho zády. Nejrychleji se zorientoval DAVID ŠTULO a jen zametl puk do branky.
    Asistence: Hamák

16:16
    Snaha o rychlý útok na obou stranách. Obrany si ale vše pohlídaly.

15:49
    Třinecký nápor teď pro změnu brzdí postavení útočícího hráče v brankovišti.

15:16
    Kometa vyhodila puk ven z obranné třetiny. Sudí však signalizují, že se kotouč otřes o plexisklo. Vylučovat se nebude.

14:02
    A další přerušení, tentokrát vyhodili hosté puk na icing.

13:56
    Další dva zákroky pro brněnského brankáře a další přerušení hry.

13:34
    Z mizerného začátku se Oceláři přece jen oklepali. Jsou aktivnější, z dobré pozice teď střílel Hrček. Váňa schoval puk do lapačky.

12:30
    Domácí Řípa to zkoušel už podruhé v utkání z velkého úhlu. Tentokrát z druhé, levé strany. Výsledek byl však stejně neúspěšný.

11:45
    Na druhé straně musel po protiútoku Komety zasahovat Skácel.

11:36
    Třinec teď zavřel Kometu v útočném pásmu. Střela obránce Radima Mrtky skončila tak půl metru vedle,

10:52
    Hraje se převážně ve středním pásmu, opět na zajímavější události čekáme.

09:41
    Domácí pokračují v aktivitě i po přesilovce, ale ve stejném duchu. Chybí jim jakákoliv střelba na branku.

07:35
    Domácím se nedaří udržet útočné pásmo. Teď se z něj dokonce vyhnali sami.

07:01
    Jan Brabenec – 2 min., držení.

05:49
    Kometa se dostala z obranného pásma, vystřídala a pustila se do útoku. Přihrávku dostal úplně volný JAN KERBLER a nekompromisně umístil kotouč pod vyrážečku Skácela.
    Asistence: Kubín, Hamák

05:31
    Po pár vteřinách stejný scénář, další zakázané uvolnění.

05:19
    Icing Komety.

05:12
    Ta zatím nepřichází, kotouč vypadl ze hřiště.

05:05
    Sledujeme trochu hluchotu pasáž hry a čekáme na zajímavou šanci.

03:50
    Domácí se teď tlačili do branky, nikdo však nedokázal pořádně zasáhnout korouč.

03:27
    Na druhé straně zkusil vystřelit Krämer, ale minul klec.

02:41
    Třinecký Řípa se snažil prosadit téměř z nulového úhlu. Neuspěl.

01:45
    Kometu rychlý gól nabudil. Na ledě působí daleko živějším dojmem.

00:49
    To je nástup jako hrom! Nejproduktivnější hráč Komety JAN BRABENEC se prosazuje hned ze druhé střely zápasu.
    Asistence: Panasenko

00:40
    První zákrok pro třineckého brankáře, Skácel musel chytat kotouč hned po vzazování.

00:35
    První rozehrávky obou týmů nepadly podle představ. Ta třinecká dokonce skončila na zakázaném uvolnění.

00:01

Oba týmy se pozdravily, za chvíli jdeme na zápas!

Na straně Komety se můžeme těšit především na Jana Brabenec, jenž je s bilancí 14 (4+10) neproduktivnějším hráčem svého týmu. V ligové tabulce mu patří v tomto ohledu osmá pozice.

Zajímavostí je, že ačkoliv v týmové tabulce patří Oceláři mezi nejlepší z ligy, jejich neproduktivnější hráč Matěj Weiss je bilancí 7 (6+1) až na 36. pozici v celé soutěži.

Domácím dnes bude chybět kapitán a lídr týmu Robin Švančara. Céčko pro dnešní duel přebírá David Lucas Holub.

HC Oceláři Třinec: Skácel (Čelko) – Kaleta, Holub, J. Marek, Mrtka, Hebar, Niemczyk – Hrček, Rybnikár, Weiss – Řípa, Blahuta, Řehák – Karas, Morcinek, Makula – Spaskin.

HC Kometa Brno: J. Váňa (V. Král) – Vyhlídal, Bína, M. Mátl, Panasenko, Beroun, Krämer – Štulo, Kubín, Hamák – Kerbler, Brabenec, Šebela – Čajka, Stibůrek, Šulla – Prchal, Kukleta.

Extraliga Dorostu dnes pokračuje osmým kolem. Třinečtí Oceláři v něm přivítají v domácím stánku WERK ARÉNY mladé hokejisty Komety Brno.

Oceláři Třinec zatím sbírají na začátku sezony jedno vítězství za druhým. Jedinou porážku si připsali ve druhém kole doma proti Mountfieldu, jinak vyšli v ostatních zápasech vítězně. Naposledy vyhráli na ledě Jihlavy 4:3 po samostatných nájezdech. V tabulce se Oceláři vyhřívají na prvním místě.

Ani brněnští hokejisté si zatím nevedou zrovna špatně. Na úvod sezony sice ztratili dva zápasy, pak ale další čtyři duely vyhráli. V posledním utkání na domácím ledě proti Olomouci ale brali pouze bod za prohru v nájezdech. V celkovém součtu to pro Kometu zatím znamená průběžné třetí místo ve skupině B.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.

Rostislav Niedoba

Branky a nahrávky: 25. Weiss (Mrtka, Hrček), 34. Makula (Weiss), 55. Blahuta (Řehák, Řípa) – 1. Brabenec (Panasenko), 6. Kerbler (Kubín, Hamák), 18. Štulo (Hamák), 39. Hamák (Kubín, Štulo), 43. Hamák (Kubín, Panasenko)

Trenér: Marek Malík

Trenér: Jan Zachrla

Rozhodčí: Janda – Vojtášek, Cygal